Teraz jest 28 mar 2024 21:19:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Luźna/wesoła fantastyka 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2008 9:45:12
Posty: 148
Lokalizacja: Neverland
Post 
Nad "Achajką" można by się zastanawiać, bo w końcu humor to 3/4 treści i sukcesu tej książki. Niby ta przemoc to równoważy, że świat taki okrutny, ale jaka to przemoc, jaka brutalność, gdy po gwałcie/ morderstwie/ zdradzie człowiek się otrząsa, wypije trochę wódki i idzie dalej, jakby to się nigdy nie zdarzyło?
Jako "luźne" można określić 90% tego, co wydaje Fabryka Słów. Prawie cały Pilipiuk i Kossakowska. To jest luźne, bez wątpienia, nie zmusza to wysiłku żadnego. Ale autorowi wątku chodziło pewnie o jeszcze luźniejszego, pokroju właśnie Moora i Białołęckiej.

_________________
some days, some nights
some live, some die
in the way of the samurai
some fight, some bleed
sun up to sun down
the sons of a battlecry


29 paź 2008 9:27:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2008 21:43:35
Posty: 22
Post 
Bardzo lekką, łatwą i przyjemną lekturą jest książka "Zderzenie czołowe" Bruce Bethke. Jest to jedyna książka tego autora jaką czytałem, ale warta poiecenia dla osób, które nie szukają wysublimowanej fabuły i pokrętnej filozofii w literaturze. Powieść napisana lekkim językiem, strawnym nawet dla ludzi, którzy na co dzień nie maja styczności z informatyką. Akcja utworu dzieje się w środowisku informatyków w większości zajętych walką ze sobą w wirtualnej rzeczywistości, gdzie wszystkie chwyty są na prawdę dozwolone. Ogólnie czyta się szybko i z przyjemnością w sam raz na takie zimowy wieczór jak dzisiaj.


11 gru 2008 19:19:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2008 15:10:59
Posty: 31
Post 
"Toy wars" Andrzeja Ziemiańskiego to coś dla wszystkich, a zwłaszcza dla tych którym podobała się Achaja. To dokładnie ksiązka w tym stylu, bohaterowie dla niepoznaki tylko nazwani inaczej, ale humoru o wiele więcej. Rzecz dzieje się w przyszłości. Bohaterka Toy, była prostytutka i narkomanka odziedziczy wielki spadek jeśli przez dziesięć lat utrzyma się wyłącznie z pracy prywatnego detektywa. No, ale kto da zlecenie niewysokiej panience o wyglądzie licealistki? Jasne, że na nawał zajęć nie może narzekać i musi brać co dają :)


12 gru 2008 13:04:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2009 20:49:42
Posty: 22
Post Re: Luźna/wesoła fantastyka
A więc fantastyka która mnie bawi:
Ksenia Basztowa - Wampir z przypadku
Olga Gromyko i cykl o Wiedźmie (zdecydowanie u mnie na pierwszym miejscu)
Milena Wójtowicz i Podatek
Andrzej Ziemiański i Toy Wars
Maja L Kossakowska - Siewca Wiatru (dużo niezapomnianych dialogów)


01 maja 2009 21:56:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2008 18:45:44
Posty: 47
Post Re: Luźna/wesoła fantastyka
Właśnie za te luźne,proste,śmieszne,lekkie książki kocham polską fantastykę. Polską,bo z żadnym dobrym tego typu cyklem zagranicznym się póki co nie spotkałem (może jedynie Pratchett był bliski "wejścia" do tej grupy,ale jednak to nie ta liga).
A więc (od "a więc" nie zaczyna się zdania,ale co mi tam ;) ) kolejno:
1. Jakub Ćwiek i "Kłamca" - zwłaszcza pierwsze dwa tomy,które nie posiadają jeszcze zaawansowanej fabuły jaka jest w tomiszczu numer trzy.
2.Jacek Piekara i cykl o Mordimerze Madderdinie - nie przeczytałem jeszcze całego,ale póki co jest dość dobry.
3.Andrzej Pilipiuk i "Kroniki Jakuba Wędrowycza" - rewelacja,zwłaszcza najkrótsze opowiadanka.

_________________
"Mój tata powiedział mi, że Bóg bardziej niż resztę swego stworzenia ukochał kamienie, muchy, chwasty i biedaków i dlatego stworzył ich tak wiele".
S.King "To"


22 maja 2009 19:52:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2008 15:10:59
Posty: 31
Post Re: Luźna/wesoła fantastyka
Ostatnio trafiłam na świetną książkę Kariny Pjankowej "Prawa i powinności". Humor trochę podobny do "Wiedźmy" Olgi Gromyko, ale moim zdaniem ta pozycja jest o wiele lepsza.


28 maja 2009 8:35:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 cze 2009 1:34:58
Posty: 21
Post Re: Luźna/wesoła fantastyka
camil02 napisał(a):
2.Jacek Piekara i cykl o Mordimerze Madderdinie - nie przeczytałem jeszcze całego,ale póki co jest dość dobry.

Pewnie że dobry,chociaż opowiadania są różne jeśli chodzi o poziom. Zależy czy autorowi się akurat chciało, czy nie.
Co do mnie, to wolę Pratchetta, cykl świata dysku, który z tomu na tom staje się coraz lepszy. Oprócz tego polecam Marcina Wolskiego Agent dołu. Dawno czytałem, ale niezłe było.


18 cze 2009 16:57:45
Zobacz profil
Post Re: Luźna/wesoła fantastyka
Zdecydowanie polecam w tej kategorii książkę Michaela Peinkofera"Powrót Orków"książka o przygodach Orkach -braciach w klimacie "Władcy pierścieni"..sama radość czytania :)
Pozdrawiam


19 lip 2009 22:51:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron