Teraz jest 25 kwi 2024 15:28:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Jonathan Carroll 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post Jonathan Carroll
Nie wiem czy wątek o Carrollu już był?.w opcji "szukaj" nie istnieje.
I raczej umieszczę go w fantastyce.
Proszę o Wasze komentarze na temat tego jak postrzegacie prozę Carrolla. Przyznaję, że "Kraina Chichów" zauroczyła mnie do tego stopnia, że powtarzam sobie ją kilka razy do roku :)
Za to nie znam jeszcze ostatniej jego książki, ktoś czytał?

Aha-Carroll odpisuje na maile ;), adres znajduje się na jego stronce


01 mar 2008 15:49:26
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Carroll to jeden z tych pisarzy, których nie trawię. Zupełnie jak Murakami. I zupełnie tak samo nie rozumiem czym się tak ludzie zachwycają. Przecież ich książki nie mają absolutnie niczego, co mogłoby zachwycać, a już na pewnoe nie w takim stopniu, w jakim to czynią jego liczni u nas fani. Fakt, że Krainę Chichów czytałem daaawno temu i mało co pamiętam ale to też chyba świadczy o lekturze. Zapamiętałem, że była głupia i nudnawa.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


02 mar 2008 0:12:26
Zobacz profil
Post 
czytałam zarówno Krainę Chichów jak i inne powieści Carroll'a uważam że są one dosyć skomplikowane (mimo że niektórzy traktują je dość płytko ;) świat opisywany przez Carroll'a ma swoisty urok który dostrzega się wtedy gdy patrzy się na niego za pomocą wyobraźni a nie sceptycznego umysłu


02 mar 2008 11:50:56
Post 
kraina chichow jest swietna - zwlaszcza motyw kiedy glowny bohater odkrywa, dlaczego na nagrobkach na cmentarzu sa imiona postaci z ksiazek. a pozniejesze ksiazka carrolla - duzo gorsze, moim zdaniem. facet mial kilka dobrych pomyslow i nic poza tym. szkoda.


02 mar 2008 13:56:51
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
Kellhus-kwestia wyobraźni, smaku i gustu, nic więcej..

_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain



Obrazek


02 mar 2008 17:24:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2007 20:41:10
Posty: 28
Post 
Kraina Chichów średnio mi podeszła natomiast kilka innych bardzo mi się podobało. Szczególnie świat który w zasadzie jest naszym światem chociaż...
rózni się małymi szczegółami. W naszym takie rzeczy się nie dzieją chociaż czy na pewno....? Sporo w jego powieściach jest filozofii - mnie to odpowiada
Polecam Muzeum psów


03 mar 2008 0:11:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 12:39:50
Posty: 32
Post 
Kraina chichów to pierwsza książka tego autora, którą przeczytałam. Dorwałam ją trochę przez przypadek i nie wiedziałam czego się spodziewać po autorze. Być może dlatego tak mnie walnęła. Mimo tylu lat pamiętam dokładnie tą scenę. Siedzę na kanapie, popijam kawkę i czytam taką sobie książkę o pisarzu chcącym napisać biografię innego pisarza. W pewnym momencie główny bohater usłyszał jakieś głosy w drugim pokoju. Idzie tam ale widzi tylko śpiącego bullteriera. I nagle pies przez sen odzywa się ludzkim głosem "Oddychać. Oddychać przez sierść". Szok. Od tej chwili następuje całkowity zwrot akcji. Siedziałam do 5 rano dopóki nie skończyłam czytać. Żadna inna nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak ta pierwsza.

Nie wiem o jaką ostatnią książkę Ci chodzi @dejot. Jeśli jest to "Zakochany duch" to polecam. Jedna z lepszych jakie czytałam tego autora. Utrzymana w magicznym świecie, wciągająca i dająca do myślenia. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Fabuła poprowadzona dosyć skomplikowanie wskutek czego bohaterowie tłumacząc sobie nawzajem wydarzenia tak naprawdę tłumaczą je czytelnikowi. Ale skąd wiedzą jak wytłumaczyć dziwne zdarzenia? Nie wiadomo. Zupełnie jakby dostali jakiegoś objawienia.


06 mar 2008 14:46:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
Dokładnie o tę pozycję mi chodzi, czyli trzeba sięgnąć.

_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain



Obrazek


06 mar 2008 15:00:35
Zobacz profil
Post 
Z Carrollem jako pisarzem spotkała mnie dziwna przygoda :) Kiedy kupiłem jego Krainę Chichów, nieopatrznie wieczorem usiadłem w fotelu, żeby przed snem przeczytać parę stron. I tak zeszło niemal do rana! Po prostu nie mogłem się oderwać! Tego typu literatura to skarb i ciągle szukam książek, które w ten sposób na mnie działają.
Sądząc, że Carroll to ten właśnie autor, sięgnąłem po następne jego książki. I tu, niestety, rozczarowanie. Mogę powiedzieć, że oprócz Krainy Chichów, ten autor dla mnie nie istnieje. A to mi się rzadko zdarza, bo gdy jakaś książka autora mi się spodoba, czytam niemal wszystko co napisał.


07 mar 2008 9:40:05
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2008 13:50:10
Posty: 72
Lokalizacja: Irlandia
Post 
Kraina Chichow jest swietna - zwlaszcza te gadajace bullterriery (kiedys mialam teriera), ale nie podobalo mi sie zakonczenie, troche jakby wymuszone. Nastepnymi ksiazkami juz bardzo sie rozczarowalam, trafilam na "Biale Jablka", potem byla "Szklana Zupa", i musze powiedziec ze to straszna szmira. Widze ze polecacie Museum Psow i Zakochanego ducha - powiedzcie szczerze, sa chociaz w polowie tak dobre jak "Kraina"?

_________________
_______________________________________________________
“One of the great things about books is sometimes there are some fantastic pictures"
George W. Bush


07 mar 2008 11:01:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
"Muzeum.." jak najbardziej!! Poleciałem ciągiem po "Krainie.." i nie zawiodłem się. No, ale to kwestia gustu, wiec patrzac na kilka postów powyżej, gustu ja nie mam więc nie warto się moim zdaniem sugerować :)

_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain



Obrazek


07 mar 2008 14:08:29
Zobacz profil
Post 
Też zacząłem od Krainy Chichów, całe długie lata temu. Potem rozpoczęła się w naszym kraju moda na Carrol'a. Jak mnie pamięć nie myli w seriach wydawniczych Salamandra i Kameleon wydano sporo książek jego autorstwa. I mnie ta moda nie ominęła:). Choć teraz myślę, że było to błędem, gdyż obecnie niewiele z ich treści pamiętam, zlewają się w całość. Niemniej, pomimo tego, że były trochę nierówne czytało się je bardzo przyjemnie i lekko. I jeszcze jedno! Czy czytając książki Carrol'a nie macie wrażenia, że ich autor jest bardzo zafascynowany Wiedniem, w którym mieszka od 1973r.?


10 mar 2008 1:17:02
Post 
Miałam można by rzec etap na Carrol’a – i przeczytałam większość dostępnych na polskim rynku w owym czasie ( jakies 3-4 lata temu) pozycji. Jego proza jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Nie nazwałabym ją lekką, ale przecież nie zawsze w czytaniu chodzi o prostą lekturę. Polecam gorąco dla kogoś, kto ma ochotę przemyśleć to co czyta. Ale uprzedzam – trzeba mieć nastrój odpowiedni - inaczej ciężko idzie czytanie.


10 mar 2008 20:13:25
Post 
Nie da się ukryć, że "Kraina Chichów" jest klasyką - ale trudną, choć wciągającą. Może po prostu nie każdy chce książki, która wymaga myślenia, a nie tylko rozrywkę zapewnia - lekką, łatwą i przyjemną. Każdy lubi co innego.


11 mar 2008 9:29:13
Post 
hmmm.... z Carola znam tylko "Krainę chichów" i "Muzeum psów" hmm... w sumie ciężko wyrobić sobie zdanie na temat autora po lekturze tylko dwóch pozycji. To co utkwiło mi w pamięci, to to, że książki wbrew pozorom były dość ciężkawe, umieszczono w nich sporo zabaw słownych czy fabularnych. (w muzeum psów podobał mi się motyw ze spełnianiem życzeń i babel)


11 mar 2008 14:11:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: