Teraz jest 26 kwi 2024 15:57:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Forest Gump 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post Forest Gump
Forest Gump ...
Wiekszość ludzi zna ten film, uważa go za kultowy, jednak bardzo niewielu wie iż jest ksiązka o tym samym tytule. Ogolnie jak pewnie wiekszość najpierw obejrzałem film a dopiero po czasie spostrzegłem się iż istnieje wydanie papierowe. Przewaznie jest tak że film jest zepsutą wersją ksiązki...

Tu jest dość ciekawy przypadek, film sam w sobie bardzo ciekawy i poruszajacy, ale jest luźną interpretacją książki. Czytajac właśnie probowałem odnaleźć niektore wątki wystepujące w filmie, i niektorych nie znalazłem, za to odnalazłem tam wiele takich ktore nie pojawiło się na szklanym ekranie.

Ocena ? W mojej opini oba dzieła sa naprawde godne polecenia, wersja ksiązkowa wydaje sie śmieszniejsza gdyż pozwala na indywidualne wyobrazenie sobie tego co sie tam dzieje i zawiera wiecej wątków jednak nie mozna skreślić wersji kinowej ktora naprawde zasługuje na pochwałe.


16 lip 2007 18:59:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:24:08
Posty: 211
Lokalizacja: Land Of No Return
Post Re: Forest Gump
mako napisał(a):
Forest Gump ...
Wiekszość ludzi zna ten film, uważa go za kultowy, jednak bardzo niewielu wie iż jest ksiązka o tym samym tytule. Ogolnie jak pewnie wiekszość najpierw obejrzałem film a dopiero po czasie spostrzegłem się iż istnieje wydanie papierowe.


Tak, masz rację - znaczna większość obejrzała najpierw film. W tej większości znalazłem się również ja :)
Wiedziałem i wiem o istnieniu książki, jednak jej jeszcze nie przeczytałem...
Co do samego filmu: muzyka i panujący tam humor jest kapitalny. Mnie najbardziej rozwaliła scena z Johnem Lennonem. Kto oglądał i zna piosenkę: Imagine wie o co biega :D

_________________
Obrazek


16 lip 2007 19:14:38
Zobacz profil
Post 
czyli jesli nie obejrzalam filmu to lepiej wpierw do ksiazki (tak jak to zawsze bywa)?


16 lip 2007 19:17:14
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
na_pająka napisał(a):
czyli jesli nie obejrzalam filmu to lepiej wpierw do ksiazki (tak jak to zawsze bywa)?


nie widzialas Foresta :shock: a ja myslalem ze to ja jestem do tyłu z filami ;)

A film kopie po dupie, naprawde warto obejrzec, co do ksiazki - moze kiedys...

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


16 lip 2007 19:23:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
na_pająka napisał(a):
czyli jesli nie obejrzalam filmu to lepiej wpierw do ksiazki (tak jak to zawsze bywa)?


Szczerze to nie miałem zadnych zastrzezen co do książki po obejrzeniu filmu. Sądze iz uprzednie obejrzenie nie ma wplywu na radosć z czytania, gdyz dizeki temu czekamy na coś a w tym miejscu spotyka nas coś kompletnie innego :) w zasadzie mozna byc zawiedzionym bardziej filmem po przeczytaniu książki gdyż moze sie wydac ubogi w niektore wątki


16 lip 2007 19:27:35
Zobacz profil
Post 
Fjuczers napisał(a):
na_pająka napisał(a):
czyli jesli nie obejrzalam filmu to lepiej wpierw do ksiazki (tak jak to zawsze bywa)?


nie widzialas Foresta :shock: a ja myslalem ze to ja jestem do tyłu z filami ;)

A film kopie po dupie, naprawde warto obejrzec, co do ksiazki - moze kiedys...


jakos nie ciekawil mnie nigdy ten film.. wiec jak lecial to rpzełaczałam, ale coraz wiecej pozytywnych opini o nim, wiec chyba sobie obejrze....


16 lip 2007 19:38:10
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
na_pająka napisał(a):
Fjuczers napisał(a):
na_pająka napisał(a):
czyli jesli nie obejrzalam filmu to lepiej wpierw do ksiazki (tak jak to zawsze bywa)?


nie widzialas Foresta :shock: a ja myslalem ze to ja jestem do tyłu z filami ;)

A film kopie po dupie, naprawde warto obejrzec, co do ksiazki - moze kiedys...


jakos nie ciekawil mnie nigdy ten film.. wiec jak lecial to rpzełaczałam, ale coraz wiecej pozytywnych opini o nim, wiec chyba sobie obejrze....


No to widze że podchodziłaś do tego tak samo jak i ja ... ;) jakos nigdy nie miałem na niego czasu / ochoty do momentu kiedy wrociłem do domu wymeczony chyba po jakiejs hali ... lazienka była zajęta wiec siadłem w fotelu pilota nie miałem leciał Forest i bardzo mi sie spodobał :) jeszcze ten specyficzny humor filmu ktory wydawał mi sie bardzo powazna produkcją :D


16 lip 2007 19:41:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
To widzę, że nie jestem sam :) Ale ja najpierw przeczytam książkę (ach ta odległa przyszłość :D) a dopiero później obejrzę film. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. A jeśli tak, to będzie na kogo zrzucić winę ;)


16 lip 2007 19:46:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Obi-One napisał(a):
To widzę, że nie jestem sam :) Ale ja najpierw przeczytam książkę (ach ta odległa przyszłość :D) a dopiero później obejrzę film. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. A jeśli tak, to będzie na kogo zrzucić winę ;)


Czy to groźba ? :D a tak na powaznie to mówie nie bedziesz załował ;) sam początek książki sprawia ze chce się ją przeczytać ... :

Jedno wam powiem: życie idioty to nie bułka z masłem. Ludzie śmieją się, tracą cierpliwość, tratują podle. Niby wszyscy wiedzą, że mają być wyrozumiali dla pośledzonych, ale wierzcie mi — wcale tak nie jest. Ale nie narzekam, bo w sumie całkiem nieźle ułożyło mi się w życiu.
Jestem idiota od urodzenia. Mój iloczyn rozumu wynosi niecałe 70, więc się kwalifikuję. Przynajmniej tak twierdzą ci co się znają. Mówiąc fachowo to pewno jestem debil albo imbecyl, ale ja osobiście wolę uchodzić za półgłówka, bo te inne nazwy kojarzą się z mongołami co to mają oczy usadzone tak blisko siebie, że wyglądają jak Chińczyki, a w dodatku się ślinią i bawią same sobą.


16 lip 2007 19:51:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
W wersji elektronicznej jest i mam ją. Zaraz specjalnie dla Ciebie dodam ją do biblioteki.

Edit: Proszę bardzo. Oto link: http://biblioteka.eksiazki.org/index.ph ... rrest_Gump


16 lip 2007 20:06:12
Zobacz profil WWW
Post 
Tak jak większość najpierw obejrzałam film a potem przeczytałam książkę. I zdecydowanie wolę wersję filmową opowieści o Foreście. Jest też druga część przygód Foresta "Gamp i spółka"


16 lip 2007 21:20:30
Post 
Dzięki Obi, zaraz biorę się za czytanie :lol:


17 lip 2007 11:11:18
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
Książka - śmieszna i wzruszająca. Film - tak samo, a mimo to jest inny. Wg mnie to można go traktować, jako jakąś odrębną część, ewentualnie jako historię alternatywną. Tak czy siak, tutaj nic sie nie traci, jeżeli najpierw obejrzymy film, ponieważ adaptacja jest dosyć luźna. A zarówno film, jak i książkę cenię sobie za to, że potrafi wzruszyć jak i rozśmieszyć. No i te życiowe powiedzenia Foresta, proste jak but, ale cholernie życiowe i mądre jak dla mnie :). Np. "Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz na co trafisz"...

PS. zapomniałem dodać o świetnej grze Toma Hanksa - nie widziałem lepiej zagranego idioty, niż Forest Gump w jego wykonaniu.

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


19 lip 2007 0:18:41
Zobacz profil
Post 
Tia, jakie naturalne efekty specjalne zrobili. Piórko spadające w filmie jest komputerowe, a sprawia wrażenie prawdziwego sfilmowanego z lecącej kamery.


22 lip 2007 16:41:01
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lis 2007 14:20:04
Posty: 29
eCzytnik: Kindle 3G, Nokia E66
Post 
i film i ksiazka sa swietne
ja osobiscie polecam obejzenie najpierw filmu a potem przeczytanie ksiazki
ksiazka smieszniejsza ale film tez ma swoje dobre momenty


27 lut 2008 22:25:35
Zobacz profil YIM
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: