Teraz jest 29 mar 2024 0:51:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Ekranizacje książek Dick'a 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post Ekranizacje książek Dick'a
Co sądzicie o ekranizacjach książek Dick'a?
Były : 'Blade Runner' (1982), 'Przez Ciemne Zwierciadło'(2006), 'Zapłata' (2003), 'Raport Mniejszości' (2002) i 'Next'(2007).
I wszystkie są luźne mocno.
Tylko jeden motyw jest wzięty i stworzona całkiem inna historia. I właśnie z tego powodu nie ma różnicy czy najpierw książka czy film. Jak najpierw książka to jest rozczarowanie filmem, a jak najpierw film to książkę można spokojnie czytać, nie ma zepsutej zabawy.

[Filmy oglądałam wszystkie, ale z książek to tylko 'Przez Ciemne Zwierciadło' nie czytałam.]

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


14 wrz 2007 10:28:04
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Akurat nic z tego nie czytałem, za to widziałe dwa filmy: "Blade Runner" oraz "Raport mniejszości". O ile ten pierwszy jest świetny i na długo zapada w pamięci ze względu an efekty, aktorstwo i scenariusz, o tyle ten drugi to typowa Hollywoodzka szmira z głośnym akorem i przewagą obrazu nad treścią.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


14 wrz 2007 12:12:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Kellhus napisał(a):
(...) "Raport mniejszości". (...) to typowa Hollywoodzka szmira z głośnym akorem i przewagą obrazu nad treścią.


Dokładnie. Właśnie o to chodzi. Dick stawiał ludzi na pierwszym miejscu, a w filmie jest akcja i spisek.

Kellhus napisał(a):
"(...) Blade Runner" (...) jest świetny i na długo zapada w pamięci ze względu an efekty, aktorstwo i scenariusz (...)


Przeczytaj książkę jak film Ci się podobał. Jest o wiele ciekawsza. I więcej wątków ma.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


14 wrz 2007 15:58:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Z tego wszystkiego to czytałem tylko Blade Runnera. Książeczka ciekawa. A do obejrzenia filmu na podstawie tej książki, oraz do Next i Raportu mniejszości zabieram się od dawna... :)


14 wrz 2007 16:02:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
'Next' jest beznadziejny. Chyba nudów można tylko obejrzeć.
'Raport Mniejszości' już lepszy jest. Tzn zrobili z tego taki filmik o przyszłości sensacyjny.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


14 wrz 2007 17:41:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 6:58:35
Posty: 63
Post 
Blade Runner-film, jest świetny, ciężko sfilmować książke wielowątkową reżyser musi część wyrzucić część zostawić i od tego zależy poziom filmu. No w tym przypadku udało się znakomicie jeden z najlepszych filmów jakie widziałem.

Co do Zapłaty to film jest całkiem niezły choć nie porażający, taki do obejrzenia bez specjalnych poruszeń ale sprawnie zrealizowany.

_________________
"...są trzy rzeczy, na które chce się patrzeć nieprzerwanie: ogień, morze i cudza praca."

Władimir Sorokin - Dzień oprycznika


14 wrz 2007 22:21:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Atul napisał(a):
(...) ciężko sfilmować książke wielowątkową reżyser musi część wyrzucić część zostawić i od tego zależy poziom filmu. (...)


No rozumiem, że musi powycinać, ale bez przesady. Jednak ciągle uważam, że fakt pominięcia zwierząt jest karygodny. Z całej książki to ten motyw najbardziej mi się podobał.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


15 wrz 2007 9:37:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2007 23:32:00
Posty: 94
Post 
Przyznam szczerze, że nie czytałem żadnej książki Dicka, chociaż już od jakiegoś czasu się za niego "zabieram".
Oglądałem za to parę filmów z wymienionych - Raport Mniejszości i Next. Tego pierwszego widziałem już jakiś czas temu i niewiele z niego pamiętam, ale jak widać skoro nie zapadł mi w pamięć był mocno przeciętny. Za to Next bardzo mi się spodobał, głównie aktorstwo. Trzeba przyznać że Cage bardzo dobrze pasował do roli.
Chosenone, zapomniałeś o trzech innych filmach opartych na twórczości Dicka - Tajemnice Syriusza (świetny film, jeden z moich ulubionych), Pamięć Absolutna (oglądałem daawno temu, ale był całkiem niezły) i Impostor - test na człowieczeństwo( dobry, ale nie rewelacyjny).


15 wrz 2007 14:07:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Teemer napisał(a):
Chosenone, zapomniałeś o trzech innych filmach opartych na twórczości Dicka - Tajemnice Syriusza (świetny film, jeden z moich ulubionych), Pamięć Absolutna (oglądałem daawno temu, ale był całkiem niezły) i Impostor - test na człowieczeństwo( dobry, ale nie rewelacyjny).


Tzn nie wiedziałam, że jeszcze 3 są.

------------------ Dodano: Sro Paź 10, 2007 8:43 pm ------------------
Teraz 'Ubik'a' chcą zekranizować.

http://www.filmweb.pl/%22Ubik%22+Dicka+ ... s,id=37933

Ciekawe czy też 'zekranizują' je tak jak pozostałe części.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


10 paź 2007 21:43:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2007 19:46:05
Posty: 53
Lokalizacja: KoziegÂłowy
Post 
w tym przypadku opierając się na filmie z pewnością przeczytam "Next". film bardzo mi się podobał.

_________________
Żyj i pozwól żyć innym !!!

Obrazek

Lubię być głaskany przez kobiety (z włosem a nie pod włos !!!), a jak się zbytnio rozochocę to kąsać zaczynam :-}


17 paź 2007 2:09:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Też niedawno obejrzałem Nexta i spodobał mi się. Kilka fragmentów było wprost cudowne, a końcówka to już całkiem piękna. Teraz czas na Raport Mniejszości :)


17 paź 2007 13:07:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Mi się 'Netx' nie podobał. Tzn średni był wg mnie. Tylko motyw jak ją rwał był fajny. 'Raport Mniejszości' lepszy jest.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


17 paź 2007 14:49:51
Zobacz profil
Post 
Czytałem że ksiązki Dick'a są najczęściej ekranizowane (oczywiście po Stephen Kingu:)),ale w odrrznieniu do Kinga wszystkie filmy na podstawie książek Dicka są na mojej liście klasyki sf (1.Blade Runer 2.Tajemnice Syriusza 3.Pamięć absolutna(kiedyś oglądana codzienna teraz raczej juz mam dosyc Arnolda).
Nie wiedziałem ze Next jest Dick'a więc od razu mi podskakuje w rankingu ulubionych.


29 lut 2008 20:56:09
Post 
jego twórczość jest extra a co do filmów to napewno jest całkiem oki bo wiadomo takie książki ciężko sie przenośi na ekran

EDIT

SPAM WARN

No i kolejny super "treściwy" post niosący za sobą całkiem nowe spojrzenia na twórczość Dicka i ekranizację jego opowiadań i powieści..
Mam pytanie halucinogen, oki? Co wniósł ten post do dyskusji, poza oczywiście kolejnym numerkiem na liczniku Twoich postów?
IMO nic!!!


Nie kasuje postu, niech inni zobaczą za co można dostać +1 ostrzeżenia - to już Twoje trzecie, tak że do bana coraz bliżej.

Chesuli


01 mar 2008 17:40:15
Post 
Blade Runner i Przez Ciemne Zwierciadło to najlepsze ekranizacje książek Dick'a. O ile Przez Ciemne Zwierciadło jest dość wierną kopią książki, to Blade Runner jest znacznie bardziej luźną adaptacją - mimo to i tak znakomitą.


02 mar 2008 21:48:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: