Teraz jest 29 mar 2024 4:31:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Nowy firmware! 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2010 10:29:15
Posty: 69
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle3, eClicto, Tungsten T|3
Post Re: Nowy firmware!
Mori napisał(a):
Cujo napisał(a):
I najważniejsze - zauważyłem, że nowa czcionka szeryfowa wyświetla się w większości książek ale nie we wszystkich... Na to też by się przydał sposób, jak ktoś dojdzie co za to odpowiada...

Może to jest tak, że masz zdefiniowany font bezszeryfowy w danej książce i dlatego?

W pliku źródłowym czcionka była "jakaś-tam" szeryfowa, ale edytowałem w OpenOffice, zmieniłem z "jakiegoś-tam" na font Times CE i jest już ok. Widać były jakieś nieścisłości albo brak konsekwencji w czcionce dokumentu.
Już jest ok i szeryfowa czcionka naprawdę uprzyjemniła mi czytanie na eClicto. No i odpalanie się czytnika i od razu ostatnio czytana książka... Świetny ten firmware. Szkoda, że nie mogą (?) nic zrobić z baterią...

_________________
That is not dead which can eternal lie, yet with strange aeons even death may die.


24 cze 2010 12:43:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Nowy firmware!
OFF Topic:
Wydawało mi się, że RESTART - to wyłączenie i włączenie urządzenia (ponowny start)
RESET - zaś to właśnie wyzerowanie pamięci.
/OFF Tobic

Mi nie sprawiał problemu z managerem, wszystko przebiegło gładko. Jak na razie testuję nową czcionkę :mrgreen:


24 cze 2010 14:05:02
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy firmware!
nightelf napisał(a):
OFF Topic:
Wydawało mi się, że RESTART - to wyłączenie i włączenie urządzenia (ponowny start)
RESET - zaś to właśnie wyzerowanie pamięci.
/OFF Tobic

Hmmm. Przy takiej interpretacji to ja nie umiem powtórzyć problemu, bo u mnie działa dobrze. Wyłączenie i włączenie urządzenia nie ma wpływu na listę ostatnio czytanych u mnie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 cze 2010 14:58:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: Nowy firmware!
a u mnie nic się nie dzieje w czytniku
podłączam, pyta czy chcę update, potwierdzam, ładuje się, odłącza mi czytnik i podaje 5 kroków co robić
odłączam czytnik, wyłączam go, następnie włączam i mam to co miałem
żadnym zmian, pytań o akceptację
co jest?


24 cze 2010 17:54:17
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy firmware!
Podczas włączania trzymasz OK tak, jak polecono Ci w instrukcji aktualizacji i w samym Managerze? Inaczej nie odpali się procedura aktualizująca.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 cze 2010 17:58:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Re: Nowy firmware!
u mnie było to samo
dzięki Mori za radę, nacisnąłem OK (czyli tick) i Aktualizacja w toku

_________________
:-P


25 cze 2010 7:53:17
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy firmware!
OK, tick, przycisk akceptacji... Zwał jak zwał, chodzi o ten w środku kółka ze strzałeczkami. I naprawdę Manager wyświetla w ostatnim kroku wszystkie informacje o tym ;)

No, to jak więcej osób instaluje aktualizację to czekamy na dalsze informacje o tym, co u Was działa lub nie i jak oceniacie zmiany.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 cze 2010 8:26:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2010 13:59:16
Posty: 14
eCzytnik: Pocketbook 623 Lux, eclicto
Post Re: Nowy firmware!
Ja załadowałem oprogramowanie bez problemów. Zmieniłem czcionkę, ostatnio czytana książka otwierała się automatycznie. Ostatnio czytane dokumenty też się pojawiały, tyle, że znikały po wyłączeniu i włączeniu czytnika. Za jakiś czas czytnik się zawiesił - zresetowałem przyciskiem z tyłu - i o dziwo! - pozycje ostatnio czytane nie zniknęły. Wyłączyłem i na drugi dzień włączyłem - i są nadal!
Czyli ogólnie zmiany w dobrym kierunku :-)


26 cze 2010 23:29:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: Nowy firmware!
ja też w końcu zainstalowałem, dzięki za instrukcje
może tylko jedno bym zmienił: wstawiłbym Ostatnio czytane, jako pierwszą opcję w menu
najlepsza jest jednak opcja otwierania ostatnio czytanej książki automatycznie


30 cze 2010 12:26:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lip 2010 20:43:53
Posty: 8
Post Re: Nowy firmware!
Witam od pewnego czasu "przyglądam " się uważnie wszystkim postom , i mam pytanie czy nowy sofcik poprawił coś z działaniem baterii tzn czy czas pracy uległ wydłużeniu.


04 lip 2010 22:43:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Nowy firmware!
@nikonik1 - czas pracy niespecjalnie się zmienił, ciężko mi na razie powiedzieć czy w ogóle.


04 lip 2010 23:56:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lip 2010 20:43:53
Posty: 8
Post Re: Nowy firmware!
Hmmm no to trochę mnie to zmartwiło miało być podobno lepiej .......

Coraz bardziej zniechęcam się do kupna tego sprzęciku !!!

A tak na marginesie pytanie do osób już posiadających eClicto czy jesteście zadowoleni z tego urządzenia i czy spełnia wasze oczekiwania ?

i najważniejsze pytanie czy dokonali byście tego samego wyboru ponownie ?????


05 lip 2010 9:30:36
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy firmware!
nikonik1 napisał(a):
Hmmm no to trochę mnie to zmartwiło miało być podobno lepiej .......

Dlaczego? Akurat nie zapowiadano chyba poprawy żywotności baterii w nowym firmware.

nikonik1 napisał(a):
A tak na marginesie pytanie do osób już posiadających eClicto czy jesteście zadowoleni z tego urządzenia i czy spełnia wasze oczekiwania ?

Moje tak. Miał służyć do czytania książek elektronicznych i tę funkcję spełnia idealnie. Nie jestem aż tak aktywnym czytelnikiem, by obecnie oprogramowaną baterię wyczerpać w jeden dzień - więc mnie pasuje (na początku było znacznie gorzej).

nikonik1 napisał(a):
i najważniejsze pytanie czy dokonali byście tego samego wyboru ponownie ?????

Na pewno zdecydowałbym się na eCzytnik ponownie. Czy eClicto? Pojęcia nie mam - wtedy to był najtańszy bodaj 6" eCzytnik dostępny w Polsce, teraz sytuacja trochę się pozmieniała, skomplikowała - ale, jak dla mnie, to głównie kwestia ceny.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


05 lip 2010 9:39:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2010 10:29:15
Posty: 69
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle3, eClicto, Tungsten T|3
Post Re: Nowy firmware!
Popieram Mori'ego. Też jestem zadowolony z eClicto i też zdecydowałem się ze względu na cenę/jakość.
Z baterią w tym czytniku to dla mnie jest tak, że wkurzanie się wynika bardziej z wiedzy, że można z tego urządzenia wycisnąć więcej pageflipów, a nie z samego faktu słabej baterii. Jasne - fajniej by było ładować sprzęt rzadziej niż częściej, ale jakoś szczególnie nie spędza to snu z moich powiek...

_________________
That is not dead which can eternal lie, yet with strange aeons even death may die.


05 lip 2010 12:21:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post Re: Nowy firmware!
Również i moje oczekiwania czytnik spełnia. Jak bym dał za niego powyżej 800 zł to pewnie bym narzekał.
A tak, jak by był znowu w promocji za 500 zł, to może nawet kupił bym drugi egzemplarz. Bo obecny zabrała mi żona :D


05 lip 2010 13:58:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron