Teraz jest 24 kwi 2024 23:25:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Nowy firmware do eClicto - komentarze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2010 16:15:27
Posty: 24
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: Nowy firmware do eClicto - komentarze
To teraz z niecierpliwością czekam na pierwsze opinie odnośnie nowego firmware'u. Zastanawiam się nad kupnem tego czytnika i mam nadzieję, że czas pracy znacznie się wydłużył. Pisząc znacznie mam na myśli dużo więcej niż 500 stron (w rzeczywistości z 200, tak?). Chciałbym zabierać czytnik w podróż i niespecjalnie mnie cieszy taki czas pracy.


15 lut 2010 23:50:41
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Nowy firmware do eClicto - komentarze
I jak tam eClictowcy? Doczekaliście się w końcu funkcji, które w innych czytnikach były od początku? :D

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


16 lut 2010 9:49:21
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy firmware do eClicto - komentarze
To znaczy jakich konkretnie, Kellhus? Ja rozumiem, że to wrodzona złośliwość kogoś, kogo nie stać nawet na taniego eClicto :P

Aktualizacja, pomijając fakt, że usuwa wszystkie ustawienia i zakładki (ARGH!), jest całkiem pozytywna. Wpływ na baterię - pożyjem, uwidzim.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 lut 2010 9:59:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2010 10:36:43
Posty: 2
Post Re: Nowy firmware do eClicto - komentarze
Witam Wszystkich

Jeżeli zachowa się kolejność aktualizacja czytnika ustawienia i zakładki powinny się zachować w przeciwnym wypadku kasują się

1. aktualizacja środowiska
2. aktualizacja aplikacji
:D


16 lut 2010 10:51:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 20:13:29
Posty: 30
Post Re: Nowy firmware do eClicto - komentarze
Widze iż rozwiązali problem nie zawsze otwierających się rtfów, poprostu teraz wcale ich nie ma na liście...
Szkoda, przydałby się chociaż jeden format, w który można nie tylko czytać ale i edytować.


16 lut 2010 12:05:47
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy firmware do eClicto - komentarze
ZZZ12 napisał(a):
Witam Wszystkich

Jeżeli zachowa się kolejność aktualizacja czytnika ustawienia i zakładki powinny się zachować w przeciwnym wypadku kasują się

1. aktualizacja środowiska
2. aktualizacja aplikacji
:D

A, to może dlatego. Czy aktualizacja środowiska zmieniła u Was może datę wersji podaną w informacjach o eClicto? Bo wersja aplikacji się zaktualizowała, a środowiska nie, więc w sumie nie wiem, czy i co się zmieniło.

rdst75 napisał(a):
Widze iż rozwiązali problem nie zawsze otwierających się rtfów, poprostu teraz wcale ich nie ma na liście...
Szkoda, przydałby się chociaż jeden format, w który można nie tylko czytać ale i edytować.

Eee... Wiesz, ePUBy można czytać i edytować. I dodawać style, obrazki i inne takie. To zdecydowanie najlepszy format dla eCzytników (z RTFami jest problem, jeśli chodzi o specyfikacje i jej interpretowanie).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 lut 2010 12:11:46
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Nowy firmware do eClicto - komentarze
Mori napisał(a):
Eee... Wiesz, ePUBy można czytać i edytować. I dodawać style, obrazki i inne takie. To zdecydowanie najlepszy format dla eCzytników (z RTFami jest problem, jeśli chodzi o specyfikacje i jej interpretowanie).

Wyluzowałbyś już z tym epubem, maniaku.
Ile razy można powtarzać, że chociażby brak sensownie zrobionych przypisów (takich jak w fb2) go pogrąża. Epub do niektórych rzeczy się po prostu NIE NADAJE. Na ten przykład do skanów DjVu jest po prostu bezkonkurencyjny.
Epub jest w miarę sensownym formatem, ale ustawianie go na piedestale z podpisem "jedyny najlepszy" jest przesadą.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


16 lut 2010 12:30:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 20:13:29
Posty: 30
Post Re: Nowy firmware do eClicto - komentarze
Nie mam nic przeciwko epub, tylko będzie dla mnie używalny dopiero gdy będzie można go prosto wgrać do open offica czy worda i nie będzie mieszał ze zmianą akapitów, kodowaniem, itd.. bez tego to jest tylko format do odczytu i to jeszcze po konwersji w calibre, no chyba że sa jakies wtyczki do OO?

Czasem pisze sobie jakieś notatki czy inne, i chciałbym mieć możliwość ich czytania na czytniku bez konwersji, poprostu trzymać najnowszą wesje pliku na karcie SD Eclicto, .rtf mi styknie, chociaż lepszy byłby .ods czy .doc, ale już np. html za dużo miesza w dokumenicie i jego formatowaniu, .txt ma znowu za mało formatowania, a pdf jest tylko do odczytu.
OO miał mieć edytowalne pdfy, takie 2 w jednym, plik który zawiera równocześnie ods i pdf, może to byłoby jakies rozwiązanie.


16 lut 2010 12:52:48
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Nowy firmware do eClicto - komentarze
rdst75 napisał(a):
Nie mam nic przeciwko epub, tylko będzie dla mnie używalny dopiero gdy będzie można go prosto wgrać do open offica czy worda i nie będzie mieszał ze zmianą akapitów, kodowaniem, itd.. bez tego to jest tylko format do odczytu i to jeszcze po konwersji w calibre, no chyba że sa jakies wtyczki do OO?

Sigil

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


16 lut 2010 13:01:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 20:13:29
Posty: 30
Post Re: Nowy firmware do eClicto - komentarze
Ale to chyba edytor, a nie wtyczka?
Czyli potem potrzebowałbym konwersji do doc, rtf, albo uczyć się jak coś zrobić w tym.
Pewnie takie rzeczy jak spis treści czy inne to już się nie skonwertują, więc to nie jest rozwiązanie


16 lut 2010 13:06:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2010 10:36:43
Posty: 2
Post Re: Nowy firmware do eClicto - komentarze
Ja po zaktualizowaniu mam wersje aplikacji 08-02-2010 1.5.17.3562
wersja środowiska (główna partycja)01.01.02.2010_64MB :)


16 lut 2010 13:06:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2008 23:40:23
Posty: 6
Lokalizacja: inÂżynier
Post Re: Nowy firmware do eClicto - komentarze
eclicto/]Nowy firmware do eClicto[/url].[/quote]

Co się zmieniło ( u mnie na moim czytniku)
1.Wzrast czasu użytkowania baterii o jakieś 50% - da się przeczytać ok 300 str. papierowych w formacie 80%
2.udogodnienie w postaci zapętlającego się Menu
3 Czytnik nie widzi teraz plików Fb2 (poprzednio czytał je)
4 nieznaczne zwiększenie czasu przekładania stron w czytniku
5 trochę lepiej z MP3


16 lut 2010 13:09:07
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy firmware do eClicto - komentarze
ZZZ12 napisał(a):
Ja po zaktualizowaniu mam wersje aplikacji 08-02-2010 1.5.17.3562
wersja środowiska (główna partycja)01.01.02.2010_64MB :)

Dzięki, tak jest i u mnie.

t3d napisał(a):
Ile razy można powtarzać, że chociażby brak sensownie zrobionych przypisów (takich jak w fb2) go pogrąża. Epub do niektórych rzeczy się po prostu NIE NADAJE. Na ten przykład do skanów DjVu jest po prostu bezkonkurencyjny.
Epub jest w miarę sensownym formatem, ale ustawianie go na piedestale z podpisem "jedyny najlepszy" jest przesadą.

Nie jest. To format otwarty, standaryzowany, bez "twardego" formatowania, jak PDF. Nie jest idealny (nigdy tak nie twierdziłem), jednak jest w chwili obecnej najlepszy dla eCzytników (choćby ze względu na wsparcie dla niego).

PS. Co do przypisów - to z nimi jest problem już w RTFach. Tak samo w owych RTFach jest problem z obrazkami.

rdst75 napisał(a):
Nie mam nic przeciwko epub, tylko będzie dla mnie używalny dopiero gdy będzie można go prosto wgrać do open offica czy worda i nie będzie mieszał ze zmianą akapitów, kodowaniem, itd.. bez tego to jest tylko format do odczytu i to jeszcze po konwersji w calibre, no chyba że sa jakies wtyczki do OO?

To trzeba było napisać - format edytowalny w OpenOffice/Microsoft Word. Chociaż tak naprawdę nie jest to i tak wielkim problemem - w końcu to ZIP z XMLem w środku - wypakować można, potem edytować w czymkolwiek i już (co jest sporym bonusem - nie potrzebuję pakietu Microsoft Office i nie muszę instalować tragedii, jaką jest dla mnie OO - mogę plik odpalić w Notepad++ i wygodnie go zmieniać). No i jest jeszcze Sigil, jak już t3d wspominał, jako dedykowany ePUBowi edytor.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 lut 2010 13:19:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 20:13:29
Posty: 30
Post Re: Nowy firmware do eClicto - komentarze
Oczywiście że wszystko da się edytować konwertować, równiez pdfy, tylko po co tracić na to czas? Mam sporo plików w .rtf bo ten format mogłem bez problemu przenosić swojego czasu z OO do worda którego miałem w pracy, więc chciałbym aby był w urządzeniu. I poprostu wolałbym żeby w eclicto poprawili odczyt rtf a nie likwidowali go, zresztą razem z fb2, jak to kasprzak sprawdził

Ciekawe kiedy poprawią kodowanie win-1250, co akurat nie powinno być trudne, możliwe iż wystarczy wgrać odpowiednie czcionki, pliki html z tym kodowaniem dalej się rozjeżdżają.


16 lut 2010 13:47:04
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy firmware do eClicto - komentarze
rdst75 napisał(a):
Ciekawe kiedy poprawią kodowanie win-1250, co akurat nie powinno być trudne, możliwe iż wystarczy wgrać odpowiednie czcionki, pliki html z tym kodowaniem dalej się rozjeżdżają.

Do zmiany kodowania polecam Gżegżółkę - zrobi Ci to nawet i masowo, paroma kliknięciami.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 lut 2010 14:04:16
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron