Teraz jest 25 kwi 2024 4:12:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Moja recenzja eClicto 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Moja recenzja eClicto
Wszyscy piszą recenzje, napiszę i ja =]

Zatem od początku: zamówienie złożyłem w czwartek, około godziny ósmej. Wybrałem czytnik (900 zł), okładkę za 40 zł i słuchawki za 30 zł (douszne, stwierdziłem bowiem, że chciałbym kiedyś takich spróbować, 2.5 mm). Nie zdecydowałem się na kartę SD, bo uznałem, że kupię na miejscu taniej. Wpłata wysłana przelewem bankowym już około godziny 15 została zaksięgowana na koncie Kolportera - dostałem odpowiedni e-mail z informacją. Ponieważ dwa z moich produktów miały oznaczony termin realizacji od 3 do 5 dni (słuchawki + okładka), a czytnik miał napisane "trudno dostępne", nie spodziewałem się więc, że dostanę sprzęt w piątek. I faktycznie, dopiero w poniedziałek (Kolporter nie realizuje zamówień w soboty i niedziele, niestety) moje zamówienie zostało zaktualizowane jako "wysłane". Paczka kurierem dotarła dnia następnego, w dobrym stanie, zatem nie mam tu żadnych uwag.

Po wypakowaniu wszystkiego, odklejeniu folii ochronnej z ekranu, można było odpalić czytnik. Uruchomienie trwa 25 sekund - nie jest to długo, aczkolwiek człowiek chciałby, by to było już - teraz. Urządzenie reaguje całkiem szybko, nawigacja po menu jest przyjemna. Otwarcie eKsiążki z DRMem (pierwsze) trwa 12 sekund, kolejne już 7. W przypadku ePUBów bez DRMu jest to około 4 sekund - tak dla pierwszego otwarcia eBooka, jak i kolejnego. Od razu wiadomo, dlaczego DRM jest zły =]

Dołączone do eClicto eBooki wyświetlają się przyjemnie, nie ma też problemów z polskimi znakami. Powiększanie/pomniejszanie czcionki działa poprawnie.

Jeśli chodzi o zmianę ustawień, w obecnej wersji nie jest ona zbytnio rozbudowana. Możemy zmienić kolejność sortowania eKsiążek, domyślną wielkość czcionki (tutaj minusem jest to, iż zawsze przesuwa się ona "w prawo" za każdym naciśnięciem, więc mamy następującą kolejność: 100 -> 120 -> 140 -> 160 -> 60 -> 80 -> 100 -- dotarcie do 80 zajmuje 5 naciśnięć) oraz zarządzanie energią (przy włączonym możemy ustalić czas, po jakim czytnik się wyłączy). Dla mnie największym szokiem był brak opcji wyboru fontu - a taką możliwość widziałem na oprogramowaniu, które mieli panowie z Kolportera na Targach Książki. Szkoda, może w przyszłych wersjach ta opcja powróci.

Jeśli chodzi o muzykę - możemy jej słuchać również podczas czytania eBooków. Dołączony album przeciętnie trafia w moje gusta, zajmuje 67.3 MB i był zgrywany przy użyciu Exact Audio Copy (VBR). Jedna z pierwszych rzeczy, które zniknęły z czytnika po podłączeniu do komputera ;)

Obrazki wyświetlają się poprawnie. Szkoda, że w chwili obecnej nie można ich obracać - ach, marzyłby mi się obrót o 90 stopni i rozciągnięcie do wysokości czytnika (w chwili obecnej małe obrazki nie są powiększane). Bez takiego trybu może być ciężko np. z czytaniem mangi (aczkolwiek można pomyśleć o "wydrukowaniu" obrazków do PDFa, gdzie już można wszystko obracać).

Po podłączeniu do komputera mamy dwie drogi do władania czytnikiem: możemy albo przerzucać pliki bezpośrednio, poprzez eksploratora (jak to większość z Was robi zapewne z MP3 albo aparatami) albo też przy użyciu Managera eClicto (tutaj musimy nasz czytnik powiązać z aplikacją, co, jak wiadomo, jest możliwe tylko na jednym PC). Nie ma problemów z wykonaniem pełnej kopii plików, ale eBooki z DRMem (można je poznać po tym, że mają rozszerzenie ED) mogą być czytane jedynie na eCzytniku (w przypadku darmowych ePUBów takiego ograniczenia nie ma).

Jeśli chodzi o własne pliki - eClicto bezproblemowo otwiera TXT czy HTML (oprócz ePUBa czy PDFa). HTML jest szczególnie wygodny - bowiem Microsoft Word oferuje standardowo eksport do tego formatu (poprzez Zapisz jako... -> Strona sieci Web, przefiltrowana). Dalej - taki HTML można wczytać do Sigila - w efekcie testowy plik DOC (1.1 MB) zamienił się w HTMLa (821 KB), a ten w ePUB (210 KB) w wyniku kilku kliknięć. Nic strasznego. Oba pliki wyświetlają się poprawnie w czytniku (nie ma żadnych problemów z polskimi znakami), oryginalny HTML z Worda lepiej zachowuje podziały linii (ale to pewnie kwestia przetwarzania przez Sigila). PDF (również przygotowany z testowego DOCa) miał 980 KB i także wyświetlał się normalnie na czytniku, aczkolwiek wymagał obrotu strony (czytania poziomego) oraz powiększenia (do 120%) -- zatem zdecydowanie polecam inne formaty, chyba, że "wydrukujemy" nasz plik z konkretnymi, dostosowanymi do czytnika wartościami.

Warto na zakończenie wspomnieć o opcji zapamiętywania ostatnio czytanej strony. O ile czytnik robi to poprawnie dla każdego pliku, nie zapamiętuje orientacji, jaka była ustawiona - czyli jeśli czytaliśmy w pozycji poziomej, będziemy musieli ponownie załączyć tę opcję po otwarciu pliku.

Fotostory
Zapakowana okładka (ech, liczyłem na jakieś papierowe opakowanie do niej, tymczasem była jedynie w woreczku foliowym) wygląda tak:
Obrazek

Słuchawki (renomowanej firmy 4world ;) ):
Obrazek

Oraz pudełko z eClicto:
Obrazek

Do całości dołączone zostały dwie instrukcje - jedna dotycząca czytnika, druga programu eClicto Manager (i to ta druga, o dziwo, jest grubsza):
Obrazek

Zawartość pudełka z eClicto, po wyjęciu samego eCzytnika:
Obrazek
Jak widać, jest ładowarka sieciowa na USB, kabel USB do komputera, a także tanie słuchawki (ponieważ miałem okazję używać takich przez chwilkę przy taniej MP3, to wiem, iż nadają się tylko do wyrzucenia).

A oto sam czytnik, jeszcze wyłączony:
Obrazek
Start urządzenia zajmuje 25 sekund. Nie jest to przesadnie długi czas, choć oczywiście każdy wolałby, by był krótszy.

Informacje o oprogramowaniu:
Obrazek
Dostałem więc tę samą wersję, co rdst75.

"But w butonierce":
Obrazek Obrazek
(od razu przepraszam za ten i następne flashe, które widać po prawej stronie - to kwestia zdjęcia, nie czytnika, na którym wszystko wyświetla się ok)

"Plewy na wietrze":
Obrazek Obrazek
(Jak widać, obrazki w ePUBie wyświetlają się przeciętnie; proszę wybaczyć zbyt wielkie przycięcie prawej strony drugiego zdjęcia, tekst na czytniku jest pełny)

Na koniec strona mangi "Love Hina":
Obrazek Obrazek
(oryginalna stronę można zobaczyć tutaj)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 gru 2009 1:19:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2010 17:30:53
Posty: 1
Post Re: Moja recenzja eClicto
Witam!

Mam może kretyńskie pytanie ale na stronie http://www.eclicto.pl/1021,0,Czytnik_eClicto.html znalazłem taką oto informacje:

Co można czytać w czytniku eClicto?
Czytnik eClicto służy do odczytu e-booków w zabezpieczonym formacie EPUB. Znajdziesz je w naszej Księgarni eClicto.

Czy naprawdę można czytać tylko książki z ich księgarni, jeśli tak to po co on komu. Pytam bo mam masę ściągniętych jyż ebooków głównie po angielsku.


04 kwi 2010 17:41:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2010 16:15:27
Posty: 24
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: Moja recenzja eClicto
Cytuj:
Witam!

Mam może kretyńskie pytanie ale na stronie http://www.eclicto.pl/1021,0,Czytnik_eClicto.html znalazłem taką oto informacje:

Co można czytać w czytniku eClicto?
Czytnik eClicto służy do odczytu e-booków w zabezpieczonym formacie EPUB. Znajdziesz je w naszej Księgarni eClicto.

Czy naprawdę można czytać tylko książki z ich księgarni, jeśli tak to po co on komu. Pytam bo mam masę ściągniętych jyż ebooków głównie po angielsku.


Możesz bez problemu wgrać na czytnik swoje ebooki. Nie wiem ile formatów obsługuje eclicto, ale prócz epub, działa pdf, fb2, pewnie też jakieś inne.


04 kwi 2010 21:16:27
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Moja recenzja eClicto
kadilak napisał(a):
Możesz bez problemu wgrać na czytnik swoje ebooki. Nie wiem ile formatów obsługuje eclicto, ale prócz epub, działa pdf, fb2, pewnie też jakieś inne.

fb2 DZIAŁAŁO. Aktualizacja firmware'u usuwa jego wsparcie.
epuby tak, ale nie te z drmem adobe (chyba najpopularniejszy obecnie drm).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


04 kwi 2010 21:27:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 mar 2010 23:22:36
Posty: 10
Post Re: Moja recenzja eClicto
@Genzyp

tu: http://www.eclicto.pl/505,503,503,BEZPL ... nberg.html

jest opis jak czytać NIE zabezpieczone epuby - a więc wszystko co do epuba da się skonwertować :)

_________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sprzęt RTV i AGD http://moveto.pl


06 kwi 2010 19:57:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron