Teraz jest 29 mar 2024 14:12:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
eClicto wystartowało! - komentarze 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post eClicto wystartowało! - komentarze
Zapraszamy do komentowania nowego artykułu na naszym blogu - eClicto wystartowało!

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


10 gru 2009 14:39:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2009 21:25:30
Posty: 2
Post Re: eClicto wystartowało! - komentarze
Witam,

Jeżeli eclicto będzie w stanie sprostać oczekiwaniom dot. bogatej oferty elektronicznej księgarni to na prawdę wiele można im wybaczyć. Zastanowił bym się nawet nad zmianą mojego Reader'a na ich czytnik. Mam tutaj na myśli elektroniczne publikacje w dobrej cenie dostępne w dniu premiery wersji papierowej. Kolporter chwali się umowami z głównymi wydawnictwami na polskim rynku. Jak będzie - zobaczymy. Aktualna oferta jest dość uboga, no ale to dopiero start... Jeżeli znajdę interesujące nowości w eclicto.pl to wchodzę.

Szkoda tylko, że eclicto wybrało własne rozwiązanie DRM - miałem nadzieję na EPUB + Adobe Digital Editions ...
Jak na razie przyglądam się z ciekawością ale "szału to nie robi" :nono


10 gru 2009 23:23:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Re: eClicto wystartowało! - komentarze
a ja mam pytanie, czy istnieje możliwość powiększania czcionki, dla mojej mamy przygotowuję PDF-y z czcionką 36 na mojego Sony Readera, zastanawiam się nad kupnem tego, ale musiałoby to być dostosowane do możliwości mojej mamy

przy okazji, w artykule pisaliście o słabej promocji, to prawda, szukając czy ma możliwość powiększania szukałem filmów w internecie i znalazłem 1 (słownie jeden) - to bardzo, bardzo słaba promocja
http://www.youtube.com/watch?v=PiuKQ6KsYGs
dla mnie gdy kupuję coś nowego YouTube jest podstawowym źródłem informacji, nie ma jak zobaczyć jak coś działa

_________________
:-P


13 gru 2009 11:42:25
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto wystartowało! - komentarze
Tak, w ePUBie masz możliwość powiększania czcionki od 60% do 160% (jest o tym nawet w ich informacjach). Według mojej subiektywnej oceny, na podstawie papierowego wydania "Mistrza i Małgorzaty", 80% w ePUBie odpowiadało wielkości czcionki w książce papierowej.

Paweł Wimmer podsumował to tak:
http://poradnikwebmastera.blox.pl/2009/12/eClicto-oprogramowanie-i-ksiegarnia.html napisał(a):
Za to czytelna, bezszeryfowa czcionka jest dobrze widoczna nawet na poziomie 80% nominalnej. 160% to nawet słoń-krótkowidz przeczyta.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 gru 2009 11:48:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2009 23:14:46
Posty: 2
Post Re: eClicto wystartowało! - komentarze
Mori napisał(a):
Tak, w ePUBie masz możliwość powiększania czcionki (...)


Użycie rzeczownika "czcionka" w tym kontekście jest nieprawidłowe. Poniżej wykładnia:

Cytuj:
czcionka
1. «prostopadłościan z odwróconą literą lub znakiem drukarskim, dającymi w druku odbitkę tej litery lub znaku»
2. «kształt i wielkość liter w druku»

(cytat za: http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=czcionka)

Słowo, jakie powinno zostać użyte to "font":

Cytuj:
font «rodzaj pisma dla komputera lub drukarki»

(cytat za: http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=font)

Szanowny Panie Administratorze! Już w drugim Pana poście (w kolejności czasowej: od najnowszego do najstarszego) znalazłem ten poważny błąd językowy.

Dodam, że w pierwszym poście upominał Pan użytkownika nt. nieprawidłowego użycia partykuły bynajmniej (link: post55991.html#p55991)


13 gru 2009 15:34:40
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: eClicto wystartowało! - komentarze
Witam,

up.

Hmm., to znaczy w kompie mam fonty, tak? A jak wydrukuję plik, w którym są te fonty, to fonty "cudownie" zmieniają się już PO wydrukowaniu w czcionki, tak? A w trakcie drukowania te czcionki są dalej fontami, tak? Czyli w momencie "padnięcia" fontu na papier następuje jego zmiana w czcionkę, tak? Czyli inaczej mówiąc, dochodzi do upostaciowienia nieupostaciowanego, tak? Czyli mamy tu do czynienia ze swoistym dualizmem, prawie że takim jak w koncepcji korpuskularno-falowej natury fotonu, tak? Czyli dla oceny relacji fontu i czcionki powinniśmy stosować hipotezę de Broglie'a, oraz zarówno równanie falowe Schrodingera, jak i zasadę nieoznaczoności Heisenberga, czy tak?

Czyli w uproszczeniu: foton jest falą, ale jest i cząstką, nieprawdaż.

Czyli w uproszczeniu: font jest krojem (rodzajem) pisma, ale również i czcionką czyli krojem (rodzajem) druku, nieprawdaż?

Czyli: to znaczy, że o co Ci chodzi? :wink:

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


13 gru 2009 18:16:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2009 21:28:18
Posty: 9
Post Re: eClicto wystartowało! - komentarze
chesuli napisał(a):
Czyli: to znaczy, że o co Ci chodzi? :wink:


Prawdopodobnie o to żeby się nie czepiać byle czego, tylko prowadzić normalną dyskusję jak na forum przystało... pomyślcie nad tym


13 gru 2009 18:45:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2009 23:14:46
Posty: 2
Post Re: eClicto wystartowało! - komentarze
chesuli napisał(a):
Czyli: to znaczy, że o co Ci chodzi? :wink:


Myślę, że przykład z partykułą "bynajmniej" (link: post55991.html#p55991) doskonale obrazuje, to o czym piszą forumowicze. Cytując (za postami w temacie: post55998.html#p55998) fraktala oraz gangura:

fraktal napisał(a):
Panowie Admini - robicie właśnie to samo co przez cały czas istnienia forum, do pisania na którym usiłowaliście zachęcać.
Poczytajcie kilka losowo wybranych wątków, to zauważycie pewną prawidłowość; na 3-4 posty userów przypada 1 post moderatora.
I to jest świetny przykład nadaktywnej moderacji.Może warto byłoby dostrzec ten prosty fakt że posty piszą różni ludzie,w różny sposób swoje wypowiedzi formułując.Nie każdy post jest świetny merytorycznie i doskonały stylistycznie.
Ale to doprawdy nie powód żeby natychmiast przylatywał moderator i par excellence , "walił usera z glana".I to tak naprawdę jest powód tak małej aktywności , między innymi mojej , na forum.Mam swoje lata i nie mam ochoty by ktoś mnie każdorazowo stawiał do pionu - wszystko jedno czy zasadnie czy nie.Nie mam ochoty także patrzec na to jak spotyka to innych.Celował w tym właśnie Mori.I do Mori'ego niniejszym się zwracam: nie kop chłopie tak często bliżnich bo się spocisz....dałeś ludziom miejsce do pisania - a niech piszą , raz lepiej ,raz gorzej ale wiecznie się ich nie czepiaj...Jeśli naprawde wymagasz by każdy post spełniał Twoje wyśrubowane warunki to będziesz miał właśnie to co miałeś - kupę "martwych" userów.


gangur napisał(a):
Fraktal świetnie opisał sytuację z postami - mnie też się zdarzało zacząć pisać notkę, żeby po chwili zrezygnować - Raptem 1,2 zdania, do tego lekko dryfuję tematycznie - i tak zaraz skasują. Więc po co się męczyć.


No a później jest płacz, że forumowicze nic nie piszą, że banda pijawek tu siedzi etc. etc. ;)

Jako stary znajomy Moriego i Kellhusa jestem zszokowany tym, do czego oni tu doprowadzili...


13 gru 2009 18:48:01
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: eClicto wystartowało! - komentarze
Witam,

Jak widać żart nie chwyta, to trzeba wprost:
Za Wikipedią:
Cytuj:
Czcionka (staropolskie nazwy: krotło, cćonka, trzcionka) – rodzaj nośnika pojedynczych znaków pisma drukarskiego, podstawowy materiał zecerski używany w technice druku wypukłego. Dziś czcionka została wyparta przez elektroniczny nośnik pisma, czyli font, jednak samo słowo nadal funkcjonuje w języku potocznym, właśnie jako synonim fontu.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


13 gru 2009 19:48:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Re: eClicto wystartowało! - komentarze
Mori napisał(a):
Tak, w ePUBie masz możliwość powiększania czcionki od 60% do 160% (jest o tym nawet w ich informacjach). Według mojej subiektywnej oceny, na podstawie papierowego wydania "Mistrza i Małgorzaty", 80% w ePUBie odpowiadało wielkości czcionki w książce papierowej.

Paweł Wimmer podsumował to tak:
http://poradnikwebmastera.blox.pl/2009/12/eClicto-oprogramowanie-i-ksiegarnia.html napisał(a):
Za to czytelna, bezszeryfowa czcionka jest dobrze widoczna nawet na poziomie 80% nominalnej. 160% to nawet słoń-krótkowidz przeczyta.

dzięki za odpowiedź i cytat
lubię Pawła Wimmera, na podstawie jego artykułów wiele lat temu uczyłem się HTMLa

_________________
:-P


13 gru 2009 19:51:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 20:13:29
Posty: 30
Post Re: eClicto wystartowało! - komentarze
Zamówiłem eclicto i właśnie dojechał, wrażenia tutaj:

http://zazun.blox.pl/html


15 gru 2009 21:32:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: