Teraz jest 23 kwi 2024 20:08:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Źli bohaterowie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lut 2008 15:09:05
Posty: 32
Post 
Trylogia mrocznego elfa, szczególnie pierwszy tom:)

EDIT

Tia. Takie posty to.... napiszę delikatnie ...nic nie wnoszą. Rzuciłeś nazwę trylogii i już (nawet bez jej autora). No to może wyedytuj ten post w taki sposób, by wskazać te pierwszoplanowe "czarne charaktery" i napisać, dlaczego tak uważasz. Termin do jutra, inaczej post leci w niebyt, a Ty dostajesz "bonus" +1 w ostrzeżeniach.

Chesuli


Edit

ok Chesuli, sorry za to:P
Mama na obiad wołała :D
Trylogia mrocznego elfa" R.A. Salvatore z cyklu Forgotten Realms. Jak nie trodno się domyśleć :P jest to historia mrocznego elfa Drizzta Do'Urden, który nie może znaleźć sobie miejsca w krainie drowów. Pierwszy tom "Ojczyzna" jest zdecydowanie najlepszy, bo pokazuje rodzinkę naszego elfa. Nie wiem kto wymyślił hasło "Grunt to rodzinka", ale tu ono niezbyt pasuje:P


01 mar 2008 15:43:20
Zobacz profil
Post 
Czarna kompania nie jest zla ale naprawde to co oni musza robic nie jest dobre. Zreszta ta ksiazka moze wzbudzic dyskusje (stworze osobny watek bo wlasnie mnie naszlo) czy zolnierz wykonujacy rozkazy chocby nie wiem jak zle a majacy wewnetrzne rozterki ale jednak to robiacy jest zly czytylko ofiara systemu. Jesli jest zly to nasi chlopcy majacy sprawe za ostzrelanie wioski zasluguja na wyrok jesli sa ofiara to powinni byc oczyszczeni z zarzutow.

Wg mnie Czarna Kompania jest proba pokazania do czego prowadzi slepe wykonywanie rozkazow. Ksiazka bardzo dobra i polecam.

Co do postaci skrajnie zlej - Rycerz Czarnej Róży opowiada o Lordzie Sothu zlym palladynie ktory ma naprawde w sobie niewiele dobra (bo przeciez nikt nie jest skrajnie zly)

Edit by Mori: O tak, stworzyłeś nowy topic, który był praktycznie tym samym, co ten post. Tak się nie robi - piszesz tu albo tam, a nie umieszczasz dwa razy te same opinie, obie równie "rozbudowane".


02 mar 2008 8:42:21
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2007 12:10:37
Posty: 36
Lokalizacja: Siedlce
Post 
Czytając cykl "Poslenni' Johna Ringo natrafiłem na rasę obcych -Darhelowie . Bardzo dobrze pasujących do określenia źli bohaterowie , bezduszni bankierzy przeliczający wszystko na pieniądze . Twórcy nowej rasy która wyrwawszy sie im na wolność jest tak agresywna i krwiożercza (dosłownie ) , że zagraża wszelkim żywym istotom . Wykorzystujący swą przewagę technologiczną do panowania nad milionami zniewolonych pracowników . Poświęcająca życie ludzi dla chwilowego zysku .
Jednym słowem doskonały przykład klasycznego złego bohatera w wersji odpowiedzialność zbiorowa - DARHELOWIE .


03 mar 2008 1:39:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 20:43:42
Posty: 42
Post 
Tak z klasyki to bardzo dobrym przykładem czarnego bohatera jest profesor Moriarty z cyklu opowiadań o Sherlocku Holmesie. ten geniusz zła zwany również Napoleonem zbrodni bez najmniejszych skrupułów czy wyrzutów sumienia popełniał i zlecał morderstwa. Kierował niebezpieczną grupą przestępczą. Artur Conan Doyle stworzył Moriartiego jako przeciwieństwo Holmesa. Podczas gdy Holmes był uosobieniem dobra i prawości, Moriarty był wcieleniem zła i występku.


04 mar 2008 14:29:59
Zobacz profil
Post 
Jacek Komuda - "Diabeł łańcucki". Sam tytuł wiele mówi;-).

Edit by Chesuli: Mnie tam nic nie mówi. Jak rozumiem to ten bohater jest zły, bo jest diabłem, czy dlatego, że diabłem łańcuckim? Jeżeli to pierwsze, to wbrew pozorom nie każdy diabeł w literaturze jest "czarną" postacią, to raz. Dwa, również określenie "diabeł łańcucki" jakoś nie jest w naszym języku i kulturze synonimem zła. No to w takim razie w Twojej opinii brakuje choćby minimalnego uzasadnienia dlaczego to ma być "zły bohater".
Tym razem Twoją "zwięzłość" się nie opłaciła - +1 ostrzeżenia.


Grzecznie dołączam - gwoli wyjaśnienia i wytlumaczenia się - cytat z okładki;-) : "Stanisław Stadnicki, warchoł z piekła rodem, porywał ludzi, więził i torturował sąsiadów, nakładał kontrybucje. Jego zamek w Łańcucie nazywali Piekłem... Współczesnym zdawał się być wcielonym biesem. Rodzina Diabła zginęła pod toporem kata(...)".

pozdrawiam


Ostatnio edytowano 09 mar 2008 16:28:41 przez Konto usuniete, łącznie edytowano 1 raz



08 mar 2008 6:21:50
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 12:39:50
Posty: 32
Post 
Jeśli szukasz zła to spróbuj dotrzeć do książki "Amok" Krystiana Baki. Opis wyczynów Chrisa - zdegenerowanego intelektualisty "rżnącego" kobiety i "chlejącego" do nieprzytomności. Swego czasu była niezła afera bo okazało się, że morderstwo opisane w książce wydarzyło się naprawdę i dokonał je autor powieści. Zamordowanie kochanka byłej żony zostało mu udowodnione i skazali go na 25 lat.


08 mar 2008 18:14:11
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

No ja nie jestem pewien @riverd czy ta książka mieści się w kategorii tych które mają bohaterów - jak wynika z orzeczenia sądu (aczkolwiek nieprawomocnego) jest duża szansa, że to był autobiografia :-(

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


08 mar 2008 20:01:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2008 1:14:28
Posty: 23
Post 
Co do cyklu "Kane" E.Wagnera to nie jestem pewien czy bohater jest taki zły :?: .On po prostu zawsze robi to co musi robić :) . Został przeklęty nieśmiertelnością i musi błąkać się po świecie. Jedyną jego "rozrywką" jest walka i magia.
PS. Pajęczyna utkana z ciemności to chyba najlepsza część cyklu, nie znam Wichry nocy.


09 mar 2008 1:59:50
Zobacz profil
Post 
Miroslav Zamboch - Sierżant. W obronie Królestwa przed Czarna Damą wszystkie chwyty dozwolone


09 mar 2008 16:16:13
Post 
Złych głównych bohaterów ma część opowiadań z antologii "Małodobry", gdzie wszystko kręci się wokół zawodu kata.
Są też książki Magdaleny Kozak "Nocarz" i "Renegat". Główny bohater jest wampirem i chociaż w pierwszej jeszcze stara się żyć w zgodzie z ludźmi i chronić ich przed innymi panami z wadą zgryzu, to <spoiler> pod koniec zdradza staje po drugiej stronie barykady.</spoiler>
Całość wybitna nie jest, ale miło się czyta.


09 mar 2008 23:08:28
Post 
hugin napisał(a):
Kane jest czarownikiem i mordercą, nie waha się mordować jest negatywnym bohaterem, który zawsze wykaraska się z kłopotów. A jego kompani najczęściej giną.


Jak dla mnie to jest to trochę uproszczone. Owszem czaruje, morduje, wchodzi w dziwne układy ale jest też drugie dno w tej książce. Kane'a "męczą wyrzuty sumienia" z powodu zabicia brata, ale tak naprawdę morduje na złość Jemu (Bogu)- sprawcy swojego wygnania. Tułając się przez wieki szuka śmierci która będzie jego wybawieniem tyle, że mu się to nigdy nie uda - jest skazany na nieśmiertelność.


15 mar 2008 16:12:09
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
Vlad Taltos !!!

"Kłamca" Loki moze nie jest zły ale nie działa w imie dobra tylko w imie własne :)

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


15 mar 2008 17:34:49
Zobacz profil
Post 
Z rzeczy bardziej dla nastolatkow - seria Eoin Colfer o Artemisie Fowl - powiesci o piekielnie inteligentym mlodocianym kryminaliscie narazajacym sie policji swiata wrozek. Bardzo dobre dla mlodszego brata, ktory ma podobne zainteresowania.


16 mar 2008 16:25:03
Post 
Moim zdaniem ksiazka Gustawa Herlina Grudzinskiego " Inny Swiat" doskonale pokazuje zlo obozow.Gustaw Herling-Grudziński powiedzial:"Czlowiek jest ludzki,ale w ludzkich warunkach" sugeruje nam to "ze nie ma takiej rzeczy,której czlowiek nie zrobilby z glodu i bólu".Nieludzkie warunki życia powodowaly wypatrzenia ludzkiej osobowości,nikly taloe uczucia jak:milosc,chęć pomocy,solidarnośc.Psychika więźniów byla wypatrzona,a godnośc ludzka zdegenerowana.


16 mar 2008 22:40:51
Post 
Raistlin z Dragon Lance, moze nie jest on strichte głównym bohaterem tylko jednym z kilku w drużynie, ale trzeba przyznać że jest zły;> Notabene to jedna z moich ulubionych postaci w literaturze fajntasy. Furora jaką zrobił wśród czytelników była przyczyną powstania trylogi poświęconej w całości raistlinowi i jego bratu w serii "trylogia blizniaków" Margaret Weis, Tracy Hopkins.


23 mar 2008 19:07:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron