Teraz jest 29 mar 2024 9:18:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Księgarnie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 mar 2008 16:00:38
Posty: 22
Lokalizacja: Z piekÂła rodem
Post 
Przede wszystkim Merlin, po pierwsze z racji tego, że do najbliższej księgarni mam ok 30 km, po drugie zawsze taniej (zwłaszcza jak kupuje się po kilka książek). Jest to praktycznie jedyna księgarnia internetowa z której korzystam. Z tradycyjnych księgarni to Empik oraz Matras na Starym Rynku w Bydgoszczy, czasami Gratka na Jezuickiej albo tania książka na Śniadeckich. Wszystko zależy od posiadanych funduszy. Lubię czasem również odwiedzić antykwariat na Starym Rynku.
Pozdrawiam


12 maja 2008 23:34:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Polecam księgarnię w Jarosławiu przy ul. Grunwaldzkiej z dość dużym wyborem książek na różne tematy. W ostatnich latach, niestety, znacznie okrojono przestrzeń, chyba ze względów finansowych. Inna dobra, choć maleńka, księgarnia znajduje się w Rzeszowie przy ul. Dworcowej /koło dworca PKS/. tam jest naprawdę imponujący wybór książek SF.


13 maja 2008 11:31:24
Zobacz profil
Post 
Niestety ja na stale mieszkam we Wloszech i bardzo trudno mi kupowac ksiazki w Polsce, zwlascza, ze przyjezdzam tu rzadko, w alternatywie zostalam stala klientka Merlina, bardzo mnie zadowala ich serwis, sa rzetelne recenzje pozycji, plus podawane opinie czytelnikow co jest bardzo pozyteczne, jedyne co tylko kosztowne to wysylka zagraniczna, ale co sie ni erobi dla dobrej ksiazki.


16 maja 2008 18:47:18
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2008 17:06:17
Posty: 35
Lokalizacja: Z GdaĂąska
Post 
Ja mam najbliżej do Empiku i tam kupuję książki. Mnie najbardziej odpowiada. Duży plus, że można tam sobie poczytać książki przed kupieniem. Przeczytałam wszystkie tomy Kroniki Spiderwick autorstwa DiTerlizzi Tony i Black Holly.


16 maja 2008 19:03:27
Zobacz profil
Post 
Jezeli chodzi o Wrocław to polecam księgarnię przy Placu Solnym, bodajże Tania Książka, można znależć naprawdę ciekawe pozycje, naprawdę tanio. Sympatycznie jest też w Domu Książki we wrocławskim Rynku, tylko że już trochę drożej. Poza tym najwięcej książek kupuje przez Allegro.


16 maja 2008 20:54:43
Post 
Preferuję internet. Rzadko kupuję książki przypadkowe, więc nie odczuwam potrzeby myszkowania i przebierania wśród masy książek by wyłowić jakąś pozycję. A moją ulubioną księgarnią jest ksiegarniawarszawa.pl - atrakcyjne ceny i możliwość odbioru osobistego w drodze z pracy do domu to argumenty które mnie przekonały do tej księgarni.
No i jeszcze Skład Tanich Książek - Warszawa, Koszykowa 59; Można tu trafić na perełki w naprawdę atrakcyjnych cenach.
A jeśli chodzi o książki o wyczerpanym nakładzie, pozostaje (co preferuje szukając konkretnych pozycji) nie-księgarnia allegro lub antykwariaty (magiczne miejsca - przekraczając ich próg znajduję się w zupełnie innym świecie gdzie czas płynie inaczej...). Wtedy najczęściej zaglądam do księgarni na Solcu, w której właściciel zgromadził spory zbiór książek z drugiej ręki.


24 maja 2008 9:38:05
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2008 16:36:45
Posty: 26
Lokalizacja: BiaÂłystok City
Post 
ja kupuje w księgarniach, uważam że na tą 1 książkę miesięcznie nie opłaca się płacić kosztów przesyłki. W Białymstoku polecam Centrum Taniej Książki na stacji PKP, często można kupić taniej jeśli komuś nie przeszkadza że ksiązka będzie z niewielkimi wadami fabrycznymi

_________________
,,Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie równa się rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.''


07 cze 2008 9:26:49
Zobacz profil
Post 
Najczęściej kupuję ksiażki przez internet. Korzystam z Allegro i Księgarni wysyłkowej Lideria. Bardzo szybka przesyłka, książki dość. kolejnym moim "źródłem" są stoiska z tanią książką w marketach, oraz wszystkie antykwariaty, które mijam po drodze, czy to z pracy, czy to na wakacjach. :D


07 cze 2008 19:09:45
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2008 12:25:11
Posty: 82
Lokalizacja: Toruù/Pas³êk
Post 
"Hobbit" na toruńskiej starówc, konkretnie ul. Szeroka, tuż przy empiku. Wystrój wnętrza nie zachwyca, jest, powiedziałabym, wręcz spartański, za to księgarnia posiada baaaardzo szeroki asortyment jeśli chodzi o fantastykę. Jeżeli czegoś nie ma w "Hobbicie", to nie warto szukac w innych księgarniach - nie będzie. Trochę jak na mój gust za mało tu książek stricte historycznych, no ale od tego jest pobliski empik, gdzie z racji posiadanej zniżki kupuję hurtowo:) I jeszcze Tania Książka na Rynku Nowomiejskim, gdzie jest WSZYSTKO...tylko trzeba na to trafić;)) Tu z kolei zaopatruje sie w poezję (Łobodowski!) i romanse, sporo jest też historii i zródeł historycznych oraz albumów. Bywam tu średnio raz w tygodniu i rzadko sie zdarza, żebym wyszła z pustymi rękami

_________________
Błyskawica...
Przez pęknięty kryształ
Błyskawica..
Tronowa sala i wystrzał
Błyskawica...
Czterech jeden wezwał
Błyskawica...

Serce...
Starą krwią wieczór spurpurowiał
Serce...
Wiek bogów nikczemnie mały się stał
Serce...
Czworgu jeden oddał
Serce...


08 cze 2008 18:45:54
Zobacz profil
Post 
Ja z reguły jeśli kupuję książki to takie, które nadają się do "wielokrotnego użycia". Typowe "czytadła" - powieści, które czyta się z reguły raz i później się do nich nie wraca, lub wraca ale po naprawdę długim czasie wolę pożyczyć z biblioteki. Aktualnie przebywam w Irlandii, gdzie dostęp do polskich książek jest ograniczony, nie oznacza to jednak, że sytuacja jest całkiem beznadziejna. Miłośnikom literatury przebywającym na Zielonej Wyspie w okolicach Cork mogę polecić:
- księgarnie na Main Street w Midleton (na zamówienie sprowadzają polskie książki)
- bibliotekę w Midleton (w dziale obcojęzycznym mają kilka polskich powieści - nie jest to jakaś rewelacyjna ilość, pozycje też raczej "lżejsze" ale gdy się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma)
- biblioteka w Cork na Grand Parade: dział polskich książek
- sklep Badacz w Cork, oprócz polskiej prasy posiadają również wybór książek

Obiła mi się również o uszy informacja, że w Dublinie utworzona została polska biblioteka, ale nie wiem, czy to prawda.
Pozdrawiam serdecznie


08 cze 2008 21:39:25
Post 
Oj, ja zdecydowanie polecam Allegro, można licytować sobie cenę, jak książka niezbyt znana to może być to kwestia kilku złotych :) poza tym ja preferuję małe księkarenki, nie te duże sieci ponieważ jest tam o wiele drożej. Ostatnio kupiłam siódmą część "Harry'ego Pottera" w empiku i bardzo żałowałam, kiedy zauważyłam że kupując w małej niepozornej księgarni u mnie w mieście zaoszczędziłabym ponad 30 zł :!:


15 cze 2008 16:51:34
Post 
oj,ostatnio niestety, nie powiększam swojej biblioteczki :(
ale jeśli chcę coś kupić, to wiem, gdzie iść. W mieście mam małą księgarenkę, w której książki(świeżo spod prasy drukarskiej) można kupić dosłownie za grosze


15 cze 2008 16:55:52
Post 
Moje ulubione księgarnie to: Alfabet w Nowym Sączu na Jagiellońskiej, Centrum taniej książki na Brackiej w Krakowie i Empik w Krakowie na rynku. Korzystam z nich w przypadku gdy coś chciałabym przeczytać ale nie wiem konkretnie co ;) Po prostu idę, wybieram, mogę poprzeglądać i dokonać odpowiedniego wyboru ;)
W przypadku gdy sobie "ubzduram" jakąś książkę to najpierw przeglądam internet czy jest w wersji elektronicznej, a jak nie ma to kontaktuję się z najbliższymi księgarniami i sklepami internetowymi (przez maila, czasem przez gg i tel.) i pytam się czy nie maja akurat takiej książki na składzie :) i jak jest to jadę. Muszę przyznać ze z Empiku korzystałam najwięcej razy. Mają duży skład książek :)

PS. Mówiąc o "ubzduram" mam na myśli mieć daną książkę już, najwcześniej jak się da :)


15 cze 2008 17:12:30
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2008 15:55:41
Posty: 31
Post 
Bylo juz sporo w temacie EMPIKU. Mnie zawsze pociaga polaczenie tradycji z nowoczesnoscia. Najwieksze jak do tej pory zrobila na mnie wrazenie jedna z ksiegarn w Czeskiej Pradze. Na polkach liczacych sto a moze i wiecej lat lezaly wspaniale wyeksponowane, nowoczesne ksiazki. Nie jestem w stanie podac, gdzie to dokladnie bylo-nie bezposrednio na starym miescie ale tez niezbyt daleko od niego. Pamietam, ze klimat tak mnie urzekl, ze spedzilem tam z godzine przegladajac glownie albumy. Oczywiscie na miejscu znajdowaly sie wygodne fotele a przejrzenie ksiazki nie bylo traktowane jako naduzycie.


18 cze 2008 11:38:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2008 22:16:12
Posty: 36
Post 
Polecam Centrum Taniej Książki we Wrocławiu, przy ulicy Ruskiej. Naprawdę tam można trafić na tanie pozycje. Osobiście udało mi się tam "upolować" album z Ataku Klonów. Zapłaciłem 20 zł, nawet trochę mniej. Przy kasie za mną stał jakiś facet i jaki zobaczył, ile płacę, to złapał się za głowę. Mianowicie kupił on wcześniej taki sam album, ale za ponad 60 zł. Więc jest to naprawde Tania Książka. Gorąco polecam.

_________________
Obrazek


09 lip 2008 21:35:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: