Teraz jest 26 kwi 2024 5:09:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Egzemplarz obowiązkowy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sty 2010 10:31:19
Posty: 5
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Egzemplarz obowiązkowy
Znalezione wczoraj w newsach:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,7644832,_DGP___Wydawcy_wystraszyli_sie_e_bookow.html

Czyli że oddolne wypromowanie elektronicznych wersji egzemplarzy obowiązkowych staje się fikcją literacką. Szkoda, bo, jak mawiał klasyk, oczyma duszy mojej widziałem już dostęp do biblioteki on-line, bez komunikatów "książka w oprawie" (polecam Jagiellonkę - w co oni to oprawiają? w skórę? - pół roku trzeba czekać...). Tym bardziej, że są już gotowe rozwiązania (np. http://www.eblib.com/). Nawet byłbym skłonny za dostęp zapłacić :)


11 mar 2010 9:23:53
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Egzemplarz obowiązkowy
perek napisał(a):
Szkoda, bo, jak mawiał klasyk, oczyma duszy mojej widziałem już dostęp do biblioteki on-line

Tyle, że to akurat nie jest prawnie możliwe, jak mi to generalnie MKiDN wyjaśniło.

Anyway, każdy powód jest dobry, by jednak się nie zmieniać, a przy okazji popsioczyć na wszystkich i zwalić winę na "piractwo", które, jak wiemy, jest źródłem całego zła na świecie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 mar 2010 9:30:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sie 2016 18:03:14
Posty: 2
Lokalizacja: Lublin
eCzytnik: Laptop
Post Re: Egzemplarz obowiązkowy
Witam wszystkich. Pierwszy raz tu jestem, więc niezbyt zgrabnie się poruszam - wybaczcie potknięcia.
Wydałam w tym roku (2016 - 07) książkę w wersji e-book i wydano ją w wersji e-book. Chcąc mieć kilka szt. w wersji "papierowej" poprosiłam wydawnictwo o druk 30-tu egz. z przeznaczeniem na prezent - pamiątkę dla paru przyjaciół i członków rodziny. Książki przysłano mi do domu i jestem bardzo zadowolona. Ale jak zwykle jest jakieś "ale", bo nie mam pojęcia, czy mając te trzydzieści egzemplarzy też jestem zobowiązana do wysłania do wymienionych bibliotek? Czy w takiej sytuacji wydawnictwo powinno wysłać książki do bibliotek, drukując ich odpowiednio większą ilość, czy ten obowiązek spada na mnie - autora, który miał "kaprys" poprosić o kilka egzemplarzy na prezenty?
Bardzo proszę o odpowiedź, może ktoś z Państwa wie? Pozdrawiam Grażyna.


07 sie 2016 18:25:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sie 2016 18:03:14
Posty: 2
Lokalizacja: Lublin
eCzytnik: Laptop
Post Re: Egzemplarz obowiązkowy
Nie czekając na odpowiedź od użytkowników tego forum, zadzwoniłam do trzech bibliotek, umieszczonych w wykazie bibliotek, do których należy wysłać egz. obowiązkowe tj.:Biblioteka Narodowa w W-wie, Biblioteka Jagiellońska w Krakowie, Biblioteka UMCS w Lublinie, uzyskałam taką informację: Przy książce drukowanej do 100 szt. egz. można wysłać tylko po jednym, obowiązkowym egzemplarzu, od wydrukowanych książek powyżej 100 szt. należy wysyłać po dwa egz. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że komuś się ta wiedza przyda. Grażyna


09 sie 2016 10:01:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: