Teraz jest 29 mar 2024 8:04:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Czym jest czytanie? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2008 13:25:36
Posty: 25
Post 
Dla mnie( nie bede wyjatkiem )czytanie to oderwanie sie od rzeczywistosci, poglebianie wiedzy poprzez czytanie roznych ksiazek naukowych czy historycznych.Jest takze doskonalym sposobem na rozwijanie umyslu,cwiczenie pamieci czy tez ciaglym uzupelnianiem slownictwa. Czytajac nieustannie sie rozwijamy,wiecej wiemy,cwiczymy swoja wyobraznie. Nie ograniczajmy sie tylko do biernego ogladania telewizji, czytajmy ksiazki.


14 gru 2008 16:06:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2008 0:30:55
Posty: 54
Post 
Dla mnie czytanie to folgowanie swoim zachciankom bycia nie tu i nie teraz. Z jednej strony to przyjemność ewidentnie doraźna, pozwalam się gdzieś zabrać, żeby coś przeżyć i coś zobaczyć, co inaczej byłoby niedostępne. Z drugiej to frajda długofalowa, poszerzają mój świat we wszystkich kierunkach i wymiarach. Czasem zmieniają mi poglądy pokazując inny aspekt jakiegoś problemu, którego wcześniej nie dostrzegałam. Poza tym zabierają mi masę czasu i pieniędzy :)


14 gru 2008 16:54:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2008 11:38:18
Posty: 38
Post 
Czytanie można określic syntaktycznie, jako czynnosc polegajaca na na artykulacji dzwiecznej(slownej) badz myslowej(czytanie po cichu)tekstu zapisanego przy pomocy znakow(liter), semantycznie jako graficzny zapis myślowy opisujący światy lub światy alternatywne, pragmatycznie... to pokarm dla duszy.


18 gru 2008 2:27:54
Zobacz profil
Post 
Według mnie czytanie to rozwijanie wyobraźni, fantazji, zasobu słów ale nie tylko.Czytanie to nauka. Od zawsze dużo czytałem i to pozwoliło mi ograniczyć ilość błędów ortograficznych, nauczyłem się budować poprawne stylistycznie zdania. A z czystej przyjemności to czytanie jest dla mnie sposobem na oderwanie się od rzeczywistości.


10 lut 2009 21:09:07
Post 
Czytam...przenoszę się w inny świat, czytam...poznaję inny świat, czytam...uczę się czegoś nowego...hmm czytam, więc jestem:) :?:


12 lut 2009 0:12:28
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2009 10:05:46
Posty: 18
Lokalizacja: KrakĂłw
Post 
Czytanie... odkrywanie nas samych poprzez myśli innych...

_________________
chasing white rabbit


19 lut 2009 14:31:08
Zobacz profil
Post 
Pewnie nie bede orginalna ale czytanie dla mnie jest jednym ze sposobow na zycie Moja filozofia polega na tym ze 'nie czytasz nie istniejesz'Jakze moje zycie byloby ubogie bez ksiazek nawet sobie tego nie wyobrazam dzieki ksiazkom jest bogate i barwne wiec sa w moim zyciu sa bardzo istotne dzieki nim moge przenosic sie w czasie i prowadzic zycie jakie chce


28 lut 2009 23:07:14
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2009 19:22:32
Posty: 25
Lokalizacja: MiĂąsk Mazowiecki
Post 
czytanie jest dla mnie często po prostu formą rozrywki ale jak powiedziano wyżej książki przenoszą w inny świat, czasem kiedy zakończenie jest otwarte dopowiadam swoją wersję na papierze i zabijam tym często nudę... aczkolwiek do perfekcji mi daleko brak i nie pokazuje nikomu swojego dorobku:)

_________________
Nosisz spodnie.... więc walcz!!!xD


02 mar 2009 19:27:06
Zobacz profil
Post Re: Czym jest czytanie?
Czytanie... Forma wypoczynku, oderwania się choć na chwilę od pędzącej rzeczywistości, sposób na zagłębienie się w inny, bardziej pociągający niekiedy świat. Równocześnie jest to nauka, nauka o wszystkich możliwych aspektach życia. Literatura to mądrość :)


13 mar 2009 13:42:45
Użytkownik

Dołączył(a): 06 kwi 2008 22:38:42
Posty: 17
Post Re: Czym jest czytanie?
czym jest czytanie... hmmm... bardzo ciekawy i nurtujacy temat, no bo przeciez dla kazdego z nas moze ono byc zupelnie czyms odmiennym. dla mnie, mowiac najprosciej i najogolniej, czytanie jest jedyna rzecza, ktora zawsze sprawia mi przyjemnosc, wycisza, uspokaja, odgradza od nieciekawej rzeczywistosci...


23 mar 2009 22:20:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2007 12:40:38
Posty: 57
Lokalizacja: z nieznanego miasta
Post Re: Czym jest czytanie?
Dla mnie czytanie jest zdobywaniem wiedzy o świecie, ludzkiej psychice ale także odpoczynkiem jak i zanurzeniem we wspaniałych nierzeczywistych swiatach własnej wyobrażni które tworzone są podczas czytania książek.

_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Obrazek


28 mar 2009 16:01:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2008 22:04:29
Posty: 12
Lokalizacja: Coventry
Post Re: Czym jest czytanie?
Posiadam bardzo emcjonalny stosunek do książek i może się to wydać nie ciekawym, ani nowym, gdy przyznam, iż pozwolają mi one przenosić się do innego świata. Bawią, wzruszają, przerażają, łagodzą ból. Pomagają zrozumieć mechanizmy, które rządzą ludźmi, całym światem, a nawet uczuciami. Na przykładzie bohaterów mogę pogłębić swoją wiedzę o otaczającej mnie rzeczywistości. Co najważniejsze, ksiązki są moją ucieczką przed problemami, dystansuję się i nieco spokojniejsza odnajduję rozwiązania trudnych sytuacji, jakie są moim udziałem.[color=#0000FF][color=#FFFFFF][/color][/color]

_________________
dzidzileja ;)


26 kwi 2009 11:29:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron