Teraz jest 29 mar 2024 3:36:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Zablokowany czytnik i czytnik zaginiony 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2012 8:41:37
Posty: 2
eCzytnik: Kindle Touch
Post Zaginiony(zgubiony)/skradziony Kindle Touch
Po pierwsze witam wszystkich - jestem nowy na forum, a pisze tutaj w desperacji.
Wczoraj wracając z urlopu - w busie czytałem Kindla po czym zasnąłem i wyszedłem na swoim przystanku. No i w domu szukam wszędzie i nie ma mojego Kindla :( Dzwonię do firmy przewozowej i informuję o swoim problemie, kontaktuje się z kierowcą i mówi, że w busie nigdzie go nie ma.

Z tego wynika trochę pokrętny temat całego wątku, bo nie wiem czy Kindla mi po prostu skradziono czy ktoś go znalazł i sobie zatrzymał. No i przejdźmy do sedna sprawy - czy urządzenie da się jakoś namierzyć? Na swoim profilu na Amazonie moje urządzenie jest ciągle zarejestrowane - czy gdy ktoś np. będzie się łączył przez Kindla z internetem to jest szansa, żeby urządzenie zostało znalezione? Poza tym czy w przypadku próby sprzedaży np. na allegro pomocny będzie w jakiś sposób będzie mój numer seryjny? No i czy może lepiej wyrejestrować urządzenie z konta, bo nie wiem na ile dane zapisane na urządzeniu mogą być przez kogoś w jakimś stopniu wykorzystane?


05 maja 2012 8:43:16
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Zaginiony(zgubiony)/skradziony Kindle Touch
Namierzyć się nie da.

Spróbowałbym wysłać na maila kindle plik txt czy doc z namiarami na ciebie. Przy pierwszym połączeniu z siecią trafi na czytnik. Może ktoś znalazł i nie wie co z tym zrobić. Będziesz wiedział czy plik dotarł na czytnik jeśli zniknie z "Pending deliveries" na koncie Amazonu.

Dopóki czytnik jest zarejestrowany na ciebie to ktoś mógłby kupować książki Kindle na twoje konto (co jednak nie jest groźne, bo jesteś w stanie taką sprzedaż wycofać w ciągu 7 dni).

Możesz zgłosić kradzież do Amazonu, wtedy zablokują ten numer seryjny i nie będzie go można ponownie zarejestrować.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


05 maja 2012 12:29:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2012 8:41:37
Posty: 2
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Zaginiony(zgubiony)/skradziony Kindle Touch
Wysłałem na Kindla wiadomość w języku polskim i angielskim z danymi i informacją o nagrodzie dla uczciwego znalazcy - ciągle są niedostarczone, ale urządzenie nie zostało wyrejestrowane.
Czy jest sens zgłaszać na policję? Powiem szczerze, że mam ze zgłaszaniem takich "błahych spraw" nieciekawe doświadczenia :(


06 maja 2012 1:33:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Zaginiony(zgubiony)/skradziony Kindle Touch
Jeżeli ktoś go zabrał i nie zgłosił, że znalazł Twojego Kindle'a to zgłaszanie sprawy na policję będzie tylko stratą Twojego czasu.

Jeżeli nikt nie pobierze przez jakiś czas przesłanych dokumentów i nie skontaktuje się z Tobą to pozostanie Ci chyba wyrejestrowanie urządzenia i prośba do Amazonu o jego zablokowanie ...


06 maja 2012 9:16:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2011 14:15:14
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Zaginiony(zgubiony)/skradziony Kindle Touch
No mimo wszystko lepiej zgłosić na policję, bo szansa 1/100 ale gdyby ktoś uczciwy jednak oddał urządzenie na policję, albo do jakiegoś biura rzeczy znalezionych, to raczej nikt nie będzie prowadził dochodzenia kogo to jest.


06 maja 2012 14:38:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lut 2013 15:55:06
Posty: 3
eCzytnik: kindle
Post Zablokowany czytnik i czytnik zaginiony
Witam,
chciałbym Was prosić o pomoc w kilku sprawach:

1. Zakupiłem Kindle 6" - po kilku dniach użytkowania uszkodził się - komputer go nie widzi, czytnik się ładuje (dioda jest pomarańczowa po podłączeniu do USB), ekran cały czas pokazuje to samo (drzewko i 1/3 paska ładowania softu). Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy uszkodzeniu uległ wyświetlacz czy może soft czy coś innego i czy ewentualnie da się to w domowych warunkach naprawić samemu? Nie kazali mi go zwrócić więc może dla dziecka udałoby mi się go tanio naprawić?

2. Oczywiście czytnik reklamowałem w amazon, wysłali do mnie nowy... niestety nie dotarł, reklamacja-kurier itd... niewyjaśniona. Amazon wysyła do mnie kolejny czytnik. Czy ten, który zaginął do się jakoś zablokować? Czy amazon ma jakieś jego numery itp. Zakładam, że ktoś go ma i pewnie szczęśliwy go używa... Może nawet zarejestrował go w amazonie... lub nie, tego nie wiem.

Będę wdzięczny za pomoc w obu kwestiach.


10 lut 2013 16:05:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: klika problemów
1. Przyczyn uszkodzenia (o ile to uszkodzenie?) może być mnóstwo:
- być może czytnik zaciął się na jakimś pliku, który był uszkodzony, bądź uszkodził się np. podczas przerwanej transmisji po kablu USB z komputera, a teraz kiepsko sobie radzi z jego przetworzeniem.

Próbowałeś resetować czytnik?
Przytrzymaj włącznik przez około 20sek - to powinno rozwiązać problem ;)

2. Ale najważniejsze jest z tego to, że Amazon spisał się wzorowo i wysłał Ci 'zamiennik' i to (O dziwo!) dwa razy
- Fju fju :-)


10 lut 2013 18:23:18
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lut 2013 15:55:06
Posty: 3
eCzytnik: kindle
Post Re: klika problemów
1. Resetować próbowałem - niejednokrotnie... niestety nic... zaciął się na maxa :(

2. Przysłał... ja jestem pod wrażeniem.


10 lut 2013 19:23:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: klika problemów
@pianim:
2. To nie ma się co 'smutać' ( :( ), teraz nic tylko brać i czytać - do utraty tchu :P

1. A z tym poprzednim Kindlem, o ile nie jest to uszkodzenie mechaniczne, z czego wynika zaFreeze'owanie ekranu, to zakładam, że jest możliwe jego naprawienie. ;-)

Ale w przypadku kiedy Amazon przysłał nowy czytnik, to nie ma to najmniejszego sensu, gdyż urządzenie będzie nieaktywne (nie będzie go można powtórnie zarejestrować i swobodnie użytkować), gdyż, w takich sytuacjach, jest automatycznie usuwane z bazy 'czynnych użytkowników'.


10 lut 2013 19:58:20
Zobacz profil ICQ WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Zablokowany czytnik i czytnik zaginiony
Zmieniłem tytuł wątku. Tytuł powinien opisywać problem. 90% tematów można by zredukować do "problemu", a jakoś się musimy odnajdywać :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 lut 2013 21:33:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2008 17:34:08
Posty: 5
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Keyboard 3G
Post Re: klika problemów
eeon napisał(a):
@pianim:

1. A z tym poprzednim Kindlem, o ile nie jest to uszkodzenie mechaniczne, z czego wynika zaFreeze'owanie ekranu, to zakładam, że jest możliwe jego naprawienie. ;-)

Ale w przypadku kiedy Amazon przysłał nowy czytnik, to nie ma to najmniejszego sensu, gdyż urządzenie będzie nieaktywne (nie będzie go można powtórnie zarejestrować i swobodnie użytkować), gdyż, w takich sytuacjach, jest automatycznie usuwane z bazy 'czynnych użytkowników'.


chyba nie zawsze jest jak piszesz, miałem Kindla z uszkodzonym ekranem - wysłałem zdjęcia - dostałem nowy - posiadany kazali zachować/oddać do utylizacji. Po dłuższym czasie - jakieś pół roku znalazłem w rozsądnej cenie ekran i wymyśliłem, że będzie czytnik dla żony - naprawiłem - i dał się zarejestrować bez problemu. Gdyby się nie dało - też bym go używał - wgrywając książki przez kabel - więc w sumie myślę, że warto spróbować reanimować - chociażby dla sportu.
W tym konkretnym przypadku może dałoby się wgrać od nowa firmware.

_________________
Pozdrawiam
Daniel


11 lut 2013 9:42:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lut 2013 15:55:06
Posty: 3
eCzytnik: kindle
Post Re: Zablokowany czytnik i czytnik zaginiony
Crazy2006 napisał(a):
W tym konkretnym przypadku może dałoby się wgrać od nowa firmware.


no właśnie... tylko jak to zrobić? Szukałem ale nie potrafiłem znaleźć :(

Crazy2006 napisał(a):
więc w sumie myślę, że warto spróbować reanimować - chociażby dla sportu.


Też tak uważam, po co wyrzucać coś co może uda się naprawić? Jeśli to tylko ekran to koszt ok 160zł na alledrogo a za takie pieniądze nie kupi się czytnika tej klasy :)


11 lut 2013 10:25:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2008 17:34:08
Posty: 5
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Keyboard 3G
Post Re: Zablokowany czytnik i czytnik zaginiony
pianim napisał(a):
Crazy2006 napisał(a):
W tym konkretnym przypadku może dałoby się wgrać od nowa firmware.


no właśnie... tylko jak to zrobić? Szukałem ale nie potrafiłem znaleźć :(


poszukaj pod hasłem bricked kindle - nie wiem jakiego posiadasz - ale myślę że http://www.mobileread.com/forums/forumdisplay.php?f=140 będzie pomocne

_________________
Pozdrawiam
Daniel


11 lut 2013 14:34:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Zablokowany czytnik i czytnik zaginiony
jasne, że warto spróbować naprawić - nawet do tego zachęcam ;-)

jeżeli możesz zrób zdjęcie i podeślij na forum - może będzie ktoś miał pomysł co zrobić z tym fantem ;-)


11 lut 2013 14:51:30
Zobacz profil ICQ WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron