Teraz jest 28 mar 2024 12:37:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Słownik w Kindle 3 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2011 2:33:34
Posty: 4
Post Re: Słownik w Kindle 3
dziękuję, teraz po prostu nic się nie dzieje i pyta jakim programem otworzyć plik wskazuję pythona to nic się nie dzieje, angpol natomiast wyrzuca błąd
sprawdziłem 2 wersje pythona na wszelki ale nic nie pomogło


02 cze 2011 23:35:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Słownik w Kindle 3
ja korzystam z pythona 2.6 na win 7 premium 64bit - i nie mam żadnych problemów


03 cze 2011 20:49:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 cze 2011 10:27:50
Posty: 76
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Słownik w Kindle 3
Wg schematu zamieszczonego przez mirka190 przekonwertowałem sobie z ciekawości Multimedialny Słownik Wyrazów Obcych PWN. Zawarty w nim plik swo.win przekonwertował się bez problemów. Zajmuje niecałe 6 MB. I jeśli tylko słowo występuje w słowniku i mianowniku, to je wyszukuje. Z odmianami przez liczby i przypadki ma jednak problemy.

P.S. Czy ktoś wie jak przerobic innego rodzaju słowniki tematyczne? Mam np. na myśli słownik marynistyczny (akurat czytam powieści tego typu), a są na stronach zestawienia tego typu terminologii i można byje było przerobić na słownik w formacie .PRC.


04 sie 2011 2:28:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sie 2011 11:39:30
Posty: 6
Post Re: Słownik w Kindle 3
gdy piszę polecnie w cmd: pynthon add_inflections_english.py

otrzymuje komunikat: Nazwa 'python' nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, progrma wykonywalny lub plik wsadowy'

o co może chodzić? zastosowałem zgodnie z podowiedzią wersję 2.6 pythona (przy wersji 2.7 był ten sam problem)


01 wrz 2011 9:37:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Słownik w Kindle 3
Jaakob napisał(a):
gdy piszę polecnie w cmd: pynthon add_inflections_english.py

otrzymuje komunikat: Nazwa 'python' nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, progrma wykonywalny lub plik wsadowy'

o co może chodzić? zastosowałem zgodnie z podowiedzią wersję 2.6 pythona (przy wersji 2.7 był ten sam problem)


Do sprawdzenia nazwa,ścieżka dostępu, skojarzenia plików ... itp. normalne trudności.


01 wrz 2011 10:08:13
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Słownik w Kindle 3
Dla pewności wrzuć wszystkie pliki, na których pracujesz, do katalogu z Pythonem (np. C:\python26) i stamtąd wywołuj te polecenia.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


01 wrz 2011 19:00:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2011 20:58:15
Posty: 24
Lokalizacja: Kraków
Post Amazon Kindle - Słownik ?
Witam.
Chciałbym kupić Amazon Kindle 3 (WI-FI + 3G) i tu nastaje moje pytanie, czy istnieje program, dzięki któremu podczas czytania anglojęzycznych książek będę mógł zaznaczyć dane słowo i przetłumaczyć w trybie błyskawicznym ? Chciałbym zacząć czytać dużo po angielsku, ale nie każde słowo będę rozumiał, dlatego chce, aby mój Kindle mógł od razu przetłumaczyć słowo, które nie rozumiem. Czy muszę do tego celu instalować Jailbreaka ?
Co możecie mi powiedzieć o ostatnich problemach z odbiorem internetu 3g poprzez kindle w Polsce ?
Może jakieś porady przed zakupem ?
Dziękuje i Pozdrawiam
Sherlock Holmes

_________________
Dziękuje i Pozdrawiam
Sherlock Holmes


08 wrz 2011 21:04:36
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Amazon Kindle - Słownik ?
Kindle ma wbudowany słownik Oxforda (angielsko-angielski) który działa tak jak mówisz - zaznaczasz słowo i widzisz od razu tłumaczenie.

Można go podmienić na słownik angielsko-polski, trochę słabszy, ale też daje radę. Żadnych jailbreaków do tego nie trzeba.

http://swiatczytnikow.pl/slownik-w-kind ... po-polsku/

Problemów z 3G nie ma, czasami tylko serwer proxy wywala błąd, trzeba wtedy Kindle zrestartować. Ale to wiesz mam nadzieję, że choć net jest darmowy, to K3G nie jest idealnym urządzeniem do przeglądania internetu. :-)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


08 wrz 2011 21:11:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2011 20:58:15
Posty: 24
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Amazon Kindle - Słownik ?
Vroo napisał(a):
Kindle ma wbudowany słownik Oxforda (angielsko-angielski) który działa tak jak mówisz - zaznaczasz słowo i widzisz od razu tłumaczenie.

Można go podmienić na słownik angielsko-polski, trochę słabszy, ale też daje radę. Żadnych jailbreaków do tego nie trzeba.

http://swiatczytnikow.pl/slownik-w-kind ... po-polsku/

Problemów z 3G nie ma, czasami tylko serwer proxy wywala błąd, trzeba wtedy Kindle zrestartować. Ale to wiesz mam nadzieję, że choć net jest darmowy, to K3G nie jest idealnym urządzeniem do przeglądania internetu. :-)


Dzięki, czegoś takiego szukałem, to na pewno pomoże w rozumieniu czytanego tekstu, najpierw spróbuje z tym oryginalnym oxfordu (ang-ang), a później jak coś podmienię na Polski :)
Bardzo jeszcze raz dziękuje za szybką odpowiedź i Pozdrawiam
Sherlock Holmes

P.S. Jakby ktoś miał jeszcze coś do powiedzenia w tym temacie lub ktoś miał jakieś rady, to proszę śmiało pisać, chętnie poczytam :) Na razie zajmę się przeglądaniem forum, bo jeszcze dużo mi zostało :D

_________________
Dziękuje i Pozdrawiam
Sherlock Holmes


08 wrz 2011 21:19:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 mar 2010 16:28:51
Posty: 27
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3, Pocketbook 611
Post Re: Amazon Kindle - Słownik ?
@Sherlock Holmes ja tylko dodam, że czytanie angielskich książek na Kindle to czysta przyjemność.

_________________
"Dla uczciwych to piekło, dla cwaniaków raj,
Dla głupich głupota, dla mnie to mój kraj."


09 wrz 2011 9:15:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Amazon Kindle - Słownik ?
mulat napisał(a):
@Sherlock Holmes ja tylko dodam, że czytanie angielskich książek na Kindle to czysta przyjemność.



100% racji
Dopóki nie miałem Kindla książki ang. czytałem tylko w fotelu bądź przy biurku, książka, słownik, zakładka, miejsce na obie pozycje .... :::?

Teraz z Kindle czytam po angielsku na tarasie, w łóżku. no prawie wszędzie (na "tronie" też ;) )

No i masz pod ręką słownik na wyjazdy. Na blogu Świat Czytników był też link do darmowego słownika niem.-pol. Nie znam tego języka, ale jak stoję w Austrii przed rozkładem jazdy to mogę sprawdzić jak jest "odjazd" a jak "przyjazd"
Na którymś blogu był opis, jak jacyś podróżnicy przy pomocy Kindle 3G i google translate kupowali bilet kolejowy w Chinach :zakrecony:


09 wrz 2011 12:37:30
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Amazon Kindle - Słownik ?
RobertP napisał(a):
Na blogu Świat Czytników był też link do darmowego słownika niem.-pol.

A pfff, my też o tym pisaliśmy: http://www.eksiazki.org/2011/05/02/spre ... e-deutsch/

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


09 wrz 2011 12:57:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2011 20:58:15
Posty: 24
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Słownik w Kindle 3
Witajcie w ten piękny dzień ;)
Dzięki, no to teraz jestem w 100% przekonany, że Amazon Kindle to coś dla mnie ;)
Czuje, że gdy go kupię, będzie moim nieodłącznym towarzyszem, zarówno w domu, szkole, jak i w podróży.

_________________
Dziękuje i Pozdrawiam
Sherlock Holmes


09 wrz 2011 17:33:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 gru 2010 21:14:48
Posty: 44
Lokalizacja: Sandomierz
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Słownik w Kindle 3
Mógłby ktoś wrzucić albo wysłac mi na PW słownik polsko-niemiecki i polsko-angielski?
Odwrotne znalazłem bez problemu, a tych nie moge niestety.


10 wrz 2011 11:27:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 12:27:49
Posty: 1
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Słownik w Kindle 3
Na http://depl.pl/ pojawiła się aktualizacja słownika niemiecko-polskiego. Dodany został jako nowość słownik polsko-niemiecki. Nie jest to słownik w rozumieniu formatu mobipocket, lecz zwykły ebook. Hasło wyszukuje się poprzez wyszukanie polskiego słowa mechanizmem Kindla - jako że mogą być problemy z polskimi znakami zostały one zastąpione ich analogami z alfabetu łacińskiego (i tak muszą być wpisywane przy szukaniu). Zachęcam do testowania.


26 paź 2011 12:35:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron