Teraz jest 08 maja 2024 18:38:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Słownik w Kindle 3 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2011 15:14:30
Posty: 1
Post Re: Słownik w Kindle 3
Czy ktoś mógłby podzielić się tą najlepszą wersją słownika angielsko-polskiego na PM ? Niestety tłumaczenia jak się takowy robi samemu to jednak dla mnie trochę czarna magia ...


07 kwi 2011 11:36:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 kwi 2011 20:46:14
Posty: 37
Lokalizacja: Wroclaw
eCzytnik: Kindle DX
Post Re: Słownik w Kindle 3
Dolanczam sie do prosby. Moze jest ktos z Wroclawia, ktory ten problem rozwiazal? z BIskupina? Wczoraj przyszedl sprzet i zaczynam czytac i uczyc sie jak go obslugiwac. Tylko dzien krotki a pracuje sie dlugo. Andrzej


09 kwi 2011 21:03:32
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Słownik w Kindle 3
ama2 napisał(a):
Dolanczam (...)


Nawiązując do kwestii słowników - sugeruję zapoznanie się z obsługą słownika ortograficznego, chociażby w wersji papierowej.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


10 kwi 2011 6:16:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2011 15:01:55
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Słownik w Kindle 3
Hehe, pisałem,żeby na pm pisać:).

_________________
c"_)


10 kwi 2011 12:59:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 kwi 2011 20:46:14
Posty: 37
Lokalizacja: Wroclaw
eCzytnik: Kindle DX
Post Re: Słownik w Kindle 3
muaddib2 dziekuje za uwagi jezykowe - niewatpliwie sluszne.
Jezeli chodzi o sprawy zwiazane ze slownikiem to szukam rozwiazania sprawy a nie slownika jako takiego. Gdyby gdzies na forum bylo skonsensowane rozwiazanie + informacja jaki slownik nalezy kupic to byloby po klopocie. Precyzyjniej, zeby moj post nie spowodowal kolejnej lawiny odpowiedzi niemerytorycznych o co mi chodzi: 1) trzeba sciagnac z tego linka to i to - juz sformatowane i przygotowane 2) dokupic ten i ten program 3) zainstalowac i po klopocie.
W ten sposob mozna by oszczedzic kupe czasu bo ideom forow jest wlasnie min to ( 1-tworcze zespolowe rozwiazywanie problemow przez Inowatorow, 2-przekazanie rozwiazan stworzonych przez Inowatorow - Nasladowcom) - co skutkuje przyspieszonym zespolowym rozwojem. Wszystko po to zeby nie wszyscy musieli przechodzic ta sama droge cierniowa w zakresie odkrywania i rozwiazywania tych samych problemow

Generalnie wiec ponawiam pytanie i prosbe do Inowatorow - czy mozna w sposob prosty i skondensowany otrzymac rozwiazanie w zakresie slownika?
Z pozdrowieniami
Andrzej z Wroclawia


10 kwi 2011 19:00:05
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Słownik w Kindle 3
Cóż, mogę odpowiedzieć - przeczytaj post homitzky'ego, który znajduje się tuż nad Twoim i może nasunie Ci się jakiś pomysł? :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


10 kwi 2011 19:09:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 kwi 2011 20:46:14
Posty: 37
Lokalizacja: Wroclaw
eCzytnik: Kindle DX
Post Re: Słownik w Kindle 3
muaddib2 Pozwole sobie poczekac na wypowiedz autora/autorow rozwiazania slownika - moze jednak beda chcieli sie podzielic "skondensowanym" rozwiazaniem/wiedza. Andrzej


10 kwi 2011 19:26:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:02:55
Posty: 55
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Słownik w Kindle 3
Dołączam się do prośby, jakby ktoś mógł na PM podesłać linka do dobrego słownika ang-pol.


10 kwi 2011 19:52:20
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Słownik w Kindle 3
ama2 napisał(a):
muaddib2 Pozwole sobie poczekac na wypowiedz autora/autorow rozwiazania slownika - moze jednak beda chcieli sie podzielic "skondensowanym" rozwiazaniem/wiedza. Andrzej

Autor jednego ze słowników wypowiedział się już 3 posty nad tym tu cytowanym... Wciśnij drugi guzik na prawo od daty przy tamtym poście...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 kwi 2011 21:42:04
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Słownik w Kindle 3
Ufff... Dzięki t3d... Myślałem, że prościej tego się powiedzieć nie da, nie mówiąc tego wprost, bo nie wypada :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


10 kwi 2011 21:59:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2011 15:01:55
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Słownik w Kindle 3
Szczerze mówiąc - wszystko jest już w tym wątku:). W sumie można to skondensować do jednego postu, ale trochę szkoda roboty skoro już to jest, a czy będzie w kilku postach następujących po sobie, czy w jednym to już nie robi różnicy - kto nie ma "talentu" do ustawiania skryptów itd., instalowania pythona, dokładania classpathów itd. to i tak tego nie zrobi.

_________________
c"_)


11 kwi 2011 1:36:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2011 21:26:43
Posty: 21
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Słownik w Kindle 3
homitzky, witam, jestem nowym uzytkownikiem , kindle powinien przyjsc do mnie na dniach i przeczytalem ze mozna cie prosic o to bys przeslal na majla slownik eng pol i po eng, sciagnalem jakis ale nie wiem czy zamieszczone sa w nim odmiany fleksyjne, tak wiec prosze cie o przesanie mi swojej wersji slownika, z gory bardzo dziekuje
igoor1983@wp.pl
pozdrawiam


12 kwi 2011 0:06:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2011 15:01:55
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Słownik w Kindle 3
Dementuję - nie przesyłam nikomu słownika, nie udostępniam go, nie wysyłam na mejla:). Pomagam jedynie mającym licencję na słownik PWN Oxford przerobić go, dodać odmiany i zapakować na Kindle;), więc proszę nie pisać tu z prośbami o przesłanie (jak pisałem - PM).

_________________
c"_)


12 kwi 2011 0:10:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Słownik w Kindle 3
Czytając ten wątek zaczynam wątpić, czy niektórzy użytkownicy forum są zdolni do logicznego myślenia... :eee


12 kwi 2011 9:31:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2011 20:32:31
Posty: 30
eCzytnik: Kindle 3 wifi
Post Re: Słownik w Kindle 3
W ogóle zamieszczanie swojego emaila na forum strasznie mnie śmieszy. Zawsze tak robią begginerzy którzy są w internecie ze 2 tygodnie dopiero. Nie rozumieją, że wystarczy przesłać PM albo upnąć na server i dać link pubnicznie, wtedy każdy zainteresowany sobie ściągnie, a tak 5389 osób podaje swój email :D Pamiętam kilka lat temu widziałem temat, miał dosłownie kilka tysięcy postów i każdy pisał "bardzo proszę o przesłanie działającego keya do kaspersky/avast/cokolwiek na adres adres@adres.pl lub gg
no ale już nie offtopuję ;)

t3d: a mnie śmieszy tworzenie słów takich jak begginerzy


12 kwi 2011 10:27:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: