Teraz jest 28 mar 2024 15:04:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Recenzja i opis mozliwości Kindle 3 - wideo 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2011 11:42:52
Posty: 24
eCzytnik: Kindle3
Post Recenzja i opis mozliwości Kindle 3 - wideo
Recenzja Amazon Kindle 3, wraz z elementami zmodyfikowanymi jak KindlePL, TTS PL.
Recenzja raczej dla laików, którzy nie wiedzą czym jest Kindle



06 cze 2011 12:51:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Recenzja i opis mozliwości Kindle 3 - wideo
Sorry ale jak dla mnie to nie bardzo cały ten przekaz tej "recenzji" ....
"Czekamy na upowszechnienie się innych czytników" , "czekamy aż ich cena spadnie", itp
Może raczej warto powiedzieć - czekamy aż więcej wydawnictw zacznie sprzedawać ebooki w niższych cenach. Może będzie szansa na normalny rynek.

To może jak dla laika to trzeba było wprost podać linki do chomika i peba i wprost powiedzieć - Po zakupie za jedyne 400 zł możemy już zacząć rżnąć z sieci ile wlezie beletrystyki - całość nie będzie nas kosztować ani złotówki - Polak potrafi.

... A na ekranie cały czas lewizna ... :(

Jeżeli takie coś ma popularyzować i zachęcać do zakupu czytników w Polsce to nie dziwię się że nikt nie chce później legalnie kupować książek.


06 cze 2011 13:20:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2011 11:42:52
Posty: 24
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Recenzja i opis mozliwości Kindle 3 - wideo
To jest test urzadzenia , nie zawartosci. Potraktuj to jako "demo". A ksiazki z DRMem nie kupie NIGDY. Te ksiazke którą pokazuje mam w formie papierowej wiec posiadanie jej cyfrowej kopii jest jak najbardziej legalne. Jak wydawcy nie chca by ludzie kupowali legalnie, to niech sie wydawcy bujają. I nie udawajmy iż 80-90% wlacicieli Kindli kupuje w empiku i nie łamie DRMów bo to fikcja. Czas zacząć mówić o faktach a nie zamiatac pod dywan hodujac coraz to setki nowych piratów poprzez brak oferty. Ale to nie temat na forum Kindla


06 cze 2011 14:27:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Recenzja i opis mozliwości Kindle 3 - wideo
grucha44 napisał(a):

... A na ekranie cały czas lewizna ... :(

Jeżeli takie coś ma popularyzować i zachęcać do zakupu czytników w Polsce to nie dziwię się że nikt nie chce później legalnie kupować książek.


Hejo,
Czy mógłbyś wskazać jakieś legalne źródła bieżącej beletrystyki po polsku na Kindle'a? Z góry dzięki!
Pozdrawiam,
Cyfranek

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


06 cze 2011 14:34:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Recenzja i opis mozliwości Kindle 3 - wideo
robbo2k napisał(a):
To jest test urzadzenia , nie zawartosci. Potraktuj to jako "demo". A ksiazki z DRMem nie kupie NIGDY. Te ksiazke którą pokazuje mam w formie papierowej wiec posiadanie jej cyfrowej kopii jest jak najbardziej legalne.


Nie wiem co robią inni, Ty publikujesz coś na forum i do tego publicznie, więc obejrzałem i się odniosłem. Jeżeli masz wszystkie 90 książek również w wersji papierowej to super.

BTW. Skoro jest to test urządzenia w którym masz polskie menu i polskiego TTS'a to jeśli chcesz być w porządku to zacznij od tego:
"Oto test urządzenia Kindle na które wgrałem modyfikacje, które powodują utratę jego gwarancji. Robiąc podobnie musisz się z tym liczyć". Inaczej to kupa nie recenzja bo nieświadomy laik po kupnie nie zobaczy ani nie usłyszy nic po polsku


06 cze 2011 14:54:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Recenzja i opis mozliwości Kindle 3 - wideo
Cytuj:
Hejo,
Czy mógłbyś wskazać jakieś legalne źródła bieżącej beletrystyki po polsku na Kindle'a? Z góry dzięki!
Pozdrawiam,
Cyfranek


Obecnie na rynku nędza na Kindle i raczej nędza będzie dalej bo w Polsce przyjął się EPUB (DRM).
Jedyne co przychodzi na myśl to bezkartek.pl
Tam jest możliwość bezpłatnego wysłania zakupionej książki na kindlowy adres w amazonie i ściągnięcie jej już na czytniki w formacie mobi.


06 cze 2011 14:58:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2011 11:42:52
Posty: 24
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Recenzja i opis mozliwości Kindle 3 - wideo
Większa czesc ksiazek widocznych na liscie to zwykłe fragmenty konwertowane w Calibre z darmowych EPUB/PDF, gdzie nie ma DRM. Filmik miał pokazać moim widzom na YT iż istnieje cos takiego jak Kindle i e-ink.
Są to głownie osoby szukające recenzji smartphonów wiec taka odmiana powinna im sie spodobac.

O tym iż soft jest modowany jest zarówno w treści filmu jak i w opisie. Jesli choć 1% widzów sie zainteresuje i po filmie zakupi Kindla lub inny czytnik mamy kilkaset wiecej ich w Polsce. Podkreslam to wiele razy w filmie iz ksiazek w Polsce na Kindla kupić się nie da bez potrzeby łamania co jest samo w sobie na tyle bezcelowe iż wole wysłac przelew do wydawcy, a ksiazke sciagnac z chomika niz łamac DRM z ksiegarni.

Mam w domu wszystkie ksiazki Grishama i nie widze powodu by placic za nie jeszcze raz (urok pracy w ksiegarnii z opcja wynagrodzenia w ksiazkach papierowych, kogos z rodziny).


06 cze 2011 15:56:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2010 12:51:23
Posty: 96
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Recenzja i opis mozliwości Kindle 3 - wideo
@grucha44
Ten pokaz jest dość przydatny dla osób, które dopiero usłyszały o czytnikach i nie są sprawne w szukaniu informacji w necie szczególnie, gdy nie znają angielskiego za dobrze. Wg mnie taki filmik bardzo pomaga zrozumieć z czym możemy mieć do czynienia. Jeśli chcesz wynajdywać problemy to proszę bardzo, ale to sprawa każdego z osobna co ma na czytniku. Nie wspominam o tym, że nazwać pliki mogę sobie jak chcę i wysłać na czytnik, więc nawet nie masz pewności, że pod tymi tytułami cokolwiek się kryje.
Jeśli Ty masz na czytniku tylko książki z amazona i bezkartek to gratuluję wytrwałości w ograniczaniu się. Ludzie kupują czytniki, bo chcą mieć na nich te książki, które mają na półce, a jak wszyscy wiemy większości z nich nie można kupić w formie elektronicznej, a tym bardziej niezabezpieczonej w mobi.

@robbo2k
Trochę racji jest w krytyce i test mimo wszystko powinien zostać wykonany na urządzeniu "prosto z pudełka", aby nikt później nie był zaskoczony, że nie ma po polsku (nie wiadomo, czy nadchodzący wielkimi krokami update softu do 3.2.1 nie zablokuje jailbreaków). I książki mogłyby być mimo wszystko takie, które można legalnie zdobyć i to najlepiej w kilku formatach.


06 cze 2011 16:43:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2011 11:42:52
Posty: 24
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Recenzja i opis mozliwości Kindle 3 - wideo
Popularnosc 1060 wyswietlen , 3 pozycja w kategorii, 22 "łapki", 8 maili z pytaniem "a jak to kupic" a wszystko w 1 dzień. A wiecie co ludzi najbardziej zaskoczyło ...... cena.... mysleli ze czytniki kosztuja z 1000zł.

Co do testów z pudełka to takie są. Wydaje sie iz moich widzów ciekawi bardziej "co można z urządzeniem zrobić".
Co do piractwa.... łatwiej jest przekonać posiadacza czytnika, który lubi książki, do legalnego zakupu książki, niz wielbiciela "sieczki w TV" do przeczytania książki. Kupowanie i szanowanie książek w tym elektronicznych przychodzi z czasem i wygodą.


07 cze 2011 9:30:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: