Teraz jest 25 kwi 2024 5:31:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 8:02:09
Posty: 21
eCzytnik: Kindle2, DX, Nook
Post pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a
witam
posiadam Kindle 2 i Nook-a, do czytania książek z samym textem nadają się świetnie ale mam trochę komiksów w pdf
i tutaj sytuacja jest tagiczna, właściwie nie da się tego ogarnąć, stąd moje pytanie:
- czy na DX można bez skalowania czytać spokojnie komiksy z pdf ?
i od razu zaznaczam, że nie interesuje mnie czytanie w powiększeniu, itp. tylko cała strona na ekranie :-)


07 sie 2010 15:52:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a
Tak tylko na marginesie, bo DX nie mam: Pół strony na ekranie nie byłoby lepiej (poziomo)?

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


08 sie 2010 9:52:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 8:02:09
Posty: 21
eCzytnik: Kindle2, DX, Nook
Post Re: pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a
tak, taka opcja też jest możliwa ale jakby nie patrzeć komiks czyta się najlepiej mając przed oczami całą stronę :-)


08 sie 2010 13:39:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2010 13:17:07
Posty: 8
Post Re: pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a
Wyslij mi na pw jakies komiksy. Przygotowuje recencje i nie wiem za bardzo jakiego rodzaju komiksy czytacie.


11 sie 2010 22:30:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 8:02:09
Posty: 21
eCzytnik: Kindle2, DX, Nook
Post Re: pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a
w końcu dotarłem do domu i mogłem osobiście sprawdzić jak wyglądają komiksy na DX, w pionie na pełnym ekranie jest tak sobie, tekst w dymkach jest dosyć słabo czytelny ale od obiedy ujdzie, w poziomie jest super ale niestety komiks czytany w ten sposób jest dzielony i trochę to utrudnia czytanie więc z dwojga złego wybieram czytanie w pionie, można się przyzwyczaić :-)


15 sie 2010 7:48:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a
Niestety przy komiksach w poziomie okienka środkowe będą podzielone, bo większość komiksów używa układu niesymetrycznego np. trójwierszowego, a zdarza się i większych okien połączonych, itd.

Czasami obcięcie marginesów trochę pomaga.

Nie ma rady, trzeba czekać kolorowych czytników o większej przekątnej :D


18 sie 2010 17:43:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 8:02:09
Posty: 21
eCzytnik: Kindle2, DX, Nook
Post Re: pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a
większa przekątna to już chyba nie miałaby sensu, już 9,7" jest duże, chyba muszą poprawić po prostu jakość wyświetlaczy, zwiększyć rozdzielczość czy cos tam jeszcze :-)
i oczywiście trzeba pamiętać, że skanowany komiks to jednak tylko skan, jakby był przygotowany jako źródło w pdf to myślę, że na DX byłoby to czytać idealnie


18 sie 2010 19:27:38
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a
quattro4ever napisał(a):
i oczywiście trzeba pamiętać, że skanowany komiks to jednak tylko skan, jakby był przygotowany jako źródło w pdf to myślę, że na DX byłoby to czytać idealnie

PDFa z jpgów można sobie błyskawicznie zrobić samemu. Tylko nie wiem, w jaki sposób miałoby to pomóc...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 sie 2010 8:25:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a
Wielkość oczywiście do pewnego stopnia - kwestią gustu, jednak ja wolę większy ekran. Z innej strony z prostych rachunków wynika, że przekątna obudowy DXa to - 12,6", natmiast kartka A4 po usunięciu standardowych marginesów to - 12,1". Więc jeśli pozbyć się klawiatury - dodając ekran dotykowy, zrobić nieco mniejsze krawędzie obudowy - to mamy urządzenie o nieznacznie większych wymiarach niż DX, ale z niemal stuprocentowym odwzorowaniem A4.

Kolorowy czytnik 12,1" mógłby być dobrym rozwiązaniem do wszelkiego rodzaju magazynów, komiksów, gazet, map oraz dokumentów wielokolumnowych.


19 sie 2010 9:29:28
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a
Asti, jakie marginesy uznajemy za standardowe? Po 2.5 cm z każdej krawędzi? Jeśli tak, to mnie wychodzi, że potrzeba 11.6" przekątnej, zatem ekran 12.1" jest aż za duży. Skoro przekątna DXa to 12.6" to nie potrzeba nam raczej większego urządzenia (aczkolwiek mogłoby się okazać, że źle się trzyma DXa ze zmniejszonymi krawędziami obudowy). Jestem przekonany, że cokolwiek w granicach 10.5-11" przekątnej pozwalałoby, jeśli tylko samo usuwałoby marginesy, na dość przyjemne obcowanie z dokumentami A4 przy nieznacznym ich pomniejszeniu (zresztą, skoro przy 9.7" DXa ludzie żyją, to jeśli dostaliby coś więcej, to nie powinno być gorzej, prawda?). Problem w tym, że obecnie E-Ink Holdings robi panele w określonych rozmiarach i raczej nie oferuje możliwości wybrania sobie wielkości samemu (choć jestem pewien, że gdyby Amazon złożył odpowiedniej wielkości zamówienie, zrobiliby im taki ekran, jaki zostałby zamówiony).

Może rozwiązaniem/nadzieją będzie Mirasol, ale patrząc na ich problemy z produkcją to jeszcze to skończy jako vaporware...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


19 sie 2010 10:24:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a
Marginesy brałem wg OO (czyli 2cm). Ale i tak to przecież tylko orientacyjna wielkość, jako że w różnych pismach mogą być stosowane różne, np. w komiksach są często jeszcze mniejsze. Prototyp Skiffa (11,5") wyglądał całkiem sympatycznie, mam nadzieję, że coś podobnego w końcu powstanie ze wspólnego przedsięwzięcia LG-Iriver.

Wiadomo, że większy czytnik nie jest wersją kieszonkową, wystarczy by się zmieścił w torbie/teczce/plecaku. W prototypach Skiffa czy Que są dosyć szerokie krawędzie, a wcale takie szerokie być nie muszą, np. OLPC XO-3 :D

http://www.hitechreview.com/pictures/xo ... ng_V3.html


19 sie 2010 18:20:05
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a
Akurat XO-3 nie jest chyba najlepszym przykładem. Spójrz chociażby na to: http://www.hitechreview.com/pictures/xo ... ing_V.html -- zasłania sobie palcem kawałek tekstu. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie niezmiernie irytowałoby, gdybym musiał w trakcie czytania tekstu przesuwać rękę, bo sobie akurat zasłaniam część zdania - dlatego poświęciłbym nawet i pół cala z wielkości ekranu, byle mieć jednak szersze krawędzie do złapania urządzenia (no i nie brudziłbym palcami cały czas wyświelacza). Nie mówiąc już o tych strzałkach, które również tekst zasłaniałyby (niektórzy tak mają w Soniakach chyba przy ePUBach, że mają tam numery stron i pomstują na to).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


19 sie 2010 22:05:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a
No oczywiście, że przykład jest drastyczny - dlatego też uśmieszek, podałem ten przykład dla kontrastu. ;-) Natomiast dobrym przykładem mogą być ramki IREXa DR800S.

Co do umieszczania dodatkowej metainformacji na ekranie, to myślę, że dobrze by było, gdyby była opcja "pełnego ekranu", by użytkownik sam wybierał jaki widok chce mieć.

Poza tym współczesne panele dotykowe obsługują przecież najprzeróżniejsze gesty, więc zaśmiecanie ekranu strzałkami jest karygodne :-D


20 sie 2010 17:14:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 16:34:49
Posty: 27
eCzytnik: Będzie Kindle
Post Re: pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a
podczepię się pod temat:
Przymierzam się do zakupu Kindle 3. Głównie do czytania książek technicznych z screenshotami.
Zeby sprawdzic jak te PDFy będą wyglądać, sciągnąłem Kindle Previewer , zaś w Mobpocket Creator przekonwertowałem przykładowy PDF do PRC. Następnie ów plik PRC otworzyłem w Kindle Previewer'rze i.. to co widać jest do zaakcpetowania dla mnie .
Czy taki test można uznać za wiarygodny?

Pozdrawiam


25 wrz 2010 16:39:50
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: pytanie o pdf-y do posiadaczy DX-a
@pogar:
Wydaje mi się, że za bardzo kombinujesz ;-)
Jeśli skonwertowany PDF wygląda dobrze w Mobi Readerze - to będzie też dobrze w Kindle. Tak samo możesz ściągnąć Kindle for PC i podejrzeć.
No a Kindle Previewer służy developerom książek na Kindle, więc jest raczej wierny.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


25 wrz 2010 22:23:49
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron