Teraz jest 28 mar 2024 18:51:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Przygodę z czytnikami czas zacząć... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2014 14:25:37
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 4.1.1
Post Przygodę z czytnikami czas zacząć...
Tydzień temu po namierzeniu promocji w niemieckim Amazonie stało się... Przygodę z czytnikami elektronicznymi czas zacząć!

W naszym jakże pięknym kraju niestety ceny przyzwoitych czytników zaczynają się od ok. 200-350zł. Nie jest to mało biorąc pod uwagę nasze zarobki. Od zeszłego roku, bodajże od września w amazon.de jest promocja na Kindle Classic... 49Eur z dostawą na terenie Niemiec za darmo. Również ten sam czytnik można fizycznie kupić w niemieckich sklepach Mediamarkt i Saturn, również po 49Eur.
Tylko jak tu załatwić kwestię wysyłki? Adres dostawy z Amazonu musi być na terenie DE. Z pomocą przyszedł mi pewien użytkownik czytników wyszukany wśród komentarzy pod jakimś artykułem dotyczącym czytników...
I tak we środę 29 stycznia, po wymianie kilku emaili zamówiłem z amazon.de Kindle Classic, dwie sztuki (siostra też się połakomiła, a lada dzień dla sąsiada i drugiej siostry będziemy zamawiać następne). Wysyłka na adres kolegi w DE. Zamawiałem około godziny 14-15. I co? I nazajutrz, we czwartek czytniki dotarły do celu! W sobotę przyjechały do PL i zostały w poniedziałek nadane InPostem do paczkomatu koło mego domu. We wtorek, czyli wczoraj, 04 lutego, odebrałem z magicznej skrzynki zgrabną paczuszkę. Wszystko super, działa, funkcjonuje i wyświetla tak jak powinno!

Oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie zaczął od razu szperać i próbować coś popsuć... I tak do czytnika poleciał JailBreak, własne wygaszacze i spolszczenie interfejsu (banalnie proste rzeczy do zrobienia, może z 10min na to poświęciłem). Wszystko działa, nie ma "cegły", ufff! Tylko czegoś jeszcze brakuje... Ubranko! Przecież taki goły sprzęt nie może po kieszeniach się walać!
No i tutaj przyszło z pomocą aledrogo... Niedroga okładka dopasowana do czytnika, wersja Slim (34,90zł).

Przewodnik po galaktyce? Czemu nie!
Obrazek~

I coś bardziej w klimacie nadchodzącej wiosny... (na zdjęciu wygląda to dużo gorzej niż na żywo - live nie widać tych pszejść między szarościami tak jak tutaj)
Obrazek

Zupełnie niczym nieduża książeczka. I to ologowana nazwą czytnika!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ładowanie dostępne, czytnika nie zamierzam wyjmować z okładki do czasu aż okładka/czytnik się rozsypie.
Obrazek

Polski interfejs:
Obrazek

Moje kolekcje (obsługuję to wszystko za pomocą Calibre) i zarazem strona domowa:
Obrazek

Lekka modyfikacja pliku konfiguracyjnego i dużo więcej tekstu się mieści (marginesy ustawione na 14pkt):
Obrazek

Obrazek

Podsumowując - czyta się wyśmienicie na eInku. Waży to dużo mniej niż papierowa księga i dużo wygodniej się korzysta. Podatne na modyfikacje "pod siebie".
Okładka fajna, ładna, zgrabna. Przód bardzo sztywny. Brak zatrzasku/magnesu/zapinki (mi to nie przeszkadza). Z wad - ciężej pracują guziki zmiany stron po lewej stronie.

I na koniec - czytniki nie gryzą, więc...
Obrazek


05 lut 2014 14:48:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Przygodę z czytnikami czas zacząć...
Do pełni szczęścia poszukaj jeszcze o dzieleniu wyrazów i wiszących spójnikach/przyimkach.
Wtedy tekst w Kindle wygląda całkiem sensownie.


07 lut 2014 1:04:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2014 14:25:37
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 4.1.1
Post Re: Przygodę z czytnikami czas zacząć...
Oczywiście, że korzystam z Calibre, HyphenateThis! i regułki do usuwania spójników na końcu wiersza :)
Szkoda tylko, że plików wynikowych tak sformatowanych (azw3 rozszerzenie) nie można emailem wysyłać na Kundla...
Zdjęcia robione na szybko były, a nie wszystko jeszcze przekonwertowałem sobie do KF8.

Po konwersji, pousuwaniu wisielców i przenoszeniu wyrazów:
Obrazek

W tej chwili szukam jakiejś czcionki dla siebie. Ta standardowa jest czytelna, ale... czegoś w niej brak... Wolałbym coś bardziej skondensowanego.


07 lut 2014 13:08:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: Przygodę z czytnikami czas zacząć...
Ładnie:)
Jeszcze tylko dywiz zamienić na półpauzę...

Ale ja w innej sprawie - jak nazywa się ta czcionka?


07 lut 2014 13:49:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2014 14:25:37
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 4.1.1
Post Re: Przygodę z czytnikami czas zacząć...
Hmmm... Jak pułpauzy wpisać w Calibre w HyphenateThis! zamiast dywiz?
A czcionka... Bawiłem się KindleCollections w Calibre i próbowałem wrzucić sobie MuseoSLAB 500 ( http://www.myfonts.com/fonts/exljbris/museo-slab/500/ ), ale chyba nie wyszło...
To standardowa:
Obrazek
Hacka z mobileread nie wgrywałem (do fontów).


07 lut 2014 14:23:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: Przygodę z czytnikami czas zacząć...
Dywiz to łącznik np. raz-dwa, 1939-1945, pociąg relacji Gdynia-Łódź, i znak dzielący wyrazy.
Półpauza (alt 0150) lub pauza (alt 0151) : zdania wtrącone, początek wypowiedzi: – P'ra baixo, bicho! - jest dłuższa niż dywiz i między nią a wyrazem musi być spacja. Między dywizem a wyrazem spacji być nie może.
To tak w skrócie.
W Hyphenate it jest dobrze. Ma być dywiz. Do książki, którą pokazujesz - ktoś się nie przyłożył. Nieważne... Nie czepiam się.

Ja się nazywa ta czcionka?


07 lut 2014 14:29:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2014 14:25:37
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 4.1.1
Post Re: Przygodę z czytnikami czas zacząć...
Nie wiem, to oryginalna z kundelka. Wygląda na czcionkę Caecilia.


Poniżej cziocnka Museo Slab 500:
Obrazek


07 lut 2014 15:00:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2008 19:04:32
Posty: 126
Post Re: Przygodę z czytnikami czas zacząć...
misioooo napisał(a):
czytnika nie zamierzam wyjmować z okładki do czasu aż okładka/czytnik się rozsypie.
[/img]


A to będzie tak góra za miesiąc, nawet jak nie będziesz go wyjmował z okładki to ząbki wkrótce się same odkruszą.
Ale skoro i tak zamierzasz go z okładki nie wyjmować to wystarczą dwa spore kawałki taśmy dwustronnie klejącej na spód czytnika (najlepiej takiej bardzo cienkiej, do wykładzin a nie gąbkowej).


07 lut 2014 22:56:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2014 14:25:37
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 4.1.1
Post Re: Przygodę z czytnikami czas zacząć...
Jak za miesiąc się rozpadnie, to zanabędę może jakąś z lampką, bo to jedyna rzecz, której mi brakuje. Płakał nie będę - warta mniej niż 3 paczki fajków ;P


08 lut 2014 7:40:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron