Teraz jest 28 mar 2024 14:27:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:01:04
Posty: 60
eCzytnik: Kindle 3G+WIFI,OMNIA
Post Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf
Witam. W oczekiwaniu na przesyłkę Kindle 3, rozpoczynam konwertowanie Calibre
plików pdf na mobi. Ponieważ pliki mobi sa wynikowo większe od pdf, mam pytanie
o praktyczna przewagę w czytaniu, nawigacji , szukaniu fragmentów przez Kindle.
Moją wątpliwość budzi fakt czy taka automatyczna konwersja na mobi będzie faktycznie skuteczna w przypadku popularnych plików czasopism.pdf o wielkosci nie rzadko 100 mb,
zawierajacego kolumny, duzą ilość zdjęć, kolor ?
Jakie macie spostrzezenia i rady ?


05 lis 2010 22:16:16
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf
Czasopism 100MB+? To znaczy masz SKANY tych czasopism, obrazki znaczy, zapisane w PDFie, si? Wyeksportuj je sobie do JPG, przerób automatycznie na odcienie szarości (Mangle powinno sobie poradzić) i tak wrzuć.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


05 lis 2010 23:14:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:01:04
Posty: 60
eCzytnik: Kindle 3G+WIFI,OMNIA
Post Re: Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf
Tak , są to scany wielu czasopism np. komputerowych. Chcialbym uniknac wieloetapowej konwersji jesli efekt bedzie dyskusyjny. Typowy np Chip, Komputer Swiat to pisma 60-140 stronicowe o wielkosci 50-100 mb. No i zastanawiam sie nad sensem prostej konwersji na mobi, czy nawigacja takim wynikowym plikiem bedzie zauwazalnie lepsza od 'oryginalu' pdf. ?


05 lis 2010 23:47:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf
Nie - skany lepiej oglądać w PDF, bo możesz je tam powiększać. Czysty tekst, ewentualnie z niewielką ilością dość małych obrazków lepiej czytać w MOBI, można ustalić czcionkę, marginesy itd. do swoich preferencji. Tak jak mówi jednak Mori, warto sobie te pliki przerobić na skalę szarości, bo będą mniej ważyć, a i tak będą tak wyświetlane.


05 lis 2010 23:58:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2010 19:10:27
Posty: 11
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf
Zastanowiłbym się poważnie nad sensem czytania czasopism typu Chip na 6-calowym Kindlu. Obawiam się, że przeżyjesz rozczarowanie... Do tego DX byłby zdecydowanie odpowiedniejszy, a po prawdzie - jakiś tablet.


06 lis 2010 0:14:01
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf
Ja uważam, że ogólnie się przeżyje rozczarowanie, jeśli się myśli, że można wziąć mniej legalne skany czasopism i w wygodny sposób przeglądać je na czytnikach 6". Kwestia jakości wykonania tych eMagów - z pustego i Salomon nie naleje.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


06 lis 2010 0:52:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf
Testowałem takie pliki na Booxie i ich czytanie było praktycznie niemożliwe. Może Kindle sobie lepiej radzi, ale wątpię.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


06 lis 2010 8:37:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 wrz 2010 13:20:35
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3 wifi
Post Re: Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf
Czytanie gazet na 6 calowym ekranie nie jest zbyt wygodne (przynajmniej w moim odczuciu). Jeśli już się na to decydujesz to format mobi nie jest najlepszym pomysłem. Próbowałem też skanować pdf-y OCR-em i dopiero potem konwertować do znośnego dla kindle formatu. Efekty były różne. Głównie zależało od rodzaju gazety tzn ile tekstu obrazków itp. Często wszystko się rozsypywało. W taki sposób można sobie wyłuskać interesujące artykuły, ale nie można tego nazwać komfortowym czytaniem gazet.


06 lis 2010 13:45:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:01:04
Posty: 60
eCzytnik: Kindle 3G+WIFI,OMNIA
Post Re: Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf
Zakupuję Kindle do dwóch rownoważnych celów :
1. jako organizer , do odczytu dokumentow, notatek, ksiazek i ew. czasopism. Z czasopismami spodziewalem sie marnej obslugi ale zakladam ze da sie je przejrzec a ew. pojedyncze istotne strony obrobic w szarosci i formatowaniu TAK BY ZOSTALA ISTOTNA CZESC TEXTOWA.
2. Prosty komunikator mobilny i odczyt stron glównie mobilnych via WiFi/GPRS
Zakladam ze bedzie to czytelniej niz obecnie robie to np. w Omii. A ideaa elektronicznego organizera ze scanami rożnych materiałów jest dla mnie b.ważna.

W tym kontekscie nie zawiodę sie na tym urządzeniu, bo 'od zawsze' mam do czynienia z palmtopami, smatrfonami itp. małymi urządzeniami ktore mi towarzyszą w roznych sytuacjach.
I to dla mnie celowy wybor aby do okreslonych celow i na wyjazdach wspomagac się Kindle
lub nie korzystać z palmtopa czy netbooka .
Dziekuję za Wasze uwagi, bedę wrzucał swoje gdy go parę dni poużywam :D


06 lis 2010 15:51:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf
Zawieść się możesz o tyle, że Kindle ma naprawdę mało funkcji, to nie jest smartphone ani palmtop.


06 lis 2010 16:16:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf
Do komunikatora lepiej użyć smartphone'a. :) Notatek też nie da się robić poza książką (w sensie utworzenia osobnego notesu). Ekran mały i niekolorowy. Pamiętaj, że przeglądarka jest aplikacją eksperymentalną. Kindle to świetne urządzenie do książek, ale raczej nic poza tym, inne funkcje spełniają lepiej inne urządzenia.


06 lis 2010 17:46:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:01:04
Posty: 60
eCzytnik: Kindle 3G+WIFI,OMNIA
Post Re: Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf
Kochani nie zniechęcajcie mnie bo ja to juz zamówiłem SWIADOMIE :D . JA mam OMNIE i ogladam mobilen strony na 3 calowym. Chcę je ogladać na 6-cio. WiFi jest i bedzie zawsze. A moje dokumenty, umowy itp notatki chce miec tylko do odczytu, czyli taki filofax , organizer. I on jest ok , bo jest tego samego rozmiaru , lekki a ponadto z pomocnicza funkcja łącznosci. Za 590 zł trudno wymagac cos więcej...


06 lis 2010 18:04:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf
Organizer kojarzy mi się z funkcją kalendarza, notatek, przypomnień itd. Kindle tego nie ma, ale chyba po prostu używasz tego słowa w innym znaczeniu. Do przeglądania dokumentów może wystarczy, nie wiem, bo ja czytam książki. Generalnie odświeżanie nie jest tak prędkie, jak choćby w Omni. Przy kartkowaniu jakiegoś dokumentu albo przy przeglądaniu internetu to naprawdę może przeszkadzać. Choć chyba Kindle pod tym względem wypada nieźle w porównaniu do innych czytników w tej cenie.


07 lis 2010 14:29:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:01:04
Posty: 60
eCzytnik: Kindle 3G+WIFI,OMNIA
Post Re: Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf
Myśle o odpowiedniku Filofax Organizer a wiec zamiast zbioru notatek napisanych recznie lub wydrukowanych i wpietych w skorzany pokrowiec, bedę te notatki ( w postaci pdf lub mobi) mial w Kindle . Calosc ma ten sam wymiar fizyczny co odpowiednik 'analogowy' ale ilosc informacji nieporownywalna. Oczywiscie nie ma tu mowy o oczekiwaniach dot. kalendarza itp. To jest miejsce na zespół elektronicznych notatek, ktore sa wyeksportowaną kopią tego co mam w wielu zrodlach.
Szczegolnie zrodlem tych danych bedzie export calych sekcji z programu M$ OneNote
który tak wiele osoób wykorzystuje do codziennej pracy.
Dlatego teraz interesuje sie optymalizacją plików pdf aby były małe i dawały sie dobrze przeglądac , nawigować.


07 lis 2010 18:55:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2010 0:11:25
Posty: 5
Post Re: Praktyczna przewaga konwertowanych mobi z dużych pdf
A jak wgrać zwykłego pdf-a tak z 1 mega.
Trzeba konwertować na mobi ?
Wrzuciłem już z 5 plików pdf przez eksplorera i wyslij do-> kindle i żadnego nie widać na stronie głównej kindle. A mobi widzi normalnie.


08 lis 2010 1:24:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: