Teraz jest 28 mar 2024 10:40:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Nowy Kindle za miesiąc - komentarze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2010 17:34:03
Posty: 63
Post Re: Nowy Kindle za miesiąc - komentarze
Jak dla mnie bomba, o tyle o ile będzie "wieloformatowy" to rzeczywiście (w artykule pojawiło się odniesienie do boox 60s) to będzie wielka konkurencja i patrząc z mojego punktu widzenia duży konkurent, o ile będzie wieloformatowy i nie trzeba będzie konwertować doc, czy mobi do akuratnego formatu który akurat ma kaprys obsługiwać supermaszynka amazon'a :) A bateria miesiąc? bajka :D No i cena...


29 lip 2010 21:33:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 19:22:25
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 2G
Post Re: Nowy Kindle za miesiąc - komentarze
Mori napisał(a):
Z Twojej wypowiedzi wychodzi, że nie musiałeś zapłacić ani cła, ani VATu (189.99$ * 1.22 = 231.8$, a Ty, jak rozumiem, zapłaciłeś tylko i wyłącznie te 210$ - czyli 189.99$ za K2 + 19.99$ za wysyłkę?).


Właśnie tak - tylko $209.98 i nic więcej. Co ciekawe, to jak kiedyś się zastanawiałem nad kupnem przed obniżką ceny ($259) lub gdy teraz podliczyć Kindle DX to Amazon dolicza koszty cła i podatku do zamówienia z góry. Z $259 z kosztami wysyłki robiło się coś koło $340. A mi nic nie doliczyli a cła i VATu nie płaciłem.


29 lip 2010 21:36:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: Nowy Kindle za miesiąc - komentarze
@olszewsb
nie nie mam zadnej nielegalnej muzy ani filmow, ani programow. Od lat uzywam linuxa i mac os x i zyje. Dzieci nie maja za duzo gier i tez zyja.

Osmieszasz sie takimi pytaniami. Nie wszyscy sa złodziejami.
Choc sam przyznaje, ze prawo w Polsce jest dziwaczne. Pytalem prawnika czy moge np. sciagnac kradziony film ktory lecial w telewizji i go obejrzec. Ponoc moge o ile jakos jest tez z tv. Tak samo z ksiazkami, jesli mam papierowa moge sciagnac kradziona, zamienic na mp3 programem ivona i sluchac. Dziwadlo, ale tak jest. Tak samo jak obejrzenie kradzionego filmy na Ytube bo sciaganie jest legalne (o ile nie udostepniasz innym np. BTorrent)

Dziwny jest ten swiat.


Kindle nowy ma sens i 4G pamieci to raczej na programy niz na ksiaki. Moze bedzie rss i poczta a moze jeszcze cos?


30 lip 2010 10:44:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post Re: Nowy Kindle za miesiąc - komentarze
komiks napisał(a):
@olszewsb
nie nie mam zadnej nielegalnej muzy ani filmow, ani programow. Od lat uzywam linuxa i mac os x i zyje. Dzieci nie maja za duzo gier i tez zyja.

Osmieszasz sie takimi pytaniami. Nie wszyscy sa złodziejami.


Niewiarygodne :shock: , ale jednak wierzę, że są jeszcze tacy użytkownicy internetu.

Co nie zmienia faktu, żę są bardziej upokarzające rzeczy niż przeczytanie książki (czy słuchanie muzyki) ściągniętej z internetu.

Pozdrawiam


30 lip 2010 12:53:53
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Nowy Kindle za miesiąc - komentarze
olszewsb napisał(a):
Co nie zmienia faktu, żę są bardziej upokarzające rzeczy niż przeczytanie książki (czy słuchanie muzyki) ściągniętej z internetu.

Ale chodziło o to, że upokarzająca jest konieczność usunięcia DRM z książki za którą zapłaciłeś. Nie czytanie książki z internetu!

Chodzi o to, że często nie da się odczytać zabezpieczonej książki na czytniku, czy innym urządzeniu. Jedynie ściągniecie zabezpieczeń pomaga.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


30 lip 2010 13:27:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post Re: Nowy Kindle za miesiąc - komentarze
Ok. Tylko może nie upokarzające ale przykre (smutne). Niemniej jednak rozumiem co masz na myśli i w pełni się zgadzam.


30 lip 2010 13:33:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Nowy Kindle za miesiąc - komentarze
Podobno istnieje możliwość kupna nowego Kindle WiFi i Kindle 3G o $30 taniej niż to jest podawane na stronie Amazona. Czyli Kindle WiFi kosztowałby wtedy $109 a Kindle 3G $159. Poniżej link do strony gdzie można znaleźć opis jak to zrobić.

http://blog.the-ebook-reader.com/2010/0 ... e-for-109/


30 lip 2010 14:08:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 kwi 2010 14:05:56
Posty: 20
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowy Kindle za miesiąc - komentarze
czytelnik44 napisał(a):
Podobno istnieje możliwość kupna nowego Kindle WiFi i Kindle 3G o $30 taniej niż to jest podawane na stronie Amazona. Czyli Kindle WiFi kosztowałby wtedy $109 a Kindle 3G $159. Poniżej link do strony gdzie można znaleźć opis jak to zrobić.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://blog.the-ebook-reader.com/2010/07/29/how-to-get-a-new-kindle-for-109/" rel="nofollow">http://blog.the-ebook-reader.com/2010/0 ... e-for-109/</a><!-- m -->
Biorąc pod uwagę że tą kartę kredytową Amazon wydaje tylko Amerykanom, to raczej dla nas bezużyteczna wiadomość.


30 lip 2010 15:16:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Nowy Kindle za miesiąc - komentarze
Przy zakupie Kindle warto jednak zwrócić uwagę na kilka drobiazgów, które dość prędko mogą stać się sporymi niedogodnościami lub spowodować poważne problemy.
- brak pokrowca (ochrona przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami, wartość estetyczna)
- US power adapter (pewnie trzeba będzie dokupić przejściówkę lub nawet nową ładowarkę). Pełne ładowanie baterii przez usb komputera trwa ponad 4 godziny
- gwarancja 1 rok (tylko obywatele USA mają możliwość wykupienia dłuższej gwarancji)
- w razie uszkodzenia trzeba urządzenie wysłać na własny koszt do producenta (koszt przesyłki + ubezpieczenie)
- brak obsługi formatu epub


30 lip 2010 15:22:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Nowy Kindle za miesiąc - komentarze
Cytuj:
- brak pokrowca (ochrona przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami, wartość estetyczna)


Ale chyba każdy ma już telefon albo aparat fotograficzny i wie co się dzieje, kiedy przez dłuższy czas będzie on na wierzchu, albo w kieszeni.


Cytuj:
- US power adapter (pewnie trzeba będzie dokupić przejściówkę lub nawet nową ładowarkę). Pełne ładowanie baterii przez usb komputera trwa ponad 4 godziny


Kupując DX ma się do wyboru wersję amerykańską i międzynarodową, tutaj jest tylko ta pierwsza więc to żadne zaskoczenie.

Cytuj:
- w razie uszkodzenia trzeba urządzenie wysłać na własny koszt do producenta (koszt przesyłki + ubezpieczenie)


Jeśli kogoś stać na zakup elektroniki za kilkaset złotych, to mu korona z głowy nie spadnie, jeśli będzie musiał nadać paczkę do Stanów.

Cytuj:
- brak obsługi formatu epub


Co zostało napisane na stronie.

Zasadniczo. Jeżeli człowiek nie patrzy na to co kupuje, nie sprawdza jakie ma właściwości - to sam jest sobie winien. Nie może mieć do nikogo żalu, bo mógł wcześniej sprawdzić, czy jest to produkt dla niego.


30 lip 2010 16:03:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post Re: Nowy Kindle za miesiąc - komentarze
Brak pokrowca w zestawie faktycznie jest minusem (można dokupić oddzielnie ale jest drogi).
Przy zakupie czytnika można kupić ładowarkę europejską za $4.99 (a to już nie jest drogo).
Nie czyta epub ale czyta niezabezpieczone mobi, prc (a te obsługuje Calibre) więc to nie jest minus.
Wysyłka do USA w razie awarii może być kosztowna ale wlicza się to w ryzyko zakupu a nie w cenę urządzenia.


30 lip 2010 17:37:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: Nowy Kindle za miesiąc - komentarze
Jeszcze warto by bylo sprawdzic czy funkcje jakie nas interesuja beda dzialac w Polsce. Choc np. web browser ma ponoc niedlugo byc dla wszystkich. Kto wie jak bedzie z innymi rzeczami. W każdym razie te kilka drobiazgów o którym pisano jest istotne, choc nie jakieś kluczowe.


30 lip 2010 18:12:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 18:34:53
Posty: 26
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Nowy Kindle za miesiąc - komentarze
A jak z tą obsługą PDF w Kindle? Chyba lepiej niż w Nook? A to dla obu urządzeń główny format plików niezakupionych w ich macierzystych księgarniach. Bardziej niż DMR i ich obsługa interesuje mnie czy posiadają opcje reflow?

Nook z tego co czytałem ma nieznacznie lepszy ekran/kontrast niz Kindle 2, ten ma mieć poprawiony ekran więc można założyć że będzie taki sam jak w Nook albo lepszy.

Wyglądu komentować nie będę bo to rzecz względna, dodatkowo (mam nadzieję bo pewny nie jestem) nowy Kindle również będzie posiadał wymienną obudowę.

Obsługiwanie DOC przez konwersje. Na jakiej zasadzie to działa? Program na PC który zamienia to na coś zjadliwego czy może przy użyciu Wi-Fi przesłanie na serwet-konwersja-odesłanie (pewnie tak nie jest ale fajnie by było ;)).

Dziś rozmawiałem z wujkiem i ten właśnie zaproponował mi Kindle zamiast Nook z uwagi na cenę - dokładnie nie znam prawa podatkowego USA i się nie wgłębiałem ale konkluzja taka że kupując Nook w B&N zapłaci tax 8.5% a kupując w Amazon już nie... (zakręcone, ale chodzi chyba głównie o to czy coś jest sprzedawane na terenie stanu czy nie...) Więc to daje jakieś 23$ różnicy między czytnikami (łącznie z równicą w ich cenie) - tak dla mnie to już coś.

Podsumowując jeżeli ktoś nie ma zamiaru korzystać z formatu ePUB (kindle) a książki wgrywa samodzielnie może kierować się ceną bo oba urządzenia są równie dobre?

//edit: wielkość/waga przemawiają za Kindle (IMHO ofc).


30 lip 2010 21:59:29
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy Kindle za miesiąc - komentarze
Bletz napisał(a):
A to dla obu urządzeń główny format plików niezakupionych w ich macierzystych księgarniach.

Nie. Dla nooka takim formatem jest ePUB. Z Kindle można się spierać - czy jest to PDF, czy MOBI/PRC (aczkolwiek ten drugi jest obecnie ich, zatem jest on pewnie preferowany).

Bletz napisał(a):
Obsługiwanie DOC przez konwersje. Na jakiej zasadzie to działa? Program na PC który zamienia to na coś zjadliwego czy może przy użyciu Wi-Fi przesłanie na serwet-konwersja-odesłanie (pewnie tak nie jest ale fajnie by było ;)).

Kiedyś na pewno była odpowiednia usługa dla Kindle, która konwertowała pliki (ale to chyba była konwersja PDF -> AZW/MOBI). Obecnie masz calibre (to darmowy program - ściągnij i zapoznaj się z nim już teraz), który obsługuje RTFy (zatem zapiszujesz w Microsoft Wordzie albo innym OpenOffice Writerze DOC jako RTF i konwertujesz przy pomocy calibre).

Bletz napisał(a):
Podsumowując jeżeli ktoś nie ma zamiaru korzystać z formatu ePUB (kindle) a książki wgrywa samodzielnie może kierować się ceną bo oba urządzenia są równie dobre?

Zdecydowanie tak. I pamiętaj - jak nie ePUB, to sobie PRC w calibre zrobisz z łatwością i też będzie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


30 lip 2010 22:08:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 18:34:53
Posty: 26
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Nowy Kindle za miesiąc - komentarze
Bletz napisał(a):
A to dla obu urządzeń główny format plików niezakupionych w ich macierzystych księgarniach.
Mori napisał(a):
Nie. Dla nooka takim formatem jest ePUB. Z Kindle można się spierać - czy jest to PDF, czy MOBI/PRC (aczkolwiek ten drugi jest obecnie ich, zatem jest on pewnie preferowany).

Ok może źle to sformułowałem: z tych formatów najbardziej (dla mnie) znany jest PDF, ale na ekranie 6" PDF może on nie wyglądać najlepiej bez reflow (nie wiem bo jeszcze nie miałem do czynienia z żadnym czytnikiem a opinie są różne (zależy też od użytej w PDF czcionki).

Mori napisał(a):
Kiedyś na pewno była odpowiednia usługa dla Kindle, która konwertowała pliki (ale to chyba była konwersja PDF -> AZW/MOBI). Obecnie masz calibre (to darmowy program - ściągnij i zapoznaj się z nim już teraz), który obsługuje RTFy (zatem zapiszujesz w Microsoft Wordzie albo innym OpenOffice Writerze DOC jako RTF i konwertujesz przy pomocy calibre).

Tak Calibre znam, konwertowałem nim kilka książek na fb2 (chyba nie przekręciłem) dla FBReader dla platformy android. Pytałem bardziej z ciekawości niż z potrzeby - praktycznie nie posiadam książek w DOC.

//edit:
Czytnik zakupiłem za 139$ + free shipping (do US), piszą że dojdzie w dniu premiery - 27 Sierpnia, zobaczymy.


31 lip 2010 21:30:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: