Teraz jest 16 kwi 2024 19:58:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Komiksy w Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Komiksy w Kindle
Witam,
czy ktoś przegląda może na kindle 4 Classic komiksy i mógłby się ze mną podzielić wrażeniami, otóż posiadam trochę komiksów w formacie .CBZ, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda obsługa takich plików na czytniku, wszystkie komiksy miałem w rozdzielczości HD, ale rozejrzałem się i znalazłem program Mangle, który zmniejsza i dostosowuje pliki do ekranu kindla.

Czy ktoś korzystał z tego programu, jeżeli tak to proszę o opisanie wrażeń. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


07 sty 2012 1:18:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 12:35:45
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Komiksy w Kindle
http://www.youtube.com/watch?v=rNCpoZvwKug
wygląda mniej więcej w ten sposób tylko na mniejszym ekranie. Dodatkowo przy zwykłych komiksach (nie mangach) jest dużo więcej szczegółów, oraz tekst w dymkach będzie mniejszy, może być nieczytelny.


07 sty 2012 14:16:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Komiksy w Kindle
Witajcie,
ostatecznie dostałem kindelka i jako że byłem przygotowany na natychmiastowe zabranie się za wgrywanie, kolekcjonowanie i oczywiście czytanie, po wykonaniu pierwszych dwóch kroków i po tym jak nacieszyłem się tym jak świetnie się czyta na kindlu wziąłem się za próbę czytania komiksów i mangi.

Komiksy zwłaszcza te które są dość rozbudowane stanowią problem bo kindelek ma mały ekran a wersja classic nie pozwala na powiększanie zdjęć(jak ktoś wie jak to dajcie znać), oczywiście formatem w jakim mam komiksy i mangę jest CBZ, który kindle czyta, ale nie pozwala na powiększanie zdjęć.
Postanowiłem wziąć do testów 2komiksy i 1mangę,
Komiks "Żywe Trupy" jest czarno biały i bardzo podobny w budowie do mangi i na kindelku czyta się go znośnie, ale nie jest to czasem wygodne, drugi komiks to "300" który diametralnie się różni i na kindelku jest całkowicie tragiczny w odbiorze.


Z mangą jest o wiele lepiej, jest czarno biała, prosta więc kindelek czyta ją wyśmienicie.
Użyłem programu "Mangle", który służy do przerobienia mangi, i ogólnie zdjęć do rozmiaru i kolorów kindelka, program też odwraca niektóre obrazki by łatwiej się je czytało.

Ogólnie jeżeli ktoś czyta mangę to się nie zawiedzie, bo jest to wygodne, z komiksami jest różnie, ale o wiele gorzej więc można się bardzo rozczarować.

Przepraszam za brak zdjęć, ale aparat się zepsuł

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


11 sty 2012 23:13:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Komiksy w Kindle
szymmon nie udalo mi sie nigdzie znaleść komiksow na kindle . A chcialbym wyprobowac mimo wszystko na moim Kindle 3 . Czy jest taka mozliwosc zebys wrzucil na jakis hostink czy dropboxa i dal linka na PW o ile to nie problem. Jestem ciekaw efektow jak to wyglada na czytniku. Z gory dziekuje.


13 sty 2012 18:06:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2011 20:44:27
Posty: 14
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Komiksy w Kindle
http://chomikuj.pl/JasonOgg/Dokumenty/Kindle
wrzuciłem Ci tam 2 krótkie komiksy w .mobi
Powinny wystarczyć do oceny czytelności. W mojej opini - da się ale nie jest to zbyt wygodne.


13 sty 2012 20:30:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Komiksy w Kindle
JasonOgg dziekuje bardzo zaraz pobiore a jak znajde troche wolnej chwili przejrze. Pozdrawiam


13 sty 2012 20:33:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Komiksy w Kindle
Ja nie używałem komiksów w mobi tylko CBZ, jest to format obrazkowy na kindelka(właściwe to format komiksowy który kindle czyta), a zrobiłem to dlatego że mam komiksy w full HD, a jeden nawet w 3x Full HD :), a kindelek raczej nie będzie czytał takiej rozdzielczości.

Więc komiks "Żywe Trupy 1 Dni Stracone" którego np. pierwsza część ma 145plików oznaczających kolejną stronę, wypakowałem użyłem programu Mangle który mi rozdzielczość zmniejszył i spakował ponownie do CBZ,
ale przez to że @JasonOgg wrzucił komiks w mobi sprawdziłem i komiksy w CBZ wyglądają tak samo,
tak to wygląda kris, nie jest za ciekawie ale radę daje,

jak już wspomniałem manga jest o wiele wygodniejsza do czytania, jak chcesz sprawdzić to poszukaj np. Naruto mangę w CBZ na chomiku i sprawdź sobie jak to wygląda, bo to trzeba zobaczyć(jeżeli martwisz się o piractwo to w przypadku mangi po ANG, na wielu forach internetowych ludzie tłumaczą mangę z jap na ang bo nowe zeszyty pojawiają się z dużą rozbieżnością, czasu, a wydawcy nie przejmują się tym za bardzo 8) )


Jeżeli chciałbyś oglądać obrazki na kindelku to spakuj je do .rar, potem zmień format pliku na .cbz i gotowe, potem wrzuć je do folderu pictures na czytniku i gotowe.


Ty masz Kindle 3 więc w przypadku przeglądania obrazków w CBZ na kindelku zadziałają ci skróty do powiększana(Q) i zmniejszana(w) itd,


jeżeli nie chciałoby Ci się pakować obrazków do CBZ, to w folderze pictires robisz folder i tam po prostu wrzucasz zdjęcia.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


14 sty 2012 11:40:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Komiksy w Kindle
A moze dalbys rade opisac jak przerobic dla K4Touch i jak na nim przegladac. Nie ma tam klawiatury wiec pewnie trudniej


14 sty 2012 12:43:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2011 20:44:27
Posty: 14
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Komiksy w Kindle
szymmon napisał(a):
Ja nie używałem komiksów w mobi tylko CBZ, jest to format obrazkowy na kindelka(właściwe to format komiksowy który kindle czyta), a zrobiłem to dlatego że mam komiksy w full HD, a jeden nawet w 3x Full HD :), a kindelek raczej nie będzie czytał takiej rozdzielczości.

To co wrzuciłem zostało przerobione właśnie z cbz/cbr przy pomocy Calibre, sprawdz czy tak nie będzie szybciej.


14 sty 2012 13:28:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Komiksy w Kindle
Raczej nie będzie szybciej, w Mangle(http://foosoft.net/mangle/) poszło mi to bardzo sprawnie, jak popatrzyłem na komiksy które wrzuciłeś to efekt jest ten sam.
Ale dzięki za radę, bo nie wiedziałem że callibre konwertuje też te pliki.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


14 sty 2012 14:26:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Komiksy w Kindle
@szymmon, @wyzwolenia - JasonOgg podrzucił mi dwa pliki z komiksem - no widac czarno biale nawet wzglednie szczególy ale Kindle 3 przynajmniej nie przyda sie do przegladania komiksów , chyba ze jakis model Kindla z wiekszym ekranem - bo czytanie jest praktycznie niemozliwe wypowiedzi w dymkach ( chyba ze przez lupe - srednio funkcjonalne) , a ciagle powiekszac i przesuwac to po chwili kazdego nawet fanatyka komiksow wkurzy. Nie ma to jak dobra ksiazka i gazeta. A co mnie najbardziej oprocz normalnych wlasciwosci urzadzenia cieszy to nawet eksperymentalna przegladarka. W Kindle 3 z softem 3.3 ani raz sie nie zawiesila - smiga porzadnie i otwieraja sie wszystkie strony jakie probowalem nawet moje regionalne. Tak ze K3 , 3G wifi mozna spoko zabrac w podroz, do pociagu, w odwiedziny do rodzinki ktora nie ma komputera i swobodnie przegladac internet a to ze tutaj czasem trzeba ciut powiekszyc nie przeszkadza jak w komiksach - przewaznie mamy cale artykuly do przeczytania.


15 sty 2012 10:55:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Komiksy w Kindle
aha dzieki wielkie Kris - o to mi chodzilo


15 sty 2012 14:14:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: