Teraz jest 23 kwi 2024 17:05:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Kindle WiFi, czy 3G+WiFi 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2011 18:57:41
Posty: 39
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle WiFi, czy 3G+WiFi
czytałeś w ogóle cokolwiek na temat kindle 3g? bo widać nic kompletnie... internet jest darmowy i ile razy można to powtarzać! nic, się nie wkłada, nic nie wyjmuje. Jest to eksperymentalne. w każdej chwili amazon może zakręcić kurek.


27 lip 2011 13:47:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2011 15:07:39
Posty: 39
eCzytnik: K3, K4, K4T, K Fire, Sony PRS-T1
Post Re: Kindle WiFi, czy 3G+WiFi
wojtek0011 napisał(a):
wojtek0011 napisał(a):
Kindle z reklamami nie da się zamówić do Polski.

wszystko sie da :)

Owszem, da się. Ale tylko przez allegro (co jest nieopłacalne), albo jakiegoś posrednika.[/quote]
Daj znac na PW jak chcesz K3 SO za dobra cene :) jak wiadomo pozniej reklamy mozna usunac ;)

_________________
SPRZEDAM CZYTNIKI KINDLE, KOBO, B&N i SONY
ATRAKCYJNE CENY, KONTAKT PW.


27 lip 2011 13:59:00
Zobacz profil ICQ
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2011 15:19:51
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle WiFi, czy 3G+WiFi
Ech... Próbujesz ludziom na tym forum wciskać Kildle nie mając o nich specjalnie pojęcia (vide: 3g)... Dałbyś sobie już spokój i poszukał naiwnych w innych miejscach.


27 lip 2011 14:17:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011 16:18:06
Posty: 36
Lokalizacja: Wiedeń/Tychy
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle WiFi, czy 3G+WiFi
Ja kupiłem kindle'a bez 3G, bo jest to mi całkowicie zbyteczne w tym urządzeniu. Może kupowanie na Allegro wyjdzie odrobinę drożej, ale nie muszę latać po bankach, zakładać kilku kont, płacić za kartę a potem znowu latać i ją deaktywować, a najlepsze jest to że na Allegro zapłaciłem w czwartek rano, w czwartek wieczorem już wyleciał Kindle z Phoenix :) Jak dla mnie czas zaoszczędzony dzięki kupnie przez Allegro wart jest tych 20-40 zł, chyba że ktoś liczy każdy grosz, no ale wtedy nie kupuje kindle'a ;)


18 sie 2011 16:22:10
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle WiFi, czy 3G+WiFi
Stephen King napisał(a):
Ja kupiłem kindle'a bez 3G, bo jest to mi całkowicie zbyteczne w tym urządzeniu. Może kupowanie na Allegro wyjdzie odrobinę drożej, ale nie muszę latać po bankach, zakładać kilku kont, płacić za kartę a potem znowu latać i ją deaktywować, a najlepsze jest to że na Allegro zapłaciłem w czwartek rano, w czwartek wieczorem już wyleciał Kindle z Phoenix :) Jak dla mnie czas zaoszczędzony dzięki kupnie przez Allegro wart jest tych 20-40 zł, chyba że ktoś liczy każdy grosz, no ale wtedy nie kupuje kindle'a ;)

Nieco wyolbrzymiasz. Po co kilka kont? Wystarczy jedno + walutowe z kartą i już -- to parę-paręnaście minut w banku. Korona nikomu z głowy nie spada.
Deaktywowanie karty - idziesz znowu do tego banku, oddajesz kartę, mówisz, że już nie chcesz, podpisujesz się pod świstkiem i z głowy. Też prosto.
Na Allegro też wypada mieć kartę/konto, by zapłacić (albo iść do banku/na pocztę, by wysłać przelew). Czemu to nie jest takie straszne, a zakupy w A. tak?

P.S. Ja tam liczę każdy grosz - a kupowałem sprzęt często znacznie droższy od K3 (który, nie ukrywajmy, jest dość tani) i szukałem najlepszej oferty. I po dziś dzień nie widzę w tym nic złego.
P.S.2. Prędkości nie ma co przeżywać - jakbyś sam zamówił, to też byś tak miał (tylko zostałoby parę groszy na okładkę) - bo przecież oni nie czynią cudów, tylko zamawiają jak każdy.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 sie 2011 18:55:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011 16:18:06
Posty: 36
Lokalizacja: Wiedeń/Tychy
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle WiFi, czy 3G+WiFi
Mam konto w mBanku, do kont walutowych nie ma internetowych kart płatniczych, a więc musiałbym płacić za przewalutowanie.

Cena Kindle'a na Amazon.con = 160$. W mBanku kurs dolara = 3 zł. Liczymy, 160$*3=480zł. Na Allegro zapłaciłem 495zł i natychmiastową wysyłkę. 15 zł różnicy! 15 zł zamiast stania w kolejce w banku, czytania umów (chyba że nie czytasz, ale to już nie moje zmartwienie), zakładania kilku kont, później bawienie się w zamykanie kont, eee. O czym my mówimy? :D

Nie mówię, że szukanie najlepszej oferty jest złe, ale nie mam ochoty bawić się w multum kont, podpisywanie umów, czytanie ich, żeby zaoszczędzić 15 zł... Gdyby to było 150 zł, to już zupełnie inna sprawa.


PS. Do tych 480 zł, oczywiście, należy jeszcze doliczyć opłatę za przewalutowanie 0.25%, minimum 20 zł, a więc z opłatą wychodzi 500 zł, drożej niż na Allegro!!!!!!!!!


18 sie 2011 19:42:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 19:39:43
Posty: 80
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle WiFi, czy 3G+WiFi
Pytanie. Jak bank może mieć własny kurs dolara?

_________________
Na urlopie od 7 do 19 sierpnia.


18 sie 2011 19:53:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle WiFi, czy 3G+WiFi
No ale nie potrzeba zakładać kilku kont, ba, wystarczy oferowana przez kilka różnych banków karta do płacenia w internecie, na którą ładuje się pieniądze, a są takie, których użytkowanie nic nie kosztuje (tylko założenie). Może nawet wyjdzie za pierwszym razem drożej, ale potem ma się możliwość zakupów w internecie na dłuższą metę.
Ale w mBanku nie trzeba nic sobie wyrabiać, bo zwykłe karty płatnicze mają możliwość płacenia w internecie.

Z drugiej strony, Allegro jest tak demonizowane z przyzwyczajenia. Kiedyś różnice w cenie były naprawdę odczuwalne, a ludzie i tak kupowali, więc warto było ich przestrzec. Konkurencja zrobiła swoje i teraz rzeczywiście dla wielu osób nie będzie to taka oszczędność, żeby szukać innego rozwiązania, szczególnie, jeśli nie mają karty/konta, co przecież dodatkowo kosztuje. Kiedyś to były jednak kwoty rzędu 150zł właśnie.


18 sie 2011 19:54:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011 16:18:06
Posty: 36
Lokalizacja: Wiedeń/Tychy
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle WiFi, czy 3G+WiFi
Cytuj:
Pytanie. Jak bank może mieć własny kurs dolara?


A pan się wyrwał, jak... co to za pytanie i czrgo dotyczy?


Cytuj:
No ale nie potrzeba zakładać kilku kont, ba, wystarczy oferowana przez kilka różnych banków karta do płacenia w internecie, na którą ładuje się pieniądze, a są takie, których użytkowanie nic nie kosztuje (tylko założenie). Może nawet wyjdzie za pierwszym razem drożej, ale potem ma się możliwość zakupów w internecie na dłuższą metę.


Konkrety, proszę. Nazwa banku, konta i karty. Wyliczone wszystkie koszty. Bez ogólników, bo nie na tym polega rozmowa...

Cytuj:
Ale w mBanku nie trzeba nic sobie wyrabiać, bo zwykłe karty płatnicze mają możliwość płacenia w internecie.


Haha, i jedziemy, PLN -> EUR - 20zł -> USD - 20 zł. Dziękuję za taki interes. Wyjdzie 520 zł łącznie.

Poza tym kartami debetowymi nie da się płacić. Trzeba zamówić eKartę (koszt 25 zł), można wybrać rozliczanie USD wtedy przewalutowuje od razu na USD. I tak wyjdzie 525 zł. Wciąż drożej niż na Allegro.


Cytuj:
Kiedyś to były jednak kwoty rzędu 150zł właśnie.

150 zł to już całkiem spory procent ceny czytnika, na pewno opłacałoby się wtedy założyć konto, nawet płatne, a potem je zamknąć. Ale ja mówię o obecnej sytuacji.


18 sie 2011 20:47:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011 16:18:06
Posty: 36
Lokalizacja: Wiedeń/Tychy
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle WiFi, czy 3G+WiFi
wojtek0011 napisał(a):
Policzyłem sobie wszystko w mBanku i cała suma zamknęła się w 470zł



Podaj szczegóły, bo twoje obliczenia są na 100% błędne.


18 sie 2011 20:59:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2009 11:23:07
Posty: 23
Post Re: Kindle WiFi, czy 3G+WiFi
Za Kindle 3g płaciłem z przesyłką po wszystkich przewalutowaniach 580 zł zamawiając bezpośrednio z amazonu, natomiast najtańsze na allegro chodzą po 660-700 zł.


18 sie 2011 21:00:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011 16:18:06
Posty: 36
Lokalizacja: Wiedeń/Tychy
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle WiFi, czy 3G+WiFi
Jarema, Jezu Przenajświętszy, ale mogłeś zamówić, kiedy dolar stał po 2.75zł, a teraz jest po lekko ponad 3 zł, więc i ceny na Allegro są wyższe... Teraz zapłaciłbyś 630 PLN za 209 USD + koszty przewalutowania i karty.

Proponuję przed napisaniem czegoś w tym temacie pomyśleć dwa razy, co najmniej,


18 sie 2011 21:05:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2009 11:23:07
Posty: 23
Post Re: Kindle WiFi, czy 3G+WiFi
Dolar jest teraz po 2,88. Nie wiem, skąd wzięło Ci lekko ponad 3 zł. Zamawiałem, gdy kurs dolara oscylował w granicach 2,8.


18 sie 2011 21:05:30
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle WiFi, czy 3G+WiFi
Stephen King napisał(a):
wojtek0011 napisał(a):
Policzyłem sobie wszystko w mBanku i cała suma zamknęła się w 470zł

Podaj szczegóły, bo twoje obliczenia są na 100% błędne.

Zapewne karta wirtualna w mBanku. Jesteś zapoznany z pewnością z ofertą własnego banku, więc wiesz, prawda?

Stephen King napisał(a):
Konkrety, proszę. Nazwa banku, konta i karty. Wyliczone wszystkie koszty. Bez ogólników, bo nie na tym polega rozmowa...

A proszę Cię bardzo. Konto podstawowe i walutowe w BZ WBK. Otwarcie i prowadzenie obu kont darmowe (walutowe oczywiście zakładamy sobie w dolarach, bo zaraz będzie, że jak z funtów przewalutujemy to masakra). Dalej - karta płatnicza do tegoż konta. Pierwszy rok - za free. Efekt? Płacimy za K3 WiFi 159.98$. Po ile kupimy sobie dolary to już nasza sprawa.

Proste?

Stephen King napisał(a):
Poza tym kartami debetowymi nie da się płacić. Trzeba zamówić eKartę (koszt 25 zł), można wybrać rozliczanie USD wtedy przewalutowuje od razu na USD. I tak wyjdzie 525 zł. Wciąż drożej niż na Allegro.

Nie wyjdzie, chyba, że wymyślisz sobie odpowiedni kurs, by wyszło - to wyjdzie wszystko, nawet i tysiąc złotych.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 sie 2011 21:06:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 19:39:43
Posty: 80
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle WiFi, czy 3G+WiFi
Cytuj:
Ale w mBanku nie trzeba nic sobie wyrabiać, bo zwykłe karty płatnicze mają możliwość płacenia w internecie.


Haha, i jedziemy, PLN -> EUR - 20zł -> USD - 20 zł. Dziękuję za taki interes. Wyjdzie 520 zł łącznie.

Przewalutowanie PLN - EUR nic nie kosztuje. :mrgreen:


Policzyłem wszystkie koszty:

-Koszt Kindle 3 - 159,99 USD
-Kurs USD mBanku w chwili pisania tego postu to 2.8588
-Koszt założenia karty internetowej w BZWBK - 1 PLN
-Oprocentowanie przewalutowania 2,8%


Czyli. 2,8588*159,99=457,38 PLN - koszt kindle w złotych
457,38 * 2,8% = 12,81 PLN - koszt przewalutowania
457,38 PLN + 12,81 PLN = 470,18 PLN - Kindle + przewalutowanie
470,18 PLN + 1 PLN = 471,18 PLN - wszystko w sumie

Czyli wychodzi na to, że na kartę internetową BZWBK wpłacamy w sumie 472 zł.

495zł - 472zł = 23 zł oszczędności za 5 - 10 minut poświęconego czasu.

_________________
Na urlopie od 7 do 19 sierpnia.


18 sie 2011 21:07:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron