Teraz jest 16 kwi 2024 10:04:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2011 10:28:08
Posty: 63
eCzytnik: K3 3G, KT
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
szymmon napisał(a):
Kindle nie obsługuje sieci typu Ad-Hoc o ile pamiętam i może tu tkwi problem.

oczywiście, że o to chodzi
tylko, że innego wifi-routera na HTC Touch Pro2 nie mam


23 sty 2012 18:26:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2012 1:55:58
Posty: 32
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Cześć !

Takie pytanie mam odnośnie wersji Touch, jak wygląda tłumaczenie słowa w tym modelu ?
Byłbym wdzięczny za jakiś zgrabny opis.

Wystarczy najechać na słowo i przytrzymać na nim palec ?
A w klasycznym "dojechać" kursorem do słowa ?


27 sty 2012 3:08:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 21:46:31
Posty: 21
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
madmun Jedyne co musisz zrobić to przytrzymać palec na słowie i pojawia się tłumaczenie. Tylko trzeba to robić spokojnie i bez nerwów, bo czasem zamiast kliknięcia Touch interpretuje to jako zaznaczenie :P


27 sty 2012 9:35:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
cieplok, tlumacze non stop zaznacznie moze raz na 50/100 razy mi sie trafia. Moze mam stabilniejsza reke.
madmun, potwierdzam jest tak jak Kolega napisal. Dziala naprawde fajnie


27 sty 2012 17:53:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
miguel napisał(a):
szymmon napisał(a):
Kindle nie obsługuje sieci typu Ad-Hoc o ile pamiętam i może tu tkwi problem.

oczywiście, że o to chodzi
tylko, że innego wifi-routera na HTC Touch Pro2 nie mam


Nie wiem o czym piszecie ;) wiec powiem tak. Zainstaluj sobie z XDA na HTC Touch Pro2 Androida. Tam z pudelka masz funkcje sharingu poprzez wifi ktora dziala :) Nic nie musisz doinstalowywac firm 3cich.


27 sty 2012 17:55:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2011 10:28:08
Posty: 63
eCzytnik: K3 3G, KT
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
dziekuje za rade
na TP2 wole oryginalnego windowsa (lub raczej przerobionego na xda), androidy mnie nie interesuja - poza HD2 chyba zaden nie mial pelnej funkcjonalnosci.. obejde sie bez sharingu


28 sty 2012 0:19:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
mam HD2 wiec faktyczie nie czuje dyskomfortu zadnego - pelny Andek


28 sty 2012 11:41:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2009 18:57:10
Posty: 22
eCzytnik: Kindle Touch, Onyx Boox 60
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Witam wszystkich!


Aby nie mnożyć bytów na forum podpinam się pod ten wątek. W razie czego proszę o wydzielenie do nowego tematu. A teraz do rzeczy. Przymierzam się do zakupu Kindle Classic lub Touch. W związku z tym mam kilka pytań. Pogooglowałem, poczytałem, ale znalazłem trochę sprzecznych informacji, dlatego też postanowiłem skorzystać z wiedzy szanownych forumowiczów :) Skłaniam się ku wersji Touch, ale po kolei...

1. Czy ekrany w obu wersjach różnią się pod względem wyświetlania obrazu. Chodzi mi o jasność ekranu, poziom kontrastu, prędkość odświeżania przy zmianie stron itp. W jednej z recenzji (porównanie KC z KT) na Youtube spotkałem się z takim zarzutem wobec KT, że w przypadku częściowego odświeżania zostaje na ekranie poświata po poprzednio wyświetlanych znakach. Ale to jest chyba normalne (przynajmniej tak mam w Booxie 60). Czy w KC tego nie ma? Najlepiej, aby na to pytanie odpowiedziały osoby, które mogą/mogły bezpośrednio porównać oba ekrany :).

2. Bardzo mi zależy na słowniku i możliwości robienia notatek. Pod tym względem Touch ma ogromną przewagę nad wersją Classic. Czy aby wgrać inny słownik, niż ten oryginalnie zaimplementowany, trzeba przeprowadzić jailbreak? No i jest jeszcze kwestia notatek, czy można je zapisywać w osobnym pliku, tak aby móc później zgrać sobie same notatki. Czy może są one przypisane do pliku z książką?

3. W wersji Touch nie ma trybu Landscape a bardzo mi na nim zależy, ponieważ mam kilka ważnych książek w formacie pdf, ale m.in. ze względu na zawarte w nich diakrytyki, odpada opcja przekonwertowania ich do innego formatu. Macie może jakieś informacje na temat tego, czy Amazon planuje ją wprowadzić w późniejszych wersjach oprogramowania? Czy pozostaje jailbreak lub wykorzystanie luki w odtwarzaczu mp3, która chyba została już załatana. No i jak w Waszym odczuciu (dot. użytkowników Touch'a :) ) spisuje się ten tryb? Czy jest płynny etc.?

4. W nawiązaniu do pytania nr 3, czy jailbreak równoznaczny jest z utratą gwarancji? No i czy Amazon może wykryć podczas synchronizacji bazy danych fakt złamania oprogramowania i w konsekwencji zablokować czytnik?

5. Z uwagi na fakt, że Touch nie jest wysyłany poza USA, pozostaje mi Allegro. Jak w tej sytuacji wygląda możliwość reklamowania usterek w Amazonie? Czy muszę robić to poprzez sprzedawcę czy wystarczy, że rejestrując swój czytnik na siebie będę mógł go reklamować bez żadnych pośredników? No i pytanie od kiedy liczona jest gwarancja, bo wydaje mi się, że od momentu kupna czytnika w Amazonie. Niektórzy sprzedawcy wskazują jednak na moment zakupu u nich.

6. Kolejną kwestią są reklamy. Wersje sponsorowane nie są sprzedawane poza USA, więc jeśli taką kupię na Allegro, to czy będzie problem z rejestracją i gwarancją?

7, Chyba ostatnie pytanie :). Do czego, oczywiście poza możliwością zakupów w Amazonie i kwestią gwarancji, służy rejestracja? Czy nie skorzystanie z tej opcji ograniczy funkcjonalność czytnika? Znalazłem informację, że nie można np. ustawić daty i godziny. Dochodzi do tego jeszcze coś?

Jeśli zechce się Wam coś skrobnąć w odpowiedzi, to będę bardzo wdzięczny :).

Pozdrawiam


28 sty 2012 23:03:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Cytuj:
1. Czy ekrany w obu wersjach różnią się pod względem wyświetlania obrazu. Chodzi mi o jasność ekranu, poziom kontrastu, prędkość odświeżania przy zmianie stron itp. W jednej z recenzji (porównanie KC z KT) na Youtube spotkałem się z takim zarzutem wobec KT, że w przypadku częściowego odświeżania zostaje na ekranie poświata po poprzednio wyświetlanych znakach. Ale to jest chyba normalne (przynajmniej tak mam w Booxie 60). Czy w KC tego nie ma? Najlepiej, aby na to pytanie odpowiedziały osoby, które mogą/mogły bezpośrednio porównać oba ekrany :).


A po co porównywać jak to są te same ekrany? Niczym się nie różnią, ustawienia są te same tylko sposób obcowania z czytnikiem jest troszkę inny

Edit:
częściowe odświeżanie(co 6stron jest ten błysk, a raczej negatyw) w obu wersjach pozostawia taki efekt, jest to raczej powszechnie wiadome, jednym to przeszkadza, a innym nie, trzeba się samemu przekonać co lepiej pasuje.

Cytuj:
2. Bardzo mi zależy na słowniku i możliwości robienia notatek. Pod tym względem Touch ma ogromną przewagę nad wersją Classic. Czy aby wgrać inny słownik, niż ten oryginalnie zaimplementowany, trzeba przeprowadzić jailbreak? No i jest jeszcze kwestia notatek, czy można je zapisywać w osobnym pliku, tak aby móc później zgrać sobie same notatki. Czy może są one przypisane do pliku z książką?


Słowniki zmieniasz po prostu w opcjach nie trzeba nic wgrywać(oczywiście słownik trzeba wrzucić)
Notatki są w pliku my clippings.txt więc je sobie możesz wyciągać jak chcesz, oczywiście po usunięciu tego pliku notatki i podkreślenia pozostaną bo kindle trzyma je w swoim pliku.

Cytuj:
3. W wersji Touch nie ma trybu Landscape a bardzo mi na nim zależy, ponieważ mam kilka ważnych książek w formacie pdf, ale m.in. ze względu na zawarte w nich diakrytyki, odpada opcja przekonwertowania ich do innego formatu. Macie może jakieś informacje na temat tego, czy Amazon planuje ją wprowadzić w późniejszych wersjach oprogramowania? Czy pozostaje jailbreak lub wykorzystanie luki w odtwarzaczu mp3, która chyba została już załatana. No i jak w Waszym odczuciu (dot. użytkowników Touch'a :) ) spisuje się ten tryb? Czy jest płynny etc.?


Yyy? płatny tryb landscape? jeszcze czegoś takiego nie wydziałem :)
Luka została załatana, ale kto powiedział że wersja touch jest niemożliwa do zhackowania?
W wersji classic obsługa PDF jest na przyzwoitym poziomie, sam wgrałem sobie książkę czysto techniczne i z dużą ilością kodu i jakoś daję radę po obróceniu ekranu w niektórych jest ok, a niektóre w ogóle nie potrzebują obracania.

Cytuj:
4. W nawiązaniu do pytania nr 3, czy jailbreak równoznaczny jest z utratą gwarancji? No i czy Amazon może wykryć podczas synchronizacji bazy danych fakt złamania oprogramowania i w konsekwencji zablokować czytnik?


Nie blokuje bo to po prostu toleruje a tak poza tym czytnik się w ogóle nie zmienia po jb, raczej podczas synchronizacji nie blokuje.
Miałem(tzn. mam) wersję z reklamami, usunąłem reklamy plikiem assets i się amazon nie przyczepił.


Cytuj:
5. Z uwagi na fakt, że Touch nie jest wysyłany poza USA, pozostaje mi Allegro. Jak w tej sytuacji wygląda możliwość reklamowania usterek w Amazonie? Czy muszę robić to poprzez sprzedawcę czy wystarczy, że rejestrując swój czytnik na siebie będę mógł go reklamować bez żadnych pośredników? No i pytanie od kiedy liczona jest gwarancja, bo wydaje mi się, że od momentu kupna czytnika w Amazonie. Niektórzy sprzedawcy wskazują jednak na moment zakupu u nich.


Jak od momentu zakupu od sprzedawcy z PL skoro on kupił za oceanem i przywiózł do kraju?
Trzeba uważać by cię nie orżnęli na tym że wyślą z USA a celnicy złapią i VAT dowalą, trzeba szukać sprzedawców wysyłających z polski.
Co do gwarancji to nie wiem czy wymienią skoro to produkt jak dotychczas dla USA WYŁĄCZNIE.


Cytuj:
6. Kolejną kwestią są reklamy. Wersje sponsorowane nie są sprzedawane poza USA, więc jeśli taką kupię na Allegro, to czy będzie problem z rejestracją i gwarancją?


Problemów z rejestracją nie ma, co do gwarancji to jest na forum obszerny temat na ten temat(masło maślane?) i tam poszukaj.


Cytuj:
7, Chyba ostatnie pytanie :). Do czego, oczywiście poza możliwością zakupów w Amazonie i kwestią gwarancji, służy rejestracja? Czy nie skorzystanie z tej opcji ograniczy funkcjonalność czytnika? Znalazłem informację, że nie można np. ustawić daty i godziny. Dochodzi do tego jeszcze coś?


Np. bez rejestracji nie masz gwarancji, a sama rejestracja to żaden problem i nie wiem po co jej unikać, ja zarejestrowałem i nie narzekam, a kolekcje(poszukasz to się dowiesz co to) raczej mi są potrzebne przy powieściach wielotomowych.


Z powyższego widzę że poważnie zastanawiasz się nad wersją touch, na forum są minimum TRZY tematy o tym.

Aha, jakoś leniwie szukasz bo to wszystko jest i jakoś nie jest to wiedza tajemna, a znalezienie tego to raczej nie jest trudne.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


29 sty 2012 2:29:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2009 18:57:10
Posty: 22
eCzytnik: Kindle Touch, Onyx Boox 60
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Witam,

dzięki za odpowiedź. Nie szukałem leniwie, tylko tak jak we wstępie napisałem, znalazłem w różnych miejscach mniej lub bardziej niespójne informacje. Nie wymieniłem ich wszystkich, aby nadmiernie nie rozbudowywać postu.

AD.1
Cytuj:
A po co porównywać jak to są te same ekrany? Niczym się nie różnią, ustawienia są te same tylko sposób obcowania z czytnikiem jest troszkę inny

Edit:
częściowe odświeżanie(co 6stron jest ten błysk, a raczej negatyw) w obu wersjach pozostawia taki efekt, jest to raczej powszechnie wiadome, jednym to przeszkadza, a innym nie, trzeba się samemu przekonać co lepiej pasuje.


Spotkałem się z informacją, że ekran w KT to ekran pojemnościowy. Stąd moje pytanie. Wyczytałem również, że odświerzanie w KT trwa dłużej i że ogólnie czytnik ten chodzi wolniej od KC.

AD. 2
Cytuj:
Słowniki zmieniasz po prostu w opcjach nie trzeba nic wgrywać(oczywiście słownik trzeba wrzucić)
Notatki są w pliku my clippings.txt więc je sobie możesz wyciągać jak chcesz, oczywiście po usunięciu tego pliku notatki i podkreślenia pozostaną bo kindle trzyma je w swoim pliku.


Ale czy aby wrzucić inny słownik muszę przeprowadzić JB?

AD. 3
Cytuj:
Yyy? płatny tryb landscape? jeszcze czegoś takiego nie wydziałem
Luka została załatana, ale kto powiedział że wersja touch jest niemożliwa do zhackowania?
W wersji classic obsługa PDF jest na przyzwoitym poziomie, sam wgrałem sobie książkę czysto techniczne i z dużą ilością kodu i jakoś daję radę po obróceniu ekranu w niektórych jest ok, a niektóre w ogóle nie potrzebują obracania.


Nigdzie nie pisałem o płatym trybie Landscape. Chodziło mi o to, czy jest płynny itp ;) W tej materii spotkałem się ze skrajnie różnymi odczuciami użytkowników KT na innych forach. No i wciąż aktulane pozostaje pytanie, czy zostanie to wprowadzone w kolejnych wersjach softu, czy będzie to cecha 'exclusive' KC? ;). A zhackować pewnie można, tylko jeśli to oznacza utratę gwarancji, to póki co raczej wolałbym tego uniknąć.

AD. 7
Cytuj:
Np. bez rejestracji nie masz gwarancji, a sama rejestracja to żaden problem i nie wiem po co jej unikać, ja zarejestrowałem i nie narzekam, a kolekcje(poszukasz to się dowiesz co to) raczej mi są potrzebne przy powieściach wielotomowych.


Nigdzie nie napisałem, że chcę uniknąć rejestracji. W kontekście pytania 6, chciałem się dowiedzieć co będzie, jeśli nie będę mógł zarejestrować wersji z reklamami.

Tak czy inaczej dzięki szymmon za odp.

Pozdr


29 sty 2012 11:55:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2011 20:44:27
Posty: 14
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Tobiasz108 napisał(a):
Witam wszystkich!

7, Chyba ostatnie pytanie :). Do czego, oczywiście poza możliwością zakupów w Amazonie i kwestią gwarancji, służy rejestracja? Czy nie skorzystanie z tej opcji ograniczy funkcjonalność czytnika? Znalazłem informację, że nie można np. ustawić daty i godziny. Dochodzi do tego jeszcze coś?



W sumie największa zaleta rejstracji to Personal Documents i adres kindle (wraz z korzystającymi z niego dodatkami: Kindleit, Instapaper , Klipme i najważniejszy Gazeciarz ). Bez tego Kindle traci dużo na funkcjonalności.


29 sty 2012 15:42:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Ekran nie jest pojemnościowy bo gdyby był to potrzebna byłaby dodatkowa warstwa na ekranie(bo tak działają te ekrany, na zasadzie zmiany pojemności elektrycznej między warstwami), ekran jest na podczerwień dlatego jest osadzony troszkę głębiej, co do trybu landscape to pewnie zostanie on wprowadzony w przyszłości, ale to żaden problem wgrać jb.

Jak napisałem zmieniasz w ustawieniach, nie trzeba robić JB.

Co do kindelka w wersji touch, to też miałem ten dylemat i jednak wybrałem classic bo wersja touch poza dotykiem nie ma nic co byłoby o wiele lepsze od classic.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


29 sty 2012 15:57:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
szymmon napisał(a):
Co do kindelka w wersji touch, to też miałem ten dylemat i jednak wybrałem classic bo wersja touch poza dotykiem nie ma nic co byłoby o wiele lepsze od classic.


Nieprecyzjnie :P Nie rozni sie duzo jesli chodzi o samo czytanie.
jesli chodzi o internet i o audio to KT ma duzo do zaofereownia. Ale o tym juz bylo

Co do gwarancji to zapomnij o amazon - realizujesz to przez osobe ktora Ci sprzedala w kraju.
Szymmon juz wpsomnial a ja uczulam - kup tak by wysylka byla w kraju i w razie klopotu odsylanie do kraju.


29 sty 2012 18:08:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Co do internetu to wersja classic też się dobrze sprawuje, co do audio to już kwestia gustu czy potrzebujemy go w czytniku czy nie.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


29 sty 2012 19:18:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2009 18:57:10
Posty: 22
eCzytnik: Kindle Touch, Onyx Boox 60
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Dla mnie główny atut ekranu dotykowego to możliwość dużo szybszego korzystania ze słownika. Na audio kompletnie mi nie zależy.

Co do gwarancji, to z tego co dowiedziałem się od różnych sprzedawców z Allegro, to jest tak jak napisał wyzwolenia. Jednak znalazłem też taką wypowiedź : http://swiatczytnikow.pl/ile-wlasciwie-kosztuje-kindle-w-polsce-ceny-z-wysylka/#comments (w tej chwili jest to ostatni komentarz, na samym dole - gniewek pisze: 28 stycznia 2012 o 01:56 ).

Wynika z tego, że róznież można reklamować KT bezpośrednio w Amazonie. Ale równie dobrze mógł to napisać jakiś sprzedawca z Allegro.

Ogólnie trochę obawiam się realizowania gwarancji przez polskich pośredników. Jak wiadomo, Amazon wymienia nawet czytniki uszkodzone w wyniku niewłaściwego użytkowania. U nas może to nie przejść...

A wysyłka z Polski to oczywiście podstawa. Widziałem szymmon, że kupowałeś na Allegro. Mógłbyś mi podesłać na priva namiary na sklep/sprzedawcę, u którego kupiłeś Kindla? I napisz proszę, czy wszystko było ok, czy pytałeś o gwarancję itp.


29 sty 2012 21:57:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron