Teraz jest 24 kwi 2024 18:03:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Ja powiem tylko jedno. Dotyk jest jedynym i najbardziej intuicyjnym interfejsem. Piszcie co chcecie ale żaden guzik, dżojstik, kwadrat czy inne ustrojstwo nie zastąpią dotyku. Wystarczy tylko zobaczyć jak wygląda przejście do przypisu...na dotyku to tylko dotknięcie ekranu w odpowiednim miejscu. W innym przypadku to niemal gra w węża na nokii 3310...


21 sty 2012 15:15:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
A ja ci powiem że się mylisz, kindelek jest prosty i wersja classic posiadając tylko kilka przycisków posiada funkcjonalność wersji touch a do tego jest to obsługa bardzo prosta.

Dżojstik w kindelku(to się chyba nazywa D-pad, czy coś w tym stylu) zapewnia szybką obsługę, a przejście do danego słowa jest szybkie, przejście do przypisu też jest szybkie wystarczy dojechać do przypisku kliknąć środkowy przycisk i przejść do linku, żadna filozofia.

Sam brałem pod uwagę wersję touch, ale brak bocznych przycisków(które są bardzo wygodne, i pewnie wygodniejsze niż dotyk) skreślił go.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


21 sty 2012 16:00:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
miguel napisał(a):
no chyba do tego służy Kindle ? bo do całej reszty są lepsze urządzenia.


do tego tez ale nie tylko - przynajmiej K4touch, K4Classic owszem. Uzywanie netu na kindlu przez zone - mam wolny komp a ona mowi ze wygodnie sie jej strony oglada.
Od kindla tez sa lepsze urzadzenia a jednak uzywasz K4
Od smartphone tez sa lepsze urzadzenia ale wiele osob na nich slucha muzy, oglada storny czyta emiala wiec nie gadaj ludzia głupot

Ja wolalem dolacic 100 zl i miec fajne urzadzenie w ktorym dotyk spradza sie w 100% - przewracanie storn i trafianie jest super wygodne.
Ale jesli sie chcesz ograniczyc to prosze ale nie wmawiaj ludzia ze cos sie do czegos nie nadaje! Bo to klamstow lub poprostu nie miales w rece K4T

Miguel taki sposob rozmowy sobie jednak odpuszcze :P bo to niekonstruktyna i dziecinna. Uklepane mity :P


21 sty 2012 16:02:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
@wyzwolenia

czytnik ebookow to czytnik ebookow i nie sprawisz żeby stał się tabletem(choć z jeżeli jest android to czemu nie, choć to będzie tylko proteza), kindle, jak i inne czytniki służą do czytania i to jest ich główna cecha, to że jest dotyk nie sprawi że będzie to super wygodne urządzenie do zastosowań wszelakich.

Na kindelku dość wygodnie się przegląda internet(myślałem że będzie gorzej), ale na tablecie to inna bajka, bo w kindelku przeglądarka nie oferuje nawet obsługi w kartach.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


21 sty 2012 16:41:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2011 10:28:08
Posty: 63
eCzytnik: K3 3G, KT
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
@wyzwolenia
dobra zasada nie obrażaj innych

BTW - ja mam własnie Kindle Touch :)


21 sty 2012 16:51:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2011 14:18:20
Posty: 48
eCzytnik: kindle 4 classic
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
@wyzwolenia
Ja mam classica, kumpel touch także macałem oba.
Jadąc tramwajem , leżąc w łóżku itd spokojnie przewijam strony dowolną JEDNĄ ręką w classicu, w touch miałem z tym problem (nie mam palców pianisty), może Ty sobie z tym radzisz lepiej, zwłaszcza trzymając czytnik z boku ;)
Dla mnie kindle służy tylko i wyłącznie do czytania, do muzy, inetu mam smartphone z o wiele lepszą obsługą...


21 sty 2012 17:18:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
@pawelsz no mozesz ogladac strony ale musisz tez wpisac adres a to juz niezla misja na marsa ;) A w K4T luzik

@miguel sorki ale co to za foszka? Gdzie Cie obrazilem?

@szymmon główne zadnie to chyba jasne ze czytanie ale to nie oznacza ze nic nie mozesz innego na nim robic. A nie powiesz mi ze na KT zle sie czyta. A jesli dojdzie troche wiecej funkcji to sorki chyab nie problem? 5%-15% czasu mojego kindla to inne zastosowanie niz czytanie ebookow. Moge czytac strony i mnie oczy nie bola jak z monitora. Nienormlane? Nie sadze.

Pomysl o szarosciach - nie wszystko jest jak piszecie czarne i biale tylko

Czasem mam wraznie ze dodatkowa funkcjonalnosc to dla niektorych znora i problem.


21 sty 2012 19:55:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2011 14:18:20
Posty: 48
eCzytnik: kindle 4 classic
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
@wyzwolenia
nie czytasz uważnie, ja zapytałem:
Cytuj:
Jadąc tramwajem , leżąc w łóżku itd spokojnie przewijam strony dowolną JEDNĄ ręką w classicu, w touch miałem z tym problem (nie mam palców pianisty), może Ty sobie z tym radzisz lepiej, zwłaszcza trzymając czytnik z boku ;)

nie pytałem o inet


21 sty 2012 20:43:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
@pawelsz wyrywasz z kontekstu. Zanim otworzysz ta strone w tramwaju lub na lozku i gdziekolwiek indziej musisz wpisac adres - a to juz masakryczne zadanie bo nie masz klawiatury. Czyli czeka Cie spore wyzwanie co jest zerowym problem w KT. Rozumiesz? Co do przewijania owszem jedna reka bedzie Ci latwiej ;) w KC tylko co z tego jesli musisz wykonacz "misje niemozliwa" chwile wczesniej :D


21 sty 2012 22:40:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
wyzwolenia napisał(a):
nie oznacza ze nic nie mozesz innego na nim robic. A nie powiesz mi ze na KT zle sie czyta. A jesli dojdzie troche wiecej funkcji to sorki chyab nie problem? 5%-15% czasu mojego kindla to inne zastosowanie niz czytanie ebookow. Moge czytac strony i mnie oczy nie bola jak z monitora. Nienormlane? Nie sadze.


Źle mnie zrozumiałeś, otóż nie chodzi mi o to że kindelek to tylko i wyłącznie czytnik, bo da się na nim robić kilka innych rzeczy, sam wykorzystuje go do internetu, czytania mangi i komiksów(tylko niektóre się da, ale czytam te które się da :) ), a mój kolega grał na nim w gladiatusa(gra przeglądarkowa) :)

Otóż nie mówię że się nie da, ale na smartfonie o wiele lepiej mi się przegląda internet choćby ze względu na obsługę w kartach, flash, itd.

Ale są to tylko dodatki i główna funkcjonalność to czytanie, a nie jak zrozumiałem z twoich wypowiedzi, że kindelek może wszytko bo tak nie jest i ma swoje ograniczenia a choćby obsługa internetu to dodatek, który mimo że jest OK to jednak nie do końca.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


21 sty 2012 23:31:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2011 14:18:20
Posty: 48
eCzytnik: kindle 4 classic
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
@wyzwolenia
pisałem, że mi nie chodzi o inet=internet
mi chodzi o takie zwykłe czytanie książki, gazety i przerzucanie stron tam


22 sty 2012 9:55:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
To za jest glownie do czytania to oczywiste :) Staram sie tylko dac do zrozumienia ze spokojnie mozna na nim zrobic cos wiecej.
Bo przeciez @szymmon na tablecie robi sie to jeszcze wygodniej niz na smartphone... idac dalej jeszcze lepiej na Laptopie itd :)


22 sty 2012 14:56:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
miguel napisał(a):
wyzwolenia napisał(a):
3g nie potrzebuje bo wszedzie jest wifi a jak nie to moge shgaring z teleofnu zawsze zrobic

próbowałeś ? u mnie gdy próbuję się połączyć do hotspota zrobionego na HTC to kindle wyrzuca, że nie obsługuje trybu peer-to-peer


@miguel dzis specjanie dla Ciebie zrobilem sharing na HTC HD2 z Androidem 2.3.7 - bez najmniejszego problemu poszlo i dziala pieknie.
W razie problemow pisz postaram sie pomoc.


22 sty 2012 21:06:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Kindle nie obsługuje sieci typu Ad-Hoc o ile pamiętam i może tu tkwi problem.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


23 sty 2012 15:01:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
miguel mi natomiast hot spot zrobiony na HTC Wildfire działa. Moze uzyles innego programu.


23 sty 2012 17:55:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron