Teraz jest 28 mar 2024 18:07:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Kindle 10 Paperwhite (pierwsze kroki) - must have, must do 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2020 1:10:39
Posty: 3
Post Kindle 10 Paperwhite (pierwsze kroki) - must have, must do
Witam, kupiłem Kindle generacji 10 z firmware 5.12.4

Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o te urządzenia, ale jestem osobą techniczną.

Co powinien zrobić (pierwsze kroki), co zainstalować, jak skonfigurować aby w pełni wykorzystać możliwości tego urządzenia?

Pierwsze pytania jakie mi się nasuwają:
1. Czy na tą wersję jest polski język, czy do tego muszę zrobić jeilbreak oraz czy to jest równoznaczne z utratą gwarancji?
2. W standardzie jest słownik angielski. Jaki najlepiej wgrać słownik polsko-niemiecki, oraz czy jest darmowy?
3. Mam wersję z reklamami. Da się je wyłączyć bez płacenia Amazon. Jestem klientem Prime.
4. Czy da się Kindle podłączyć z Dropbox? Np wygrywam do folderu Dropbox książki/pdf i otwieram te pliki na Kindle?


07 kwi 2020 21:58:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kindle 10 Paperwhite (pierwsze kroki) - must have, must
ad.1 - brak ogólnie dostępnych sposobów na język polski;
ad. 2 - bezpłatne słowniki BuMato i depl;
ad .3 - może się udać, ale też zależy z jakiej dystrybucji pochodzi sprzęt: http://cyfranek.booklikes.com/post/1217 ... iku-kindle
ad. 4 - nie

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


08 kwi 2020 6:16:12
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle 10 Paperwhite (pierwsze kroki) - must have, must
Co do punktu czwartego: każdy zarejestrowany czytnik kindle ma przypisany adres email, na który można wysyłać książki i inne dokumenty (po dopisaniu adresu z którego się wysyła do listy dozowlonych na koncie Amazona). Większość księgarni umożliwia wysłanie kupionej książki od razu na czytnik, a wysłane książki można sobie przypisywać do kolekcji i ściągać na dowolne urządzenie podłączone do naszego konta (inny czytnik kindle, aplikacja kindle na smartfona, cloud reader). Synchronizują się też zakładki, notatki i podkreślenia.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


08 kwi 2020 21:23:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2020 1:10:39
Posty: 3
Post Re: Kindle 10 Paperwhite (pierwsze kroki) - must have, must
Bardzo dziękuję za wasze odpowiedzi.


Rozmawiałem z Amazon, pytałem ich o język polski oraz słowniki polskie. Odpowiedzieli że słowniki będą karty język polski w Kindle będzie.


Ale zanim uzyskałem odpowiedź, poszukałem tych słowników które mi Cyfranek polecił i je ręcznie skopiowałem. Najważniejsze że działają.
Co do reklam, nie poruszałem z nimi tego tematu bo stwierdziłem że jeszcze to protestuje.


Nasuwają mi się kolejne pytania:
1. Czy da się płynnie przewijać tekst? Czytałem opinie książek oraz stronę internetową, to jak przewijam palcem ekran przeskakuje że szukać muszę gdzie skończyłem czytać.
2. Czy da się Kindle podkręcić - aby szybciej działał? Nie sądziłem że urządzenia tego typu są takie wolne. Może problem w tym że przyzwyczajony jestem do pracy na szybkich smartphonach.
3. Czy są gdzieś źródła gdzie taniej mogę kupić książkę? Np z drugiej ręki? Aktualnie szukam takiej pozycji jak:
Der Weg zum erfolgreichen Unternehmer: Wie Sie und Ihr Unternehmen neue Dynamik gewinnen (Dein Business) | Merath, Stefan
oraz książkę o Snowden również po niemiecku (Permanent Record: Meine Geschichte).
4. Czy jak znajdę jakaś książkę w internecie, np na chomikuj, czy taką książkę mogę wgrać do Kindle? Bo jedną książkę chciałem wysłać za pomocą e-maila (format mobi) ale nie zadziałało.
5. Czy ten eReader emitują światło niebieskie ? Czy da się w nim wyłączyć podświetlenie LED?


11 kwi 2020 21:06:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kindle 10 Paperwhite (pierwsze kroki) - must have, must
ad. 1 - nie, przewija się się ekran za ekranem, trochę jak strony w książce. Moim zdaniem to bardzo dobrze. Ja osobiście bardo nie lubię "pływających" stron. Jeśli chcesz zaznaczać jakieś miejsca, używaj zakładek (dotknięcie w prawym górnym rogu ekranu);

ad.2 - nie, Kindle to jedne z najszybszych czytników;

ad. 3 - rynek książki w Niemczech jest regulowany. Bodaj przez pół roku po premierze obowiązuje jedna cena na cały kraj. Potem mogą być obniżki. Zapewne są jakieś niemieckie porównywarki e-booków. Zobacz np. w ebook.de, osiander.de, buecher.de, amazon.de... Nie ma legalnego rynku wtórnego;

ad. 4 - tak, można. Jeśli nie działa wysyłka, użyj kabla USB;

ad. 5 - tak, ogólnie można wyłączyć oświetlenie (w niektórych modelach zostaje bardzo lekkie żarzenie). Ja zwykle czytam przy świetle zewnętrznym i nie włączam oświetlenia LEDowego jeśli nie muszę. Jeśli przeszkadza Ci barwa oświetlenia, lepiej wybrać czytnik z regulowaną temperaturą barwową: np. Kindle Oasis 3, PocketBook Touch HD 3, Bookeen Diva HD, Kobo Aura ONE, Tolino Vision 5, Tolino Shine 3;

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


11 kwi 2020 22:06:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2012 21:52:18
Posty: 96
Lokalizacja: Radom
eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Kindle 10 Paperwhite (pierwsze kroki) - must have, must
Mój punkt widzenia…

Pierwszy zestaw pytań:
1. Potrzebny jailbreak (lub rooting), Gwarancji się nie traci z tego powodu.
2. Słownik od depl.pl jest darmowy. Jakościowo średni, ale może wystarczy.
3. Da się, ale wymagany jailbreak/rooting –sytuacja taka sama jak w punkcie 1.
4. Nie ma takiej opcji, chyba że… patrz punkt 1 i 3.


Drugi zestaw pytań:
1. Nie ma takiej możliwości.
2. Da się nieco przyspieszyć, ale – po pierwsze: wymagany jailbreak/rooting, po drugie: efekt minimalny i zawsze kosztem czegoś – w tym przypadku ceną za szybsze wyświetlanie kolejnych ekranów (nawet płynnej animacji) jest okrutny ghosting (przebijają w tle nawet 3-4 poprzednie strony).
3. W Niemczech nie. Przynajmniej jeśli chodzi o nowości.
4. Można jak najbardziej. Chmura nie przyjmuje niektórych plików MOBI (błędnie zrobionych), ale czytnik spokojnie je odczyta (po wgraniu po kablu).
5. Emitują niebieskie światło i można je wyłączyć.


15 kwi 2020 13:03:15
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle 10 Paperwhite (pierwsze kroki) - must have, must
Caporeira napisał(a):
1. Czy da się płynnie przewijać tekst? Czytałem opinie książek oraz stronę internetową, to jak przewijam palcem ekran przeskakuje że szukać muszę gdzie skończyłem czytać.

Teraz jak na to patrzę, to chyba odpowiadamy na inne pytanie niż pytający miał na myśli :D

Wydaje mi się, że czytasz PDF przesuwając się w obrębie jednej strony. Tego typu efekt występuje tylko w PDF. Jak wgrasz prawdziwy ebook, czyli w przypadku kindle w formacie mobi, to zmienia się strona po stronie jak w papierowej książce.
Wrzuć na czytnik na przykład to: https://wolnelektury.pl/media/book/mobi ... ungli.mobi i wszystkie problemy z powolnym działaniem powinny ustąpić. Najczęściej czytanie PDF na czytniku nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Co do porównywarek, to jest porównywarka w calibre, ale coś szwankuje. Z 4 sklepów z Niemiec wynajduje mi wyniki tylko z beam-shop.de i ceny są takie same jak z Amazona. Przez tę ustawę o której mówił Cyfranek, Snowdena taniej czytać w oryginale :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


15 kwi 2020 23:33:23
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: