Teraz jest 28 mar 2024 16:27:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Internet w Kindle - do czego się przydaje? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2011 11:32:21
Posty: 1
eCzytnik: Amazon Kindle ????
Post Re: Internet w Kindle - do czego się przydaje?
Witam
Nosze się z zakupem e-czytnika i wszystko prowadzi minie powoli w kierunku KINDLE 3. Mam jednak pytanie. Czytając forum zrozumiałem, że z punktu widzenia szybko.ści nie jest własciwe trzymanie dużej ilości e-książek w jego pamięci. Czy w takim razie można przy zagranicznym wyjeździe sciągnąć sobie książkę którą pozostawiłe sobie jako załącznik do maila na mojej poczcie.
Rozmiem, że pocztę przeczytać mogę - czy moge też zapisać załącznik króry jest do maila załączony.

Pewno tych pytań będzie więcej - ale na większość z nich znajduję odpowiedź na forum.

Pozdrowienia dla wszystkich

sosegado


11 mar 2011 11:40:31
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Internet w Kindle - do czego się przydaje?
Przez przeglądarkę możesz pobrać mobi.

Poza tym można wysłać sobie plik na konto mailowe powiązane z czytnikiem w amazonie. I tu jest kilka możliwości, w zależności od tego czy konwertujesz plik czy nie, i czy odbierasz go przez 3g, czy przez wifi. Było to już omawiane na forum.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 mar 2011 11:57:46
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Internet w Kindle - do czego się przydaje?
sosegado napisał(a):
Mam jednak pytanie. Czytając forum zrozumiałem, że z punktu widzenia szybko.ści nie jest własciwe trzymanie dużej ilości e-książek w jego pamięci.

Tylko zdefiniujmy, co rozumiemy przez "dużą ilość". Tak z 30-50 pozycji nie jest przesadnie dużą ilością - więc jeśli takie coś Ci odpowiada to prawdopodobnie nie będziesz się musiał martwić ściąganiem załączników z Sieci.

Plus w hackach wyszedł niedawno dodatek pozwalający pobierać inne niż MOBI pliki przez przeglądarkę.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 mar 2011 13:22:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 1:35:15
Posty: 74
eCzytnik: Kindle
Post Re: Internet w Kindle - do czego się przydaje?
http://newstoebook.com/

_________________
Polecam DropBox ... rejestracja z bonusem :)
... a do czego to ? Synchronizacja między kilkoma komputerami i łatwe udostępnienie plików.


12 mar 2011 20:29:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2011 23:54:52
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Internet w Kindle - do czego się przydaje?
kud47 napisał(a):
Witam,
mam pytanie czy shellinabox działa na kindle 3g.
Tu jest przykład demo - interpreter BASIC'a.

http://code.google.com/p/shellinabox/

Za przetestowanie dziękuję.
Gdyby nie było problemów z odpaleniem... hoho, arkadia wraca do łask. ;)

Gienkollo nie ma racji, shellinabox działa wyśmienicie na Kindlu.
Możnaby nawet pokusić się o jailbreak i postawienie lokalnego serwera na kindlu by mieć shellinabox dostępny bez konieczności dostępu do internetu. W ten sposób właśnie można połączyć się do shella kindlowego (busyboxa z USBNetwork) bez połączenia szeregowego.

Pozdrawiam


14 mar 2011 0:03:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron