Teraz jest 29 mar 2024 2:04:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Co ważniejsze? TTS czy doświetlenie 

co jest dla Ciebie ważniejsze
TTS i odtwarzanie muzyki 3%  3%  [ 1 ]
Wbudowane doświetlenie ekranu 97%  97%  [ 31 ]
Liczba głosów : 32

Co ważniejsze? TTS czy doświetlenie 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Co ważniejsze? TTS czy doświetlenie
W starszych modelach kindle, czyli kindle 2, DX, kindle keyboard i touch można było korzystać z automatycznego lektora (tzw. TTS) i odtwarzać mp3.
W nowszych, czyli kindle classic i kindle paperwhite te funkcje znikają, a pojawia się doświetlony ekran (paperwhite).

Co jest dla Was istotniejsze?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


08 lut 2013 16:01:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Co ważniejsze? TTS czy doświetlenie
pytanie powinno brzmieć:

'Czy Czytnik powinno się pozbawiać funkcji audio?'

bo poprawienie komfortu czytania, poprzez wprowadzenie podświetlenia i wyższej rozdzielczości ekranu, jest kwestią OCZYWISTĄ, która nie wymaga dyskusji ;-)


08 lut 2013 19:01:09
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Co ważniejsze? TTS czy doświetlenie
A może powinno brzmieć: 'czy chciałbyś, żeby kindle paperwhite był jeszcze cięższy (i grubszy), ale za to miał funkcje audio?'


08 lut 2013 19:16:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Co ważniejsze? TTS czy doświetlenie
Do odtwarzania muzyki dużo lepiej od czytnika nadaje się byle telefon z mp3. TTS to zbędny dodatek, bezużyteczny komputerowy bełkot, nie zastępujący w najmniejszym stopniu obcowania z tekstem.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


08 lut 2013 19:27:55
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Co ważniejsze? TTS czy doświetlenie
Miałem 4 czytniki z TTS - K2, K3, KDX i KTouch (a, nie liczę Onyxa który też ma) - z samej funkcji korzystałem może z 5 razy, nie licząc sytuacji, gdy coś sprawdzałem np. na potrzeby recenzji... Zupełnie mi tej funkcji nie brakuje w KPW, czego nie mogę powiedzieć o innych ograniczeniach (wielkość pamięci itd.)

Natomiast oświetlenie - no to czyni z czytnika kolejną generację urządzeń, bo pozwala na czytanie w każdych warunkach.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


08 lut 2013 19:33:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Co ważniejsze? TTS czy doświetlenie
Jeżeli ktoś nie uczy się języków i nie czyta literatury obcojęzycznej, to TTS, na nic się mu zda. Wówczas to rzeczywiście zbędny gadżet.

Ja dość często korzystam z jego możliwości (w połączeniu ze słownikiem) podczas nauki angielskiego i czytania tejże literatury i bardzo sobie chwalę a i innym polecam :-)

Natomiast przyznam się, że nigdy nie zdarzyło mi się używać TTSa do polskiej beletrystyki, bo podobnie jak pozostali forumowicze wolę jednak czytać ją niż słuchać ;-)


08 lut 2013 22:00:04
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Co ważniejsze? TTS czy doświetlenie
tts mozna na telefonie sobie doinstalowac - chocby z andoidem. Ale na telefonie cyztac to juz masakra wiec wole doswietlenie i hd


11 lut 2013 10:42:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Co ważniejsze? TTS czy doświetlenie
Czytanie na telefonie nie jest takie złe. Ważne, żeby tło nie było białe (ustawić sobie tło w kolorze sepii/brązu) i żeby podświetlanie nie było na maksa. W nocy tło czarne i można czytać. Generalnie dzięki temu, że mam synchronizacje postępu książki pomiędzy telefonem a czytnikiem to czytam gdzieś o 50% więcej. Z telefonu korzystam np. czekając w kolejce na poczcie, w urzędzie itd. Generalnie poza domem kiedy nie mam kindla (lub kiedy ciężko o dobre oświetlenie). Gdyby nie synchronizacja i to, że po powrocie do domu biorąc czytnik do ręki otworzy mi się na stronie na której skończyłem czytać na telefonie to z telefonu bym nie korzystał... no ale ilość przeczytanych książek rocznie wyraźnie by mi spadła.


13 lut 2013 14:59:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Co ważniejsze? TTS czy doświetlenie
Ja niestety do czytania potrzebuję dłuższej chwili spokoju, możliwości skupienia i przewidywalności wolnego czasu więc np. czytanie w kolejce do kasy w markecie odpada. Poruszam się samochodem jako kierowca więc czytanie w "komunikacji miejskiej" też raczej odpada (poza tym tłok i zapachy MPK to nienajlepsze tło do czytania).
Mam jednak kolegę który wykorzystuje tablet jako czytnik i bardzo sobie chwali (tak jak kolega exec napisał, ustawia sobie takie brązowawe tło, dostępne także np. w oprogramowaniu Kindle for PC a pewnie w Kindle for Android także).
Być może też 4,3" ekran (Samsung SII) jest jednak odrobinę dla mnie za mały. :? Ciekawe czy gdybym miał Note'a (5,5") o bym się do Kindla przekonał :?

Wracając do ankiety - każda ankieta może mieć tak sformułowane pytania, by jedna z odpowiedzi była bardziej oczywista, np.
"Czy chcesz polepszenia swoich warunków życia poprzez przystąpienie Polski do Unii Europejskiej ?
TAK
NIE"
;)

Ale oczywiście można przyjąć wzajemne przerzucanie się tematami ankiet za formę dyskusji :) Tylko po co ?


14 lut 2013 16:43:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Co ważniejsze? TTS czy doświetlenie
langolier - kolejka do marketu to faktycznie nienajlepsze miejsce - hałas, ludzie się kręcą dookoła - ciężko się skupić. Natomiast nieruchawa kolejka na poczcie to już inna bajka. ;)

Ekran 4,3" jest ok - ma dosyć sporą rozdzielczość, telefon trzyma się bliżej twarzy i dzięki temu używa się mniejszej czcionki. Dzięki temu na ekranie mieści się ok 2/3 tego co na czytniku.


14 lut 2013 20:50:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Co ważniejsze? TTS czy doświetlenie
Na poczcie właściwie nie bywam - wszelkie przesyłki kieruję na adres pracy, opłaty - bank internetowy. Czasem ktoś mnie ukrzywdzi poleconym to idę - raz na 3 miesiące średnio.
Tak więc dla mnie najlepsze miejsce do czytania to łóżko... 8-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


14 lut 2013 21:06:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Co ważniejsze? TTS czy doświetlenie
No to tak - jeśli jeszcze masz paperwhite to masz rozwiązany problem "weź wreszcie zgaś to światło bo spać się nie da!". :klotnia:


14 lut 2013 22:27:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Co ważniejsze? TTS czy doświetlenie
Dokładnie tak!
Dopóki nie wyszedł Kindle PW nawet nie rozważałem zakupu czytnika.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


15 lut 2013 0:25:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: