Teraz jest 27 kwi 2024 23:35:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Ładowarki do Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2011 20:10:29
Posty: 15
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Ładowarki do Kindle
Nie wiem czy forumowicze zwrócili uwagę na tą aukcję i adapter kabla usb do gniazdka sieciowego:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1481206414

Kupiłem, doszło hypko i działa. Polecam.


03 mar 2011 13:25:17
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Ładowarki do Kindle
http://allegro.pl/usb-zasilacz-ladowark ... 06553.html -- to już lepiej na tej aukcji kupić - niby grosze się zaoszczędzi na przesyłce, ale zawsze :P

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 mar 2011 13:53:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2011 16:22:33
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Ładowarki do Kindle
Wszyscy wiedzą, że do kundelka pasuje ładowarka Nokii z końcówką micro USB. Wszyscy też wiedzą, że ładowarki Nokii z końcówkami w postaci bolca 2 mm lub 3 mm są kilkakrotnie razy popularniejsze. Wiele osób ma telefon Nokii lub miało kiedyś a ładowarka poniewiera się po szufladach ;)
Nie trzeba kupować ładowarki z micro USB, można kupić coś takiego http://www.nokia.pl/produkty/akcesoria/wszystkie-akcesoria/zasilanie/adaptery-do-ladowarek/nokia-charger-adapter-ca-146c i ładować posiadana ładowarką.
Nie należy przejmować się ceną ze sklepu Nokii, na Allegro są już od kilku złotych.

Sam kupiłem, przetestowałem - DZIAŁA :D


08 kwi 2011 21:55:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2011 20:32:31
Posty: 30
eCzytnik: Kindle 3 wifi
Post Re: Ładowarki do Kindle
http://allegro.pl/uniwersalna-ladowarka ... 11801.html
a nie lepiej takie coś? 6 zł z wliczoną wysyłką jako polecony


08 kwi 2011 22:10:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Ładowarki do Kindle
bofain napisał(a):
http://allegro.pl/uniwersalna-ladowarka-sieciowa-usb-500ma-ac100-240-i1550611801.html
a nie lepiej takie coś? 6 zł z wliczoną wysyłką jako polecony


Już w tym wątku ktoś zwrócił uwagę, że podłączanie jakieś krapiastej elektroniki za parę złotych do sprzętu za złotych kilkaset to rodzaj rosyjskiej ruletki. :nono
Zmienić 220V zmiennego w 5V stałego o stabilnych parametrach urządzeniem za 1 zł ?! :?


08 kwi 2011 22:44:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2011 20:34:23
Posty: 15
Lokalizacja: Zabrze
eCzytnik: Kindle 3 3G WiFi
Post Re: Ładowarki do Kindle
Kupiłem ostatnio taki oto zasilacz:
http://allegro.pl/adapter-sieciowy-na-u ... ?source=oo

Spisuje się dobrze, żadnych uwag (jak na razie ;) )


11 kwi 2011 10:21:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 mar 2011 14:37:44
Posty: 2
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Ładowarki do Kindle
Ja osobiście ładowałem ostatnio kundelka ładowarką od e-fajeka i wszystko OK. Nie wiem tylko ile czasu trwało ładowanie bo podłączyłem go na noc i poszedłem spać. Rano już był naładowany :)


21 kwi 2011 8:42:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2011 14:27:51
Posty: 2
eCzytnik: Kindle i Lark Freebook
Post Re: Ładowarki do Kindle
Witam. Ponieważ mam i Kindle 3 (bez ładowarki) i Larka, zamierzam spróbować naładować Kindle ładowarką od Larka (5V, 1,5A) poprzez huba z opcją zasilania (gniazda pasują). Co o tym myślicie?


26 kwi 2011 22:13:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Ładowarki do Kindle
Generalnie zasady ładowania akumulatorów/baterii są niezmienne, ważne jest jaki prąd ciągnie bateria podczas ładowania (ampery) i jakie napięcie możemy zastosować do ładowania (volty). Czyli im większa wartość amperów na informacji zamieszczonej na ładowarce tym większa gwarancja, że ładowarka nie będzie nam się grzała podczas ładowania, a bateria sama "dobierze" sobie wartość amperów. Natomiast z voltami trzeba uważać, stosuje się zasadę że prąd ładowania nie może przekraczać nominalnej wartości napięcia baterii, powody są dwa: im wyższy prąd tym bardziej grzeje się ładowana bateria (stąd eksplozje o których czasami się słyszy), częste stosowanie podwyższonego napięcia ładowania skraca żywotność baterii. Dlatego zwracajcie uwagę na informacje umieszczone na ładowarce i pamiętajcie że ampery dopasują się "same" ale wartość napięcia ładowarki jest stała i niezmienna, jeżeli ładowarka jest nieopisana albo grzeje się podczas ładowania to lepiej się jej pozbyć.
Specyfikacja ładowarki dla Kindla była podawana na tym forum już kilka razy i przypomnę że max. napięcie to 5V, minimum 1A.
Jeśli koniecznie potrzebujecie ładowarki do Kindelka, to zacznijcie przegląd ładowarek do telefonów, te z wyjściem USB z reguły spełniają potrzeby baterii Kindelka, czasami może się zdarzyć że napięcie będzie mniejsze niż 5V ale to nie szkodzi, będzie się ładował troszkę dłużej.


27 kwi 2011 11:15:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 kwi 2011 22:58:02
Posty: 11
Post Re: Ładowarki do Kindle
Nie każda oryginalna ładowarka do Nokii (AC-10E) jest chyba oryginalna :-(. Kupiłem dziś tę:
http://allegro.pl/oryginalna-ladowarka- ... 80363.html
i Kindle 3 jej nie widzi. Ładowarka sprawna, bo podłączona do LG P500 zaczęła ładować. Nawet chyba nie ma co reklamować :-(

_________________
Pozdrawiam :-)
Tomek B.


20 maja 2011 23:02:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Ładowarki do Kindle
Tomek B. napisał(a):
Nie każda oryginalna ładowarka do Nokii (AC-10E) jest chyba oryginalna :-(. Kupiłem dziś tę:
http://allegro.pl/oryginalna-ladowarka- ... 80363.html
i Kindle 3 jej nie widzi. Ładowarka sprawna, bo podłączona do LG P500 zaczęła ładować. Nawet chyba nie ma co reklamować :-(


Ja używam ładowarki od HTC, i też na pierwszy rzut oka wydaje się że kindel nie widzi ładowarki, zwróć uwagę czy świeci się kontrolka w przełączniku, a na stronie głównej ikonka baterii wskazuje ładowanie.


21 maja 2011 8:04:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2011 7:28:32
Posty: 33
eCzytnik: Kindle Keyboard, Paperwhite, Voyage
Post Re: Ładowarki do Kindle
Tomek B. napisał(a):
Nie każda oryginalna ładowarka do Nokii (AC-10E) jest chyba oryginalna :-(. Kupiłem dziś tę: ... i Kindle 3 jej nie widzi.


Spróbuj w Kindlu wyłączyć moduł łączności bezprzewodowej (menu / turn wireless off) i dopiero podłącz ładowarkę. To czasem pomaga jeżeli urządzenie jest na granicy wydolności. ;)

A propos HTC: ładowarka od mojego (1000mA), której używam na codzień, współpracuje z Kindle bez najmniejszego problemu. Takoż działa ładowarka noname "do iPoda" (1000mA), a po wyłączeniu radia również i od GPSa Navibe (650mA). Ku mojemu zdumieniu, ta ostatnia jest tylko nieznacznie cieplejsza od mocniejszych, jednoamperowych.

_________________
Pozdrawiam,

Michał


21 maja 2011 12:28:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 kwi 2011 22:58:02
Posty: 11
Post Re: Ładowarki do Kindle
Łączność bezprzewodową mam na ogół wyłączoną w ramach oszczędzania baterii. Tak więc, to nie to. Kindle zupełnie nie widzi ładowarki - dioda nie świeci, symbol ładowania na ikonie baterii też się nie pojawia.

_________________
Pozdrawiam :-)
Tomek B.


22 maja 2011 23:08:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2011 14:27:51
Posty: 2
eCzytnik: Kindle i Lark Freebook
Post Re: Ładowarki do Kindle
A ja potwierdzam ładowanie przez huba USB podłączonego do oddzielnego zasilania (bez podłączenia do komputera) - tak jak pisałem wcześniej. Ładowarka (5V, 1,5A) ma wtyczkę, która pasuje do huba. Można i tak...


23 maja 2011 5:04:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Ładowarki do Kindle
Tomek B. napisał(a):
Łączność bezprzewodową mam na ogół wyłączoną w ramach oszczędzania baterii. Tak więc, to nie to. Kindle zupełnie nie widzi ładowarki - dioda nie świeci, symbol ładowania na ikonie baterii też się nie pojawia.

Tomek, oglądałem aukcję z ładowarką którą kupiłeś i wydaje mi się że przyczyną może być to, że nie jest to ładowarka z gniazdem USB. Producent telefonu dołączając ładowarkę dedykowaną do swojego produktu nie jest zobowiązany do przestrzegania protokołu USB i zasilanie idzie po innych pinach i ładowarka będzie zasilać tylko jego produkty. Wiadomo że Nokia w ładowarki zaopatruje się u innego producenta, zdarzyło się że LG też kupiło u tego samego źródła.
Wrzuć ładowarkę na allegro, a w zamian kup ładowarkę z gniazdem USB, przejrzyj też ten wątek, ludzie piszą co kupili i co im działa.


23 maja 2011 16:02:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: