Teraz jest 19 kwi 2024 20:13:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Ładowarki do Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Ładowarki do Kindle
Przesąd to to nie jest. Oczywiście prąd ładowania musi być nie za mały bo się nie naładuje, ogniwo ma swój opór. Im więcej amperów tym wieksza wydzielana moc. Jak przegniesz to ugotujesz.

Wytaptalkowane z GT-i9100


30 lis 2012 18:55:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Ładowarki do Kindle
Bateria rzeczywiście posiada jakąś rezystancję i prosta zależność z prawa Ohma sugerowałaby, że baterie możnaby ugotować zwiększając napięcie ładowania. Jednak każda ładowarka USB posiada takie samo napięcie na wyjściu. Mogą się różnić wydajnością prądową.

athame napisał(a):
Jakieś źródło, bo logika (i moja skromna wiedza na temat ładowania akumulatorków) podpowiada że to tylko przesąd.


Dlatego użyłem słowa podobno. ;)

ArtS


01 gru 2012 0:00:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 wrz 2007 18:39:30
Posty: 5
Post Re: Ładowarki do Kindle
Ładowark 2,9 +1PLN przesyłka i działa
http://allegro.pl/ladowarka-sieciowa-us ... 35776.html
od użytkownika
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=34825826


11 lis 2014 17:52:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 maja 2014 15:07:14
Posty: 8
Post Re: Ładowarki do Kindle
Od tygodnia mam Kindle Touch 2014, na razie nie trzeba go było ładować :) ale zastanawiam się, czy można do tego użyć kabelka od smartfona? Mój czytnik ma tylko kabel na USB do ładowania z komputera, nie lubię zostawiać włączonego laptopa na noc, aby ładować czytnik, a w dzień trochę mi przeszkadza leżąc na biurku ;) Smartfona mogę ładować albo z komputera przez USB, albo z gniazdka, kabel do ładowania smartfona ma odpinaną wtyczkę do ładowania z gniazdka, po prostu podłączam kabel USB do tej wtyczki zamiast do laptopa i następnie do kontaktu. Ciekawe, czy można by zamiast kabla od smartfona włączyć tam kabel od czytnika, który też ma taką samą końcówkę USB? czy może użyć po prostu całego kabla od smartfona? Telefon to Sony Ericsson Walkman Live WT19i,czy można zastosować albo samą przejściówkę, albo cały kabel od tego smartfona do ładowania czytnika? Nie chciałabym go uszkodzić, jest nowy i byłaby szkoda zepsuć go po tak krótkim czasie, zwłaszcza, ze dobrze mi się z niego korzysta.


12 maja 2015 11:50:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Ładowarki do Kindle
Czy to kabelek od smartfona, czy kabelek od czytnika powinny naładować bez problemu.
W drugą stronę może nie działać, tzn. kabelek od smartfona a konkretnie jego ładowarki może nie mieć pinów do komunikacji i wtedy do podłączania czytnika się nie nadaje, ale do ładowania zawsze.


12 maja 2015 12:08:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron