Teraz jest 29 mar 2024 12:49:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Ładowarki do Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Ładowarki do Kindle
cpuks, Ha, zabawne, też mam Motorolę Milestone i też niedawno ładowałem przy pomocy jej ładowarki Kindla :-)


05 paź 2010 22:50:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2009 3:13:30
Posty: 26
eCzytnik: Kindle 3, JetBook, Palm TX,
Post Re: Ładowarki do Kindle
nightelf napisał(a):
cpuks, Ha, zabawne, też mam Motorolę Milestone i też niedawno ładowałem przy pomocy jej ładowarki Kindla :-)


No to jeszcze jedno przetestowane urządzenie: moja ładowarka od Samsunga Galaxy również ładuje Kindle bez problemu.


12 paź 2010 18:00:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 16:31:49
Posty: 55
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: Kiindle 3
Post Re: Ładowarki do Kindle
macminer napisał(a):
No to jeszcze jedno przetestowane urządzenie: moja ładowarka od Samsunga Galaxy również ładuje Kindle bez problemu.

Też podłączyłem testowo ładowarkę od Galaxy (S), ale nie polecam tego bo Kindle obciąża ją większym prądem niż Galaxy S, przez co ładowarka się grzeje mocniej niż podczas ładowania Galaxy S.


12 paź 2010 18:11:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2010 14:06:57
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Ładowarki do Kindle
Nie mam Kindla, ale podobną zagwozdkę (dokupywanie ładowarki - a w zasadzie zasilacza) miałem przy okazji mp3 Sansa. Pierwszy kupiony nie ładował. Za mało amperów zapodawał :) Tzn. teoretycznie wystarczająco, a jednak... Zwróciłem i poszedłem do sklepu z większym wyborem (dla warszawiaków - giełda elektroniczna pod GUSem). Sprzedawca miał trzy modele, podłączaliśmy po kolei od najsłabszego, dopiero ostatni wystarczył: 2A - trzy razy więcej niż potrzeba w specyfikacji mp3. Z Kindelkiem myślę że skierowałbym się w to samo miejsce i powtórzył proceder :)


14 paź 2010 0:20:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 16:31:49
Posty: 55
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: Kiindle 3
Post Re: Ładowarki do Kindle
Fredoslaw: jest prawdopodobieństwo że chodziło o to że te wszystkie tanie ładowarki/zasilacze z wyjątkiem najmocniejszej nie dawały wystarczająco stabilnego napięcia przy obciążeniu, ale wydaje mi się że mogło chodzić o coś innego - przewody sygnałowe (Data + / Data -).
W jednym ze wcześniejszych postów mówiłem, że niektóre urządzenia mogą sprawdzać co jest na USB na złączach sygnałowych i tym sposobem sprawdzać że podłączono jakąś tanią ładowarkę która nie spełnia standardów.

Jeden z najprostszych standardów (zapewne wystarczających dla dużej ilości urządzeń) to zwarcie Data + / Data - po stronie ładowarki (rezystorem).

http://en.wikipedia.org/wiki/Universal_ ... _standards
Cytuj:
As of June 14, 2007, all new mobile phones applying for a license in China are required to use the USB port as a power port. This was the first standard to use the convention of shorting D+ and D-.

http://www.eetimes.com/design/communica ... -standards
Cytuj:
As mentioned before, a USB host can be connected to the USB interface on handset either for battery charging or data transmission purpose. How can the handset distinguish a USB port from a power adapter and be able to select the right input current limit? The regulation requires that the power adapter to have both D+ and D- line be shorted together inside the charger.


14 paź 2010 9:25:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 wrz 2010 11:24:27
Posty: 3
Lokalizacja: Rzeszów / Podkarpacie
eCzytnik: Jednak PRS-505 ( były: K2 i K3 )
Post Re: Ładowarki do Kindle
Witam

Właśnie patrzę sobie na specyfikację oryginalnej ładowarki do nokii AC-10E:
INPUT 100-240V
50-60 HZ
160 mA
OUTPUT 5,0 V - 1200 mA
micro USB
Kompatybilne z micro usb między innymi z :
N97, E75,E52,E55, 8800 CARBON, 6700c.

Wygląda na to że mogła by pasować do kindle'a. Ja nie posiadam takowej ładowarki i zastanawiam się czy by się nadawała.
Może już ktoś to sprawdzał i wie, albo jest ktoś kto się 'nie boi' żeby to sprawdzić ;).
Jakby się okazało, że się nadaje, to by się rozwiązało wiele problemów z ładowaniem naszych kindle'ów.

pozdrawiam

Marek

_________________
Książka powinna w duszy czytelnika wywoływać obrażenia - Emil Cioran


16 paź 2010 17:25:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2010 19:01:59
Posty: 4
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Ładowarki do Kindle
Cytuj:
Właśnie patrzę sobie na specyfikację oryginalnej ładowarki do nokii AC-10E:
INPUT 100-240V
50-60 HZ
160 mA
OUTPUT 5,0 V - 1200 mA
micro USB
Kompatybilne z micro usb między innymi z :
N97, E75,E52,E55, 8800 CARBON, 6700c.


Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum - Witam

Mam kindla od 3 tyg. Ładowałem już 2X (wifi, 3G, + sprawdzanie funkcjonalności). Ponieważ mam wersję bez ładowarki od razu zakładałem, że będę dobierał ładowarkę na miejscu. Mam ładowarkę Nokii AC-10E (od E52). Jedyną wątpliwość miałem ze względu na amperaż OUT, ale przy ładowaniu kindla nie jest cieplejsza niż przy ładowaniu nokii. Ostatnio z ładowaniem wyczekałem do momentu pojawienia się na kindlu komunikatu o niskim stanie baterii. Ładuje ok. 3-4 h i po naładowaniu informuje zmianą koloru leda z pomarańczowego na zielony. Nie widzę przeciwskazań.

Pozdrawiam

ps. krótki kabel USB - microUSB od kompletu nokii również pasuje.


16 paź 2010 19:19:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 21:24:04
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Ładowarki do Kindle
userr napisał(a):
Ponieważ mam wersję bez ładowarki...


Przecież do wersji 3G jest załączona łądowarka.


16 paź 2010 20:51:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2010 12:51:23
Posty: 96
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Ładowarki do Kindle
userr napisał(a):
Cytuj:
Właśnie patrzę sobie na specyfikację oryginalnej ładowarki do nokii AC-10E:
INPUT 100-240V
50-60 HZ
160 mA
OUTPUT 5,0 V - 1200 mA
micro USB
Kompatybilne z micro usb między innymi z :
N97, E75,E52,E55, 8800 CARBON, 6700c.


Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum - Witam

Mam kindla od 3 tyg. Ładowałem już 2X (wifi, 3G, + sprawdzanie funkcjonalności). Ponieważ mam wersję bez ładowarki od razu zakładałem, że będę dobierał ładowarkę na miejscu. Mam ładowarkę Nokii AC-10E (od E52). Jedyną wątpliwość miałem ze względu na amperaż OUT, ale przy ładowaniu kindla nie jest cieplejsza niż przy ładowaniu nokii. Ostatnio z ładowaniem wyczekałem do momentu pojawienia się na kindlu komunikatu o niskim stanie baterii. Ładuje ok. 3-4 h i po naładowaniu informuje zmianą koloru leda z pomarańczowego na zielony. Nie widzę przeciwskazań.

Pozdrawiam

ps. krótki kabel USB - microUSB od kompletu nokii również pasuje.


Także z powodzeniem dwa razy ładowałem kindla 3g ładowarką z Nokii E52. Sprawdzałem ładowarkę i kindla i nic się nie grzało. Kindle reaguje prawidłowo.


16 paź 2010 22:30:05
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Ładowarki do Kindle
witam,

Z powadzeniem można korzystać z oryginalnej ładowarki do HTC LEO (HD2). Pasuje zarówno sama ładowarka, jak i kabel usb, który jest do niej dołączony. Można oczywiście skorzystać również z kabla Amazonu, bo oryginalna ładowarka HTC ma odpinany kabel USB. Wprawdzie prąd wyjścia jest minimalnie wyższy - 1A - ale to nawet lepiej :D
Ceny nie są jakieś porażające, np.: http://allegro.pl/oryginalna-nowa-ladow ... 96518.html

Tu: http://allegro.pl/ladowarka-1a-htc-hd2- ... 83052.html jest ciut inna, ale parametry też są OK, a cena jeszcze niższa.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


28 paź 2010 12:37:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2010 22:53:47
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Ładowarki do Kindle
Potwierdzam możliwość ładowania przy pomocy ładowarek dołączonych do N900, N52 i N72. To wszystko jest standard, o którym tu wspominacie.

_________________
marcin.anglista.edu.pl


15 lis 2010 22:56:35
Zobacz profil YIM WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:01:04
Posty: 60
eCzytnik: Kindle 3G+WIFI,OMNIA
Post Re: Ładowarki do Kindle
fredoslaw napisał(a):
....Sprzedawca miał trzy modele, podłączaliśmy po kolei od najsłabszego, dopiero ostatni wystarczył: 2A - trzy razy więcej niż potrzeba w specyfikacji mp3. Z Kindelkiem myślę że skierowałbym się w to samo miejsce i powtórzył proceder :)

Dodam kilka zdan z prostego pomiaru zasilania z zasilacza laboratoryjnego. Kindle po wlaczeniu probuje sprawdzic wydajnosc pradową zasilacza to znaczy testuje chwilowy najwiekszy pobor pradu. To oznacza że poczatkowo usiluje pobrac nawet 2 A . Jesli zasilacz nie ma w sobie elektroniki ograniczajacej prad efekt moze byc nie przewidziany.
Dlatego bądzcie ostrozni przy zasilaniu z zasilacza o nieznanej konstrukcji.
Gdy zasilanie jest mniej wydolne np. USB PC wtedy nastepuje ustalenie pradu ladowania na nizszym poziomie. Im bardziej rozladowany akumulator tym prad ladowania jest wyższy.


22 lis 2010 14:08:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2009 18:13:30
Posty: 8
eCzytnik: Kindle 3g
Post Re: Ładowarki do Kindle
A ja napiszę coś w drugą stronę. Kupiłem razem z Kindlem ładowarkę europejską i świetnie działa z moim ipodem :D


13 sty 2011 14:30:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2010 1:09:55
Posty: 28
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Ładowarki do Kindle
Ja kupiłem kiedyś w Saturnie ładowarkę firmy Macally -
http://www.cortland.pl/macally-usbpower-uniwersalna-adowarka-do-ipod-iphone.html do iPoda Touch.
Jak dotrze mój Kindle to przetestuję i dam znać czy działa :)

Edit: na Allegro można dostać ten zestaw (+ ładowarka samochodowa) za ok 40zł
a sprzęt jest bardzo dobrej jakości

Edit2: Właśnie podłączyłem Kindla do tej ładowarki i ładuje się normalnie
na szczęście nie muszę kupować innej ;)

Pozdrawiam

_________________
Zamówienie: 7 styczeń / Wysyłka: 14 styczeń / Planowany odbiór: 20 styczeń / Aktualnie znajduje się: U mnie (odebrany: 19 styczeń) ;)


22 sty 2011 2:22:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010 21:54:20
Posty: 36
Lokalizacja: Suwałki
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Ładowarki do Kindle
Czy ktoś z Was, kto już ładował swojego Kindla nieoryginalną ładowarką mógłby podać jej specyfikację?


22 sty 2011 12:35:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: