Teraz jest 28 mar 2024 20:01:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Czy etui z lampką wpływa na wzrok? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2010 23:00:08
Posty: 52
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Dedykowana okładka z lampką i wzrok...
tak... ten odwieczny strach ;) A wracając do okładki, to szkoda że nie da się jej zamówić do Polski z SSS... albo z UK'a w tej cenie. Póki co, dla obywatela Polski koszt okładki to ~70USD.


03 wrz 2011 20:10:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sty 2011 13:52:21
Posty: 14
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Dedykowana okładka z lampką i wzrok...
kobzart napisał(a):
No to chyba Pana zdenerwowałem i pozwoli Pan, że porwę się na jeszcze bardziej "wysiloną i nonsensowną wypowiedź" :)
Oczekuję również i od Ciebie konsekwencji:
a) skoro nie interesuje Cię zdanie innych (a przynajmniej moje) to zwyczajnie nie odpowiadaj na nie i nie myśl, że w takim układzie Twoje zdanie będzie również kogokolwiek obchodzić.
b) wspominając ponownie o Twojej żonie i dzieciach utwierdzasz mnie jeszcze bardziej w absurdalności Twoich argumentów przemawiających za zaletami wbudowanej lampki
c) tak sobie czytam i czytam moją wcześniejszą wypowiedź i nigdzie nie mogę znaleźć fragmentu w którym piszę, że uważam "zakup okładki z lampką za 50$ jako przykład rozrzutności bogacza" - chyba, że moje sformułowanie: "głównym argumentem wydaje się być jedynie kryterium ceny - droższe zawsze znaczy lepsze" potraktujesz w oderwaniu od Twoich "najważniejszych atutów".
d)
Manfred von Richthofen napisał(a):
Pisząc o bieda patentach miałem na myśli dodatkową lampkę ledową przypinaną do czytnika
tak?
Manfred von Richthofen napisał(a):
Jakieś bieda patenty z zewnętrznymi lampkami tego komfortu nie zapewniają.

W takim razie lampka nocna do jakiej kategorii by się wg Ciebie wpisywała? Wewnętrznych lampek? Zrozumiałbym jeszcze, żebyś o tych przypinanych do obudowy lampkach wcześniej wspominał, albo chociaż odniósł się przy tym do wypowiedzi kogoś innego, ale nic takiego nie miało miejsca.

Odpuściłbym ten komentarz gdybyś chociaż przyznał się, że użyłeś niefortunnego sformułowania, ale Ty się zaczynasz pokrętnie tłumaczyć.
Dobrze, że chociaż mogę liczyć u Ciebie na współczucie ;)
PS. Rozpalam fajkę pokoju :) Tym samym kończę z mojej strony tę wymianę zdań mając na uwadze czas i zainteresowanie innych forumowiczów.


Dżizaas…. mój pierwszy post był odpowiedzią na prośbę Trapa, o opinię na temat okładki z lampką. Nie odnosiłem się w nim do Twojej wcześniejszej odpowiedzi, ani do żadnej innej, nie wiem więc dlaczego żeś się do mnie tak upierdliwie przyczepił. Tak, wisi mi kalafiorem Twoje zdanie na ten temat, ponieważ to Trap a nie ja interesował się opiniami userów w kwestii okładki z lampką.

Z uporem godnym lepszej sprawy uczepiłeś się tej nocnej lampki. Nie o to szło. O bieda patentach pisałem w kontekście, rozważanych szeroko na tym forum, rozwiązań umożliwiających podłączenia zewnętrznej lampki ledowej, co pozwala na korzystanie z czytnika w rozmaitych okolicznościach.

Generalnie uwielbiam gości, którzy lepiej ode mnie wiedzą co jest dla mnie komfortowe a co nie i z uporem maniaka próbują udowadniać, że mają rację. To tyle. Więcej nie zamierzam z Tobą gadać.


04 wrz 2011 11:13:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:01:04
Posty: 60
eCzytnik: Kindle 3G+WIFI,OMNIA
Post Re: Dedykowana okładka z lampką i wzrok...
Calkowicie potwierdzam ponizsze
1. Lubię dość długo czytać w łóżku. Zapalona lampka nocna przeszkadzała mojej żonie, teraz nie ma tego problemu.
2. Usypiam dzieci. Teraz mogę sobie spokojnie czytać czekając aż zasną.
3. Mogę czytać w sytuacjach kiedy oświetlenie główne jest zbyt słabe do komfortowego czytania.
Kto nie ma tej okladki z diodą temu trudno zrozumiec jej porecznosc i zalety. Oczywiscie mozna stosowac
dodatkowa lampke Led wpinana w okladkę ale jest cos DODATKOWEGO.


06 wrz 2011 21:15:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2008 17:57:58
Posty: 17
Lokalizacja: z nienacka
Post Re: Dedykowana okładka z lampką i wzrok...
Czytam książki w dedykowanej okładce z lampką od roku i polecam na 100%. Nie znajduje w niej żadnych wad a tylko zalety, to że waży więcej w ogóle mi nie przeszkadza a gumka się nie urwała.
Odnośnie wzroku to istnieje teoria, że wzrok się nie psuje od czytania w złych warunkach tylko się oczy męczą, jak przy robocie fizycznej mięśnie bolą ale się kończyny nie psują :) ale okulista nie jestem.


07 wrz 2011 11:43:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2011 14:04:27
Posty: 28
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Dedykowana okładka z lampką i wzrok...
august01 napisał(a):
Odnośnie wzroku to istnieje teoria, że wzrok się nie psuje od czytania w złych warunkach tylko się oczy męczą, jak przy robocie fizycznej mięśnie bolą ale się kończyny nie psują :) ale okulista nie jestem.

Idąc dalej tym tropem porównań: zęby się nie psują od jedzenia słodyczy tylko się męczą. Zresztą jak człowiek ciężko pracuje fizycznie to prędzej czy później odbije się to na jego zdrowiu - chyba, że mówimy o "panu Edku" który 12 godz. dzień pracy spędza na ukrywaniu się przed okiem majstra, opowiadaniu sprośnych dowcipów, podrywaniu kobiet na teksty o wiertarce udarowej lub symulowaniu pracy ;)

_________________
uśmiech proszę ... będzie zdjęcie


07 wrz 2011 19:03:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2008 17:57:58
Posty: 17
Lokalizacja: z nienacka
Post Re: Dedykowana okładka z lampką i wzrok...
Kobzart czy Ty nigdy nie słyszałeś, że mięśnie nieużywane zanikają? Poza tym tematem wątku są zalety i wady okładki a Ty z uporem maniaka komentujesz wszystkich, którzy coś do powiedzenia na ten temat mają. Nie jest to ani miłe ani kulturalne. pozdrawiam.

Bez odbioru.


07 wrz 2011 21:14:54
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Dedykowana okładka z lampką i wzrok...
Oj ludzie, dajcie na luz, to tylko okładka z lampką. ;-)
Może by tak dzisiaj coś jeszcze poczytać?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


07 wrz 2011 22:36:05
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Dedykowana okładka z lampką i wzrok...
I, dla odmiany, przy zapalonym normalnym świetle górnym? Wiecie, bez tych drogich albo tanich lampek nocnych/przyokładkowych/wbudowanych w okładkę. Albo poczekajcie do jutra i poczytajcie na słońcu, śmiejąc się w twarz użytkownikom tabletów i smartfonów :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 wrz 2011 22:56:40
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron