Teraz jest 26 kwi 2024 18:28:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Następna strona
Jak zamawiać Kindle? - VAT, cło, karty płatnicze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
@BoyLer - Tak, jak każdy towar wprowadzany na teren celny UE.

Pocieszę Cię, że tu jest ciut inna procedura, gdyż UPS ma "swoją" agencję celną, która dba, by te trzydzieści dni to jednak czekały inne przesyłki, a nie te obsługiwane przez UPS :D Poza tym, towary transportowane przez UPS są clone tylko w UC zlokalizowanych w pobliżu kilku regionalnych centrów logistycznych UPS.

Wyjątek zawsze się może zdarzyć, ale standardowo Kindle z Amazon USA spędzają na cle max 24 godziny - przy czym oczywiście nie wliczam do tego okresu od piątku godz 15 do poniedziałku godz 10 - wiadomo w tym czasie polskie Urzędy Celne już/jeszcze nie funkcjonują :P
Z doświadczenia wynika, że optymalny termin zamawiania Kindle to taki, by wysyłka nastąpiła w czwartek-piątek, Wtedy czytnik jest w Polsce w poniedziałek-wtorek, a dostawa powinna być zrealizowana max środa-czwartek. Piątek zawsze zostaje na nieprzewidziane przypadki :D , bo od piątkowego popołudnia to trzeba czekać aż do poniedziałku (kurierzy co do zasady nie doręczają w weekend).

Dużo nieporozumień wynika z zapisów trackingu, gdyż wiele osób uznaje, że każdy zapis z nazwą "cło" oznacza, że czytnik jest faktycznie już w faktycznym procesie celnym, podczas, gdy może to również oznaczać, iż czeka w agencji celnej.
Prawda jest taka, że sam faktyczny proces celny trwa tyle ile przejrzenie kwitów przesyłki i wypełnienie prostego SAD (max 10 minut), gdyż co do zasady Kindle dochodzą bez otwierania ich przez UC.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


27 sty 2011 2:42:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2011 10:35:47
Posty: 9
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Witam. Zamówiłem w amazon.com: Kindle 3 + ładowarka + okładka na łączną sumę 218,98$.
Jeśli ww. towar będę chciał sprowadzić w (1) jednej przesyłce - czy zostanie doliczone cło (i w jakiej kwocie)?
Proszę o ew. podpowiedź - jak zamówić ww rzeczy bez martwienia się o cło?


29 sty 2011 15:34:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
płacił może ktoś eKartą z mBanku? ile liczyć przewalutowanie dla wersji 3g, czyli 210 dolarów? Bo mam kasę na koncie mocno na styk i nie wiem, czy lecieć jutro robić dopłatę, jak myślicie;-), w 630 zł zmieszczę się czy nie bardzo?


04 lut 2011 19:39:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2011 22:42:56
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Ja ostatnio (2 lutego) płaciłam zwykłym "delfinkiem" za Kindla WiFi - nałożyli mi blokadę po kursie 2,93. Kurs średni z tego dnia (wg. money.pl) - 2,82. W przypadku eKarty chyba będzie podobnie.


04 lut 2011 20:00:13
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Witam,

@maruda - przestań MARUDZIĆ!!!
Jak kasy będzie za mało - to Amazon po prostu wstrzyma realizację zamówienia - dostaniesz w tej sprawie maila
Co do kursów oraz prowizji, to... zadzwoń sobie to tego mBanku i się po prostu zapytaj o kurs oraz prowizję za przewalutowanie. To chyba bardziej miarodajne źródło niż vortal o e-czytnikach, nie sądzisz?

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


04 lut 2011 20:09:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
żeby zadzwonić do mbanku muszę się przekopać przez to i owo;-) i znaleźć swoje dane do weryfikacji (kody;-))
ale tak sobie właśnie pomyslałam, że zadzwonić chyba będzie najlepiej, dzięki. :)
Chesuli, nie obraź się, ale naprawdę się aż tak nie czepiaj, bo tak samo marudzicie np. w temacie ''a gdzie jest mój kindel;-)'', 'a tu, a siam, a znów wrócił do tu', i tak samo czytniki Wam w ciągu 'tych' paru dni przychodzą, więc to samo można by Wam napisać, że bez spinania się. ;) A spytałam, bo właśnie nie chcę, aby mi amazon wstrzymał zamówienie;-).


04 lut 2011 20:28:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2011 10:19:34
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Ja miałem podobną obawę. Wpłata na doszła jeszcze nie przyszła i stąd emaile od Amazonu z prośbą o sprawdzenie konta. Oni co kilka godzin sprawdzają czy karta działa, bo o 10.00 pieniądze doszły a ok. 12.00 Amazon je zablokował. Mi za K3 bez 3G wyszło 461zł. MasterKard w Mbanku.


04 lut 2011 21:58:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Cytuj:
Ja ostatnio (2 lutego) płaciłam zwykłym "delfinkiem" za Kindla WiFi - nałożyli mi blokadę po kursie 2,93. Kurs średni z tego dnia (wg. money.pl) - 2,82. W przypadku eKarty chyba będzie podobnie.


powiem tak, do banku nie dzwoniłam, ale przeliczyłam sobie własnie i wyszło mi tak jakby;-) 2,863 zł za dolara ;), kurs z wczoraj wg Money: 2,843; za to kurs niedzielny: 2,866 - do czego zmierzam;), do tego, że możliwe, że przy tzw. ekarcie nie ma wcale przewalutowania (co by mnie ogólnie nie zdziwiło zważywszy na fakt, że mam ją w ogóle ustawioną w usd).
Oczywiście nie warto brać z powodu zakupu specjalnie ekarty, jak mniemam, a skorzystać z płatniczej, ale jak się ma obie to chyba lepiej korzystać sobie z wirtualnej. ;)


08 lut 2011 19:42:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
maruda, Zdecydowanie, jeżeli to wirtualna z mBanku to jest rozliczana w USD
Co do takiej tylko mam pewność, ja wielkich kalkulacji nie prowadziłem po jakim kursie poszło to do mnie ale z dreszczem śledziłem wahania :P
Był moment w którym marzyłem o tym żeby to w tej konkretnej chwili go wysłali.
Chyba początek egipskiego konfliktu..
No cóż, w założeniu 500 się zmieścił więc nie narzekam ani chwili.


08 lut 2011 20:06:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2010 22:25:47
Posty: 14
eCzytnik: eBookMan
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Witam

Właśnie zamawiam Kindle 3 WIFI na stronie Amazon.Com. po podaniu adresu i wszystkich danych pojawił się komunikat

Important Message

* Kindle Wireless Reading Device, Wi-Fi, Graphite, 6" Display with New E Ink Pearl Technology cannot be shipped to the selected address. A non-US address was selected for this US-only Kindle. For the best wireless coverage and fastest shipping to Poland, please visit the non-US Kindle page and choose the country in which this Kindle will be used.

Wyślą mi czy też nie.?
Pozdrawiam
Dawid


09 lut 2011 18:04:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
W skrocie: to jest wersja Kindle dla mieszkancow USA i nie mozemy jej wyslac na wsjazany przez Pana adres. Zeby zamowic Kindle do musi Pan wejsc na specjalna podstrone z wersja miedzynarodowa.


Sent from my iPhone using Tapatalk


09 lut 2011 18:21:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2010 22:25:47
Posty: 14
eCzytnik: eBookMan
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Właśnie dzisiaj zamówiłem. Wykorzystałem do tego kartę bankomatową z mBanku - zwykłego delfinka. Poszło bez problemu. Po jakiś 10 minutach od zakupu w mBanku zostały założone dwie blokady jedna na kwotę 1 zł a druga na 468 zł. Czas realizacji między 14-16.02.2011. Teraz tylko czekać na kuriera
Pozdrawiam
Dawid


09 lut 2011 22:12:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2010 18:13:49
Posty: 3
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Witam. Mam pewien problem. Otóż dzisiaj próbowałem kupić Kindla G3. Prztyknąłem coś 'nie tak' i zamówiły się dwa kindle + cło na ogólną sumę 1414zł. Natychmiast przeszło do realizacji i nie można już nic zmienić. Miał ktoś taką sytuację. Jak nie poradzicie co z tym zrobić, to za tydzień będę miał dwa drogie Kindle. Pomocy!


10 lut 2011 21:41:00
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Jeśli poszły już do realizacji - musisz pisać do Amazona. Jeśli złapiesz przesyłki przed tym, jak zostaną wysłane, to powinni to ładnie anulować (choć kto wie, ile konkretnie odejmą od zamówienia...). Jeśli się nie uda - będziesz mógł zwrócić, ale wtedy prawdopodobnie kosztów opłat dodatkowych nikt nie odda.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 lut 2011 21:53:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2011 8:16:56
Posty: 6
eCzytnik: K3
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
tadek45 napisał(a):
Jak nie poradzicie co z tym zrobić, to za tydzień będę miał dwa drogie Kindle. Pomocy!

Wystawisz jeden ładnie na Allegro z zaznaczeniem, że wysyłka z Polski i żadnego cła już płacić nie trzeba, i Ci się zwróci ;)


10 lut 2011 21:56:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: