Teraz jest 18 kwi 2024 10:32:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Nowa ksiązka J.K. Rowling 
Autor Wiadomość
Post Nowa ksiązka J.K. Rowling
Cytuj:
Rowling publikuje nową książkę
Brytyjska pisarka J.K. Rowling napisała pierwszą książkę od zakończenia sagi o Harrym Potterze - pisze brytyjski dziennik "Times".
Wielbiciele opowieści o Potterze będą jednak zawiedzeni, bo zostanie opublikowanych zaledwie 7 egzemplarzy nowej książki
Rowling.

Zbiór pięciu bajek o czarodziejach, zatytułowany "The Tales of Beedle the Bard" (Opowieści barda Beedle'a), Rowling napisała
ręcznie i sama stworzyła ilustracje. Cenę publikacji podniesie skórzano-srebrna oprawa, wysadzana półszlachetnymi kamieniami.

Rowling zapowiedziała, że jeden egzemplarz sprzeda na aukcji, z której dochód zostanie przeznaczony na organizację charytatywną pomagającą dzieciom, The Children's Voice. Pozostałe rozdała w prezencie.

Książka zostanie sprzedana 13 grudnia w domu aukcyjnym Sotheby's, a jej cena wywoławcza została ustalona na 30 000 funtów.

O "The Tales of Beedle the Bard" wspomniano w ostatnim tomie sagi o Potterze. Dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, Albus Dumbledore, podarował egzemplarz tej książki przyjaciółce Harry'ego, Hermionie. Są w niej zawarte wskazówki, które pozwalają pokonać złego lorda Voldemorta.

Rowling powiedziała, że pisanie nowej książki było dla niej swoistą terapią. "The Tales of Beedle the Bard wykorzystuje w
gruncie rzeczy tematy zwarte w książkach o Harrym Potterze. Jej pisanie była dla mnie najcudowniejszym sposobem pożegnania się ze światem, który kochałam i którym żyłam przez 17 lat" - powiedziała.

Saga o Potterze sprzedała się na całym świecie w 200 mln egzemplarzy. Przetłumaczono ją na 64 języków. Ostatni tom, "Harry
Potter and the Deathly Hallows", ukazał się w lipcu tego roku.




wiadomość ze strony: http://www.rmfclassic.pl


06 lis 2007 21:20:48
Post 
No nieźle, chętnie sprawiłabym sobie książeczkę w takiej oprawie :) Ale wątpię, czy byłoby mnie na nią stać... A poczytałabym sobie też chętnie, ciekawa jestem, jaka będzie ta książeczka :)


06 lis 2007 21:42:34
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
W pierwszej chwili myślałem, że to kolejny pomysł na zarobienie dodatkowej kasy. Nie będę rozważał poziomu tej książki bo nie mam najmniejszego pojęcia jaki on jest, ale zazdroszczę tym 6 osobom. I przy okazji - ludzie okażcie trochę dobrego serca! Robimy zrzutkę i kupujemy ten egzemplarz z aukcji! Jak go zeskanujemy i przerobimy na ebooka, to zyskamy duuuuużo fanów (o jeszcze większej ilości kłopotów nie wspomnę :D)! Tak więc ludu pracujący! W czynie społecznym zrzucamy się na książkę pani Rowling! Musimy wygrać tą akcję! :D


06 lis 2007 21:46:14
Zobacz profil WWW
Post 
heheh ciekawe kiedy będzie wersja elektroniczna :P


06 lis 2007 21:49:30
Post 
Też nad tym myślałam, ale przy tylu egzemplarzach trudno będzie ją chyba zdobyć nawet w formie e-book'a :)


06 lis 2007 21:51:34
Post 
hehe raczej nie mamy szans na wersję elektroniczną, chociaż może :) Obi powodzenia w aukcji hehehe niestety moje 2 złote chyba ci nie pomogą :D


06 lis 2007 22:11:26
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Na wersję elektroniczną nie ma co liczyć, chyba że Pirates Bay czy inna tego typu wielka strona weźmie udział w aukcji i wygra :) My najwyżej sobie pooglądamy okładki :P


06 lis 2007 23:19:41
Zobacz profil WWW
Post 
Wersja elektroniczna z pewnością kiedyś się pojawi, tego jestem pewny. Ale na to trochę trzeba poczekać. Byłoby to bardzo krzywdzące dla wszystkich fanów HP gdyby nie poznali treści tego zbioru bajek.


07 lis 2007 18:14:28
Post 
Obi okładkę to dadzą do obejrzenia na zachętę :P


07 lis 2007 19:46:02
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
O to mi właśnie chodziło Anula. I poza okładką prawie nikt nie zobaczy nic więcej. A na wersję elektroniczną raczej bym nie liczył, a przynajmniej niezbyt prędko. Poza tym pamiętajcie że ta książka jest tylko w angielskiej wersji językowej :P


07 lis 2007 21:17:59
Zobacz profil WWW
Post 
O tym samym mówiłam :P Mamy chyba w każdym razie to samo na myśli :D


07 lis 2007 22:03:54
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
zbieg napisał(a):
(...) niestety moje 2 złote chyba ci nie pomogą :D

Od czegoś trzeba zacząć.
Chciałabym zauważyć jedną rzecz: skoro tak dobrze jej szło sprzedanie Henryka to dlaczego miałaby z tego rezygnować. Teraz tylko czekać na kolejne podobne książki. Już nawet nie Henryk, ale jakiś nowy cykl czy coś niedługo powstanie zapewne. Tak samo będzie z tym. Teraz mamy 'serię limitowaną', ale juz niedługo zaczną to masowo drukować bo można na tym zarobić. Ot co będzie.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


10 lis 2007 10:16:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
A może ona rzeczywiście ma już dość tego? Szczerze mówiąc ja bym chętnie przeczytał kolejne jej książki w rodzaju "Historia Magii" czy inne wspomniane w cyklu o Harrym. Na razie pod pseudonimami napisała 2 takie książki (obie są w bibliotece i obie przeczytałem :D ) i były one całkiem ciekawe i stanowiły fajny dodatek do Pottera. A kasy to ona więcej zarabiać nie musi :P


10 lis 2007 12:09:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Ona może i nie, ale jeszcze jest masa ludzi na tym zarabiająca. Wydawcy, księgarnie itp. Tacy umieją wywrzeć wpływ. I jak będzie trzeba to to zrobią i napiszę kolejne części. Co z tego, że ma dużo kasy jak może mieć więcej?

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


10 lis 2007 20:16:30
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
WRacając jeszcze do Harry'ego, to bardzo optymistyczna wiadomość:

Cytuj:
W Poznaniu rozpoczął się w środę druk ostatniego, siódmego tomu przygód Harry Pottera. Pierwszy nakład książki Joanne K. Rowling "Harry Potter i Insygnia Śmierci" będzie miał rekordową na polskim rynku wydawniczym liczbę 630 tysięcy egzemplarzy.

Sprzedaż książki wydanej nakładem wydawnictwa "Media Rodzina" rozpocznie się o północy z 25 na 26 stycznia 2008 roku w ponad 500 księgarniach w całej Polsce

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


10 sty 2008 12:33:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron