Teraz jest 19 kwi 2024 1:56:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Prestigio PER3464B 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2012 13:29:41
Posty: 2
eCzytnik: SAMSUNG WAVE I
Post Prestigio PER3464B
Witajcie, jako to mój pierwszy post chciałbym się przywitać, ale do rzeczy.
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może coś wie na temat tego czytnika, mogę go dostać za 299zł nówkę z gwarancją, ale nie ma za dużo o nim info. Znalazłem info tylko na stronie prestigio.com że jest tam wyświetlacz e-ink pearl.


28 lis 2012 18:46:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Prestigio PER3464B
Tu jest mowa tylko o eInk z 16 odcieniami szarości. Ekran eink-Pearl ma model PER3562B.
Sama marka Prestigio nie budzi zaufania, kiepskie wsparcie, niestabilne oprogramowanie.
Z drugiej strony poniżej tej ceny nie znajdziesz nic z eInk.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


28 lis 2012 19:06:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2012 13:29:41
Posty: 2
eCzytnik: SAMSUNG WAVE I
Post Re: Prestigio PER3464B
Gdzieś tu na forum przeczytałem że pearl to właśnie 16 odcieni a vizplex to 8 odcieni, ale może ktoś się pomylił albo ja coś pokręciłem.
Co do Prestigio to naczytałem się, że nie jest to zbyt dobry producent, ale właśnie cena jest zachęcająca, bo nie znajedzie się nic w tej cenie z e-ink. Poszukam dalej. Dzięki


28 lis 2012 21:48:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Prestigio PER3464B
Alcek napisał(a):
Tu jest mowa tylko o eInk z 16 odcieniami szarości. Ekran eink-Pearl ma model PER3562B.
Sama marka Prestigio nie budzi zaufania, kiepskie wsparcie, niestabilne oprogramowanie.
Sklepy, w których on się pojawia (za 399 zł) piszą, że ma Pearl. To nowy model, który Prestigio dopiero wprowadza.
Faktem jest kiepskie wsparcie, ale stabilność softu zależy od firmy w której oni kupili model, z którego robią swojego klona (tak było dotychczas).

Pearl ma 16 odcieni szarości, Vizplex może mieć 8 albo 16.

_________________
W Obrazek też ;)


29 lis 2012 1:10:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Prestigio PER3464B
raptor123 napisał(a):
Gdzieś tu na forum przeczytałem że pearl to właśnie 16 odcieni a vizplex to 8 odcieni, ale może ktoś się pomylił albo ja coś pokręciłem.
Co do Prestigio to naczytałem się, że nie jest to zbyt dobry producent, ale właśnie cena jest zachęcająca, bo nie znajedzie się nic w tej cenie z e-ink. Poszukam dalej. Dzięki

Na prestigio.com podane tylko, że to e-ink z 16 odcieniami szarości. e-ink z 16-toma odcieniami szarości jest na przykład w Prestigio PER 5162, ale na pewno nie jest to e-ink Pearl

Za 299 zł jest Trekstor Pyrus, co prawda z ekranem nie pochodzącym z firmy eInk, ale porównywalnym, czego najlepszym świadectwem jest pozew eInk przeciwko Trekstorowi. Tak porównując z tego, co stało w Empiku, w tym Pocketbook 611 i 622, to Pyrus w moim odczuciu prezentował się najlepiej. Minusem są trochę kapryśnie reagujące klawisze.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


Ostatnio edytowano 30 lis 2012 19:32:41 przez Alcek, łącznie edytowano 1 raz



29 lis 2012 21:45:11
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Prestigio PER3464B
Jeśli producent nie chwali się, że ekran jest Pearl, to raczej jest to Vizplex. Zdarzają się ekrany Vizplex z 16 odcieniami szarości (onyx a62s albo kindle 2).

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


29 lis 2012 21:58:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Prestigio PER3464B
Vroo napisał(a):
Jeśli producent nie chwali się, że ekran jest Pearl, to raczej jest to Vizplex.
Pewnie masz rację. Chociaż na stronach polskich sklepów nadal piszą, że Pearl, to po przyjrzeniu się opisom na stronach Prestigio, też skłaniam się ku wersji, że to Vizplex (przy innych swoich modelach z ekranem Pearl oni to piszą wyraźnie).
Chociaż ostatnio trudniej odróżnić na pierwszy rzut oka jeden od drugiego. Pearle bywają lepsze i gorsze, a Vizplexy podrasowane ;)

_________________
W Obrazek też ;)


05 gru 2012 0:37:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2012 14:55:37
Posty: 1
eCzytnik: gsm
Post Re: Prestigio PER3464B
Witam wszystkich.

Zakupiłem to urządzenie jako prezent dla 10 l. dziecka.
Sam trochę czytam, ale dotąd głównie na telefonie.
Wziąłem pod uwagę Wasze rady i kupiłem coś z e-Inkiem. Coś najtańszego, w promocji znanego marketu za 299. Rozważałem nowego Onyxa A62 ale z kosztami wysyłki wychodził drożej.
Dotykowy ekran fajny, ale tylko jeśli poprawnie działa. Iwonka mi niepotrzebna, WiFi też.
Zaznaczanie tekstu, tłumaczenie też nie.
Zatem najtańszy w sklepie obok (gwarancja).

Kupiłem, rozpakowałem, podłączyłem USB: wszystko ok. Demon szybkości to on nie jest. Ergonomii też. Długo szukałem jak powiększyć czcionkę - w niektórych ebookach (formatach) się nie da (??). Max jest 5 wielkości czcionek - jak to się ma do info o 17 czcionkach to ja nie wiem. Może chodzi o szeryfowe / bezszeryfowe? Bold / Italic ? Nie wiem. No ale daje radę .
Trochę brakuje mi funkcji "Totalnie olej formatowanie" z CoolReadera, którego mam na smartfonie.

Większość biblioteki mam w txt /rtf - i tu jest babol: brak pl liter przy rtf.
Skonwertowałem do epub via OpenOffice- i jest ok. Ale muszę zostawić źródło do poprawek.

Czytnik daje rade wyświetlać "okładkę", być może jakieś ilustracje z treści też.
Jpg taki 500k też. Ale z obrotem jest chyba kłopot. Zdjęć z lustrzanki nie próbowałem :p

Pamięta kilka ostatnich książek i na której stronie były czytane.

Wady :
Są czasem jakieś "przebicia" w negatywie sąsiednich stron . To samo widziałem na innych modelach, nie wiem o co chodzi. Trochę męczące, ale ustępuje po kilku stronach.

Zarządzanie plikami z poziomu czytnika to kpina. Po podłączeniu do komputera wyłącza się możliwość czytania - czytnik przechodzi jakby w stan uśpienia. Trochę niewygodne gdy testuje się nowe książki. Spokojnie da się przez PC wyrzucić dostarczone lektury w języku starocerkiewnosłowiańskim, usunąć foldery itd. Wciąż nie doszedłem do tego, wg czego czytnik sortuje pliki.

Przyciski sprawiają wrażenie jakby chciały udać się na recykling.

Ogólnie : za tą cenę.... może być


16 gru 2012 15:33:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Prestigio PER3464B
piotr007 napisał(a):
Wady :
Są czasem jakieś "przebicia" w negatywie sąsiednich stron . To samo widziałem na innych modelach, nie wiem o co chodzi. Trochę męczące, ale ustępuje po kilku stronach.


Cześć!
"Przebicia" są przypadłością trapiącą w większym lub mniejszym stopniu większość czytników z ekranami typu e-ink. W niektórych czytnikach jest to prawie niezauważalne, w innych może mocno przeszkadzać. Czasami zależy to od ustawień odświeżania strony. Zobacz, czy masz w menu opcję "odświeżaj co... stron" albo coś podobnego. Ustawienia na "co 1 stronę" czy "po każdej stronie" może znacznie pomóc. Zmiana stron będzie trochę dłużej trwać, ale bez efektu "przebicia" (tzw. ghosting).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


16 gru 2012 16:29:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2012 18:06:36
Posty: 4
eCzytnik: Prestigio PER3464B
Post Re: Prestigio PER3464B
Wczoraj dostałem ten czytnik i jestem z niego bardzo zadowolony - nie interesowały mnie bajery w rodzaju wi-fi, a niska cena to ogromny plus.

Chciałbym spytać sie was, gdzie można kupić etui na ten czytnik? Czy trzeba kupić jakiś specjalnie do tego czytnika czy istnieją uniwersalne, np. na wszystkie czytniki 6" bez klawiatury? W końcu ich wymiary są dość podobne. Interesuje mnie taki, który otwiera się jak książka, w którym czytnik może być cały czas, również w trakcie czytania.


22 gru 2012 18:12:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Prestigio PER3464B
Kiedy szukałem etui na Trekstora, to porównałem jego rozmiary do najbardziej zbliżonego kindelka. A do kindelka okładek cała masa. Jeśli rozmiary będą się nieznacznie różnić, to większość okładek z mocowaniem "na gumki" powinna przypasować.
Więc jeśli nie znajdziesz jakiejś dedykowanej, to może być rozwiązanie. Osobiście polecam każdemu rozważenie zakupu okładki umożliwiającej podparcie, tak aby można było postawić czytnik na stole (przy śniadaniu) i czytać bez poszukiwania przygodnej podpórki naokoło siebie.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


23 gru 2012 1:25:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2012 18:06:36
Posty: 4
eCzytnik: Prestigio PER3464B
Post Re: Prestigio PER3464B
Dzięki za odpowiedź, ale dopiero wczoraj zwróciłem uwagę na to, że mój czytnik ma włącznik z tyłu, nie z boku. W takim etui, jakie chciałem kupić nie mógłbym chyba go włączać, więc pewnie i tak musiałbym go z niego wyciągać. Z tego, co patrzyłem w Empiku, gdzie wyłożono wiele czytników obok siebie, większość sześciocalowych czytników ma bardzo podobne wymiary. Może rzeczywiście coś dopasuję.


23 gru 2012 16:14:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Prestigio PER3464B
Etui z otworem z tyłu dokładnie przy wyłączniku to chyba musi być dedykowane dla tego konkretnego modelu. Kindelki nie mają z tyłu wyłączników, więc kupowanie okładki, z której trzeba czytnik wyciągać, żeby go włączyć to tak raczej bez sensu :( Chyba, że otwór w odpowiednim miejscu zrobisz dziurkaczem :) albo u kaletnika czy szewca....

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


23 gru 2012 18:24:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2012 18:06:36
Posty: 4
eCzytnik: Prestigio PER3464B
Post Re: Prestigio PER3464B
Tak się składa, że mój dziadek o wielu lat jest kaletnikiem :D Ale chyba i tak zdecyduję się na mniej-więcej uniwersalne etui z Allegro.


24 gru 2012 16:54:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2012 18:06:36
Posty: 4
eCzytnik: Prestigio PER3464B
Post Re: Prestigio PER3464B
airs napisał(a):
Faktem jest kiepskie wsparcie, ale stabilność softu zależy od firmy w której oni kupili model, z którego robią swojego klona (tak było dotychczas).

Możesz rozwinąć? Jak to "kupili model, z którego robią swojego klona"?


25 gru 2012 22:35:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron