Teraz jest 20 kwi 2024 1:51:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Meg Cabot 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2008 21:10:56
Posty: 24
Post 
Meg Cabot tak jak wiele z was tu napisała tworzy bardzo zabawne książeczki i bardzo lekkie. Dlatego były one dobre w gimnazjum albo podstawówce, kiedy rzeczywiście sama zastanawiałam się nad tym:o jejku, ten przystojniak się do mnie odezwał! (Tak naprawdę to o tym nie myślałam). Uważam jednak, że w obecnej chwili troszkę by mnie to irytowało, ale ciągle znalazłabym pocieszenie w "Pamiętniku księżniczki", szczególnie postać babci była urzekająca.:)


21 paź 2008 18:53:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 16:34:51
Posty: 24
Post 
Szczerze nie rozumiem fenomenu Pamiętnika. Kiedy czytałam w oryginale, to jeszcze miało jakiś sens - zupełnie inne słownictwo, czasem slang. Ale po polsku? Jest tyle innych, wartościowszych książek. I wiek nie jest tu wyznacznikiem. Ja w wieku 13-14 lat czytałam Musierowicz, początki Siesickiej, to był świat realny! Ale to też kwestia co rodzice polecą.
Nie mniej jednak uważam, że jest wiele znacznie lepszych książek, które też czyta się lekko, są wciągające, a opisują realne zdarzenia, uczucia, nie kreują sztucznego świata. Naiwniejszej lektury ze świecą szukać.


12 lis 2008 20:11:58
Zobacz profil
Post 
Meg Cabot to typowa autorka powieści dla nastolatek, jej książki nie są zbyt ambitne ale łatwo i przyjemnie się je czyta...miło czasami pomarzyć... :)


09 gru 2008 18:01:53
Post 
Taaak... kiedyś rzeczywiście Pamiętniki robiły fururę. Ostatnio próbowałam wrócić do nich, z nudów, nie udało się. Już nie ten wiek :)


23 gru 2008 21:04:44
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2008 16:57:22
Posty: 31
Lokalizacja: Zielona GĂłra
Post 
Zgadzam się z Halszką ! Jest wiele wartościowszych książek .. i bardziej realnych. Meg Cabot pisze współczesne baśnie. Juz kilka lat temu czytałam "Pamietnik" i wtedy mi sie podobał, niedawno spróbowałam przeczytac "Pośredniczke" ale nie dałam rady.... naciągana srasznie!!! Myślałam ze zasne kilkakrotnie! Juz o wiele bardziej polecam Serie Chłopak z sąsiedztwa - zawiera 3 książki (chłopak z sąsiedztwa, włoska przygoda i kiedy chłopak poznaje dziewczynę) - swietna fabuła, fajny styl pisania ( w formie e-mail) no i taka ... łatwa:D Miła i dobra na długie wieczory jest też Papla - własnie czytam 2 tom. I to chyba wszystko godne polecenia tej autorki.
Jednak wole sięgać po coś w stylu Musierowicz, Siesickiej czy Lucy M.Montgomery. Są bardziej przyziemne i realne, a bohaterowie mają to "jajo", tą smykałkę, to coś co czyni ich takimi prawdziwymi, podobnymi do nas. Raczej trudno jest chyba porównywać się do genowiańskiej księżniczki czy nastoletniej dziewczyny co widzi duchy. Aczkolwiek uważam różnież że można czasami "zaszaleć" i poczytać o czymś "nie z tej ziemi" .


06 sty 2009 23:03:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron