Teraz jest 19 kwi 2024 5:20:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Świat wg wariata - Paragraf 22 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:40:14
Posty: 20
Post 
Hm, mi osobiście "Paragraf 22" i Wojak Szwejk pomogli przetrwać chwalebną i zaszczytną służbę ojczyźnie, że tak to określę. Jako osoba lekko nie przystająca do reszty, granatem od pługa oderwanej nie miałem wcale lekko, a dzięki tym książkom czułem że to co mnie dotyka nie jest jeszcze szczytem absurdu jaki może mnie spotkać. Książka rewelacyjna, absolutny klasyk i kanon niemniej, mimo całej swojej zabawności, przynajmniej moim zdaniem, jest nieco smutna.


12 sie 2008 2:51:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2008 17:50:13
Posty: 26
Post 
,,Praragraf'' 22 jest pierwszą książka Hallera przeczytaną przez moją osobę. Zrobiła wrażenie absurdalnością rozgrywanych się zdarzeń w jednostce bombowców stacjonujących we Włoszech. Yossarian jest jedną z moich ulubionych postaci literackich. Jego czarne przeczucia co do wojny i zdarzeń z niż związanych powodują ciąg komicznych wydarzeń. W sumie to tylko jego można określić jako normalnego w towarzystwie ześwirowanych lotników i dowództwa. Najlepsze co mógł zrobić to odpłynąć odpływa;) Heller napisał naprawdę znakomitą groteskę na armię. Czarny humor towarzyszy czytelnikowi już od pierwszych stron powieści.
Szkoda, że późniejsza twórczość Hellera nie jest już tak odkrywcza;( ,,Paragraf 22 bis'' i ,,Paragraf 23'' uważam za żerowanie na swym pomyśle od nowa i odgrzewanie zimnego kotleta.


07 lis 2008 17:21:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron