Teraz jest 20 maja 2019 1:16:39

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Pirackie ebooki 
Autor Wiadomość
Post Re: Pirackie ebooki
t3d napisał(a):
że jedni "ukradli" od drugich, tylko że oba środowiska poszły na łatwiznę i wzięły teksty z PBI nie inwestując w korektę.

Jakie rzuciłam oskarżenie? Napisałam "zerżnęli" - i ty napisałeś dokładnie to samo. Nie interesuje mnie od kogo sobie pożyczyli tekst, tylko o sam fakt, że w ogóle pożyczają i podpisują, że niby dokonali konwersji - śmiech na sali, jeśli pod tę definicję przypniemy włożenie do epuba okładki.
Popatrz na Wolne Lektury, tam pliki faktycznie są po konwersji: przypisy są hiperłączami, formatowanie plików css jest unikatowe dla tej firmy, pliki są rzetelnie przygotowane, pomimo, że po sieci krążą jakieś skany z publicznych zbiorów - niech się komercyjne firmy wstydzą ze swoją gratisową ofertą.

14 paź 2013 22:32:01
Użytkownik

eCzytnik: kindle, pocketbook
Jeśli tylko książka nie ma pogubionych liter polskich, to naprawa formatu zajmuje maksymalnie 20 minut w Sigilu/Calibre. Kilka banalnych wyrażeń regularnych i tekst zaczyna wyglądać całkiem przyjemnie. Tak właśnie przetworzyłem dla siebie kilkaset książek, które są nie do zdobycia w księgarniach elektronicznych. A z drugiej strony dawać 30 zł za książkę elektroniczną to lekka przesada.

29 sty 2017 15:03:57
Użytkownik

eCzytnik: Onyx Boox M92, Kindle Paperwhite
Wady to niewątpliwie:
- zawracanie sobie głowy z wyszukiwaniem,
- jak znajdziesz to skład często jest tragiczny.

Jak dla mnie zbyt dużo zachodu. Prościej jest kupić a jak kupujesz to często są kody rabatowe i takie tam więc i drogo nie wychodzi. Do tego są w Polsce księgarnie, gdzie za jakieś 30 zeta wykupisz sobie abonament bez ograniczeń. Jak dużo czytasz to się opłaca wielce.
Na szczęście mamy czasy, że spokojnie i tanio można zaopatrzyć się w coś do czytania.

Wada tylko jedna o której też już wspominano. Nie zawsze to co chcesz jest w legalnym obrocie.

29 maja 2017 23:11:51
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2