Teraz jest 28 mar 2024 21:52:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Kindle z Allegro - gwarancja, wersja SO 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: kindle z amazona czy z allegro...
Na szczęście nie, dlatego jeszcze zdarza mi się jakiś kupić. Niestety przy Kindle mam porównanie i stanowczo odnawiam dania się wrobic. Jeszcze bezczelnie wmawiaja, ze reklamy w niczym nie przeszkadzają. (same reklamy może i nie). Oni mają prawo windowac ceny, a ja nie kupić. Ot wolny rynek


26 lut 2013 9:54:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: kindle z amazona czy z allegro...
Dokładnie :ugeek:

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


26 lut 2013 14:38:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2013 17:48:10
Posty: 2
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle z Allegro - gwarancja, wersja SO
Witam, kilka dni temu otrzymałam swój paperwhite so kupiony na allegro, wszystko pięknie działa, zarejestrowałam go na amazonie. Proszę o informację co powinnam jeszcze zrobić w razie ewentualnej usterki? Otrzymałam rachunek od sprzedawcy i teoretycznie mogę go u niego reklamować, ale powiedziano mi również, że mogę to zrobić bezpośrednio w amazonie. Jakich dokumentów wymaga amazon? co powinnam wyegzekwować od swojego sprzedawcy? Jak mogę sprawdzić status/okres gwarancji mojego czytnika na amazonie i czy np. nie jest to refurbished? Będę wdzięczna za wszelką pomoc.. pozdrawiam ;)


Ostatnio edytowano 25 cze 2013 7:31:44 przez marglcia, łącznie edytowano 1 raz



24 cze 2013 18:27:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kindle z Allegro - gwarancja, wersja SO
Musisz się skontaktować z konsultantem Amazona na czacie. Rejestracja czytnika na swoim koncie jest podstawą gwarancji, ale o jej długości chyba nie da się znaleźć informacji inaczej niż przez zapytanie. Czy powiedzą o wersji new/refurbished to nie wiem. Spytaj ich i daj znać, czy udzielili jasnej informacji :)

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


24 cze 2013 21:05:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2013 17:48:10
Posty: 2
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle z Allegro - gwarancja, wersja SO
Amazon jest cuuudowny :) połączyłam się z konsultantem - poprosił abym uzupełniła swój adres - podczas rejestracji czytnika tego nie zrobiłam - i wyłączył mi reklamy SO :) i poinformował mnie, że mam rok gwarancji, już nie dopytywałam o konkretne daty bo byłam w ciężkim szoku :)


25 cze 2013 16:15:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 13:06:30
Posty: 54
eCzytnik: Kobo Aura One
Post Re: Kindle z Allegro - gwarancja, wersja SO
Jak to jest z tą gwarancją?

Po dokonaniu zakupu Kindle w dużym/ wiarygodnym sklepie internetowym w Polsce, powinienem zarejestrować czytnik w Amazon.
To spowoduje, że będę miał ekskluzywną gwarancję od Amazona w systemie door to door ALE przez okres TYLKO jednego roku. Mam rację?

W drugim roku użytkowania - zgodnie z polskim prawem- mogę ewentualne problemy/naprawy zgłaszać do sprzedawcy. Jego obowiązkiem jest naprawa, wymiana bądź zwrot gotówki. Czy mam rację?

Jak w takim razie wygląda sytuacja po dwóch latach użytkowania?Sprzedawca na pewno nie pomoże mi, w Polsce nie ma oficjalnego dystrybutora czy serwisu Kindle.

Jak poradzić sobie z ewentualną naprawą w takiej sytuacji?
Czy można zgłosić to do Amazona? Jak w praktyce to wygląda? Czy niemiecki Amazon w ogóle zajmuje się takimi czytnikami (zakupionymi nie bezpośrednio u nich) po upływie ich rocznej gwarancji?

Proszę o odpowiedź.


21 paź 2015 15:00:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 13:06:30
Posty: 54
eCzytnik: Kobo Aura One
Post Re: Kindle z Allegro - gwarancja, wersja SO
Bardzo dziękuję za szczegółową odpowiedź.

Jednego tylko nie rozumiem. Po nowelizacji prawa konsumenckiego pod koniec 2014 - każdy sprzedawca na odległość MUSI dać rękojmię na wady na okres dwóch lat od sprzedaży.

W pierwszym roku gwarant (Amazon) w drugim sprzedawca ( czy mu się to podoba czy nie). Nie mam tutaj na myśli jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych. Takich w ogóle nie biorę pod uwagę. Po prostu, czytnik z niewiadomych przyczyn przestaje działać, sprzedawca musi w ramach rękojmi go przyjąć. Oczywiście mam na myśli duży internetowy sklep a nie firmę krzak.

Po prostu, w ciągu dwóch miesięcy od zauważenia jakiejś wady zgłaszam ją sprzedawcy a on - jest zobligowany ( w ciągu dwóch lat od zakupu) do przyjęcia.

Mały problem polega na tym, że prawdopodobnie trzeba trochę "kombinować" aby podobno w praktyce z dużymi salonami nie powinno być problemów.

Cytat z portal uprawnego:
W" przypadku zauważenia wady w późniejszym terminie, czyli między 12. a 24. miesiącem od wydania towaru, to konsument powinien wykazać, że wada towaru istniała w momencie zakupu – np. jest wynikiem zastosowania materiałów niskiej jakości, nieprawidłowej produkcji czy też niepoprawnej instrukcji obsługi lub konserwacji."


21 paź 2015 18:05:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2012 20:15:47
Posty: 11
eCzytnik: kindle classic
Post Re: Kindle z Allegro - gwarancja, wersja SO
Drugi raz zamawiałam Kindle przez allegro z polskiego sklepu i drugi raz Amazon ściągnął mi za darmo SO. Pierwszy Kindle 4 chodzi do dziś bez zarzutu (odziedziczyła go moja mama) i liczę na to, że Paperwhite podziała tak samo długo. Nie ma co się martwić o gwarancję za wczasu :)


01 sty 2016 22:15:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2016 18:37:38
Posty: 37
eCzytnik: Kindle Voyage, PW2, Kindle 7 Touch
Post Re: Kindle z Allegro - gwarancja, wersja SO
Chciałbym pewne rzeczy wyklarować. Chodzi o wysyłkę zwrotną na gwarancję. Poniżej zamieszczam instrukcję. Może ktoś pomoże mi ją zrozumieć w 100% :?

Spoiler!
Cytuj:
Additional Instructions for mailing your parcel
Cut out the bar code and pre-paid return mailing label and attach to the outside of your parcel.
Double check that your label is on a flat side of the parcel and covers any other visible address and bar code.
Securely package the item to avoid damage during return--if possible, please use the original packaging.
Please include the original packing slip and write the reason for your return on the packing slip.
Print the label 4 times.
Put your signature under „”Paczka nie zawiera…”
Attach one label to the front face of the parcel. Make sure the label is clearly visible and that the address and bar codes are not covered or amended.
Please do not use the same label for a second parcel as the system will not be able to process this and the parcel will be rejected. If you have returns that will need more than one parcel please ensure that you request more than one RMA number.
Please take the parcel to your nearest post office.
Put a second label in a plastic envelope which is available in every post office in Poland.
Also attach the plastic envelope also to the parcel.
The third copy is for the post office.
The fourth copy is your proof of posting.
Please note that this label is postage paid for your convenience, subject to our Returns Policy. You will not have to pay postage for this parcel.
Make sure you keep the receipt and/or proof of posting in case you need to claim for a lost parcel.
To ensure safe transportation, the battery must be returned inside the product.

Pogrubiłem zdania, z którymi mam problem.
Cytuj:
Please include the original packing slip and write the reason for your return on the packing slip.


O jaki list przewozowy (?packiing slip) chodzi ? Żadnego listu nie mam, a tym bardziej żeby po nim pisać. :) Czy trzeba pisać powód gwarancji ... gdzieś ?

Cytuj:
Put a second label in a plastic envelope which is available in every post office in Poland.
Also attach the plastic envelope also to the parcel.


O jaki label chodzi ? Mam dwie rzeczy do drukowania: Dużą do naklejenia na zewnątrz z adresami itp, oraz małą z kodem i opisem urządzenia. Dużą rozumiem, naklejam na zewnątrz przesyłki. Małą, jak pisze zresztą przy niej, wkładam do środka przesyłki.
Co miałbym wsadzać do koperty (plastic envelope) i jak mam to niby "attach" do przesyłki ?


28 lip 2016 8:02:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron