Teraz jest 22 kwi 2018 13:16:55

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
PocketBook Lux 3 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Kindle K3G Kindle Voyage Kobo Mini
Post Re: PocketBook Lux 3
eczytniki24 napisał(a):
W porównaniu z Kindle najgorzej prezentuje się na razie polska cena.

Tak na marginesie, Lux 3 za Odrą kosztuje tyle co wspomniany PW2. Może czeka nas też "szary" import PocketBooków?
Jeśli mógłbyś obadać, to proszę sprawdź, ile wynosi czas od momentu naciśnięcia włącznika do pełnego otwarcia książki czyli z możliwością zmiany strony na następną lub wywołania jakiegoś menu.

08 maja 2015 11:24:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dla przykładu "Wicher wojny" Andrew Roberts - ze zwykłego uśpienia startuje natychmiast (1 sek.), po wyłączeniu potrzebuje 15 sek. do wyświetlenia książki i od razu można zmieniać strony. To przy wybranej opcji startu z ostatnio czytaną książką. Jeśli wybierzemy opcję startu do głównego menu i otwieramy książkę sami to udaje się z tego wyniku uszczknąć ok. 1 sekundy :)

08 maja 2015 11:42:08
Użytkownik

eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Ja tylko w jednej kwestii - o ile wiem to w kindlu nie daję się wyłączyć całkowicie podświetlenia (leciutko się "żarzy", że tego za dnia nie widać), ale jednak takie coś powoduje pewne zafałszowanie odbioru ekranu i porównanie z czytnikiem w którym można to całkowicie wyłączyć nie jest fair.

A to wgłębienie to już mi kilka razy uratowało czytnik przed podłogą (tak, nie używam typowej okładki). Pewnie kwestia przyzwyczajenia - dla mnie to dość fajna sprawa.
Martwią tylko te głośne przyciski. No i musi u nas stanieć by być ciekawą propozycją.

Cyfranek, te czasy bardzo zależą od książki, trzeba by było jakąś jedną wybrać z Public Domain i dla niej podawać czasy (by widzieć że się coś zmieniło pomiędzy generacjami)

Ostatnio edytowano 08 maja 2015 11:48:35 przez Artii, łącznie edytowano 1 raz

08 maja 2015 11:45:18
Użytkownik

eczytniki24 napisał(a):
po wyłączeniu potrzebuje 15 sek.

No to jest postęp, w Basic Touch to trochę ponad 20 sekund. Dzięki :)

08 maja 2015 11:46:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Artii napisał(a):
Ja tylko w jednej kwestii - o ile wiem to w kindlu nie daję się wyłączyć całkowicie podświetlenia (leciutko się "żarzy", że tego za dnia nie widać), ale jednak takie coś powoduje pewne zafałszowanie odbioru ekranu i porównanie z czytnikiem w którym można to całkowicie wyłączyć nie jest fair.

Jest opcja wyłączenia oświetlenia kindelka poprzez długie trzymanie przycisku i wybranie opcji "screen off". Nie wyświetla się wtedy wygaszacz i nie świecą diody. Można wtedy bardziej wiarygodnie przynajmniej kolor tła ekranu porównać. Może Robert tak porówna PW2 i PB Lux 3?

08 maja 2015 11:54:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Artii napisał(a):
... porównanie z czytnikiem w którym można to całkowicie wyłączyć nie jest fair.

Nie do końca w tym wypadku, bo w PW2 minimalny poziom jest naprawdę nie do zauważenia w świetle dziennym ale przede wszystkim ja nie zgłaszam pretensji do jasności nie oświetlonego ekranu - obydwa są praktycznie takie same. Jest problem z wyświetlaniem tekstu i jego kolorem/kontrastem, ale obstawiam, że to kwestia czcionek a nie ekranu. Ale żeby być w 100% pewnym...

Cyfranek napisał(a):
Jest opcja wyłączenia oświetlenia kindelka poprzez długie trzymanie przycisku i wybranie opcji "screen off". Nie wyświetla się wtedy wygaszacz i nie świecą diody. Można wtedy bardziej wiarygodnie przynajmniej kolor tła ekranu porównać. Może Robert tak porówna PW2 i PB Lux 3?

... do artykułu z testem przygotuję zdjęcia w ten sposób :)

08 maja 2015 12:19:31
Użytkownik

eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
eczytniki24, no cała zabawa w tym "niewidocznym" podświetleniu właśnie wpływa też na to co wymieniłeś.

Nie bez przyczyny, technicy z wielkiego A wymyślił sobie, że nie da się podświetlenia wyłączyć :)

Oczywiście nie przeczę, bo dobrane czcionki sporo dają na + i mogło by w PB być z tym lepiej (choć na dobrą sprawę zdarzały się książki kupne z cienkim fontem i jakoś nie narzekałem i nie zmieniałem na siłę na inne czytelniejsze >a przecież mój mini ma dużo gorszy ekran<, ale zdarzały się "tłuste" których nie potrafiłem zdzierżyć).

08 maja 2015 12:32:59
Użytkownik

Myślę, że teoria spiskowa, że Amazon nie pozwala wyłączyć oświetlenia aby ich ekrany wyglądały lepiej nie do końca jest prawdą :) W Europie pewnie nikt by się tym nie przejął, ale jeśli w USA jakiś John wyłączył sobie całkiem oświetlenie a potem zwichnął palec szukając w ciemności lampki to Jeff Bezos by się nie wypłacił w sądzie i amerykańskich kancelariach - stąd pewnie to śladowe oświetlenie, żeby mieć dostęp do menu.
Niezależnie od powodów niewiele z tym zrobimy - opcja "screen off" pozwoli w Kindle tylko sprawdzić kolor tła a ten nie odbiega od PocketBooka. Zresztą w świetle dziennym nie widzę różnicy w kolorze tła Kindle między światłem na 0 a screen off.

08 maja 2015 12:53:23
Użytkownik

eCzytnik: PB Touch 3, PB 903
Dobra może ja się trochę wypowiem. W PB Touch 3 nie ma już problemów z odnośnikami. Miałem Toucha 2 ale mi dzieciak siadł na nim i musiałem kupić nowy czytnik. Wybrałem Toucha 3. Jeśli chodzi o błąd z odnośnikami to najprawdopodobniej znalazłem rozwiązanie. Podczas podłączania PB do PC, komp wydarł się, że istnieją błędy na dysku. Włączyłem naprawę. Potem PB oszalał i nie chciał otwierać niektórych książek. Po ponownej instalacji oprogramowania 5xxx720 i uruchomieniu ustawień fabrycznych problem znikł - tzn. po otworzeniu książki z "błędem" i zmianie wielkości czcionki podkreślenie znikło. PB zawsze miał problemy z wyświetlaniem nadpisanych książek. Np okładki po zmianach w pliku content.opf wyświetlały się na urządzeniu dopiero po powrocie do ustawień fabrycznych. Dlatego obstawiam jakieś błędy powstałe przy instalacji nowego systemu. Nie mogę jednak tego potwierdzić w 100 procentach bo touch 2 padł.

08 maja 2015 20:32:30
Mod

eCzytnik: PB622
agnen01, jakie są Twoje odczucia po przesiadce z TL2 na TL3? Czy mając TL2 warto rozważać przejście na TL3? Czy ekran i podświetlenie są lepsze? Jak z wytrzymałością baterii (bo z tego co widzę to jest mniejsza). Tak przy okazji: możesz sprawdzić, którą dokładnie wersję oprogramowania masz na czytniku?

08 maja 2015 22:07:59
Użytkownik

Witam TL3 mam od 08.05.
1. Bateria - nie mogę jeszcze ocenić; trochę za wcześnie.
2. Ekran - bez podświetlenia trochę jaśniejszy niż w TL2; nie mogę jednak dobrze porównać bo TL2 poszedł do kosza. Nie występuje zjawisko złego wyświetlania dolnych linii tekstu po np. wyjściu z ustawień wyświetlania epuba. Tekst wyraźniejszy niż w TL2, ale bez przesady.
3. Wersja oprogramowania 5.5.720, wcześniej była inna, ale ją zaktualizowałem.
4. Przewijanie stron bardzo szybkie, pierwsze wczytanie książki dosyć długie - pewnie zapis ustawień w dodatkowym pliku. Później jest lepiej.
5. Bardziej rozbudowane menu - do wielu miejsc można dotrzeć jednym kliknięciem np. do katalogu dropbox.
6. Nie widzę wielkiej różnicy w podświetleniu.
7. Moje zdanie: TL2 na TL3 - nie warto to tylko drobne zmiany (chyba, że TL2 idzie do kosza :( ). Coś starszego na TL3: jeśli wybór pomiędzy TL2 i TL3 to brać TL3.
8. Jest to mój trzeci PB. Poprzednie 2 sprawowały się dobrze ( drobny problem z odnośnikami w TL2, który udało mi się usunąć). Kindla nie kupię - chyba, że bez grzebania w sofcie będzie można czytać epuby. Onyxów nie lubię, miałem kilka w rękach na próbę - nie jestem masochistą. Największym problemem PB i chyba innych czytników jest jakość polskich epubów. W wielu przypadkach przydaje się wiedza o xhtml. Nie spotkałem się z podobnymi problemami w angielskich epubach. PB może mieć problemy z okładkami i grafikami o rozdzielczości większej niż wyświetlana, oraz gdy plik okładki nie nosi nazwy cover, lub nie jest pierwszym plikiem graficznym wyszczególnionym w manifeście w pliku content.opf. Normalnie potrzebuję 2-5 minut by przygotować epuba pod PB.

09 maja 2015 15:17:42
SwiatCzytnikow.pl

eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
A możesz napisać w jaki sposób dostosowujesz epuby do do PB poza kwestią okładki?

09 maja 2015 16:03:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Vroo
Każdy epub jest inny. Adobe też tu trochę miesza.
Zmiany dokonujemy w plikach css odpowiedzialnych za formatowanie tekstu ja i w plikach xhtm (jeśli są duże).
Zmiany w css:

1.W body ustawiam orphans i widows na 0
body{widows : 0; orphans: 0;}
ten zapis powoduje usunięcie błędu adobe polegającego na dowolnym łamaniu paragrafu lub przenoszeniu całego paragrafu na nową stronę. Wadą jest natomiast pojawienie się stron na końcu rozdziału z np. jednym wyrazem.

2. Marginesy ustawiam na 0 - PB sam sobie ustawia wielkość marginesów.

3. Usuwam wszystkie ustawienia dotyczące łamania strony "pagebrak".

4. Usuwam wszystkie zapisy dotyczące dzielenia wyrazów "hyphens", podział i tylko podział wprowadzam wtyczką calibre.

5. Jeśli pliki xhtml są duże to dzielę je na mniejsze w sigilu według jakiegoś wybranego wzoru np. według rozdziałow lub podrozdziałow. W ten sposób unikam dzikich pagebreaków, które adobe robi po przekroczeniu pewnej liczby znaków.

6. Jeśli książka mi się podoba to jestem w ciągu kilku godzin poprawić kod (np. Czarny Wygon T1 i T2) według zasady BUZI (Bez Udziwnień Zapisu Idioto)

09 maja 2015 16:46:33
SwiatCzytnikow.pl

eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Sporo tego :) a pomyśleć, że do książek MOBI wystarczy mi najczęściej tylko dodać podziały :)

Rozumiem że korzystasz tylko z domyślnego Adobe Readera, nie z FB Readera który chyba na TL3 też jest?

09 maja 2015 19:17:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Mobi jest trochę prostszym formatem. Z epub też nie ma problemu jeśli nie tworzą go idioci. FB nie ma bo nie korzysta z arkuszy css i większość znaków wodnych przestaje być niewidoczna. Lubię adobe - wystarczy poznać jego słabości i ograniczenia a arkusze css to doskonałe narzędzie. Problemem są tylko pseudo informatycy, którzy nie mają pojęcia o xhtml. Ostatnio spotkałem epuba zrobionego w calibre, pod którym podpisało się jedno z większych wydawnictw.

09 maja 2015 20:05:09
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona