Teraz jest 24 kwi 2024 8:40:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 54  Następna strona
Onyx T68 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
Na SwiatCzytnikow dzisiaj pojawił się wpis, że etui jest w drodze i max. do 2 tygodni się pojawi.

_________________
W Obrazek też ;)


30 lip 2014 21:42:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2011 16:04:29
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 3, Nook ST, T68 Lynx
Post Re: Onyx T68
Pytanie z innej beczki.
Czy istnieje możliwość ukrycia górnego paska w czytnikach nie preinstalowanych? Lubię moon readera, ale pasek ogranicza trochę wielkość ekranu. Czy można coś z tym zrobić?


04 sie 2014 12:03:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Onyx T68
A jak wygląda sprawa z zapętlonym restartem czytnika, który ma się pojawiać przy różnych stopniach naładowania baterii.
Problem został opisany na http://allesebook.de/e-book-reader/onyx ... ung-50183/
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=243675

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


07 sie 2014 17:16:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2014 10:44:12
Posty: 43
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Onyx T68
Alcek napisał(a):
A jak wygląda sprawa z zapętlonym restartem czytnika, który ma się pojawiać przy różnych stopniach naładowania baterii.
Problem został opisany na http://allesebook.de/e-book-reader/onyx ... ung-50183/
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=243675


Przyłączam się do pytania, właściwie tylko to mnie powstrzymuje przed zakupem.


11 sie 2014 11:22:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2014 16:25:23
Posty: 10
eCzytnik: Kindle PW, Onyx Boox T-68
Post Re: Onyx T68
Zdarza się niestety, ja zauważyłem przy słabo naładowanym akumulatorze. Ładowanie pomaga.


11 sie 2014 14:30:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
Potwierdzam, zdarza się przy niskim (<50%) stanie baterii, jeśli np. przy włączonym światełku i obecnej w slocie karcie SD włączy się WiFi.
W serwisie mówili, żeby zgłaszać takie przypadki, pracują nad tym i albo będzie aktualizacja albo wymiana...
Niektóre egzemplarze tak mają, więc można przy zakupie sprawdzić i wybrać, jeśli akurat bateria nie jest pełna.

_________________
W Obrazek też ;)


11 sie 2014 22:57:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
Na Alledrogo pojawiło się etui do T68..Niby oryginalne..No stronach Vobisu czy bouxsource brak..


13 sie 2014 10:25:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2014 23:11:25
Posty: 1
eCzytnik: Kindle, T68 Lynx
Post Re: Onyx T68
Witam uprzejmie (tak na pierwszy raz ;))
Nabyłem T68 tydzień temu. Razem z etui - i od razu podpowiem, że etui z brązowej skórki, z rysiem na okładce, jest dostępne (nie wiem czy jeszcze i w jakiej ilości) u ArtTech. Co więcej jest ono w pełni zintegrowane z czytnikiem - zamknięcie wygasza ekran, wyłącza światełko, a po pewnym czasie nie otwierania wyłącza urządzenie.

Kilka uwag dla osób, które jeszcze nie nabyły
1. Urządzenie chodzi na prawdę szybko (oczywistą jest sprawą, że jeśli zainstaluje ktoś na nim dziesiątki różnorodnych aplikacji z usługami działającymi w tle itd.) może odczuć, że to tylko 512 MB, ale u mnie po zainstalowaniu KindleApp AlReadera, Moon Readera+, ColorDicta i Total Commandera - jest jak żyletka
2. Możliwość połączenia Kindle (Amazon) i wszelkich zewnętrznych źródeł ebooków - świetna
3. Rozdzielczość taka, że wreszcie mogę czytać PDF, nawet z małymi czcionkami, bez ich przerabiania czy absurdalnego przesuwania stron w lewo i prawo.
4. Nie używam Legimi (nie mam na to czasu) ale jestem przekonany, że przy małym wsparciu ze strony niektórych osób, w ciągu niedługiego czasu również i on będzie dostosowany do tego urządzenia.
5. Wbudowane aplikacje do czytania ebooków są jakie są (OnyxReader chyba najbardziej mi nie przypadł do gustu - niedziałająca dla plików epub zmiana rozmiarów czcionek trochę go dyskredytuje), ale po zainstalowaniu Moon Readera+, a w szczególności AlReadera, który naprawdę jak na razie jest moim numerem 1, jest naprawdę dobrze.
6. Wbudowany słownik, no cóż, również i jego zastąpiłem (sprawdzenie pojedynczego słowa, nie powinno wymuszać od czytelnika, przy chęci powrotu do książki a) korzystania z klawisza wstecz, b) dwukrotnego dodam, bo raz - aby wyłączyć klawiaturę włączającą się po ustawieniu fokusu na pole edycyjne do wprowadzania słowa, a dwa - aby wyjść z aplikacji) - ColorDict - i jego integracja AlReader czy Moon Reader to bajka jak dla mnie, w pełni zastępująca (a nawet dająca więcej) opcję Vocabulary Builder znaną z Kindle PW)
7. Bateria trzyma po naładowaniu jak zaczarowana (oczywiście bez WiFi) - dwa dni czytania po 2 godziny - Eryk Pratcheta a na wskaźniku dalej 100% (no chyba że się zepsuł ;) i trzeba go trącić jak w starym trabancie).
8. Oświetlenie nie jest złe. Zupełnie nie przeszkadza mi "zbyt jasna" wartość minimalna - choć mogłaby być środkową wartością. Tak jak ktoś napisał, przy największym poziomie oświetlenia można spokojnie używać jako latarki. Nie przeszkadza mi też delikatny bardziej żółty odcień na górze ekranu.
Jak już czytam, a nie szukam dziury w całym, to tego po prostu nie widzę ;).
9. Restartów nie zaobserwowałem, a używanie WiFi i inne działania "startowe", w zeszłym tygodniu, przed pierwszym naładowaniem, pozwoliły mi przejść przez prawie pełen (od 80% do 11%) zakres poziomów naładowania) - posiadam najnowszy firmware na dzień dzisiejszy, z czerwca - przynajmniej T68 nie mówi, że ma coś do zaktualizowania.

A teraz trochę dziegciu.
10. Wbudowana IVONA z jednej strony super - możliwości TextToSpeach Kindle Touch (komputerowy trzeszczący głos) czy Pico TTS eliminują ich wykorzystanie całkowicie - IVONA to coś co "da się" słuchać (choć tak na marginesie do słuchania wybieram mimo wszystko audiobooki). Można zawsze usłyszeć prawidłową wymowę takiego czy innego słowa, czy całych sentencji - np. do nauki języka wg mnie wystarcza, czy w przypadku kiedy mamy osobę niedowidzącą rewelacja.
a) Niestety u mnie generalnie opcja ta nie działa. Praktycznie każda aplikacja (poza Moon Reader) czyta pierwsze widoczne zdanie i zamiera. Koniec.
b) w przypadku Moon Reader czyta do końca strony i koniec. Zero przewijania na następną.
c) jakimś cudem przy jakiejś konfiguracji kilka dni temu zdarzyło się inaczej i T68 przeczytał całą stronę w aplikacji innej niż Moon Reader, niestety te przestoje pomiędzy zdaniami trwające ponad 1-2 sekundy, tak jakbym zaczynał nowy rozdział, lub książkę, czynią tę opcję niedziałającą. A szkoda, bo to dość istotny element układanki (choć tak jak pisałem używam go w ograniczonym zakresie) w CV urządzenia.
d) i jeszcze jedno - po zmianie ustawień języka - nie uwzględnia ich zupełnie, dalej czyta po polsku...
najgorsze jest to że brak w tym wszystkim jakiegoś determinizmu....
11. Trochę irytuje ograniczenie wejścia do pełnych ustawień. Rootowanie mnie nie kręci - posiadam ten sprzęt do czytania, a nie siedzenia nad nim dla innych powodów. Np. podczas jednego z podłączeń przez USB okazało, się, że urządzenie jest podłączone w trybie programisty. Wyłączyłem to, a teraz za żadne skarby nie wiem jak to włączyć z powrotem - to irytuje.
12. Pisałem o ColorDict, no cóż tu też jest mały zgrzyt (dotyczący także innych aplikacji), kolory tła i czcionek w wielu miejscach (menu, okna główne) całkowicie się zlewają. Wierzę, że e-ink stanie się na tyle popularny na Androidzie, że twórcy aplikacji przeznaczonych do czytania to uwzględnią i umożliwią ustawianie motywów o wysokim kontraście.
13. Dokładność "dotykowa" ekranu. Potwierdzam to co już w wielu innych wypowiedziach padało - nie jest dobrze w dolnych częściach ekranu. Ale i tu w moim przypadku nie rwę włosów, bo pisać będę zapewne bardzo rzadko, a dokładność trafienia w prawą stronę czy lewą stronę w celu przewinięcia kartek na razie jest 100%-owa ;). Oczywiście gdyby było lepiej nie pogniewałbym się - czasami zaznaczenie innego słowa niż zamierzone celem sprawdzenia w słowniku trochę irytuje. Stylus (uwaga dla ewentualnych porad) to nie dla mnie - przerost formy nad treścią.

To tyle - generalnie jestem zadowolony, mam czytnik do wszystkiego, z kilkoma niedoróbkami
Wierzę, że wsparcie ze strony twórców (w tym ArtaTech), dla tego modelu, będzie trwało na tyle długo, że ostatecznie nie będzie to ostatni z czytników Boox.

I na zakończenie pytanie - czy u Was IVONA również sprawia takie problemy? Czy to tylko u mnie?
Jeśli ktoś z ArtaTech na to spogląda, to też prosiłbym o ustosunkowanie się do mojego przypadku - może znane jest na to lekarstwo?

Pozdrawiam


18 sie 2014 12:05:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
Śledzę stronę ArtaTech i.. żadnych etui do T68 nie widziałem..
Ano właśnie ..etui miały być na początku sierpnia...Może jakieś info?


18 sie 2014 13:32:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2014 16:25:23
Posty: 10
eCzytnik: Kindle PW, Onyx Boox T-68
Post Re: Onyx T68
Etui na allegro sprzedaje agito.pl a nie ArtaTech :)


18 sie 2014 19:11:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2012 18:21:11
Posty: 27
eCzytnik: M92, T68
Post Re: Onyx T68
Pytanie od użytkowników nowej oprawy do T68 z rysiem: czy waszym zdaniem odpowiednio zabezpiecza ekran? Czy sztywność okładki jest na tyle duża, że nie ugina się pod naciskiem i czy bezpiecznie i bez obaw można czytnik nosić np. w plecaku? Mój poprzedni czytnik miał okładkę nieco uginającą się i kiedyś musiało w plecaku coś naciskać na nią, w efekcie ekran pękł.


19 sie 2014 12:54:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
Nie wiem jak jest w T68, ale moje etui do C65 (takie same jak do Lynxa) ma wg mnie bardzo sztywną okładkę. Myślę że spokojnie można nosić w plecaku. Jak czytnik przeżył torbę mojej zony, to przetrzyma wszystko ,:)


19 sie 2014 13:25:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2014 11:48:40
Posty: 7
eCzytnik: Onyx Boox T68 Lynx
Post Re: Onyx T68
Dzień dobry.
To mój pierwszy post. Niedawno kupiłem "Rysia" a dzisiaj odebrałem etui kupione na alledrogo. Jest to firmowe etui, dystrybutorem jest ArtaTech. Zamknięcie etui powoduje przejście czytnika w stan czuwania.


19 sie 2014 16:04:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2014 11:48:40
Posty: 7
eCzytnik: Onyx Boox T68 Lynx
Post Re: Onyx T68
Moim zdaniem spokojnie można nosić czytnik w plecaku. Etui jest dosyć sztywne i zabezpiecza urządzenie w stopniu wystarczającym.


19 sie 2014 16:13:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
Przegapiłem, bo już miesiąc temu pokazał się na Youtube filmik porównujący bezpośrednio Onyx Boox T68 z Kobo Aura HD.
Filmik nie jest całkiem obiektywny, ale można z niego wyciągnąć pewne porównawcze informacje :)
[youtube]http://youtu.be/fdjYRAy5YvE[/youtube]
http://youtu.be/fdjYRAy5YvE

Filmik bylby bardziej obiektywny gdyby:
- oba czytniki były prezentowane na tej samej wysokości (względem ich ekranów)
- została by użyta/porównana również dowolna aplikacja do czytania, poza programem OnyxReader i Kobo. OnyxReader jest najsłabszą i najwolniejszą aplikacją w komplecie (wśród 4 różnych) i jego jedynymi racjami bytu są: wsparcie dla książek zabezpieczonych DRM oraz podstawowe wsparcie dla plików PDF. Aplikacja Kobo dla Androida zapewnia tylko podstawowe wsparcie dla ebooków na tablety, z orientacją na czasopisma i Kobo Community oraz Facebooka.
- autor podał by wersję oprogramowania zainstalowaną na obu czytnikach. Na moim T68 mam zdecydowanie mniejsze problemy z trafianiem i reakcjami ekranu dotykowego niż na tym filmiku.

Moje osobiste wnioski to:
- czy lepszy jest ekran jest w tonacji bardziej niebieskiej czy żółtawej (zimniejszej-cieplejszej) to zależy od preferencji użytkownika
- ekran Kobo prezentuje się odrobinę lepiej pod względem kontrasu (jasności tła), choć mają na porównanie wpływ też użyte w T68 aplikacje, które mają wyjątkowo rahityczną prezentację czcionek w porównaniu do pozostałych, a szczególnie AlReadera.
- wydaje mi się, że najniższa jasność ekranów obu czytników jest podobna, a jeśli dla kogoś w T68 jest za jasno na minimum, zawsze jest możliwość zainstalowania jakiegoś programu typu "screen dimmer", który przyciemni jasne tło.
- T68 jest większy, ale cieńszy - tu też mogą zaważyć indywidualne preferencje użytkownika, również co do faktury obudowy
- W Kobo jest, ale w T68 też jest dostępna regulacja wielkości marginesów (na filmiku są ustawione w nim bardzo duże)

Filmik pochodzi z recenzji porównawczej obu czytników która ukazała się na stronie The-eBook-Reader.com:
http://blog.the-ebook-reader.com/2014/07/07/kobo-aura-hd-vs-onyx-boox-t68-lynx-comparison-review-video/

Recenzja jest dość pobieżna, autor w komentarzach zapowiadał następną.
Po uwzględnieniu uwag, z zalet Kobo odpadło by łatwiejsze i szybsze przewracanie stron (przy pominięciu mułowatości programu OnyxReader), jak również szybsze skrollowanie ekranu (tym bardziej po uwzględnieniu szybkiego trybu A2 w T68).
Opcje dzielenia z serwisami społecznościowymi na T68 można doinstalować wraz z dostępnymi androidowymi aplikacjami.

Z wbudowaną funkcją TTS (czytanie na głos) w T68 nie jest tak różowo, wymaga ona poprawek (są zbyt długie przerwy miedzy zdaniami i zacięcia), ale po instalacji innego mechanizmu i dostrojeniu, można z niej komfortowo korzystać.

_________________
W Obrazek też ;)


30 sie 2014 17:10:54
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 54  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron