Teraz jest 26 kwi 2024 19:37:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Polityka wewnętrzna 
Autor Wiadomość
Post 
Tia, ciekawe, co by na to powiedział Hammurabi. To u niego w "Kodeksie Praw" pojawiło się stwierdzenie "Oko za oko". Po Drugiej Wojnie Światowej prawodawcy brytyjscy zauważyli, do czego to mogło by doprowadzić, cyt. "an eye for an eye till the world goes blind".


22 lip 2007 5:36:35
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
To akurat cytat z Gandhiego :P

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


22 lip 2007 8:11:37
Zobacz profil
Post 
A juści. Indie odzyskały niepodległość w 1947. Do tego czasu to była kolonia Jej Krolewskiej Mości, więc i Gandhi był Brytyjczykiem. ];>


22 lip 2007 16:16:58
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
idąc tym tokiem rozumowania to mozemy dojsc do wnisku, iz Mickiewicz nie byl Polakiem lecz Rosjaninem :)

_________________
http://toolsweb.pl/


22 lip 2007 17:55:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Ja bym powiedział że Litwinem :D w końcu sam pisał "Litwo ojczyzno moja" a tak na powaznie to jaki ma sens rozgrzebywanie tego typu spraw, szczegolnei jesli mowimy tu o polityce wewnetrznej ?

_________________
Obrazek


22 lip 2007 23:34:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
zeby zalagodzic klotnie :) a tak powaznie to co myslicie o powstaniu LiS

_________________
http://toolsweb.pl/


22 lip 2007 23:43:35
Zobacz profil WWW
Post 
Na sensowność "programu" LiS-u można spojrzeć matematycznie. Zero plus zero w dalszym ciągu będzie dawać zero.


22 lip 2007 23:48:44
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
I to byłoby chyba najlepsze podsumowanie ;) Ruch obliczony na popularność - nie podoba się PiSowi to powiemy im narka, z poparciem moherów i chłopów obie partie mogą być spokojne o dostęp do koryta przy następnej kadencji. I znów będą Giertychy, Wierzejscy, Leppery i inni kryminaliści.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


23 lip 2007 0:12:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
e tam ... ja mam dziwne wrazenie ze LiS sie szybko rozpadnie, Lepper nie ma zamiaru dzielic sie wladza ... nigdy mu sie to nie podobało, a teraz zmobilizował sie do poswiecenia kiedy w ogole nie miał włądzy :P nie jestem ostatnio z polityką na dobre zaznajomiony i nie wiem co Liga ma z tej fuzji, znajac zycie nastepne wybory wygra PO ... PiS zostanie oczerniony jako partia ktora nic nie zrobiła dobrego dla kraju i LiS nie bedzie miał juz racji bytu bo w koncu przy jakiej koalicji maja miec wieksza sile ? chyba ze w opozycji ... :P

A tak na powaznie to juz wkurzaja mnie te wszystkie koalicje partie i te "dziady" tam w rządzie ... nie ma ludzi ktorzy naprawde dzialali by / chcieli by działać dla dobra kraju w pierwszej kolejności, tylko zawsze patrza na to dobro przez pryzmat własnych zyskow, niestety nie bedzie lepiej bo taka jest nasza polska mentalnośc, ale to szarego obywatela zaczyna coraz bardziej nerwować ... ileż oni moga zajmować sie pierdołami zamiast na powaznie rozaptrzeć najwazniejsze cele....

Dlaczego zadna partia przedstawi realnego dlugofalowego planu? Kazdy inteligentny obywatel juz zaznajomiony z grami pollitycznymi powinien być swiadomy iż w ciagu 2-4 lat nie poprawi sie sytuacja naszego kraju, a jesli to i tak w za małym stopniu. a Tu zauwazmy ze kazda partia wchodzi i zaczyna od zera ... nie kontynuuje tego co zaczeli poprzedni, lecz niszcza tamto i zaczynaja po swojemu ... W ten sposob nasz kraj dlugo bedzie gonił zachod (ale bedzie gonił, mechanizm gospodarki rynkowej tak latwo sie nie zatrzyma, wiec gospodarka bedzie pchana do przodu, do tego UE nad nami czuwa i nadzoruje sporo w naszym kraju - nie pozwoli na dramatyczne decyzje, straty czy cos....)

_________________
Obrazek


23 lip 2007 16:53:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
A co myślicie o katastrofie polskiego autokaru we Francji? Oczywiście jest to wielka tragedia, co do tego nie mam wątpliwości... Ale chciałem poruszyć jedną kwestię. Otóż usłyszałem dzisiaj w Telexpresie, że rodzina każdej z ofiar ma dostać od rządu i kancelarii prezydenta 200 000 zł. I teraz pytanie - z jakiej kurka wodna racji? :/ Mogę wydawać się Wam nieczułym draniem, ale czym różni się te 26 osób od dziesiątek, setek ludzi, którzy giną na polskich drogach każdego tygodnia? Dlaczego ich rodziny nie dostają żadnego odszkodowania? Przecież to jest tylko zagrywka pod publiczkę ze strony Lecha i spółki....

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


23 lip 2007 18:54:04
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Oczywiście, że zagrywka pod publiczkę. To samo z ogłoszeniem żałoby narodowej...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 lip 2007 20:28:58
Zobacz profil WWW
Post 
Jeszcze żałoba narodowa moze przejść, w końcu zginęło na raz kilkadziesiąt osób, ale Kuba ma rację jesli chodzi o tą dotację od prezydenta dla rodzin ofiar to mnie też szlag trafia z jakiej racji oni dostali a inni nie :/ piprzona polityka


23 lip 2007 21:03:02
Post 
Nie ma złego co by na dobre nie wyszło... Przynajmniej dla niektórych: http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=9178. Pośród odgłosów tragedii z Francji warto zwrócić uwagę na oświadczenie prowincjała Redemptorystów w sprawie taśm ojca Rydzyka. Aż chce się powiedzieć, że nie ma to jak odpowiedni moment na wydawanie tego typu opinii aby przeszły szybciutko lub wcale nie przeszły przez ramówki telewizyjnych wiadomości... Przeczytajcie sami, wprost ze źródła, któremu najbardziej zależy na starannym umieszczeniu owej wypowiedzi. I wiecie co ? Nie oburza mnie ogłoszenie żałoby narodowej ani nie wkurza dotacja Kaczyńskich dla rodzin ofiar. Do białej gorączki doprowadza mnie za to zgnilizna tego całego burdelu, nazywanego przez niektórych instytucją polskiego Kościoła katolickiego. Układy, zakłamanie, retoryka przeinaczania faktów i szukania tego ZŁEGO wzięta rodem z goebbelsowskiej propagandy a do tego robienie ludziom wody z mózgu pod pretekstem religijności i troski o Polskę. To właśnie mi się brzydzi. Panosząca się wszędzie czarna mafia rozmaitych dygnitarzy dygocąca ze strachu przed (powiedzmy sobie szczerze) zwykłym, wszawym klechą, który za główną kartę przetargową ma rzeszę fanatycznych zwolenników i WIELKIE pieniądze... Zresztą...

"Mając wystarczająco bolesne doświadczenie z przeszłości w naszej Ojczyźnie nie można zaakceptować donosicielstwa jako metody zwalczania kogokolwiek. Wobec treści "taśm", która nosi znamiona kompilacji, ojciec Tadeusz Rydzyk nie utożsamia się z przypisywanym mu antysemityzmem i jako współbracia, którzy go znają, wiemy, że jest mu obca taka postawa. Ojciec też nigdy nie miał zamiaru obrażać kogokolwiek, a tym bardziej Pary Prezydenckiej."

Ku chwale Boga i Maryi zawsze Dziewicy. Amen.


23 lip 2007 21:44:53
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
No pomyślcie, kto by zarzynał kurę znoszącą złote jajka? Taka reakcja była do przewidzenia.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


23 lip 2007 22:23:44
Zobacz profil
Post 
kasa i władza , o tym myślą czarne pająki i pis-iory
pis , lis , lid , po - która partia myśli o nas - wyborcach a nie o polityce swojej partii ?
a mochery rządzą i będą długo rządzić
a zauważyliście jak wielu młodych ludzi zakłada mocherowe berety i zapomina o tym co ma między uszami , a przecież bunt , podważanie wszelkich ideałów , szukanie własnej prawdy , zdrowy cynizm ( słowo to pochodzi od greckiego słowa znaczącego - wątpiący ) to przywilej młodości , a właściwie powinniśmy kierować się tym przez całe życie


23 lip 2007 23:31:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: