Teraz jest 26 kwi 2024 20:28:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
iRex iLiad / Digital Reader 
Autor Wiadomość
Post 
W porównaniu z Hanlinem , bateria rzeczywiscie nie trzyma dlugo w wypadku iLiada,.chociaz ja laduje srednio raz na tydzien, zaleta jest ze dosc szybko sie laduje, 5 - 10 minut.


06 lut 2009 12:15:47
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2008 14:57:16
Posty: 5
Post 
To masz dużo szczęścia, albo mnie się trafił wyjątkowo nieudany egzemplarz. Średnio ładuje się ok 1,5 do 2 godzin a wystarczy na 1 dzień intensywnego użytkowania.


06 lut 2009 16:23:29
Zobacz profil
Post 
Bez przesady,...zaladowalem chyba w zeszlym tygodniu,...i wczoraj w nocy kiedy zamknalem ksiazke byl naladowany ok.60%, ja bym sie skontaktowal z serwisem technicznym.

Mialem podobny problem z odtwarzaczem multimedia Archos 605 wifi,..ladowal sie 12 godzin,..i po pól godzinie juz nie dzialal, zwrócilem go w sklepie i dostalem inny,..który dzialal juz normalnie.
jezeli twój iLiad ma jeszcze gwarancje niech ci wymienia baterie albo wymienia na inny.


12 lut 2009 19:12:29
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2008 14:57:16
Posty: 5
Post 
Czytnik jeszcze na gwarancji jest, tylko problem polega na tym, że kupiony był w Kanadzie, więc serwis raczej odpada. A bateria raczej wymienna nie jest.


13 lut 2009 17:43:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post 
Tomek01: Nic mu nie dolega. Jeden dzień użytkowania -- w dodatku intensywnego -- jest jak najbardziej normalny w przypadku produktów iRex. Sprawdź instrukcję odnośnie czasu ładowania. Nie wierzę, że dałoby się naładować całą baterię Iliada w 5-10 minut. Czarek66 z pewnością ją "doładowuje".

Sam mam iRex DR1000S. Ładowanie trwa ok. 5 godzin, a trwałość baterii jest bardzo niezadowalająca. Góra 4-5 godzin intensywnego korzystania. Ostatnio wydali nowy firmware do DR1000S i niby miał pomóc. Nie mierzyłem, więc nie wiem, czy to prawda.

W razie problemów odwiedź forum iRexa. Sporo ludzi może ci tam pomóc.

_________________
Copywriting


18 lut 2009 18:41:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2008 14:57:16
Posty: 5
Post 
Miejmy nadzieję, że w przyszłości będzie można wymienić baterie na bardziej wydajne. U mnie po ostatniej aktualizacji oprogramowania bateria tak jakby trochę dłużej trzymała, chociaż według mnie to jest i tak zdecydowanie za mało.


18 lut 2009 22:06:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post 
Baterii wymienić się właściwie nie da. Jak na pewno wiesz -- nie da się ich wyjąć, bo są umocowane "na stałe". Na forum MobileRead widziałem jak wymieniali baterie Iliada na jakies 2 inne, mocniejsze. Sporo zachodu, lutowania, wycinania itd. No i oczywiście tracisz gwarancję.

_________________
Copywriting


18 lut 2009 22:18:17
Zobacz profil WWW
Post 
Chcialem dodac ze mój iLiad to wersja Book Edition, to jest ten koloru srebrnego,..moze wy macie ten czarny iLiad który bardziej "zzera baterie".


19 lut 2009 12:10:50
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2008 14:57:16
Posty: 5
Post 
Ja akurat ma wersję czarną. Baterie rzeczywiście są nietypowe, znajomy elektronik złapał się za głowę jak je zobaczył. Ale może w przyszłości coś nowego wymyślą...


19 lut 2009 17:29:28
Zobacz profil
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
Napisałem do e-czytnik.pl okazało się że dają gwarancje 1 rok na urządzonko 2 na baterie

Przymierzam się do zakupu (z powodu dużego ekranu) czytnika DR 1000 S, ale według mnie najgorsze jest to że ładuje się przez USB ;/
Na powyższej stronie widzę taki text: "możliwość zwiększenia pojemności pamięci poprzez zastosowanie pamięci USB, kart MMC lub CF (1GB SD - możliwość zastosowania większej) " to jakiej w końcu można używać ?
MMC, CF, SD? Wszystkie? Moge nawet 16GB SD?


08 cze 2009 19:29:01
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
NasirWizz napisał(a):
Napisałem do e-czytnik.pl okazało się że dają gwarancje 1 rok na urządzonko 2 na baterie

Przymierzam się do zakupu (z powodu dużego ekranu) czytnika DR 1000 S, ale według mnie najgorsze jest to że ładuje się przez USB ;/


Na allegro kupisz bez problemu zasilacz z wtyczką USB. Używa się takich do mp3. Mam nawet jedną taką ładowarkę niepotrzebną w domu, jak chcesz mogę Ci za kilka złotych odstąpić ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


08 cze 2009 19:59:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
NasirWizz napisał(a):
Napisałem do e-czytnik.pl okazało się że dają gwarancje 1 rok na urządzonko 2 na baterie


Na http://e-czytnik.pl/regulamin.php piszą, że dają 2 lata na urządzenie.
Cytuj:
Przymierzam się do zakupu (z powodu dużego ekranu) czytnika DR 1000 S, ale według mnie najgorsze jest to że ładuje się przez USB ;/


No to nie jest fajne, ale da się żyć. Pamiętaj też, że nie każda ładowarka USB sobie radzi z DR1000S.

Cytuj:
Na powyższej stronie widzę taki text: "możliwość zwiększenia pojemności pamięci poprzez zastosowanie pamięci USB, kart MMC lub CF (1GB SD - możliwość zastosowania większej) " to jakiej w końcu można używać ?
MMC, CF, SD? Wszystkie? Moge nawet 16GB SD?


SD działa na 100%. SDHC 16GB też działa (poczytaj na MobileRead), ale nie do końca AFAIR -- problem jest ze sformatowaniem takiej karty przez urządzenie (ale jeśli sformatujesz kartę przez np. Windowsa, to już nie ma problemu -- tak czytałem).

_________________
Copywriting


08 cze 2009 20:07:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2009 9:40:01
Posty: 17
Lokalizacja: Stuttgart
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
Witam aktualnych i przyszłych użytkowników iRex 1000S,
mam to-to dopiero od 2 tygodni, a więc doświadczeń - niewiele. Wrażenie ogólne - korzystne; duży ekran to kolosalna zaleta!
a) Akumulator pracuje ok. 5 godzin (obiecane chyba 15?). Można czas pracy nieco wydłużyć, deaktywując stylus, dźwięk i światełka. Można czytać z włączonym ładowaniem. Na temat ładowania patrz :arrow: http://support.irexnet.com/index.php?_m ... ticleid=72
b) Klawisze bardzo czułe - przypadkowe muśnięcie powoduje przeskakiwanie stron. Można je grupami deaktywować - ja blokuję lewe (bo trzymam czytnik lewą ręką). iRex odradza blokować dolne-środkowe! :nono
c) Przy dobrym, rozproszonym oświetleniu odczyt idealny! Ale trudno o optymalne oświetlenie (przeszkadzają odblaski). Najlepiej jest w dzień, przy oknie z firanką.
d) Tworząc własne PDF (z doc, rtf, txt), warto pod Word wcześniej sformatować stronę nietypowo na 19,6 x 15,6 cm; 4 marginesiki po 0,3 cm. Dobrać czcionkę do swego wzroku i gustu; ja używam Times New Roman 14.
Z takimi parametrami kartkuje się łatwo pełnymi stronami, a ekran jest całkowicie wykorzystany.
PDF-y można kreować błyskawicznie i łatwo online, np. :arrow: http://de.pdf24.org/emailConverter.html
e) Przy kłopotach (zawieszenie) pomaga Reset (mała dziurka-dolna krawędź-prawa strona).

Czy możecie potwierdzić trafność powyższych uwag :?:

_________________
Chcę tylko to, co mogę. Dlatego zawsze mogę to, co chcę.


14 sie 2009 12:14:38
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
Jehor napisał(a):
d) Tworząc własne PDF (z doc, rtf, txt), warto pod Word wcześniej sformatować stronę nietypowo na 19,6 x 15,6 cm; 4 marginesiki po 0,3 cm. Dobrać czcionkę do swego wzroku i gustu; ja używam Times New Roman 14.
Z takimi parametrami kartkuje się łatwo pełnymi stronami, a ekran jest całkowicie wykorzystany.
PDF-y można kreować błyskawicznie i łatwo online, np. :arrow: http://de.pdf24.org/emailConverter.html
A nie prościej od razu w OpenOffice?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


14 sie 2009 22:57:57
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
t3d napisał(a):
Jehor napisał(a):
d) Tworząc własne PDF (z doc, rtf, txt), warto pod Word wcześniej sformatować stronę nietypowo na 19,6 x 15,6 cm; 4 marginesiki po 0,3 cm. Dobrać czcionkę do swego wzroku i gustu; ja używam Times New Roman 14.
Z takimi parametrami kartkuje się łatwo pełnymi stronami, a ekran jest całkowicie wykorzystany.
PDF-y można kreować błyskawicznie i łatwo online, np. :arrow: http://de.pdf24.org/emailConverter.html
A nie prościej od razu w OpenOffice?

Skoro używa MS Worda, dużo łatwiej albo korzystać z oryginalnej drukarki wirtualne Adobe, albo z którejś z drukarek wirtualnych drukujących do PDFa dostępnych w sieci (jak np. PDF Creator). Nie ma potrzeby instalowania zupełnie nowego pakietu biurowego.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 sie 2009 23:59:53
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron