Teraz jest 28 mar 2024 11:07:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011 13:46:36
Posty: 12
eCzytnik: w planach
Post Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Właśnie oglądałem iRiver Story HD (i Cover). Wcześniej nie miałem do czynienia z czytnikami i wrażenia bardzo pozytywne.
Mam tylko jedeno pytanie, jedna rzecz mnie zaniepokoiła.

Podczas przeglądania plików (to były akurat PDF) w poziomie widać mniej więcej 1/3 ekranu - wszystko fajnie, litery są czytelne. Problem jest z przewijaniem. Jak kliknę w dół, to znika zawartość ekranu i pojawia się dalsza część strony, co ma dwie wady:
- migotanie ekranu, lekko irytujące
- problem z odnalezieniem tekstu. Jak skończyłem na zdaniu 'i wtedy Wojski' to bynajmniej jego kontynuacja nie zawsze jest w lewym górnym roku po przewinięciu strony, często jest gdzieś po środku (bo akurat strona się kończy kilka wierszy niżej) i muszę szukać 'gdzie ja to skończyłem czytać'. A to nie tyle irytuje, co denerwuje.

W związku z tym mam pytanie, czy w iRiver Story HD da się poziomo przewijać płynnie, czy tylko skokowo ? Ew. jeśli nie, to czy znacie czytniki gdzie tego problemu nie ma? Może Kindle? Może coś innego?


31 gru 2011 13:57:54
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
A koniecznie musisz czytać PDF? Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie innego formatu albo konwersja.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


31 gru 2011 15:25:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
lieto, jeśli PDF jest tekstowy, w odróżnieniu od skanów tekstu, to w iRiver Story HD możesz włączyć opcję reflow/zawijania. Wtedy czyta się wygodniej :) Poniżej zdjęcia poglądowe w pionie i w poziomie. Niestety pod ręką mam tylko telefon, więc fotki są kiepskiej jakości.

W PIONIE:
Od lewej: bez reflow/zawijania, z reflow/zawijaniem.
Obrazek Obrazek

W POZIOMIE:
Bez reflow/zawijania:
Obrazek Obrazek

Z reflow/zawijaniem:
Obrazek Obrazek Obrazek


Gorzej jest w przypadku skanów. Zarówno książek, gazet jak i komiksów/mang. Wtedy trzeba przywyknąć lub czytać w pionie niestety. Jeśli są marginesy, to można powiększyć trochę stronę (działa tylko w pionie).


01 sty 2012 12:31:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011 13:46:36
Posty: 12
eCzytnik: w planach
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Gorgonek, dzięki za zdjęcia - na nich wygląda to świetnie! Niestety w sklepie dziewczyna nie wiedziała jak to się obsługuje i nawet mi reflow nie pokazała, a ja sam tego nie znalazłem. Z reflow jest super. PDFy mam zwykłe, nie skany, ale z obrazkami (podręczniki RPG - np. od Savage Worlds PL).

Trochę szkoda, że to przewijanie w poziomie jest takie skokowe, ale i tak zaczynam się przekonywać do czytnika i chyba na iRiver Story HD się skończy - dobry ekran, wyższa rozdzielczość, szybki procesor. Czytałem ostatnio o czytnikach, aż mi się już wszystko miesza - ale chyba nic lepszego w tej cenie nie ma niż ten Story HD. Jak ktoś jest innego zdania, to proszę o info :) Najlepiej zanim popełnię błąd i kupię ten iRiver zamiast czegoś lepszego :)

Muszę jeszcze doczytać o konwersji PDF -> Epub. Wiem, że można, ale jeśli mam PDF z obrazkami, tabelkami itd to ciekawe czy po konwersji będzie wyglądał tak samo, czy nic się nie pomiesza, poprzestawia itd.


01 sty 2012 20:28:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Reflow, przynajmniej w iRiver Story HD, ignoruje obrazki. W dodatku jest mały problem z kolumnami (w przypadku prac naukowych ze wzorami itp, które się "rozjeżdżają"). Zresztą sam zobacz, poniżej "Jazda Próbna" do Savage Lands dostępna za darmo w internecie :)

W PIONIE
Bez reflow:
Obrazek Obrazek
Z reflow:
Obrazek Obrazek Obrazek

W POZIOMIE
Bez reflow:
Obrazek Obrazek
Z reflow:
Obrazek Obrazek


02 sty 2012 12:08:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011 13:46:36
Posty: 12
eCzytnik: w planach
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Gorgonek, jesteś wspaniały - wielkie dzięki :)


02 sty 2012 14:20:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Nie ma sprawy, cieszę się jeśli pomogłem :)

Jak chcesz w lepszej jakości fotki, to mogę je później zrobić. Ewentualnie jakieś konkretne PDFy sprawdzić ;)


02 sty 2012 14:40:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011 13:46:36
Posty: 12
eCzytnik: w planach
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
a wiesz co.... jak masz i czas i chęci to jedną rzeczym bym poprosił - fotki jak wyglądają strony 9 i 13 z jazdy próbnej: http://wydawnictwogramel.pl/download/Jazda%20Probna.pdf z reflow :)

Tam są tabelki, ciekaw jestem czy będzie wyglądać normalnie, czy może coś się rozjedzie, dane będą poprzestawiane itp.

Czytnik w zasadzie już postanowiony (iRiver Story HD), muszę tylko jeszcze dobrą księgarnie z ebookami poszukać - jak na razie np. nigdzie nie widziałem Tolkiena, a jestem pewien, że w jakiejś recenzji czytników był Władca Pierścieni, chyba to nowe wydanie z Amber'u. Gdzieś ten Tolkien musiał zostać kupiony, na razie nie wiem gdzie :)


02 sty 2012 17:36:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Wygląda na to, że te strony są bitmapami, przy reflow się zachowują jak obrazki. Bez reflow w poziomie masz "stronę na dwa klinięcia", a z reflow taka skanowana strona jest wpasowywana na wysokość. W Adobe czy też Foxit Reader na PC nie można zaznaczać tekstu. Później zrobię fotki, muszę teraz wyjść, to dorzucę :)

EDYCJA:
Zdjęcia, tak jak obiecałem :)

PION:
Z reflow i bez wygląda to tak samo, ponieważ te strony są bitmapami.
Obrazek Obrazek


POZIOM:
Bez reflow:
Obrazek Obrazek

Z reflow:
Obrazek

Niestety, w takich przypadkach reflow pograsza, bo próbuje wrzucony obrazek wyrównać do wielkości strony.
Przy okazji, bo wcześniej niedokładnie napisałem, reflow ignoruje tylko obrazki tła :) Te w tekście są zachowane.

Poniżej przykład publikacji naukowej z wzorami, które się rozjeżdżają przy zawijaniu :|
Od lewej bez reflow i z reflow:
Obrazek Obrazek


02 sty 2012 20:01:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011 13:46:36
Posty: 12
eCzytnik: w planach
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Dzięki :) Generalnie czytnik 'daje radę' i to co prezentujesz w zupełności mnie zadowala :)

Zmartwiło mnie co innego - http://forum.cdaction.pl/index.php?auto ... ntry=31678 a ja tak liczyłem na Władcę, Wiedźmina i różne inne klasyki... No nic, może kiedyś i u nas beletrystyka będzie dostępna w ebookach i dobrej cenie.


02 sty 2012 21:13:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Bardzo fajne i szczegółowe zdjęcia (duża rozdzielczość :) ) dające porównawcze pojęcie o ekranie HD.
Bo zachowanie aplikacji jest takie samo jak w innych czytnikach - to chyba Adobe Mobile Reader ?

_________________
W Obrazek też ;)


02 sty 2012 21:16:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Czy to aplikacja AMR? Nie wiem :) Na razie się tak szczegółowo tym nie interesowałem. Cieszę się, że fotki komuś się przydały ;)

Trochę zdjęć z pierwszego wrażenia wrzuciłem tutaj: Galeria PicasaWeb.


02 sty 2012 23:23:55
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Fajnie by było, gdybyś koło takiego czytnika położył zwykłą, papierową książkę (albo kartkę zadrukowaną Times New Romanem 12pt czy coś) - tak, by można było porównać i ocenić wielkość obrazu.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 sty 2012 14:43:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Mori, mówisz = masz ;)

Po lewej bez dodatkowego źródła światła, robione około metra od okna. Po prawej z lampką biurkową umieszczoną jakieś 0,5m powyżej czytnika.

PLIK EPUB
Rozmiar 1
Obrazek Obrazek

Rozmiar 2
Obrazek Obrazek

Rozmiar 3
Obrazek Obrazek

Rozmiar 4
Obrazek Obrazek

Rozmiar 5
Obrazek Obrazek

Rozmiar 6
Obrazek Obrazek

Rozmiar 7
Obrazek Obrazek

Rozmiar 8
Obrazek Obrazek



PLIK PDF
Rozmiar 1
Obrazek Obrazek

Rozmiar 2
Obrazek Obrazek

Rozmiar 3
Obrazek Obrazek

Rozmiar 4
Obrazek Obrazek

Rozmiar 5
Obrazek Obrazek

Rozmiar 6
Obrazek Obrazek

Rozmiar 7
Obrazek Obrazek

Rozmiar 8
Obrazek Obrazek



Mam nadzieję, że takie porównanie wystarczy. W poziomie wielkości czcionek są zasadniczo podobne. Wrzucam tylko porównanie standardowej wielkości (3ka) poniżej:
Obrazek Obrazek


03 sty 2012 17:21:14
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Jasne, wielkie dzięki. Chodziło mi po prostu o to, że nie jest problemem uzyskać spore powiększenie optyczne w aparacie, dzięki czemu nawet malutki tekst na eCzytniku na zdjęciu wydaje się super-czytelny - i stąd prośba o skalę porównawczą, dzięki której każdy może sobie stwierdzić: ha, to jest dla mnie ok.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 sty 2012 17:28:37
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron