Teraz jest 28 mar 2024 14:25:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie. 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
W pełni to rozumiem :) Jednak, nawet najlepszy aparat, nie zrobi czcionki wyraźną jeśli będzie ona w kiepskiej rozdzielczości ;)

Mam nadzieję, że zdjęcia się komuś przydadzą i pomogą w wyborze :D


03 sty 2012 18:13:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011 13:46:36
Posty: 12
eCzytnik: w planach
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Gorgonek sprawił, że i ja jestem posiadaczem iRiver Story HD :) Dzięki Gorgonek za dobre chęci i poświęcony czas :)

Na razie kupione, jutro instalacja, najnowszy firmware i wgrywanie pdf - zamiast drukować, mam zamiar z niego uczyć się do egzaminu :)


03 sty 2012 23:44:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012 14:10:08
Posty: 1
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
A jak wygląda czytanie skanowanych gazet? Da się cokolwiek przeczytać bez powiększania widoku. Gorgonek jeśli możesz to wrzuć jakieś przykładowe zdjęcie.


08 sty 2012 14:46:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011 13:46:36
Posty: 12
eCzytnik: w planach
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
czysto informacyjnie - w moim iRiver Story HD od razu był wgrany soft 1.27, czytnik prosto z pudełka, przy mnie rozpakowany.


08 sty 2012 17:01:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
U mnie też był wgrany 1.27 :) Natomiast ten na wystawce miał starszą wersję, co mnie odrobinę zdziwiło ;)

Skanowane gazety wyglądają średnio, szczególnie jak tekst jest mały. Można przeczytać, ale na dłuższą metę jest to nieco niewygodne.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

EDIT: Info dla malkontentów. Gazety pobrane jedynie w ramach testu i pokazania jak wyglądają na czytniku. Nie miałem czasu na skanowanie :roll:

EDIT2: Nie zauważyłem nawet, że na górze jednego z czasopism były (ledwo widoczne) adresy warezów. Poprawione, żeby nie gorszyło żadnych ciapciaków ;)


Ostatnio edytowano 09 sty 2012 12:23:13 przez Gorgonek, łącznie edytowano 2 razy



08 sty 2012 21:41:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Gorgonek, piracenie czasopism to przestępstwo i powód do wstydu, zanim więc znowu zaczniesz zaśmiecać to forum następnymi zdjęciami, reklamującymi rynsztokowe serwisy pirackie, zastanów się dobrze co wysyłasz.

EDIT by Mori: Mimo wszystko prosiłbym raczej o skupienie się na temacie, problemy natury moralnej zostawiając do oceny samemu wrzucającemu (dopóki nie próbuje pliku rozpowszechniać wrzucając tu linka).


09 sty 2012 16:53:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Zamieszczam zdjęcia porównawcze gazet.

Gazeta w formacie ~B5:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Gazety w większym formacie, powiększone do rozmiarów ekranu czytnika, są niestety nieco niewyraźne.

Gazeta w formacie ~A4:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mam nadzieję, że takie porównanie daje dostateczny obraz sytuacji ewentualnym nabywcom iRiver Story HD. Nie wiem jak inne, o mniejszej rozdzielczości, ekrany sobie poradzą z gazetami. Podejrzewam że nieco gorzej ;)

Info dla malkontentów różnej maści. Gazety przedstawione na zdjęciach nie zostały "wfotoszopowane", linki zasłonięte (nie mam chęci ani zamiaru skanować czegoś co posiadam). Jeśli coś przegapiłem, wyświadczając innym przysługę, to proszę o poinformowanie na PW ;)


10 sty 2012 0:49:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 17:56:47
Posty: 51
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Już wybierałem się do sklepu żeby zakupić Iriverka jednak zrezygnowałem po zapodaniu stron A4. Raczej nie da się tego czytać za dobrze - wolę więc kupić coś większego np. DX2 z lepszym niż to ekranem. (choć wydatek sporo większy).

Ale nie ma co gorgonek - świetna robota -napewno wielu osobom to pomogło w ostatecznej decyzji. (W sumie za tą cenę Iriverek HD nie jest najgorszy) - gdyby miał pearla byłby najlepszy na polskim rynku z 6"-tek, jak dotąd w rozdzielczości go nikt nie przebił.


10 sty 2012 3:05:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Will z tego co się orientuję to Story HD ma ekran Pearl :-)

Niestety, wielkość 6cali to za mało do niektórych materiałów, nawet w podwyższonej rozdzielczości.


10 sty 2012 8:56:45
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Story HD ma Viziplexa. Porównywałem naocznie - kontrast słabszy niż w Pearlu, choć oczywiście rozdzielczość robi wrażenie.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


10 sty 2012 12:35:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Mea culpa :) Zmyliło mnie wrażenie ze sklepu, gdzie porównywałem z innymi czytnikami.

Przy okazji znalazłem porównanie rozdzielczości dwóch sześciocalowych czytników :)

Obrazek


10 sty 2012 14:45:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2008 14:20:50
Posty: 131
eCzytnik: Boox X61S
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Wydaje mi się, że na tym ostatnim obrazku zastosowano inną metodę interpolacji grafiki dla różnych rozdzielczości, faktyczny rozmiar pikseli jest przecież tylko o 1/4 mniejszy w 1024x768 - po prostu za mocny antialiasing w 800x600.


10 sty 2012 15:34:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011 13:46:36
Posty: 12
eCzytnik: w planach
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Will napisał(a):
Już wybierałem się do sklepu żeby zakupić Iriverka jednak zrezygnowałem po zapodaniu stron A4. Raczej nie da się tego czytać za dobrze - wolę więc kupić coś większego np. DX2 z lepszym niż to ekranem. (choć wydatek sporo większy).

Ale nie ma co gorgonek - świetna robota -napewno wielu osobom to pomogło w ostatecznej decyzji. (W sumie za tą cenę Iriverek HD nie jest najgorszy) - gdyby miał pearla byłby najlepszy na polskim rynku z 6"-tek, jak dotąd w rozdzielczości go nikt nie przebił.


Cena, cena, cena :) Zapewne każdy woli DX2, ale cena robi swoje. A na 6'' głównie czytam książki i do tego w zupełności ten ekran wystarcza - jego wielkość też jest pewnym plusem, jest bardziej poręczny. No ale gdyby w tej cenie był DX2 to wiadomo... :)


10 sty 2012 16:58:54
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Gdybym nie czytał dokumentacji w PDF i tekstów technicznych, to sprzedałbym DX już dawno. Jest po prostu ciężki i nieporęczny. Do beletrystyki nadmiarowy.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 sty 2012 17:16:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 17:56:47
Posty: 51
Post Re: Iriver Story HD i generalnie czytniki - przewijanie.
Gorgonek napisał(a):
Mea culpa :) Zmyliło mnie wrażenie ze sklepu, gdzie porównywałem z innymi czytnikami.

Przy okazji znalazłem porównanie rozdzielczości dwóch sześciocalowych czytników :)

Obrazek


Kindle 3 ma hinting i napewno z hintingiem jakosć czcionek jest nieco lepsza niż na przedstawionym zdjęciu. Choć rozdzielczosć Irivera jednak robi swoje.


10 sty 2012 19:47:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron