Teraz jest 26 kwi 2024 5:20:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Włatcy Móch 
Autor Wiadomość
Post 
Czasami jak sie natkne w tv to ogladam :D Ogólnie zabawne. Czesio rulez.


27 lut 2008 23:44:32
Post 
A mi się tam włatcy móch podobają :D i ciesze się ze ta kreskówka trafi do kin :D A co do rzeczywistości to również ja osmieszaja, pokazuja swiat dzieci w krzywym zwierciadle, gdzie dorosli zachowuja sie dziwnie :D


29 lut 2008 13:41:47
Post 
Wlatcy moch to klaa w sobie :P Dobrze ze zaczela sie nowa seria:P Czesio jest najlepszy. Wszyscy porownuja do south park, jednak dla mnie wlatcy bija to na leb na szyje. Teksty z wlatcow weszky juz na codzien do naszego jezyka, a od southa parku rozni ich stopien wulgarnosci, bo ja dla mnie amerykanie sporo przesadzili


02 mar 2008 22:40:55
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2007 18:52:04
Posty: 41
Post 
Czesiulek i Marcel są świetni...
Lubię kilka odcinków. Są śmieszne, żałosne ale śmieszne :)
A teksty Czesia są po prostu boskie, np.
"- Jak się nazywasz?
- Czesio.
- Nie ja pytam jak się nazywasz.
- No Czesio.
- Ale nie imię tylko nazwisko...
- Ahaaa.... To Czesław"

albo "Jestem rycerzem Czesławem smukła dziewico..."

W ogóle kocham Czesiulka :D

_________________
"Co ma być, to będzie, a jak już będzie, to trzeba się z tym zmierzyć."


03 mar 2008 19:26:09
Zobacz profil
Post 
serialik jest oki ale przy oglądaniu kilku odcinków z rzędu to wymiękam i mnie to męczy . Fajnie że robi sie u nas takie filmy, bo tego brakowało , i jest to dostosowane do polskich realiów co samo w sobie jest śmieszne


04 mar 2008 1:03:19
Post 
Serjalik pierwsza liga!!! Osobiście czekam na premiere kinową a podobno ma być na początku 2009....


05 mar 2008 8:12:11
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 14:30:50
Posty: 22
Post 
moim zdaniem najlepszy z nich wszystkich jest czesio


05 mar 2008 19:13:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 14:57:37
Posty: 40
Lokalizacja: krakĂłw
Post 
KOSZMAR!

Kretynizm, wtórny analfabetyzm, propagowanie tępoty... brak mi słów.

Nie jest to w żaden sposób parodia South Park'u, co najwyżej bardzo marna kopia. O ile South Park porusza ważne społeczne problemy, wyśmiewając je i bagatelizując, a każde przekleństwo znajduje się we właściwym miejscu i ma swoje uzasadnienie i tak po ludzku - jest śmieszny, o tyle "Włatcy móch" (aż mnie boli, gdy muszę te dwa słowa napisać w takiej formie) nie mają absolutnie żadnego przesłania, a zamiast śmiechu wywołują niesmak. Totalny wstręt do ortografii nie jest nawet odrobinę zabawny, prezentowane pesudo-słowotwórstwo jest na żenującym poziomie.
Nie zauważyłam żeby serial miał jakikolwiek cel, poza dostarczeniem przygłupawej gawiedzi, jeszcze głupszej i otumaniającej rozrywki - coś jak walki niewolników w starożytnym Rzymie.
Bezsensowne przekleństwa, które włożone w usta 8latka naprawdę rażą i jeżą włos na głowie. I to wszechobecne "obrzydlistwo"...
Kogoś kto szuka turpizmu odsyłam do Baudelaire'a, lub współcześnie - do filmów Tima Burtona. "Włatcy móch" to coś na zasadzie taplania się w szambie. Zarówno moralnym, intelektualnym, jak i, co najgorsze, dosłownym!
Szczerze boli mnie ta kreskówka.
Pamiętam epizod, gdzie bohaterowie nasikali do butelki po napoju i wpadli na (jakże fantastyczny!) pomysł, żeby poczęstować tym koleżankę. Co w tym jest zabawnego? Co w tym jest pouczającego? Jaki jest morał? Jaki jest cel?
Bo ja widzę tylko jeden... dzieciaki, które to oglądają, uznają, że to faktycznie świetna zabawa... i powtórzą ten wyczyn w szkole.
Nie oszukujmy się, przecież ten serial oglądają dzieci. Nie mówię już nawet o nastolatkach, ale o siedmio-, ośmioletnich dzieciakach. Bez dwóch zdań, cudowny wzorzec dla nieukształtowanej psychiki dziecka.
A potem dziwimy się, że w szkołach zachodzą takie incydenty, jakie zachodzą, że uczniowie nie szanują nauczycieli, rodziców, siebie nawzajem...
Każdy rozsądny dyktator ogłupia swój naród, wiadomo głupi = słaby i podatny na manipulacje, w naszym przypadku rolę takiego dyktatora pełnią media.
Gratuluję i proponuję więcej takich dzieł.

Wydaje mi się, że dopiero teraz, w pełni dotarło do mnie, co znaczy gombrowiczowski "gwałt przez uszy".
Właśnie to!


07 mar 2008 12:38:33
Zobacz profil
Post 
Hehe South Park po polsku.Nie jest złe nawet ciekawe niektóre odcinki ale bardziej wolę coś bardziej hmm wyrafinowanego{?} ale jak się natknę w TV to siadam i oglądam :)


07 mar 2008 18:54:11
Post 
popieram Kube i wszystkich, ktorzy film oceniaja nie najlepiej. zauwazylem rowniez, i jest to po prostu wyjscie autorow na przeciw oczekiwaniom dzisiejszej mlodziezy co nie najlepiej swiadczy o nich gdyz serial prezetuje poziom raczej beznadziejny. nie chce nikogo obrazac ale moje pokolenie mialo SP i to samo mowili o nim starsi, lecz nie prezentowal az tak zenujacego poziomu.


10 mar 2008 20:34:08
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2008 12:03:42
Posty: 28
Post 
taa, do mnie też to coś nie dociera. odcinków South Parku widziałam mało, ale wystarczająco, żeby postawić serial wysoko ponad Włatców Móch, baardzo wysoko. brat kiedyś puścił mi WM na kompie, wcześniej zaledwie słyszałam jakieś plotki o tym, mało mnie to interesowało. po obejrzeniu odcinka (nie wiem nawet, o czym był, jakiś o kartoflach, czy coś) dziwiłam się, z czego mój 26-letni brat tak się ryje. cieszył się jak dziecko, ja natomiast szukałam w tym czegoś śmiesznego, czegokolwiek. potem do mnie dotarło, że brat przecież pasuje do takiego czegoś jak ulał.
ten jeden, jedyny odcinek skrzywdził mózg. nie uważam się za jakiegoś inteligenta, który zżera wszystkie rozumy, ale wolę uciekać w popłochu od takich historyjek. stanowczo za denne i żałosne (nie obrażając fanów oczywiście, nie bijcie!). można tylko mieć marną nadzieję, że młodsze społeczeństwo nie będzie się na tym wzorować. podkreślam, marną :D

_________________
sad, but everybody knows
a trip to heaven’s not really on the cards, no

yet my 'moment' has come
a crying shame, for now my life is over


~magic sounds.


10 mar 2008 20:49:04
Zobacz profil
Post 
Hm SP stoi o wiele wyzej niz WM? Po prostu w polskim odpowiedniku nie ma az tak drastycznych tamatow, czy tez scenariuszy - a to juz kwestia gustu:) Mnie sie podoba, postac kultowa to Czesio (zreszta kibic mojej druzyny):D


11 mar 2008 10:20:40
Post 
Oj jak nic do powiedzenia???
A np odcinek z reformą edukacji?
Też się całkiem mają :P
Także wspomniany "Za kólisami"
A SP czasami odnosi się do wydarzeń w USA, ja tam USAfilem nie jestem i preferuje swojską rozrywkę!


11 mar 2008 14:53:07
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 14:57:37
Posty: 40
Lokalizacja: krakĂłw
Post 
kilka pytań do "wielbicieli"

chciałabym, żeby ktoś mi wyjaśnił co jest kultowego w postaci Czesia?

co tak naprawdę ma "do powiedzenia" ta kreskówka? jakiś morał? chociażby z jednego odcinka...
być może się nie znam... ale niczego co mogłabym nazwać przesłaniem ani czymś kultowym w WM nie znalazłam.

ponoć o gustach się nie dyskutuje, ale chciałabym zrozumieć fenomen popularności tego serialu.


11 mar 2008 18:31:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
A mi się właśnie podoba brak morału :D Głupio-śmieszne teksty, bohaterowie nawiązujący do znanych motywów (np. Anusiak - z założenia jakby syn Leppera) no i Czesio - typowy półgłówek (dosłownie :D ) i do tego zombie z "ciekawymi" komentarzami ("ja jej nie lubię bo nie ma wacka", "hitler przegrał bo miał za małe wąsy" itp). I przeważnie naśmiewają się z tematów bliskich Polakom (odcinek "Deszcze niespokojne" choćby, albo wydrwienie maniaków gier komputerowych lub filmów biorących je za rzeczywistość). Ogólnie rzecz biorąc serial tak głupi, że aż śmieszny.


11 mar 2008 18:46:31
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron