Teraz jest 18 kwi 2024 7:50:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Film, który warto obejrzeć dla oprawy muzycznej 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:53:14
Posty: 60
Lokalizacja: mazowsze
Post 
Warto też wspomnieć o panu nazwiskiem Basil Poledouris, skomponował on muzykę do takich filmów jak "Conan Barbarzyńca" (jest to mój ulubiony soundtrack), "RoboCop", "Księga dżungli", "Wiatr" czy "Polowanie na Czerwony Październik" (z niesamowitym "Hymn To Red October")

_________________
Groźny, górny i złowrogi - skąd przybywasz? Jak cię zwą?
Czy z plutońskich brzegów nocy tu przybywasz? Jak cię zwą?"
"Nevermore!",


23 mar 2008 21:36:57
Zobacz profil
Post 
Dla mnie perełkami sa ścieżki do filmów tarantina..


30 mar 2008 19:05:40
Post 
Według mnie takim filmem jest "Ostatni Mohikanin". Wprawdzie jest tam tylko jeden świetny utwór, ale za to jaki!!! Prawdę mówiąc tylko ten motyw powoduje, że się wzruszam, żadna inna piosenka tak na mnie nie działa. Tego nie można opsiać to trzeba posłuchać (poczuć).


01 kwi 2008 22:30:47
Post 
Gwiezdne wojny - jeszcze do dziś przechodzą mi ciarki po plecach gdy słyszę tę muzykę,
Piraci z Karaibów,
Gladiator,
1492 - Wyprawa do raju,
oraz francuski hip hop w Taxi.


04 kwi 2008 21:03:33
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2007 13:56:04
Posty: 82
Post 
Ojciec Chrzestny. Chyba nie trzeba więcej pisać. Genialna muzyka, a jeszcze lepiej jak Michel zagrał ten najbardziej znany utwór z filmu(nie pamiętam jak się nazywał)


05 kwi 2008 9:59:14
Zobacz profil
Post 
Gwiezdne Wojny-> Tu chyba nie muszę mówić że muzyka jest poprostu wybitna
Władca Pierścieni-> W tej ekranizacji się także popisali
K-PAX -> tutaj jest również genialna oprawa dźwiękowa. Cały czas podtrzymująca nastrój i tematykę filmu, i nadaje całej fabule tajemniczości
Batman- Początek- Zupełnie nowe rozwiązania w dotychczasowej muzyce do filmów o Batmanie, dynamicze, mroczne. Muzyka w tym filmie sprawia, że wydarzenia stają się nieprzewidywalne.


07 kwi 2008 22:14:31
Post 
Muzyka z filmu K-PAx to moja ulubiona kołysanka, z nowości polecam z czystym sumieniem film Once który właściwie jak by sie uprzeć można uznać za musical no i oskara dostali za muzykę właśnie!


08 kwi 2008 12:46:50
Post 
Oprócz tego dodałbym jeszcze film "Źródło" - szczergólna oprawa muzyczna połączona z wizją.


12 kwi 2008 18:51:06
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post 
Wima Wendersa "Lisbon Story": w filmie wystepuje zespol Madredeus grajacy tradycyjna portugalska muzyke fado.
No i "Buena Vista Social Club" tego samego rezysera. Dokument o muzykach i muzyce na Kubie.

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


12 kwi 2008 20:08:14
Zobacz profil
Post A o
A o Star Wars i muzyce Johna WIliamsa chyba nikt nie wspomniał . Dla samej muzyki i nie tylko warto także obejżeć np. Harry Potter lub Władce Pierścieni.

Edit by Obi: Spójrz choćby na 4 posty od góry napisany przez użytkownika cashtan8888 :P


14 kwi 2008 18:31:55
Post 
Mi podobała się muzyka w filmie " 1900 : Człowiek Legenda " . Szczególnie polecam pojedynek fortepianowy pomiędzy 1900 a mistrzem jazzu z USA ( o ile dobrze pamiętam ) . Naprawdę piękny film i muzyka . No i jak większości mi również podobała się ścieżka dźwiękowa z Requiem dla snu aczkolwiek jest raczej dołująca ale z drugiej strony sprawia że film jest bardziej klimatyczny .


11 maja 2008 21:15:01
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 kwi 2008 21:22:16
Posty: 34
Lokalizacja: JasÂło
Post 
- Chronicles of Riddick
- Man on fire
- Deja Vu
- Star Wars
- Harry Potter

_________________
Obrazek
O muse, o alto ingegno, or m'aiutate,
O mente, che scrivesti ciò ch'io vidi,
Qui si parrĂ  la tua nobilitate.


11 maja 2008 23:02:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post 
Film Jima Jarmusha Dead Man ("Truposz") warto obejrzeć niezależnie od muzyki.
Jednak z muzyką Neila Younga robi znacznie większe wrażenie. Neil gra oszczędnie,
ascetycznie, nerwowo grając akordy lub wibrujące dźwięki na przesterowanej gitarze.
Te ponad 60 minut w większości improwizowanej muzyki to mój ulubiony soundtrack.

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


12 maja 2008 1:00:33
Zobacz profil
Post 
muzyka z filmu GLADIATOR bije wszystko!!

edit by muaddib2: Niby czemu? +1OST za spam!


13 maja 2008 10:21:59
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
ostatnio udzielil mi sie klimat mortal kombat - przypomnialy mi sie stare dobre czasy ... i chyba musze przyznac ze motyw przewodni z filmu jest tak dobrze dobrany ze az budzi sie w kazdym chec do walki :D - przynajmniej ja mam takie odczucia :P

do tego musze przyznac ze wrazenie zrobil na mnei soundtrack z filmu step up (wersja oznaczona numerkiem 2 :P) - calkiem przyjemne dla ucha kawalki, w filmie rozniace sie od orginalu lub tak powycinane ze ciezko zorientowac sie ze taki a nie inny utwor byl pierwowzorem...

_________________
Obrazek


14 maja 2008 14:13:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: