Teraz jest 18 kwi 2024 23:35:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Paolini Christopher - cykl "Dziedzictwo" 
Autor Wiadomość
Post Paolini Christopher - cykl "Dziedzictwo"
Co myślicie o 1 części Dziedzictwa Eragonie? A może przeczytaliście już Najstarszego??
Moim zdaniem obie te książki są świetne, choć czasem trochę denerwujące... Niekiedy mam ochotę rzucić książkę w kąt, ale tak żeby czasem nie zapomnieć w którym miejscu skończyłam, by móc czytać dalej... :D


01 mar 2008 0:15:41
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2007 12:40:38
Posty: 57
Lokalizacja: z nieznanego miasta
Post 
Obie części czytałem, moja opinia o nich jest taka że to dobre fantasy. Choć niektóre wydarzenia które miały miejsce w Najstarszym przewidziałem w pierwszym tomie :shock: :lol:, bo autor zżynał z gwiezdnych wojen. :lol: Tolkien to nie jest, na pewno są lepsze książki. :D :o

_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Obrazek


01 mar 2008 16:10:48
Zobacz profil WWW
Post 
Raczej nie polecalbym Eragona ani Najstarszego ,jako dobrej lektury.Po pierwszych paru rozdzialach mozna przewidziec cala fabule ksiazki. Lipa.


01 mar 2008 18:08:18
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 19:36:55
Posty: 24
Post 
,,Eragon'' mi się podobał, ale ,,Najstarszy'' to moim skromnym zdaniem dno. Czytając go miałem wrażenie, że autor nie wkłada już w to co robi serca. A szkoda. :(

_________________
"aequam memento rebus in arduis servare mentem" - i w nieszczęściu zachowuj spokój umysłu
Horacy


01 mar 2008 18:24:18
Zobacz profil
Post 
Nie zgodze sie z opinią że Najstarszy jest "dnem" książka jest dobrze napisana nie ma żadnych niedociągnięć w akcji i dialogach,opisy też są na przyzwoitym poziomie więc nie wiem co znaczy nie "wkłada w to co robi serca".
Prosze o bardziej szczegółowe wyjaśnienie swego poglądu Semyazza
Moim zdaniem jest to dobra lektura na pewno nie najlepsza ale dobra.
Wszystkich którzy mają jakieś "ale" prosze o szczegółowe wyjaśnienie.


01 mar 2008 19:37:28
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 19:36:55
Posty: 24
Post 
Dnem moim zdaniem nie są dialogi czy opisy ale rozwiązania jakie zostały zastosowane w fabule. Co do tego że ,,nie wkłada w to co robi serca'' to chodzi mi o to, że odniosłem wrażenie jakby wszystkie dobre pomysły wykorzystał w ,,Eragonie", a po jego sukcesie jakby nie chciało mu się udoskonalić pomysłów które są w ,,Najstarszym"

_________________
"aequam memento rebus in arduis servare mentem" - i w nieszczęściu zachowuj spokój umysłu
Horacy


01 mar 2008 20:28:40
Zobacz profil
Post 
Ja nic takiego nie czuje jak czytam Najstarszego (1 i 2 tom mam kupione i czytałem je kilka razy)pewnie to z powodu podobieństwa tej serii do serii DragonLance którą bardzo lubie.Ale są to tylko moje opinie:P


01 mar 2008 20:48:17
Post 
Eragon i Najstarszy stylistycznie są dobrej jakości ale pojawia się problem kiedy w tych książkach chce się znaleść jakiś głębszy sens. Są to kolejne książki które o dziwo ewolują razem z pisarzem a nie czytelnikiem, pisane sztampowo, bez żadnych nowych pomysłów i rewelacji.


03 mar 2008 1:27:20
Post 
Nie są zbyt oryginalne, dlatego też nie polecam ich komuś, kto sporo fantasy już przeczytał. Jesli natomiast ktoś dopiero zaczyna interesować się taką literaturą, można śmiało czytać jako zaprawkę do czegoś większego.


03 mar 2008 11:42:32
Post 
Ja osobiście zgadzam się z opinią że te książki w sumie najbardziej były skierowane do młodszych czytelników (co nie znaczy że poprostu dzieci) i jako takie są świetne. Osoby "siedzące" w fantastyce także znajdą w nich coś ciekawego.

BTW kiedy wychodzi 3 część? I podobno to już nie jest trylogia po ostatnia książka miała być tak długa że zdecydowano się na podzielenie jej :)


04 mar 2008 17:41:21
Post 
Biorac pod uwage mlody wiek autora nie radze oczekiwac cudow, chlopak ciagle szlifuje swoj styl. Poczekajmy co napisze (o ile...) za 5 czy 10 lat


04 mar 2008 18:15:29
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:46:29
Posty: 26
Post 
Słyszałam że najnowsza część Dziedzictwa ma się ukazać we wrześniu w USA, w Polsce prawdopodobnie ma być w pażdzierniku. Podobno ma być jeszcze 4 część.


05 mar 2008 15:55:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2008 22:16:12
Posty: 36
Post 
Czytałem i Eragona, i Najstarszego. Fabuła Eragona jest po prostu płytka. Wątki skopiowane z wielu powieści. Najbardziej chyba widać wpływ Star Wars. Bohater żyje na uboczu cywilizacji. Nagle w jego życie wkracza ktoś, kogo chcą zabić siły zła. Nieszkodliwy starzec z sąsiedztwa okazuje się członkiem zakonu, który walczy ze złem, a raczej jest jego pozostałością. Chłopak musi uciekać. W połowie mędrzec ginie, dziedzic starodawnych tradycji i pierwszy z nowych członków zakonu musi radzić sobie sam. Dobrze, że przynajmniej w Eragonie nie ma: jestem twoim ojcem, tylko jestem twoim bratem. Morzan to Vader, Galbatorix to Palpatine. Szczegóły biografii bohaterów są inne, ale ogół obrazu jest ten sam. Stare archetypy, w dodatku ubrane w nudne zdarzenia. Jedyną postacia, która naprawdę lubie jest murtagh. Oczywiście "ginie" na samym początku Najstarszego. Potem jest troche ciekawiej, choć większość to zaloty Eragona do Aryi. Potem Murtagh wraca, mam nadzieje że nie ginie w ostatnim tomie, jak to przydarzyło sie Syriuszowi, mojemu ulubionemu bohaterowi z Harry'ego Pottera. Mam nadzieję , że zdanie o cyklu dziedzictwo zmienie po ukazaniu sie kolejnych tomów.

_________________
Obrazek


05 mar 2008 22:43:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2008 1:14:28
Posty: 23
Post 
Cały cykl zawiera elementy zaczerpnięte z innych dzieł ale czy można się temu dziwić i winić za to autora. Przecież pisarze ciągle opisują młodego bohatera który z dnia na dzień staje się kimś niezwykłym, motyw mentora-opiekuna, wyprawy ,walki że złem. Lucas zrobił dokładnie to samo w Gwiezdnych Wojnach a czy ktoś ma mu to za złe. Co do warsztatu jest on bardzo dobry, dialogi są przemyślane a opisy dokładne ale nie przewlekłe jak u Tolkiena. Biorąc pod uwagę wiek autora w momencie pisania Eragona należą mu się tylko gratulacje.


08 mar 2008 13:16:27
Zobacz profil
Post 
Przeczytałem obie książki z "cyklu" dziedzictwo i powiem tak Eragon był po prostu nudny nie działo się nic nowego i dało sie go przewidzec jak pisano wyżej bo połowie książki znało się cała fabułę. Dużo bardziej podobał mi się Najstarszy (choc też nie porywał) w nim działo się coś nowego . Nie czekam z nie cierpilwoścą na ostatni tom ale z checią go przeczytam .


08 mar 2008 22:10:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: