Teraz jest 19 kwi 2024 1:59:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Ćwiek Jakub - "Kłamca" 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2008 17:54:57
Posty: 59
Lokalizacja: Wrocław
Post 
Czytam część 3 Kłamcy i powiem że jest równie tajemnicza i dobra (jestem dopiero na 80stronie ale ;) )

Czy wiadomo moze ile docelowo części chce wydać Ćwiek ? czy będzie 4 cześć ?


30 gru 2008 1:55:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2008 15:24:34
Posty: 134
Post 
@Marold Chyba sam autor nie wie, ile będzie części.
Kto przeczytał już część trzecią ? Jakie wrażenia ?


30 gru 2008 11:31:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2008 17:54:57
Posty: 59
Lokalizacja: Wrocław
Post 
ja przeczytałem juz 3 i powiem jedno 4 cześć MUSI sie ukazać ! ! Ponieważ 3 sie nie kończy ! ZOstało mi tylko wielkie łaknienie na nastepną część !
Jeżeli chodzi o to czy warto czyatc 3 cz.
hmm na pewno jest troche słabsza od poprzednich ale i tak jest bardzo przyjemna.
Jest tu troche inna forma niz w 2 poprzednich tzn nie ma juz takich mini historyjek z ktorych mamy cos ala fabułe główną ale jest jeden duży wątek w którym okazuje sie byc coraz wiecej róznych zagadnień
Tak wiec Polecam ale nie liczcie ze sie wszystko wyjasni bo ja nie wierzyłem kiedy moim oczom ukazał sie SPis Treści ;)


02 sty 2009 23:04:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2008 9:45:12
Posty: 148
Lokalizacja: Neverland
Post 
Będę oponować- nie jest słabsza od poprzednich, wprost przeciwnie, fabularnie stoi na wyższym poziomie. Samo przejście z krótkich historyjek do zwykłej powieści pociąga za sobą większą złożoność fabuły. To raz. Dwa- na dobrą sprawę nadal nie wiadomo, co kombinują główne siły, ani Loki z swoim zbieraniem piór, ani Lucyfer z lipnym (chyba) Armagedonem, więc fabuła nie trylko JEST ( o dziwo, istnieją książki jej pozbawione;), ale jest także dosyć skomplikowana. Humor wysubtelniał, ale nie przestał być specyficznie "ćwiekowaty". Wg mnie to jak na razie najlepszy tom i nie mogę doczekać się kontynuacji.

_________________
some days, some nights
some live, some die
in the way of the samurai
some fight, some bleed
sun up to sun down
the sons of a battlecry


03 sty 2009 11:42:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2008 15:24:34
Posty: 134
Post 
Czyli, że co? Zamawiać? Mam tylko nadzieje, że Ćwiek nie przesadził z tą fabułą i nie jest zbyt udziwniona.


03 sty 2009 22:40:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2008 11:53:27
Posty: 4
Post 
nie jest zbyt udzwniona i czytalna jak najbardziej ( czytalna = czytasz i po dobrnieciu do sotatniej strony nie otrzasasz sie z niesmakiem, zalujac straconego czasu )

aczkolwiek - z cala sympatia dla tego cyklu - zawsze mi bardziej dzwieczy w przestrzeni literackiej Loki Gaimana z Amerykanskich Bogow - i on jest dla mnie bardziej realny ;)


04 sty 2009 23:29:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2008 19:40:51
Posty: 19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Książka moim zdaniem bardzo dobra. Luźnie powiązane ze sobą opowiadania które nie nudzą a wręcz wciągają. Podoba mi się pomysł powiązania ze sobą Religi i mitologii i nadanie temu wszystkiemu cech świata nam znanego. Ja spodziewałem się raczej opisu aniołów do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni (z lekką nutą skandalu), a tu miłe zaskoczenie ot po prostu ludzkie cechy i wady. Dobry humor akcja ciekawa świetnie się czyta.


07 sty 2009 18:53:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2008 9:45:12
Posty: 148
Lokalizacja: Neverland
Post 
Do jakiego opisu aniołów z lekką nutką skandalu jesteśmy niby przyzwyczajeni?!

_________________
some days, some nights
some live, some die
in the way of the samurai
some fight, some bleed
sun up to sun down
the sons of a battlecry


07 sty 2009 20:11:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2008 21:33:36
Posty: 13
Post Re: Ćwiek Jakub - "Kłamca"
Przeczytałem część 3 i wgniotło mnie w fotel. Nastawiłem się na kilka wieczorów zajętych, a tu nie odstawiłem książki aż nie skończyłem. Teraz już rozumiem, dlaczego nie mogłem jej nigdy w księgarniach dostać, bo ciągle była wykupiona. Pomysł na normalną powieść zamiast zbioru opowiadań wyszedł temu dziełu tylko na dobre, a sam pomysł na fabułę: bardzo udany. Zdecydowanie najlepsza część całej serii, z niecierpliwością czekam na 4 tom.


18 mar 2009 10:06:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post Re: Ćwiek Jakub - "Kłamca"
Narazie przeczytałem sobie pierwsze 2 części, oczekuję na 3 w ebooku z niecierpliwością, mam nadzieję, że będzie trzymała klimat jak pozostałe 2, lubie Ćwieka właśnie za ten unikalny styl i humor oraz barwne opisy działające na wyobraźnie.

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


22 mar 2009 23:25:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2008 17:21:10
Posty: 29
Lokalizacja: Sandomierz
Post Re: Ćwiek Jakub - "Kłamca"
Widzę, że same superlatywy tutaj piszą o 3 części Kłamcy, ja natomiast zawiodłem się się czytając kolejna część. Nie wiem w 3 nie było tego czegoś... przyznam zaskoczył mnie moment kiedy okazało się, że nastał bunt u Mikołaja :D, ale co do reszty.. to rzekłbym, że jest przewidywalna, schematyczna, nie zaskakuje już takimi pomysłami i wątkami jak poprzednie części. A i sam kłamca jakby stracił już ten zapał, tak jakby autor już nie miał pomysłów...

_________________
Leliwum Perfectum - Na chwałę pokazów !


25 mar 2009 20:53:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2008 19:02:16
Posty: 43
Post Re: Ćwiek Jakub - "Kłamca"
Taki zabieg jak w trzeciej części to dobry jest przy produkcji seriali gdzie widz wie, że już za tydzień dostanie zgrabne rozwiązanie ostatniej sceny bieżącego odcinka - ale w książce?! No i pozostaje się w stanie podenerwowania do nie wiadomo kiedy (a jak autorowi nie daj Boże cegłówka na łepek spadnie a czytelnicy pozostaną z niedosytem?) To jest zabieg socjotechniczny i (przynajmniej mnie) absolutnie wnerwiający. Oby ta mania (vide Pilipiuk z okiem jelenia albo wrota 2 Wójtowicz) nie udzieliła się innym współczesnym autorom bo przy książkach ciężko jest zrobić ten sam zabieg co przy serialach - zebrać do kupy parę odcinków i obejrzeć hurtem - ramy czasowe mogą zabić! I tak dzięki naszym wrednym wydawcom którzy parę razy podzielili całą książkę poczytnego autora na dwie i wydali osobno (w dodatku nie w tym samym czasie) mamy teraz pączkowanie "Serialowych pisarzy" Zgroza.


31 mar 2009 22:35:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 maja 2008 9:10:55
Posty: 35
Post Re: Ćwiek Jakub - "Kłamca"
Ciężko mi się czyta 3 część, a właściwie aktualnie nie czyta, po scenie w której lucyfer bierze kij bejsbolowy i rozwala na miazgę głowę podwładnego mam na jakiś czas dość tej książki. Za prymitywne to było dla mnie (nie w sensie jako takiego rozwalania głowy, ale takiej bez emocjonalności w opisie), może po jakimś czasie wrócę do niej, ale jak na razie zrażona jestem.


09 kwi 2009 12:02:01
Zobacz profil
Post Re: Ćwiek Jakub - "Kłamca"
Wprawdzie czytałem jedynie pierwszą część "Kłamcy" to muszę przyznać, że przygody Lokiego są zabawne, nie wiem jak w pozostałych częściach, choć "Boga Marnotrawnego" (chyba się nie mylę w nazwie) mam zamiar "pożreć" wzrokiem gdy dojem resztę czytanych książek.


29 kwi 2009 20:11:59
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2009 20:49:42
Posty: 22
Post Re: Ćwiek Jakub - "Kłamca"
Przeczytałam wszystkie wydane jak na razie części Kłamcy i o ile w części pierwszej i drugiej byłam zakochana, to Ochłap mnie mocno rozczarował. Właściwie sama nie wiem dlaczego, bo fabuła niby ciekawa, ale brakło tu czegoś co było w poprzednich częściach. No i Loki mi się wydawał jakoś mniej sympatyczny, a o Michale już chyba w ogóle nie warto wspominać z tą jego rzezią na maksymalną skalę.


29 kwi 2009 22:02:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron