Teraz jest 29 mar 2024 2:58:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Harry Potter 
Autor Wiadomość
Post 
Czytałam książki. Oglądałam wszystkie części filmu. Filmy mi się nie podobały. Myślałam, że reżyser bardziej się wykaże. Książki były świetne, więc film powinien był tak samo dobry jak powieść, niestety coś im się nie udała ta produkcja...


21 gru 2008 21:12:27
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2008 17:54:57
Posty: 59
Lokalizacja: Wrocław
Post 
Niestety ale Musze PRzyznać Racje iż Poziom Kolejnych Filmów Sygnowanych"" Harrym Potterem (bo chyba tak można smialo napisac) jest coraz gorszy
Bohaterowie którzy juz powoli nie pasują do swoich ról plus Przeinaczanie Histori w 5 czesci nagle wszyscy z Gwardi Dumbledora Piszą tymi Piórami.
Gdzie coś takiego w Ogóle Mogło by miec miejsce.
Czy tez to że tu zdradza ich Cho a nie jej kolezanka .... Rece opadają
Jednakowoż z braku innych Ekranizacji z kazda czascia Wiaze nadzieje i choc prawie zawsze sie rozczarowywuje to na nastepna czesc znow pojde do kina.
Tak na prawde godne Polecenia są :
1 cześć czyli Kamień Filozoficzny
2 czesc jest jeszcze w maire tylko wydaje sie być za straszna tzn ktoś chciał zrobic z tego taki mały horror - młodsi mogą nie wytrzymać :P
i tak na prawde to już Koniec bo od 3 czesci jest coraz tragiczniej a 5 czesc juz tak Odbiega od Ksiazki ze ciezko jest to zmeczyc na Kinowym krzesle ;)


23 gru 2008 19:24:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2008 20:42:34
Posty: 30
Post 
Nie ma nic złego w kilku słowach krytyki ale skoro to forum nt. Harrego Pottera to proszę ( nie ma w tym krzty złośliwości ) napiszcie mi drodzy fani kiedy ekranizacja tej książeczki była przynajmniej poprawna? Jako że każdy ma prawo tu wygłosić swoje ''subiektywne'' zdanie to napiszę że z marnej książki ciężko jest zrobić dobry film i przynajmniej na tym przykładzie mogę powiedzieć ekranizacja dorównuje książce w 100% . Czytałem wszystkie , widziałem wszystkie filmy i takie jest moje zdanie.
PS rzadko który film dobiega poziomem do książkowej pierwotnej postaci tutaj serio jest ok!

_________________
niedługo krypta czasu otworzy się a wtem........


24 gru 2008 20:39:02
Zobacz profil
Post 
Moim zdaniem.
Może zacznę od książki: pierwsza część i jeszcze druga były całkiem niezłe. Dla młodzieży i dzieci tak można to określić. Potem idąc od trzeciej do piątej było coraz więcej brutalności. Także dla dzieci to się nie nadaje. Moja siostra musiała poczekać kilka lat zanim była w stanie zabrać się za "zakon feniksa". Książka z miłej i lekkiej stała się bardzo zawiłą i czasami wręcz nieprzyjemną do czytania. Czasami zastanawiałam się czy p. Rowling sama nadal pisze te książki. Może skończyły jej się już dobre pomysły. A może po sukcesie książki została tylko oficjalnym autorem książki.
Chciałam zacząć od książki, bo mają - co do poziomu - z filmem wiele wspólnego.
Więc teraz film: Opuszczone sceny (ba, nawet całe miesiące życia w Hogwarcie), zmienione wydarzenia, ech.. kolejność wydarzeń nawet nie jest taka sama jak w książce ( zapewne oglądaliście ostatnio w tv "więźnia...". Bardzo mi się nie podobał, więc oglądałam tylko fragmenty. W każdym razie na 100% zauważyliście, że Harry dostał w filmie Błyskawicę pod koniec roku, kiedy już wynikła cała historia z Wrzeszczącą Chatą itd. A jak każdy wie Potter dostał błyskawicę, owszem, ale w Boże Narodzenie, bo w książce przecież, ten podarunek był powodem kłótni chłopca z Hermiona, więc sorry...). Moim zdaniem źle dobrani aktorzy do ról bohaterów kreowanych w książce ( autorka każdego bohatera opisywała dokładnie).
Nie będę wymieniała już dalej, bo moim zdaniem to już wystarczy do opisania klęski tego filmu (i to na całej linii).


03 sty 2009 14:50:08
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2009 22:02:55
Posty: 1
Post 
też uważam,że filmy nie są takie złe choć na pewno nie będą nigdy dokładnym odzwieciedleniem książki ... ja z ciekawości czekam na następną cześć Harrego.. w kinach


29 sty 2009 22:42:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2009 1:29:30
Posty: 7
Lokalizacja: Gdansk
Post 
Moją pierwszą książką był Harry Potter, tak naprawdę to od niej rozpoczęła się moja historia z książkami. Cieszę się, że najpierw przeczytałem książki a później filmy, ponieważ moim zdaniem filmy się nie zgadzają książkami, zmieniona akcja. Filmom brakuje tej niepowtarzalnej magii, która mnie z początku przyciągnęła. Jednakże kolejne ekranizacje Harry'ego będę oglądać z ciekawości.


01 lut 2009 20:57:31
Zobacz profil
Post 
Cykl książek o Harrym przeczytałam dość dawno temu. I mimo, że byłam już wtedy nastolatką, powieści przypadły mi do gustu. Lekki humor, magiczny nastrój i nieprawdopodobne przygody po prostu mnie oczarowały. Z niecierpliwością czekałam na ekranizacje tych powieści. I niestety mocno się zawiodłam. Zgadzam się, że dwie pierwsze części są najlepiej zekranizowane. Potem im dalej, tym gorzej. Zmiany w scenariuszu i coraz uboższa fabuła. Nawet efekty specjalne, które powinny być na najwyższym poziomie, częstokroć zawodzą. Aktorzy także już nie pasują do odgrywanych przez siebie postaci, nie tylko z powodu coraz to powiększającej się między nimi różnicy wieku... Aż strach pomyśleć, jak będzie wyglądać ostatnia część.


10 lut 2009 16:17:14
Post 
Książki o Harrym Potterze przeczytałam właściwie jednym tchem. Do pierwszej ekranizacji podeszłam z wielką rezerwą, gdyż zazwyczaj filmy psują cały obraz ksiązki jaki tworzy się w trakcie jej czytania. Tym razem jednak byłam mile zaskoczona, gdyż ekranizacje podobały się mi. Wiadomo, wiele momentów zostało pominiętych, ale film jak dla mnie oddał ducha książek.


06 mar 2009 17:27:33
Post 
Pierwsze dwie czesci fimowego Harego byle jeszcze do obejrzenia, trzecia jeszcze mogla byc Czary ognia i Zakonu Feniksa juz sie nie dalo ogladac, przynajmniej jezeli ktos wczesniej przeczytal ksiazke. Powod prosty, kazda kolejna ksiazka jest coraz dluzsza a filmy z tego co pamietam sa mniej wiecej takiej samej dlugosci. Normalne ze nie udalo sie napisac scenariusza ktory zawieral by wszystko z fabuly ksiazki. Sama fabula tez musiala sie troszke zmienic tak zeby po wycieciu niektorych rzeczy z ksiazki wszystko mialo rece i nogi. W moich oczach rezyserzy sa troche usprawiedliwieni nie zmienia to jednak faktu ze film jest raczej kiepski. Probowalem ostatnio obejrzec i poprostu mnie nie wciaga. Typowy film "obejrzec i zapomniec".


06 mar 2009 23:08:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron