Teraz jest 26 kwi 2024 22:17:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Książki warte przeczytania! 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sie 2008 12:39:09
Posty: 43
Lokalizacja: WrocÂław
Post 
'Przygody Toma Bombadila' - Kolejne dzieło Tolkiena, (UWAGA! pisane wierszem ;)) dzieki formie dość inne od reszty jego twórczości. Może na wstępie o samym Tomie, wiele fanów trylogii Władcy Pierścienia nie ma zielonego pojecia kto to jest, bo kojarzą tylko i wylacznie głównych bohaterów ;]. Tom Bombadil pojawił się w pierwszej części "Podróż" lub "Drużyna pierścienia", a konkretniej spotkali go czterej hobbici w drodze z Hobbitonu do Bree. Wierszem, w szalenie intersujacy spsoob, opisany jest świat widziany oczami Toma. Polecam, lekka lektura, inna od "ciężkich" i jak to ktoś napisał w poscie o J.R.R "bufonowych" książek Tolkiena.


26 sie 2008 0:25:37
Zobacz profil
Post 
"Czarownica z Portobello" - niezwykła książka Coelho o niezwykłej kobiecie i jej historii. Ciekawy pomysł na opisanie jej poprzez relacje tych, z którymi żyła, którzy ją kochali. dzięki temu czytelnik sam wyrabia sobie zdanie na temat Ateny. Wyłania się bowiem z tych opowieści postać wielobarwna, silna i żyjąca z pasją.
Dodatkowo polecam wszystkim, którzy kochają taniec. Można dzięki lekturze popatrzeć na niego zupełnie inaczej.


28 sie 2008 15:47:09
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2008 11:22:02
Posty: 33
Post 
Ja bym polecil cala serie Drizztowa R.A Salvatore jak i oczywiscie Terrego Pratchetta to moje ulubione serie nie maja moze za wiele z soba wspolnego :) no ale obie czyta sie przyjemnie
I co najawazniejsze dla mnie przynajmniej, tak szybko sie nie przeczyta wszystkich ksiazek o Drizzcie czytajac cala serie widzimy jak nasz bohater sie zmienia jak rowniez swiat w okol niego dzieki temu seria R.A. Salvatore jest o wiele ciekawsza i z wieksza iloscia szczegolow ktorych mozemy sie dowiedziec o Zapomnianych Krainach skoleji seria Swiata Dysku Terrego Pratchetta jest rowniez godna polecenia i oczywiscie spora ilosc humoru w kazdej kolejnej ksiazce dowiadujemy sie nowych rzeczy o Swiecie Dysku w ktorym zyja bohaterowie ksiazek Terrego Pratchetta ktory zazwyczaj sa parodiomi innych bohaterow z ksiazek fantasy

Obie Serie bardzo polecam ludziom ktorzy chca zglebic swiat o ktorym czytaja w jak najwiekszych szczegolach


Ostatnio edytowano 20 wrz 2008 11:32:07 przez Narhir, łącznie edytowano 1 raz



03 wrz 2008 19:26:37
Zobacz profil
Post 
Nie chcę powielać porad. Padło tu mnóstwo wspaniałych tytułów, rewelacyjnych książek. Z literatury poważnej dodałabym jeszcze "Grę Szklanych Paciorków" Hermana Hesse. Wielka książka o wielkim człowieku, charyzmatycznym bohaterze, który reprezentuje całkowicie alternatywny świat wartości. Akcja toczy się w fikcyjnym świecie, gdzie naczelną wartości jest wiedza, a ludzie mają wręcz religijny stosunek do tytułowej "gry szklanych paciorków". Bardzo fajne oderwanie od realnego świata. Zakończenie całkowicie zaskakujące. Polecam.
I jeszcze z tych "cięższych rzeczy": "Kłębowisko żmij" François Mauriaca. Maleńka książeczka, która tak sugestywnie wprowadza Cię w otchłanie chciwej i nienawistnej duszy starego mizantropa, że długo trudno jest się otrząsnąć. Obrzydliwa. Wspaniała. Kiedyś podobną książkę napisał Jerzy Krzysztoń. W jego "Obłędzie" powoli zanurzasz się w świecie schizofrenika i potem razem z nim przechodzisz terapię. Naprawdę mocna rzecz.
A teraz coś całkowicie rozrywkowego. Cała grupa lektur "na po dyżurze". Dla ukojenia nerwów i wprowadzenia radosnego nastroju absurdu:
1/ Terry Pratchet w każdej z odsłon - nie muszę tłumaczyć czemu.
2/ Arkadij i Borys Strugaccy "Poniedziałek Zaczyna Się w Sobotę" rewelacyjne dziełko pełne fajerwerków wyobraźni i zupełnie absurdalnego humoru
3/ Kir Bułyczow cała seria o Wielkim Guslarze - purnonsensowana humoreska osadzona w realiach Kraju Rad
4/ Henry Kuttner i cudowny "Stos Kłopotów" zupełnie zwariowana historia prowincjonalnej rodzinki mutantów oraz cykl opowiadań o pijanym geniuszu Galagherze (znacznie mniej genialnym na trzeźwo)
5/ Perełka literatury polskiej Marcin Wolski i jego "Antybaśnie z 1001 dnia"
6/ Ironiczny i zwariowany antybohater Żelaznego - cała seria o Stalowym Szczurze
Na pewno cos mi umknęło. Moze jeszcze coś dorzucę. Na razie spróbuj przeczytać to wszystko co Ci doradzono ;) Powodzenia.


03 wrz 2008 22:41:43
Post 
Terry Goodkind - wszystkie ale to absolutnie wszystkie jego kiazki!!! Obecnie mieszkam w Irlandii i mam dostep do second-hand books w swietnym stanie za 5.50 euro sztuka i czytam w oryginale :) JESTEM ABSOLUTNIE ZACHWYCONA!!! Polecam wszystkim wielbicielom fantasy!


04 wrz 2008 12:34:21
Post 
Jeżeli ktoś lubi książki wojenne to gorąco polecam Karen Traviss. Autorka doskonale potrafi wniknąć w psychikę żołnierza i oddać wojenny klimat. W swojej serii Komandosi Republiki niezwykle realistycznie przedstawiła relacje w oddziale oraz samego oddziału z sierżantem który jest dla klonów jak drugi ojciec.


05 wrz 2008 19:30:35
Post 
Ja polecam wszyskie książki Chmielewskiej, jeżli oczywiście lubi ktoś ksiązki typu "ironiczny kryminał". Polecam również książkę, którą ostatnio przeczytałem N. Lee Wood "W poszukiwaniu Mahdiego", to książka dla troszkę starszych czytylników, no gdzieś tak powyżej 15. Jest to niby fantastyka (przynajmniej leżała na półce oznaczonej tym napisem), ale opowiada ona tak naprawde o tym jak USA traktuje wschód, o miłości pomiędzy brzydką reporterką, a super pięknym fabrykantem (sztucznie stworzonym człowiekiem) i w ogóle trzyma w napięciu. Dziwi mnie jednak fakt, że dosyć pruderyjna książka jak ta, znalazłem w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży (to już jednak temat na inną dyskusje). ;)


06 wrz 2008 13:26:22
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2008 11:41:51
Posty: 28
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
Może będę nieco monotonny, ale polecam klasyki:
- Ojciec Chrzestny, Mario Puzo
- Wiedźmin, Andrzej Sapkowski

- Pachnidło, Patrick SĂźskind
- Imię Róży, Umbert Eco

To są książki, które z pokolenia na pokolenie cieszą się coraz większą popularnością. Wielcy autorzy, wielkie książki (czy muszę pisać coś więcej?).

Dodam jeszcze do tego książkę, którą bardzo lubię:
- Legenda o Humie, Richard A. Knaak (Dość błyskotliwa fabuła, świetnie przedstawiony główny bohater, w książce przeplata się kilka wątków. Napisana bardzo dobrze. Polecam.)


06 wrz 2008 21:07:23
Zobacz profil
Post 
Ja uwielbiam ksiązki bigraficzne i literature faktu. Jedna z moich ulubionych książek jest "Biała Masajka". Ksiazka rewelacyjna. Autokra ze szczegolami opowiada swoje zycie, swoje troski i male radosci. Polecam rowniez kolejne czesci z tej serii "Moja afrykańska miłość" oraz "Żegnaj Afryko". Ksiązke naprawde chwytaja za serce. Z tego rodzaju ksiazek moim zdaniem godna polecenia jest także "Spalona żywcem" czy "Kwiat pustyni" Dla mnie rewelacja. Goraco polecam:)


08 paź 2008 8:44:13
Użytkownik

Dołączył(a): 30 wrz 2008 19:04:55
Posty: 29
Post 
trylogia władcy pierścieni Tolkiena - wspaniale wykreowany świat, porywające sceny bitewne oraz opisy przyrody. to wyszstko i wiele wiecej tworzy wspaniały klimat od którego nie można się oderwać i z pewnością wraca się do tej lektury jeszcze nie raz.

King - miasteczko salem - trzyma w napięciu cały czas, naprawde można się przestraszyć czytając tą książkę - obowiązkowa pozycja dla fanów horrorów


08 paź 2008 17:51:08
Zobacz profil
Post Książki którym nie sposób się oprzeć
W szczególności polecam Ci książki autorstwa Umberto Eco, który jest moim ulubionym pisarzem. A oto kilka z nich:
1. "Imię róży"
2. "Wahadło Foucaulta"
3. "Wyspa dnia poprzedniego"
---------------------------------------------------
Ograniczę się do tych tytułów, ażeby podkreślić ich wyjątkową dla mnie wartość.

Edit by Mori: +1 ostrzeżenie za brak argumentów.


15 paź 2008 19:53:49
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2008 15:28:41
Posty: 28
Post 
Mnóstwo propozycji można wpisać, Ale sądzę że duży wpływ po co sięgamy, jest nasz nastrój i niestety wiek.
Do ok. 15 roku zycia faworytami byli: K.Makuszyński-Szatan z siódmej klasy, Wspomnienia niebieskiego mundurka, List nie z tej ziemi, Niziurski- Sposób na Alcybiades, Księga urwisów, Nienacki - seria o Panu Samochodziku, Bahdaj -Wakacje z duchamiitp, Szklarski-seria o Tomku, Sienkiewicz - Trylogia a szczególnie Potop.
Potem zaczyna się wszystko zmieniać i przychodzi czas Tuwima - fascynacja Ewą, Małgorzatką, czy Balem w operze, C.K.Norwid i jego sonety(Daj mi rękę..) i poematy(Pompeja),, Bahdaj -ale w postaci książki Ceny życia(warto!). Lem- Niezwycięzony, Opowieści o pilocie Pirxie, A.Norton - cykl Świat czarownic, MacLean- Na południe od Jawy, a teraz czytam wsystko co mnie zainteresuje i ciężko wymienić jednego autora


16 paź 2008 14:19:27
Zobacz profil
Post 
A. Ziemiański: trylogia "Achaja", "Toy wars"
A. Pilipiuk: "Księżniczka" , "Kuzynki" , "Dziedziczki" no i trzy części "Oko jelenia" już niedługo czwarta pewnie super
M. Kozak "Renegat" , "Nocarz"

Edit by Rudi: +1 ostrzeżenie za brak argumentów.


23 paź 2008 19:59:02
Post 
dla mnie ksiazkami godnzmi polecenia sa: Mistz i Malgorzata, Zbrodnia i kara oraz Trylogia Tolkiena..

Edit by Mori: +1 za wypowiedź nie wnoszącą nic do tematu.


24 paź 2008 18:44:03
Post 
Wiele z moich ulubionych tytułów zostało już tu wymienionych jak np.: "Znaczy Kapitan" Borchardta czy "Saga o Wiedźminie" Sapkowskiego i wiele innych autorów więc nie będę się powtarzać z wymienianiem ich walorów. Z tych nie wymienionych poleciłabym:
"Okręt" Buchheim - opowieść o losach niemieckiego okrętu podwodnego podczas jednej z wypraw w morze w latach 40stych II Wojny Światowej, opisane reakcje załogi na 'dobre i złe' wydarzenia mnie bardzo wciągnęły choć ilość stron może co słabszych odstraszyć :)
"Wilkołaki" Strieber - a to z kolei ciekawe spojrzenie na wilkołaki i ich losy aż do czasów obecnych, zdecydowanie czytać po 15stym roku życia bo działa na wyobraźnię:)


24 paź 2008 19:20:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: